Předporodní kurzy, Praha. Postačí 2x2 hodiny?

berruna
5. dub 2007

ahoj holky,
chtěla bych Vás poprosit o pomoc při výběru kurzu v matičce pražské.. 😉
budu rodit v Motole, nicméně tam se předporodní kurz jako takový nedělá, takže jsem se chtěla poptat, zda si myslíte, že postačí krátký kurz 2x2hodiny např. v Podolí? nebo zda je potřeba a máte s tím kladné zkušenosti - absolvovat kurz s rozsáhlejším obsahem? 😨
díky moc..

morusa
5. dub 2007

Berruna: Ahoj, já absolvovala přesně ty 2x2 hodiny v Podolí a myslím ,že je to zcela dostačující.Dozvěděla jsem se vše, co jsem potřebovala, první část se týká porodu a v druhé mluví hodně už o samotném miminku.Obě porodní asistentky jsou opravdu velmi příjemné a pokud je zrovna volno, tak Tě nechají nahlídnout i na porodní sál. Jinak ten kurz může absolvovat i tatínek, což jsem dopředu nevěděla, tak pokud má partner zájem, vezmi ho určitě sebou, my to promeškali a mého přítele to moc mrzelo, takže jako náplast jsem ještě sehnala kurz Příprava partnera k porodu, dvouhodinovka ve Studiu pro ženy ve Vodičkově ul, a jednak jsem se tam nedozvěděla nic nového a hlavně cena byla 700,.Kč za dvě hod, takže v porovnání s Podolím hodně, hodně drahé.No a jinak bych to doporučovala ideálně tak měsíc až šest týdnů před porodem.

berruna
autor
5. dub 2007

moruso - díky moc 😉 jsem tam objednaná, jen sem se v tom potřebovala utvrdit.. 😉
šlo mi hlavně o techniku dýchání při porodu, ale podle toho co píšou na netu by to součástí kurzu mělo být, že?

morusa
5. dub 2007

Ano, ukazují tam techniku dýchání, když to shrnu do jedné věty ,tak jde o to dýchat jako pejsek, ale co zas vím od známých a kamarádek ,co porodily už ,tak málokdo dýchá tak ,jak se má, sama si najdeš ,co ti pomáhá a vyhovuje nejlépe.

xsipm04
11. dub 2007

Ahoj Berruno, já teď chodím do kurzů v Aperiu (nepatří to pod žádnou porodnici a jsou delší - www.aperio.cz)kurz Interaktivní příprava k porodu
vedený Ivanou Königsmarkovou a je to super 🙂 Je to ale 6 lekcí (každá 2 hodiny) za 1,800 Kč pro pár (stejný kurz vede i v A-centru - www.materstvi.cz za cenu 1,500 Kč). Je pravda, že v porodvnání s Podolím je to hodně, záleží na tom, jak moc se toho chceš dozvědět. Já si to nemůžu vynachválit. Slyšela jsem, že dýchání u porodu už se dnes nenacvičuje, že je to zbytečně nucená a má se dát každému volnost (ale to je asi individuální). My tam k porodu zatím nacvičovali různé úlevové polohy a musím říct, že to nebylo vůbec špatné 🙂 jak tě má správně partner masírovat, aby ulevil bolesti 😀 a tak. Bylo to fakt fajn. Ale jiné kurzy jsem nezažila, takže nechci říkat, že tenhle je lepší nebo horší. Jen ve Studiu pro ženy se mi také moc nelíbilo ☹ Byla jsem tam na zkušební hodině cvičení a po ní půlhodinová příprava na porod, která na mě začínala zbytečně brzy před mým termínem (doporučují začít spíše blíže k porodu, aby to člověk tak nezapomněl) a ta cena!!! Jsem ochotná dát hodně, ale tam mě to fakt nezaujalo. Ale každý hledáme něco jiného, takže chápu, že někomu může vyhovovat zase to 🙂

iza
11. dub 2007

http://www.klub-slunecnice.cz/tehotne.html
ahoj holky, posílám odkaz na klub slunečnice, je tam cvíčo pro těhulky a předporodní příprava a těhu masáže...moooc doporučuju 🙂

kebulka
12. dub 2007

Já jsem chodila na www.studioprozeny.cz a nedám na ně dopustit. Bylo to včetně cvičení. V kurzu se probírá těhotenství, porod, šestinedělí a péče o novorezence. Kromě toho nabízejí třeba masáže a cvičení po porodu a my jsme využili plavání doma ve vaně. Fakt super!!!

ptacci
13. dub 2007

Holky, nemáte některá zkušenosti s kurzama u Apolináře? Jestli se vyplatí ten delší nebo stačí kratší? Díky

berdicek
20. dub 2007

Planuji rodit v Krči a přisti tyden jdeme s manzelem na prvni prednasku predporodni pripravy, tak jsem zvedava. Poradaji 3 prednasky, kazda po 2 hodinach, cena 300 kč za osobu a prednasku.
Jinak uz zminovany Klub Slunecnice muzu doporucit, chodim tam cvicit 2x tydne a je to tam super, takove rodinne prostredi.

barke
23. dub 2007

Já chodim cvičit do A-centra http://www.materstvi.cz/materstvi/index.php , pořádaji se tam i předporodní kurzy, hodně si je lidi chválí.
Já chodim na kurz k dule, která se mnou půjde k porodu, pí Jiráskové z Aperia, taky můžu doporučit.

zuzule
26. dub 2007

Ahoj Ptacci. Já chodila na kurz k Apolináři a bylo to fain. Absolvovala jsem ten delší, tzn. 3x2 hodiny. Cena 900,- se mi nejdřív zdála dost, ale v ceně byla i účast jedné osoby u porodu, takže jsem si řekla, že to je docela v pohodě. Porodní asistentka, která kurz vedla byla moc příjemná a vše nám náležitě vysvětlila a předvedla. Průser je, že když došlo na porod, u Apolináře nebrali, protože měli stop stav (zrovna se opravovala jedna část porodnice) a já, která byla zaregistrovaná u Apolináře a navíc jsem tam chodila na kurz, musela frčet sanitkou do Motola ☹ Ale kurz byl fain a u porodu jsem byla sama, takže mi bylo jedno, že mám v ceně kurzu zaplacený doprovod. Manžel byl pracovně dlouhodobě v zahraničí, takže s jeho případnou neúčastí u porodu jsem předem tak trochu počítala... (ale zvládla jsem to i bez něj - naštěstí jsem měla rychlý a bezproblémový porod)

lenkazdenek
29. dub 2007

Barke,prosímtě je potřeba svolení lékaře ke cvičení v A-centru? Díky moc

ivet
29. dub 2007

Ahoj, já rodila na Bulovce (zkušenosti jen a jen dobré!!) a i jsem tam chodila na kurz k pí Dvořákové a bylo to super. Jednak kurz jako takový,ale hlavně pí Dvořáková 🙂 Kurz měl 6 lekcí, stál 1.000,-- pro oba rodiče a bylo to dost zajímavé i poučné. Z poznámek jsem první dny doma s malou dost čerpala 🙂

kjj
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkazdenek
1. kvě 2007

ivet,prosímtě,kdy je potřeba se na Bulovce zaregistrovat,já mám Bulovku za rohem ,takže se myslím,že kdyby bylo nejhůř tak je to první místo kam mě odvezou.Tak si říkám jestli by nebylo lepší se tam zaregistrovat rovnou.

xsipm04
2. kvě 2007

Ahoj Ivet, sice to nebyl dotaz na mě 🙂 ale taky chodím do A-centra a na žádné cvičení, na kterém jsem tam byla, potvrzení od doktora potřeba nebylo. Ale musím přiznat, že v tam to není ani tak moc o cvičení ale spíš o přípravě na mateřství, ale je to tam fakt super. Hodně jsem se tam dozvěděla ještě předtím, než jsem začala chodit na přípravné kurzy a hlavně jsem se tam vždycky krásně naladila na miminko 🙂 a uklidnila.

Jinak k té Bulovce, paní Dvořáková už tam není, je teď v Neratovicích, ale nevím, jestli tam ještě vede ty předporodní kurzy nebo ne. Ale souhlasím, že paní Dvořáková je super. 😀

Taky jsem slyšela, že na Bulovku není zapotřebí registrovat se nějak dopředu jako třeba do Podolí.

lenkazdenek
2. kvě 2007

xsipm04,díky,moc jsi mi tím pomohla a nevíš ještě prosím jestli je potřeba se nják dopředu zaregistrovat v Neratovicích? Pořád totiž váhám mezi Neratovicema a Bulovkou. Díky moc

ivet
2. kvě 2007

lenkazdenek, na Bulovku opravdu není třeba se registrovat k porodu, jen pokud bys tam chtěla do toho kurzu, tak tam jsem se já osobně registrovala někdy v červenci a termín jsem měla 1.11.

xsimp04, pí. Dvořáková už na Bulovce není?? Tak to jsem tedy potom měla štěstí, že jsem ji ještě "stihla"....u porodu jsem na ni sice štěstí neměla, ale už ten kurz stál za to 😉

xsipm04
2. kvě 2007

No, já jsem byla v pátek na kurzu péče o miminko v Aperiu, který vedla ona a tak nám říkala, jak odešla a jak je teď v těch Neratovicích 🙂 Tam je údajně dobrý, že se člověk může domluvit buď s ní, nebo s pí. Novákovou (to byla její kolegyně na Bulovce a teď jsou spolu tam, osobně jí neznám, ale všichni si jí také velmi chválí) a mohou pak rodit přímo s nimi, takže člověk aspoň tak trošku ví, do čeho jde.

LenkaZdenek: Opět nevím z vlastní zkušenosti 🙂 ale co jsem slyšela, tak holky se do Neratovic hlásili až taky někdy ke konci těhotenství tj až někdy po 32 týdnu možná i později a problémi neměli. Jinak koukám, že jsi teprve v 11 týdnu 😀 to jsem taky ještě netušila kdy a kam ale jestli se chystáš chodit cvičit do A-Centra tak toho budeš brzy vědět tolik, že už nebudeš předporodní kurz skoro ani potřebovat 😀 Cvičení tam začíná tak, že se sedí v kroužku a všichni se nejdřív povídají, každý jak se měl a co ve svém těhotenství prožil. No a jak jsou tam mamči v různých fázích těhu, tak člověk postupně slyší, co ty "víc" těhotné řeší a postupně se tak dozvídá, co ho vlastně čeká. A porodnice jsou jedno z nejžhavějších témat.

Ještě když se podíváš na stránky www.aperio.cz, je tam někde pod sekcí porodnictví průvodce porodnicemi, kde je popis asi všech porodnic, každopádně všech v okolí Prahy, jsou tam reference maminek, které tam rodily a kontakty a odkazy na webové stránky. Připadá mi to moc užitečný, já tam pořád monitoruju, jak kdo kde rodil 😀

xsipm04
2. kvě 2007

Teda já když vidím, jak tady házím "i" a "y" tak se musím úplně stydět 😅

lenkazdenek
3. kvě 2007

holky moc a moc vám děkuju,ani nevíte jak moc jste mi pomohly 🙂

barke
4. kvě 2007

Lenkazdenek, v Áčku žádný potvrzení mít nemusíš. Já chodim na cvičení na balonech a to je spíš takový protahování svalů a relaxace. Taky si tam povídáme jak se nám daří a tak. Je to i taková psychická příprava na porod a mateřství 😉

berunka
21. črc 2008

ahojky těhulky, jak se díváte na předporodní kurzy?slysela jsem nazory,ze nejsu potreba,protoze stejne u porodu dychate tak jak je vam to prijemne a prirozene.budete vechny chodit na predporodni kurzy?

jezevec
22. črc 2008

jen se pridavam, my byli na predporodnim pro pary v motole od Pomadu a musim rict, ze mi to pomohlo, kontrakce jsem vzorne prodychala 😉 a i na tlaceni jsem se soustredila dle rad z kurzu..a manza vedel jak me masirovat pri bolestech 😎 jinak pak v motole delaji bezplatnou informacni schuzku-pousti video a ta byla taky uzitecna, nebo clovek vi co ma delat, co se bude dit, kam ma jit, jak se bude postupovat az to vypukne ajak porodnice vypada atd.

ale nikomu to nenutim, ja mela urcite lepsi pocit po kurzu a ty celkem 4 hodiny nebyly promarneny cas...navic mi to zacalovala pojistovna..

silrej
23. črc 2008

Taky se přidávám, my s manžou jsme absolvovali kurz v Pomadu a byli jsme s ním oba naprosto spokojeni! 🙂 Sice jsem původně chtěla chodit do A-centra k Ivaně, ale i když jsem tam chodila celé těhotenství cvičit a na alternativní přístup jsem tedy byla zvyklá, tak ten předporodní kurz od ní mi vůbec nesedl, ale každá jsme jiná a někomu to může vyhovovat a někomu zase né, takže je na každé z vás co si vyberete! 🙂

barcik
16. říj 2009

Chci se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s jednodenními, případně víkendovými předporodními kurzy... nechce se mi chodit někam každý týden a zaujal mně kurz Průvodce porodem (PA Benešová), ale je jen jednodenní - stačí to? Líbí se mi, že je hodně praktický, ale ráda bych znala nějakou zkušenost (i s jiným krátkodobým kurzem). Uvítám i tipy.

anicka164
16. říj 2009

barcik: My jsme byli na kurzu Neprines me cap v Jilovem u Prahy (autem je to kousek). Rozhode doporucuju, byla to sobota a nedele, byli jsme tam 4 pary, takze takove komorni a hodne nam to (hlavne manzelovi) pomohlo. Mrkni na www.porodjinak.cz. Nejlepsi pro me byla moznost se na vsechno vyptat... Super bylo, ze jsme se tam neucili jenom co a jak u porodu, ale hodne se tam mluvilo i o kojeni a peci o miminka - toho jsem se hodne bala (ale nakoec v pohode 😉 )

barcik
26. říj 2009

Anicko, diky moc za odpoved. Nakonec jsem se prihlasila na toho pruvodce Porodem, protoze jem usoudila, ze informace ziskam z knizek a tady si to prakticky vyzkousim 🙂.

barcik
3. lis 2009

Jeste jsem chtěla napsat, že v rodinném centru Letná budou mít i předporodní kurz,který povede PA spolu s lektorem - mužem - to by mohlo být také zajímavé, především pro partnery, že na ně nebude ženská přesilovka 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru