Poslíčci, vytekla hlenová zátka. Za jak dlouho porodím?

ajurka
2. bře 2014

Ahoj chtela bych se zeptat dve predesle noci jsem nespala... mela sem kontrakce +-10 minut ale strasne bolestive na posteli jsem se kroutila bolesti... jinak ted pres den je mam jednou za pul hodiny nebo hodinu... dnes rano mi urcite i vytekla hlenova zatka.. bylo toho opravdu hodne.. vim ze to nema cenu jet do porodky pokud nwjsou pravidelne a po 5 minutach... ale zajima me jestli na tombyl nekdo jako ja... a jak dlouho Vam to trvalo nez jste porodili

ajurka
autor
2. bře 2014

Prosim je tu nekdo

kocila
2. bře 2014

Ahoj, buď v klidu. Já jsem měla poslíčky 3 dny. Dva dny se to dalo prodýchat, ale nespala jsem, nejedla, jenom se kroutila bolestí, intervaly stejné asi jako ty +/-10min.,Třetí den ráno jsem byla na prohlídce a doktorka mi řekla, že se porod rozjel a že jsem otevřená na 1 cm a začínám krvácet, takže si myslí, že brzo porodím, měla pravdu, za 20 hodin po ranní prohlídce se malý narodil, ale ten třetí den se bolesti dost stupňovaly. V devět večer jsem jela do porodnice, protože už jsem byla po 3 dnech dost hotová a bolesti ukrutné. Po příjmu otevřená na 4 cm /to mě moc nepotěšilo, doufala jsme v 6-8cm)), za 6 hodin byl malý venku. Mě pak v porodnici pomohl epidurál, jelikož jsem měla šílený bolesti. Moje rada je, pokud ti neodtekla plodová voda, tak doma vydrž co nejdéle. máš doma klidek, a až nebudeš moct vydržet, jet do porodnice, já jela s kontrakcemi po 5 minutách. Držím palce, zahřívej si místo, kde cítíš bolesti, já měla křížové bolesti, takže já záda. Houpej se třeba na míči nebo choď, to pomáhá otevírat porodní cesty a hlavička může líp dolů, prostě nohy od sebe :o))) Porod je těžký, ale na konci tě čeká miminko, na všechno rázem zapomeneš...vydrž...

ajurka
autor
2. bře 2014

@kocila no tak to jsem rada, nekdo mi radi at si zajedu do porodky... ale vim, ze pokud nebudou pravidelne stejne si me tam nenechaji pouze natoci monitor... ja byla v patek v porodce na kontrole... byla sem otevrena tesne na prst pry to na porod nevypada... ale kdyz mi doktor prohlicel cipek dost to bolelo... jestli to nemam i z toho, ze mi podrazdil delohu... jinak pohyby miminka citim takze by to melo byt ok?

ajurka
autor
2. bře 2014

😔

kocila
2. bře 2014

myslím, že to je ok, pokud by ale odtekla voda, měla by ses do 2 hodin dostavit do porodnice a z ní tě už nepustí.. Pokud si nejsi jistá, zajed' do porodnice, oni tě vyšetří a uvidíš, aspoň ti řeknou , jestli se od pátku něco změnilo-jestli se ti rozjíždí porod. Já jsem tam taky byla 1 den před porodem, ale poslali mě domů. natočili monitor, vag. mě vyšetřili a dali mi dva čípky na bolest, abych mohla usnout (no nepomohly- s každou kontrakci jsem se probudila).Bohužel patříš mezi holky, které si porod náležitě užijí, jelikož v kontrakcích ležíš několik dnů. Hlídej pohyby miminka, snaž trochu jíst a hlavně pít, aby si nebyla dehydrovaná. Kdy máš jet do porodnice- rada od por.sestry -5min pravidelné kontrakce, odteklá voda, necítíš pohyby, nebo světlá krev ve velkém množství a pokud už doma lezeš po zdi bolestmi.

ajurka
autor
2. bře 2014

@kocila prosím ttě ted mám bolesti zhruba hodinku 3-5 minutovky... ale jednou 5 jednou 3 ale pořád do 5 minut... jak dlouho mám čekat

kocila
2. bře 2014

jak to zvládáš s bolestmi?

zana09
2. bře 2014

Za me,ted uz bych necekala a jela.

kocila
2. bře 2014

pokud to trvá víc jak hoďku, tak jed'.

zana09
3. bře 2014

Tak to vypadá, že už je po, co? 🙂)

terezafaltysova
5. kvě 2014

Ahojky, tak mě odešla část zátky v pátek večer, v sobotu mi začali přes den pravidelné kontrakce po 10 minutách, bolelo mě v podbřišku jako při MS a v zádech, trochu jsem i špinila, takže jsme zajeli do porodnice. Tam mi řekli že čípek je 1,5cm, tak mě poslali domů, že bych tam zbytečně strávila noc. Že mám přijet až budou stahy po 5-8 minutách. V neděli ráno se nedělo vůbec nic, až zase navečer, kontrakce po 10-15 minutách, večer to zase přestalo. Dneska ráno od cca 2 hodin ráno zase bolesti, které trvají doted nepravidelně v 10-30 minutových intervalech. Pokud ležím nebo sedím, tak jsou intervaly delší. Jakmile stojím tak mě to tlačí na spodek a většinou se dostaví kontrakce. Tak já teda nevím, kdy jet do porodnice. Dva porody předtím mi odtekla voda a kontrakce jsem vůbec nesledovala, jelikož jsem už byla v porodnici. Poradíte někdo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru