Předzvěst porodu, měly jste intuici, poslíčky?

kaphajin
14. čer 2012

Ahoj holky, pročítám tu historicky diskuze, ale nenacházím nikde žádnou odpověď. Zajímalo by mě, jestli jste měli intuici blížícího se porodu nebo poslíčky nějakou dobu před porodem? Všechny diskuze na toto téma nakonec inklinují k popisu porodu, ale mě zajímá tvrdnutí břicha, poslíčci a celkové vnímání posledních dnů před porodem. Já mám neustálé tvrdnutí břicha přes celý den a slabé bolesti v podbřišku.

palomitacheca
14. čer 2012

@kaphajin Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem v prvním těhotenství měla jen sem tam tvrdnutí, ale nic hroznýho. Podle kontrol jsem byla lehce otevřená, ale nic víc. Noc před porodem mi přišlo, že syn kopal ještě o něco víc než jindy, ale žádný jiný příznaky nebyly.

kaphajin
autor
14. čer 2012

@palomitacheca moc děkuju za odpověď 🙂 to maminky hodně píší, že před porodem miminko kopalo ještě víc než obvykle 😀

palomitacheca
14. čer 2012

@kaphajin Co jsem četla, tak příznakem může být i snížená aktivita miminka 🙂 Já měla syna celý těhotenství hodně aktivního, ale tu noc to bylo ještě o něco horší. Aspoň mě nechal ještě trochu vyspat a pak až ráno mi začaly pravidelný bolesti a to už byly kontrakce 😀 No jsem zvědavá tentokrát. Mrňous je taky pořádně aktivní, tak mám občas strach, jestli už se něco nechystá 😀

kaphajin
autor
14. čer 2012

@palomitacheca jo tak to jsem na tom stejně, miminko je extrémně aktivní, hodně kope a někdy až vyskočím bolestí 😅 hlavně mám dost tlak zřejmě na močák, stydkou sponu... nevím konkrétně, ale to je asi to nejhorší, normální kopance do žeber a kyčlí zvládám s přehledem, ani moc nebolí 🙂

palomitacheca
14. čer 2012

@kaphajin No jo, máš miminko hlavou dolů? Zřejmě už je dost dole a tím může na močák tlačit 🙂 Ještě když do něj začne ručičkou dloubat, tak je to fakt super 😀 Mě dnes kopalo úplně vpravo v boku a pod pravým žebrem.

mochenkaa
14. čer 2012

Tak jestli má být těsně před porodem ještě aktivnější tak pomoc 😀 Už teď je jak urvaný že řetězu 😀

kaphajin
autor
14. čer 2012

@palomitacheca jo mám ho hlavičkou dolů, takže to co píšeš docela sedí 😀 jo, pod pravým žebrem má nožičky, vím o nich hooodně často 🙂 na druhou stranu musíme uznat, že o nich aspoň celý den víme, že jsou ok 😀

petule246
14. čer 2012

@kaphajin - no, teď zpětně vím, že cca den před porodem se už něco dělo - ale tehdy jsem to neregistrovala. Tím myslím nějaké poslíčky (tvrdnutí břicha) - třeba ten den před už mne prostě břicho pobolívalo celý den. Nicméně na konci těhu už mne bolelo kdeco, tak jsem to moc nevnímala. Já a u 2. porodu jsem měla i jasný odchod hlenové zátky cca 2 dny před porodem.

kaphajin
autor
14. čer 2012

@petule246 tak tvrdnutí jen jeden den před porodem, to je fakt známka, že se bude něco dít, já už mám tvrdnutí min. 5 dní a dost časté, někdy i hodně dlouhé a nic, ale jsem teprve v 35tt, takže doufám, že vydržím ještě pohromadě 🙂

palomitacheca
14. čer 2012

@kaphajin Kamarádka měla pár dní před porodem neustálý bolesti, trvalo to 3 dny, tak odpočívala a nepomohla jí ani teplá sprcha. Podle kontroly to na porod pořád nevypadalo. Tak začala doma něco dělat, hýbat se a bylo po bolestech 🙂 Pak před porodem z ní začalo něco téct, tak jeli do porodnice a byla to plodovka, ale kontrakce žádný. Další den začali s vyvoláváním a během pár hodin byla malá venku 🙂

pismenka
14. čer 2012

@kaphajin doporučuju předporodní kurz, na něm se hodně dozvíš

pismenka
14. čer 2012

@petule246 jj, hlenová zátka.......

aemmi
14. čer 2012

Já žádnou předzvěst teda neměla, dopoledne na monitoru nic, odpoledne v pohodě, večer z ničeho nic najednou začaly slabé stahy. Porodila jsem druhý den večer. Ale jako intuitivně jsem nic necítila.

schnek
14. čer 2012

s klukama jsem žádnou fyzickou předzvěst nezaznamenala, ale cca půl dne před začátkem jsem se s oběma nahorázně vyděsila (na základě urč. skutečností), že už rodím a že jak je to možný, že mám ještě týden do termínu 😅 😀 S prvním mi pak v noci odtekla voda a s druhým začaly pomaloučku bolesti. S Aničkou jsem měla tři dny sem tam kontrakci, hlavně den před večer mi bylo tak všeljak divně, takový nepříjemný tlaky a pobolívání. Jestli se bojíš, že to nepoznáš, tak věř, že poznáš, to je úplně jiná bolest, která se stupňuje a intervaly se zkracují. Až se budeš co 5 minut prohýbat v křeči a funět o život, nebudeš mít pochyby 😉

kaphajin
autor
14. čer 2012

@schnek jasně, chápu 😀

schnek
14. čer 2012

@kaphajin no já schválně čekala, jestli i s třetím bude předcházet šok "proboha, ještě ne, ještě mám týden čas" , ale zase přišly jiný šoky 😀 asi aby se to vyvážilo

kaphajin
autor
14. čer 2012

@schnek tak ten týden to není nic neobvyklého ne? To zase není taková hrůza 🙂

schnek
14. čer 2012

@kaphajin no to ne, ale mě to v tu chvíli hrozně překvapilo, pořád jsem se držela termínu 😀 prostě jsem měla z toho takovej ten stav, kdy se ti jako až srdce zastaví 😉

kaphajin
autor
14. čer 2012

@schnek to chápu, v tomhle stavu mě vyvede z míry úplně všechno 😀

eriska
14. čer 2012

@kaphajin tak u mě to byly příznaky střevní chřipky..ale poslíčky jsem neměla, břicho mi tvrdlo nějak od 6. měsíce..

slundo
15. čer 2012

asi 2 dny před porodem jsem byla najednou víc unavenější, polehávala jsem. Pak mi začalo tvrdnout bříško častěji než normálně ( tvrdlo mi celé těhu), to trvalo celý další den a v den porodu to pokračovalo a pomalu se to stávalo pravidelnější a bolestivější.... intuice u mě taky zafungovala 🙂 Každá jsme jiná, ale zároveň každá pozná , že už se to blíží 🙂 POkud máš slabé bolesti, které jsou čím dál častější, doporučuju zaznamenat si je ať víš jestli tam je nějaká pravidelnost .

kaphajin
autor
15. čer 2012

@slundo taky si myslím, že to vnímavější žena musí vycítit, i když já měla teď tvrdnutí tak časté, že jsem si myslela, že už se to blíží a magnésium to krásně urovnalo, tvrdne mi tedy pořád, ale nezůstává tak dlouho stuhlé a přes den už ho mám i normální 🙂 bolesti jsem měla jen v podbřišku a tuhnutí bříška se mi počítat vůbec nechtělo, nepovažovala jsem to za stahy 😅

kocicinka
15. čer 2012

@kaphajin
U prvního- žádní poslíčci, tlaky, MS bolesti, nic. Cca 2-3 dny před porodem jsem dostala průjem. Věděla jsem, že to někdy bývá, tělo se tak čistí a připravuje na porod. To byla taková první jasná známka, která mě utvrdila v tom, že už se něco chystá. Asi den na to mi začala odcházet hlenová zátka. To už mi bylo jasné, že brzy porodím a taky že ano- porodila jsem druhý den. Vše se odehrálo po deseti dnech přenášení a po sexu, kterým jsme tomu chtěli pomoct, abych se vyhnula vyvolání.
Nyní- už asi 3 týdny cítím velké tlaky tam dole, mám pocit, jakoby to mimino mělo ze mě vypadnout, jako že už je fakt nízko, mám bolesti jako před MS a bolest mi střílí do třísel, že někdy nemůžu ani chodit. Dle doktorů už se to chystá, ale to mi říkají už 14 dní a stále nic. Přenášet bych tentokrát fakt nechtěla.

ronyx
15. čer 2012

V mém případě se nedělo naprosto nic.Prostě jednou takhle o půlnoci jsem vstala na záchod,vytekl ze mě kýbl plodovky a jelo se. 😉 Žádné předzvěsti,prostě nic.

ja.na81
15. čer 2012

Nene, u me vubec nic, ani intuice ani poslicky... Den pred porodem jsem byla u dr. a ta pravila, ze jako se jeste par dni nic dit nebude... pak ten den odpo mi zaclo teda casteji tvrdnout bricho, ale behala jsem po meste po nakupech, takze jsem i tak myslela, ze to je k tomu a ze treba mozna se za par dni neco dit bude... No a pak zcista jasna vecer a v noci kontrakce, snad okamzite v pravidelnych intervalech a odjezd do porodky a druhy den rano byl uz maly s nami 😉

evulinkab
15. čer 2012

@kaphajin Tak já ješte den pred porodem byla na kontrole a doktor mi rikal, že to na porod vubec nevypadá(byla jsem 39+0 tt)..žádné kontrakce, tvrdnuti břicha, proste nic...
No ale jak jsem prisla domů z te kontroly, tak mi začalo být divně, jakoby na me pricházela strevní chripka.Šla jsem asi trikrát na wc, bolest v podbřišku, ale jak říkám, spíš to bylo podobné strevní chřipce, měla jsem křeče ve střevech...Pak to ustalo, večer jsem šla spát, nad ránem jsem pak asi dvakrát po sobě ucítila "tam dole" takové tlaky, jakoby se chtel malý dostat ven, proste jakoby on vzdycky zatlacil hlavičkou.Když to udelal potřeti, tak mi rupla voda a to dost masivne..No a tim se mi rozjel porod 🙂

tymothy
15. čer 2012

Já měla jen intuici - večer jsem prostě věděla, že to další den nastane. Fungovalo to u mě dvakrát. 😉 Jinak žádné tvrdnutí břicha, nic....A obě holky se narodily pár týdnů před termínem.

timbouctou
15. čer 2012

já to u prvního vůbec netušila, dokonce jsem nepoznala, že rodím a hezky jsem si dojela do porodky vlakem 😠 a s druhým zase sjem měla posly jak blázen dobrý tři týdny předem, úplně jak to píše @kocicinka, takže když to přišlo, tak jsem si myslela, že zas poslíci 😀

kaphajin
autor
16. čer 2012

@kocicinka no já mám to samé, ale dost brzy, takže doufám, že ještě nějaký čas vydržím pohromadě. Ve 40tt je jasný, že už tyhle stavy musí být normální a blíží se porod přesně jako hodinky 😀

camelinka
16. čer 2012

já měla 5 dnů před porodem posly jak krávy,myslela sem že už jedem ale nic,den před porodem sem s manželem betonovala plot,v noci byla mega bouřka a ta mi ji vyhnala 😀 . Takze intuice 0 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru