Prasknutí vody jako trapas nebo veselá situace

cheeky_monkey
5. říj 2011

Ahoj maminky, začíná se mi blížit termín porodu a tak mne napadlo, že když se v podzimním počasí nosí hlavně džíny, jestli se nestanu "obětí" prasknutí vody někde na veřejnosti - a následného řešení jak se dostat domů s mokrými kalhotami. Tak by mne zajímalo, jestli někdo z vás má s tímto nějakou veselou zkušenost. Berte to, prosím, jako námět na humornou diskuzi, snad to nikoho nebude pohoršovat 😖

helcas
5. říj 2011

hezké téma 🙂 já co znám kamarádky, tak jim buďto pomohli s odtokem vody v nemocnici, nebo jim praskly ve spánku, jako mě 🙂 vůbec jsem si toho nevšimla, nebolelo to, necítila jsem nic, jen ráno byla mokrá postel..bohužel ve 30. týdnu, takže šup do nemocnice 🙂 ale tam bych vlastně jela i tak 🙂)

babulinkab
5. říj 2011

u obou dětí mi praskla, když jsem v noci vstala na WC, když mi praskla u dcery volám na manžela, ten koukne na zem a ptá se mně a jsi si jistá, že jsi se nepočurala? 😀 😀

usounek25
5. říj 2011

tak mě praskla voda v Bauhausu na záchodě - jeli jsme tam kupovat nové WC. Okamžitě jsem měla kalhoty durch. Takže jsme se na patě otočili a jeli pěkně domů a pak do porodnice.

hancazivocich
5. říj 2011

No, tak nám na kurzu říkaly o případu, kdy plodovka prdla mamině v autobuse mezi JIhlavou a Brnem... 😅 😝 Já chystala oběd, šla jsem do špajzky, zjistila, že MP nezavřel okýnko na větrání - tímpádem se nám tam dala vlhkost, sníh a cosi(zplesnivěla zeď).. Strašně jsem se naštvala, pak šla do koupelny, kde jsem měla něco namočenýho v umyvadle, zarvala vzteky za špunt a ,,odšpuntovala" sebe 😲 V první chvíli jsem si říkala, že jsem se po.. páč už mi to ke konci moc netěsnilo 😅 😅 😕 , šla jsem na wc a za mnou cestička - to už mi bylo jako podezřelý, na wc mi to pomalu docvakávalo a dorazil to MP, když mi přišel říct, co jsem to jako vylila v kuchyni - jestli jsem se náhodou nepo.. 😅 😠 Takže se jelo i s jeho nejapnou poznámkou, že ten oběd jsem aspoň mohla udělat 😠 a šupla jsem si na sedadlo pod sebe jednorázovou podložku pod miminka (abych mu to tam nedejbože nepotento)... 🙄

paolin
5. říj 2011

u mě naštěstí obě doma. první, když jsem šla s kamoškou na oběd. říkala jsem si..ještě si pro jistotu skáknu doma na záchod a pak na ten oběd..ten už se nekonal 😀 nevím nevím, co by bylo, kdyby plodovka rupla v MHD 😀 asi si pro jistotu brát tlustou vložku :o)

lucista
11. říj 2011

No mě teda plodovka taky v noci ve spánku, ale jen začla protíkat, takže jsem měla jen mokrou mapu na kalhotech a na tom wc jsem řešila jestli jsem si tak moc "cvrkla"..no vyřešila jsme to tím, že jsme si sedla na ručník, za chvili byl mokrej, pak mi to teklo čůrkem po noze když jsem budila chlapa a ten z hlavou pod peřinou mi tvrdil, že co blbnu, že mám ještě 5 týdnů čas, pak se ptal jestli jsme si jistá - teprve se probral...no a pak vložka, než jsme oblekla kalhoty byla durch, takže místo vložky ručník a než jsme dojeli do porodky tak jsme měla už mapu na riflích jako blázen, takže když nás pouštěla sestra a já jí řekla, že 35 týden a praskla mi voda a ona jste si jistá tak stačilo zvednout triko a to byl pak šrumec...:o))jinak naplno mi praskla až na sále...gejzír...v té chvíli jsem si vůbec mebya jistá o co šlo..: 😅

lucista
11. říj 2011

No mě teda plodovka taky v noci ve spánku, ale jen začla protíkat, takže jsem měla jen mokrou mapu na kalhotech a na tom wc jsem řešila jestli jsem si tak moc "cvrkla"..no vyřešila jsme to tím, že jsme si sedla na ručník, za chvili byl mokrej, pak mi to teklo čůrkem po noze když jsem budila chlapa a ten z hlavou pod peřinou mi tvrdil, že co blbnu, že mám ještě 5 týdnů čas, pak se ptal jestli jsme si jistá - teprve se probral...no a pak vložka, než jsme oblekla kalhoty byla durch, takže místo vložky ručník a než jsme dojeli do porodky tak jsme měla už mapu na riflích jako blázen, takže když nás pouštěla sestra a já jí řekla, že 35 týden a praskla mi voda a ona jste si jistá tak stačilo zvednout triko a to byl pak šrumec...:o))jinak naplno mi praskla až na sále...gejzír...v té chvíli jsem si vůbec nebyla jistá o co šlo..: 😅

evlyn
12. říj 2011

@cheeky_monkey mě praskla přesně při průjezdu branou porodnice a že to teda byla louže - kalhoty durch, sedačka taky. Pak jsem ještě vyšla tři patra k porodním sálům - kontrakce už jsem měla míň jak po 5minutách, takže mi bylo srdečně jedno, že vypadám jako bych se počůrala - jestli někdo koukal popravdě ani nevím - manžel zatím parkoval auto, takže ani od něj nevím.
Až nahoře při převlékání jsem zjistila, že plodovka byla zkažená, takže kalhoty byly i zabarvené, no muselo to být něco, ale v tu chvíli je to člověku fakt jedno. Jo a nápad s vložkou k ničemuž - to by fakt nechytila ani solidní plínka - bylo to jako by mě někdo v tu chvíli polil kýblem vody (tolik jí samozřejmě nebylo, ale pocit zhruba stejný). Takže za mě asi jedině s sebou vozit náhradní kalhoty a převlíct se posléze.

cheeky_monkey
autor
28. říj 2011

tak holky, už jsem se taky stala mamkou - narodil se mi syn - a mokrý džíny se nekonaly 🙂 voda mi praskla doma když jsem vstala z gauče, tak jsem tam stála s nohama křížem a asi jsem čekala, že to přejde nebo co 😉 měla jsem 14 dní do termínu a jeli jsme do porodnice, vystlaná vložkama a do džínů jsem ještě vrazila přebalovací podložku, pak další vodopád následoval když jsem vstala z auta u nemocnice, ale vystlání pomohlo, no a pak už to asi znáte samy, voda tekla průběžně pořád, ale když je člověk v porodnici, tak už neřeší že někde trochu načuní, protože tam na to má lidi 😎 díky vám všem za příspěvky, moc se mi líbily a třeba se časem ještě někdo přidá a pobaví nás, nebo si napíšeme jak jsme to měly u dalších porodů, tak se mějte! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru