Předzvěst porodu, měly jste intuici, poslíčky?

kaphajin
14. čer 2012

Ahoj holky, pročítám tu historicky diskuze, ale nenacházím nikde žádnou odpověď. Zajímalo by mě, jestli jste měli intuici blížícího se porodu nebo poslíčky nějakou dobu před porodem? Všechny diskuze na toto téma nakonec inklinují k popisu porodu, ale mě zajímá tvrdnutí břicha, poslíčci a celkové vnímání posledních dnů před porodem. Já mám neustálé tvrdnutí břicha přes celý den a slabé bolesti v podbřišku.

paraple98
16. čer 2012

u mně také nic, vše v normálu, žádné bolesti nic, už jsem se chystala do postele jako vždy, v tom mi před půlnocí rupla voda, během půl hoďky začly bolesti a za 1,5 hoďky v nemocnici už jsem byla otevřená na 8cm 😀

kaphajin
autor
16. čer 2012

já tedy žasnu, co jsou schopný ženský ještě před porodem dělat 😀 betonovat plot, malovat pokoje, zavařovat...

kaphajin
autor
16. čer 2012

@paraple98 tak to je krásný, taky bych to chtěla takhle rychle 🙂

slundo
16. čer 2012

nojo vlastně, taky si vzpomínám, že byla ten den pořádná bouřka a doktoři na sále prohlásili- ajéje, to zas bude dětí 😀 tak na tom asi taky něco bude

favofrenki
18. čer 2012

@kaphajin Den před porodem mě v 5ráno probudily křížové bolesti dala jsem teplou sprchu a bolesti přešli,dopoledne jsem byla taková unavená ale pak jsem až do večera byla s kamarádkou a do noci vařila svíčkovou no a ve 4ráno jsem šla na záchod a praskla mi voda 🙂 Jo a tak jsem místo do poradny jela do porodnice 😀 rodila jsem o 3týdny dřív

mafeska
7. zář 2012

Den před porodem mě do porodnice vyhnaly pravidlené bolesti, prý poslíčcii, v porodnici jsem dobrovolně zůstala. V den porodu mě opustila veškerá chuť k jídlu . Večer před odjezdem do porodnice byla u nás bouřka jako kráva, za celé 2 roky co tu bydlíme jsem takovou bouřku nezažila 😀 .

mochenkaa
26. lis 2012

tak zpetne muzu rict, ze nevim. 14/6 jsem tu psala a 15/6 mi po spatne zmerenem tlaku u dr maleho vyvolavali. Cca tyden jsem mela slabsi krizove poslicky a odesla mi zatka. Vse zacalo presne tyden pred vyvolanim po kontrole tou dr co me poslala vyvolavat. Kazdopadne moje telo ani maly jsme jeste nebyli pripraveni...
Takze ne, ja intuitivne necitila nic, ani jsem nemohla

mysicka_lb
12. dub 2014

Nebudete tomu věřit, ale týden před porodem jsem intuitivně cítila, že porodím 1.4., kdy jsem pak skutečně porodila. Neměla jsem žádné poslíčky, tvrdnutí břicha ani nic takového. Ten týden před porodem jsem byla na běžné prohlídce u gynekologa, konstatoval, že se porod ještě neblíží, a objednal mě právě na 1.4. na další prohlídku, tentokrát už do porodnice. Už v tu chvíli mi blesklo hlavou, že ten den budu asi rodit. Pak jsem se koukala na přesné datum, a když jsem viděla, že jde o 1.4., blesklo mi to hlavou podruhé. Ten den se totiž narodil můj děda, co bohužel už dávno není mezi námi. Synáček má jméno stejné jako manželův děda a říkala jsem si, jak by bylo krásné, kdyby měl datum narození zase stejné jako můj děda. Do třetice mi manžel říkal, že ideální by pro něj bylo, abych porodila ten den, protože byl poslední den v práci a pak měl hlášenou třítýdenní dovču.... To už se moje intuice ozývala naplno. 1.4. ve 4 ráno mě pak vzbudily první kontrakce. A v 7 večer se malý narodil.

leknicka
30. bře 2015

@mysicka_lb já si cele tehu dělám srandu a zároveň si i přeji aby se mrnous narodil 1.4.! 😀 ze by se ke mne aprilove ditko hodilo 🙂 na první prohlídku do porodnice jsem objednana taky toto datuma tak nějak tuším ze si mě tam už nechají 🙂)

mysicka_lb
1. dub 2015

@leknicka Tak jak, jedeš dnes do porodky?🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru