Příprava hráze na porod. Pomáhá mazání?

leonunuska
28. lis 2007

Holky někde jsem tady četla, že je dobré hráz mazat nebo co, že pak prý není až tak nutný nástřih. Doufám, že nepíšu blbosti 😉, chtěla jsem se zeptat v lékárně, ale úplně jsem na to zapoměla 🙄 Co doporučujete? Děkuju

adriana1
28. lis 2007

je dobré jimasírovat. Buť může tvůj manžel nebo přítel a na to potřebuješ speciálníolejíček. Nebo můžeš sama ve vaně a ktomu ho nepotřebuješ. Palcem napínaš hráz ale jen tak abys cítila napjetí nesmí tě to bolet. Je pravda že tě nemusí dělat nastřich ale taky nácí doktoři to dělaji preventivně

leonunuska
autor
28. lis 2007

A můžu se zeptat jak se ten olejíček jmenuje? Manžel bude rád masírovat 😀 😀 😀

jjaanca
28. lis 2007

Já zas slyšela že to musí bolet, jinak to nemám účinek. Ale ve 21tt je brzo ne? Já chci začít masírovat až tak měsíc před porodem.

adriana1
28. lis 2007

já ho nemám ale když se zeptáš v lékarně tak tiporadějí. Možná by mohl být i lub.gel. Já sem otom četla že to nesmí bolet má se cítit napjetí. psala o tom porodní asistenka.

xsipm04
28. lis 2007

leonunuska: Myslím, že už tu někde tahle diskuze běžela. Říká se tomu masáž hráze, speciální olejíček prodává firma Weleda, jmenuje se přímo olej na masáž hráze a dá se koupit buď přes internet, nebo ho mají v drogeriích DM ale i jinde 🙂 Začíná se v 34tt, stačí masírovat pár minut denně, na začátku ti bude připadat, že to nic nedělá, ale cca po 14 dnech masírování to fakt znatelně změkne. Zkus ti vyhledat návod někde na netu, já si tehdy našla i jeden s názorným obrázkem, protože jsem pořád přesně nechápala, kde ta hráz je 🙂 , já ji ještě roztahovala pomocí speciálního balonku Epi-No, je ale dost drahý, ale olejíček je také dobrá prevence. Výsledek byl žádný nástřich ani jiné poporodní zranění (miminko mělo 3,7kg, takže nebylo prcek 🙂 , tak myslím, že se mi to vyplatilo. Ale záleží také na vedení porodu, někde nastřihují opravdu preventivně, tak si musíš do porodního plánu přímo uvést, že např. že si přeješ, aby byla co nejméně narušena hráz, nebo přímo, že si nástřih nepřeješ. Tak držím palečky 🙂

leonunuska
autor
28. lis 2007

Moc děkuju za radu 🙂

denousek
28. lis 2007

holky ja jsem cetla ze staci obycejny olivovy olej... 😉 ptz veledu nesezenu tak to zkusim tim olivovym...ale taky presne nevim kde je hraz tak nevim jak se tim poperu no....

lenkaha
29. lis 2007

Ahoj holky. Mě doktorka ped masáží hráze varovala... říkala, že to nepomůže. Spíš že si zavleču nějakou infekci...Takže bacha na to!!!

denousek
29. lis 2007

lenkaha na to jsem taky myslela na nejakou infekci..tak asi se na to vyprdnu....radsi..

milwa
29. lis 2007

Ahoj, masiruju asi ctrnact dni a je to fakt poznat. Hraz krasne povoluje. Ovsem tu masaz dela manzel, protoze ja si tam tak dobre pres to bricho nedosahnu. A taky bych nedokazala tak zabrat. Sice to boli, ale je to cim dal snesitelnejsi. Krom toho pouzivam epi-no, tak snad to bude mit pozadovany efekt.
Infekce se nebojim, ruce mame umyty, pouzivame olej od Eone.

nikitka26
29. lis 2007

Já už mám porod za sebou, ale podělím se o zkušenost 😉
Masírovat jsme začali asi v 35tt, rodila jsem v 38tt, ještě to nebylo pravidelně, takže jsem se nástřihu nevyhnula, hráz nebyla dostatečně pružná. Ale nástřih jsem měla malej. Pa na kurzu nám říkala, že se nástřihu většina nás nevyhne,ale masáží hráze docílíme alespoň toho, že ta porodní poranění budou menší...tak to u mě i bylo, dva stehy na nástřihu a dva vnitřní 😉

Jinak ten olej o Veledy jsem viděla i v DM drogérii 😉

denousek
29. lis 2007

muj mi nechtel nejak pomoct ale to nechtel ani s holenim a uz to delal dvakrat a zvykl si na to 😀

ted jsem se ho ptala na tu masaz a prej a bude po tom vzdycky sex??at mam nejakou motivaci a ja rikam no...klidne 😀 a on ted porad jestli teda uz dem masirovat 😀 😅 co mam jit do toho poradte??co kdyz to pak bude k nicemu ...ale tak nic za to nedam ze....a muzu teda tim olivovym olejem??jinej nemam od welwdy budu mit nejdriv za tyden kdyz nebudu shnila jit po dr do dm drogerky 😅

pufina
29. lis 2007

ahoj holky, já zkoušela masáž poprvé tenhle víkend, manžel se na to taky těšil 😝 psali tam že to může být dobrá předehra - no nic zařvala jsem jak to bolí a bylo po předehře 😀 nevím jestli je to normální, ale fakt mě to bolelo, budu to teď zkoušet sama, mám Weledu - Denousku olivovýho oleje bych se bála, jistější bude sehnat něco speciálně na toto, nebo možná i ten lubrikační gel by byl lepší, infekce by se fakt nehodila.

denousek
29. lis 2007

jo ale ja jsem to tady nekde cetla...napisu radsi porodni bibi...at vim...uz mam tyden zklus...a sezenu oil az v utery no...

bramburka
30. lis 2007

Holky nám PA říkala, že aby to mělo cenu, musí se fakt masírovat, jakože žádný šolíchání a opravdu pořádně, a to že dost bolí... takže to prej většina stejnak dělá blbě... že to prej cenu nemá

Já to vzdala, nástřih jsem měla 🙂 no... tak třeba to smysl má 😎

ladunka
30. lis 2007

pufino, že to bolí, je normální - stejně tak to bolí když leze miminko ven. V tomhle je masáž podle mě super - když přijde na ten průlez, není to pro Tebe nové, ten pocit znáš z masáže a tak se nebojíš, můžeš se uvolnit a soustředit na tlačení.

Moje zkušenost je, že po nějaké době masírování hráz jakoby znecitliví a zdaleka to tolik nebolí. Resp. na začátku masáže to bolelo vždycky, ale pak se zkracovala ta doba, po které došlo jakoby k otupení a pak už to nebolelo.

Přeju všem pěkné porody a zdravá miminka!

denousek
30. lis 2007

holky nez vas nastrihnou tak vam to umrtvi??

krista
30. lis 2007

Asi jak kdy 😅

denousek
30. lis 2007

tak jak kdy...ja jsem to prave cetla ze vam to znecitlivy prece nas nemuzou jen tak strihnout do masa ne??.....at vim jestli se bat jesli to aspon umrtvi tak budu klidna...

monaberuska1
30. lis 2007

denousek,- to tě nastřihnou při stahu a to vůbec neucítíš🙂neboj🙂umrtví ti to jak tě budou šít🙂takže buď klidná🙂

myska
30. lis 2007

Neumrtví 😉 , střihnou v té době, kdy je ten tlak hlavičky na hráz největší a kůže hodně napnutá, takže to ani necítíš 😉 fakt, nebojte 😉

denousek
30. lis 2007

bbeeee...proc to radsi neumrtvi hned....at to necitim ani pri pruchodu hlavicky a ni pri siti.....

monaberuska1
30. lis 2007

denousek- když jde ven miminko tak spíš cítíš jen strašný tlak, takže se neboj a to šití to ti pak umrtví, asi to trochu cítíš, ale ne hodně🙂já mám taky trošku strach, ale je to přece pro naše miminka🙂

milwa
30. lis 2007

No pokud to nekdo pojima jako predehru, tak to asi nebude spravna masaz. Protoze kdyz se to dela poradne, tak to fakt docela boli. A ze zacatku bych teda po masazi nemela na sex ani pomysleni. Spis jsem myslela, ze manzela skopnu z postele, za to jak me tyra... 😀 Ale jak jsem rikala, po tech ctrnacti dnech uz je to snesitelnejsi a manzel rika, ze je opravdu videt a citit rozdil v te pruznosti. Takze masirujte, pokud se dokazete donutit 🙂

milwa
30. lis 2007

Jo a ten olej je dobrej v tom, ze obsahuje vitamin E a tim padem pomaha zvysovat tu elasticitu. To lubrikacni gel asi obsahovat nebude...

monaberuska1
30. lis 2007

hm☹ já už prý pozdě začínám☹((takže myslíte že třeba týden pomůže, nebo to nemám vůbec začínat☹a čím to tam namazat??

denousek
30. lis 2007

holkky muzu do uterka nez si koupim od te weledy tim olivovym olejem??kazdy druhy den takze akorat dnes chci zacit tak dnes a v nedeli a v utery uz weledou co

atreides
30. lis 2007

ahojky, chodím na těhucvičení a tam nám PA říkala, že to stačí mazat olivovým olejem 😉

denousek
30. lis 2007

nonoo§§§§§§§na to sem se prave ptala!!muze se to teda??ze sem to tady nekde cetla bojimse infekce ale ta je spis z neumytych rukou ze....ale olivovy oil zase nema tu vlastnost jak primo ten olej ze to vic pruzi ne....dnes do toho s manzou prasknem.....jeste ze mi pomuze...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru