Při čůrání ze mě šla slizká voda. Blíží se porod?

konikova
31. bře 2014

ahojky, jsem prvorodicka a dneska v noci pokazde kdyz jsem sla curat ze me neco slo...hlenova zatka podle me uz sla par dni zpet (vylozene hlen) ale dnes to byla spis slizka voda..omlouvam se za vyrazy ale nevim jak to popsat...plodova voda by sla vsechna zaraz ne? a ne pokazde kdyz jsem sla na malou....bolesti zatim zadne nemam ale jsem nejaka nervozni...

selverin
31. bře 2014

plodovka může odcházet doslova po kapkách.... mě odešla před porodem jen trošičku a zbytek až když malá vylezla ven, ještě se ji chudák díky tomu nadýchala... jestli si nejsi jistá, raději zajeď do porodnice, ať pak mimi neohrozí nějaká infekce

konikova
autor
31. bře 2014

@selverin bolesti prave nemam a na kontrolu jdu ve stredu tak nevim..nechci plasit

anetadr
31. bře 2014

@konikova já být tebou počkám do odpoledne a sleduji se - pokud bys opravdu měla pocit, že ti stále "něco" uniká, tak bys měla jet pro jistotu do porodnice. Vem si bílou vložku! Bez nějakých těch modrých zón - nalijí na ní kontrastní látku a bude jasno. Bolesti mít vůbec nemusíš. V případě že by to ale opravdu byla plodová voda, tak je potřeba něco dělat. Určitě nebudeš za cvoka - a i kdyby, tak já osobně budu raději stokrát za cvoka, než abych jednou přijela pozdě - přeci jen tu jde o hodně🙂 držím palce, aby jsi měla co nejrychlejší porod.

konikova
autor
31. bře 2014

@anetadr dekuji za reakci 🙂 budu se sledovat a kdyztak radeji pojedem 😉

selverin
31. bře 2014

@konikova je fakt, že jak mi praskla voda a trošku odteklo, tak se kontrakce dostavily okamžitě a dost silné, ale oproti tomu nedávno rodila kamarádka, taky ji "něco" po troškách vytékalo, bez bolestí a když si pro jistotu dojela do porodnice, tak už byla otevřená na 4 🙂

anetadr
31. bře 2014

@konikova za to nic nedáš... budeš mít jasno a hlavně pak budeš v klidu. Nač se stresovat jestli jsi něco nezanedbala🙂

anetadr
31. bře 2014

@konikova
@selverin ségře praskla voda dokonce najednou a žádné bolesti dlouho neměla... můžou být, ale nemusí.... jejda já už chci taky rodit!!!! ať už je prosinec😀

selverin
31. bře 2014

@anetadr jj to je pravda, každý to má jinak, ale já taky raději jela, ke konci těhu ze mě furt něco teklo, nebyla jsem si jistá, jestli mi uniká moč, nebo je to jen ten těhu výtok... 2x jsem jela zbytečně, ale aspoň jsem byla klidná 🙂 moje jediné štěstí bylo, když to tak řeknu, že si mě už 4 dny před TP nechali v porodnici kvůli vysokému tlaku.... protože jak mi rupla voda ve sprše, tak se objevily najednou kontrakce tak silné, že jsem málem už na porodní sál o patro výš nedošla a malá byla od rupnutí vody přesně za 43 min venku, takže to bych asi jinak porodila v autě po cestě do nemocnice 😀
Prosinec? tak to jsi úplně čerstvoučká těhulka? 🙂 držím palečky a neboj, uteče to jako voda 🙂

konikova
autor
31. bře 2014

@anetadr ja prave nechtela lezet v porodnici nekolik hodin a cekat co bude...ale nez abych neco zanedbala to nechci...jsem si vazne nejista :D porodnici mame asi 40 min cesty a manzel je v praci tak nevim zda mu volat at radeji prijede...ach jo, to je situace ...ja si predstavovala ze bud budu mit bolesti nebo ta voda ze me vyleti jak nic :D

anetadr
31. bře 2014

@selverin teda tak to je rychlost!!! Já to měla poprvé od prvních příznaků do porodu za 2,5 hodiny - ale byl to vyvolávaný porod, tak se to nedá moc hodnotit. Teď jsem úplně čerstvě těhotná - snažili jsme se dlouho, tak jsme v sedmém nebi🙂 kéž by tak šel posunout čas😀 i když od prvního prcka je mi jasné, že to uteče strašně rychle....

anetadr
31. bře 2014

@konikova tohle je právě na prasknutí vody to nejhorší - že se někdy stane, že se kontrakce loudají a maminka musí zůstat v porodnici:( chápu tě - taky jsem si představovala, že pojedu do porodnice na poslední chvíli a místo toho jsem tam skončila s vysokým tlakem už pět dní před porodem:( ale to se prostě nedá nic dělat. Třeba to plodovka není a pošlou tě domu.... Já mám doma tu kontrastní látku (už od minulého těhotenství) - tak to budu mít v tomto jednodušší. Nevím, jestli se dá někde sehnat - já jí mám od porodní asistentky co mě rodila při prvním porodu.

ouli
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
selverin
31. bře 2014

@anetadr mě taky vyvolávali, ale ani druhá tableta neudělala až do toho prasknutí vody nic.... žádné bolesti, ani jsem se neotvírala, tak jsem šla před poslední kontrolou do sprchy si poskákat na balonu, jestli se něco nestane a jak jsem vstala, tak voda rup a už to jelo 😀

konikova
autor
31. bře 2014

tak jsem si volala svoji gynekolozce a rikala ze pokud to jde "curkama" tak mam byt v klidu, mam si to hlidat na vlozce a kdyby se to rozjelo vic nebo mela bolesti tak mam vyrazit...v klidu jsem si dobalila tasku a volala manzelovi at jede radeji domu 🙂 jsem si takova nejista kdyz jsem doma sama...tak uvdiime co se bude dit dal...moc dekuji za reakce

anetadr
31. bře 2014

@konikova moc drzim palce🙂

anetadr
31. bře 2014

@selverin tak hlavne ze to bylo rychle🙂 ja zareagovala uz na prvni, po cca trech hodinach jsem sla na kontrolu a dr se zhrozil, ze jsem otevrena na pet - a ja do te doby nic necitila... Pak se to ale zacalo rozjizdet🙂 jeee uz aby byl prosinec😀 a ja uzto mela za sebou🙂

saminomimino
31. bře 2014

@konikova já to tak podobně měla u syna,jako prvorodička,zátka odešla 39tt,rodila jsem ovšem až 41+0

saminomimino
31. bře 2014

@anetadr prosinec,to je už zachvilklu 😀 😝

konikova
autor
31. bře 2014

@saminomimino zatka uz mi odesla cca 3-4 dny zpet...ale dneska zacina odtikat plodovka po troskach...uvidime no 🙂 snad se to rozjede

selverin
31. bře 2014

@konikova držím palečky, ať je to pak rychlé 🙂

konikova
autor
31. bře 2014

@selverin dekuji, ja v to doufam :D

anetadr
2. dub 2014

@konikova tak jak to s tebou vypadá?🙂

konikova
autor
10. dub 2014

tak jsem tady...v pondeli 31.3. mi zacala odtikat plodovka jak jsem psala, v utery v noci jsme odjeli a nechali si me v porodnici...ve stredu v 7 rano to zaclo, kontrakce byly ale ja se otvirala pomalu...maly se narodil o pul 4 odpoledne...museli nam pomoct zvonem protoze mel u hlavicky rucicku...byla jsem hodne vycerpana a potrhana ale za toho drobecka to stalo...50cm a 3272g a plne kojime..vsem preji hodne stesti a vydrzte to, stoji to za to!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru