Příprava hráze na porod. Pomáhá mazání?

leonunuska
28. lis 2007

Holky někde jsem tady četla, že je dobré hráz mazat nebo co, že pak prý není až tak nutný nástřih. Doufám, že nepíšu blbosti 😉, chtěla jsem se zeptat v lékárně, ale úplně jsem na to zapoměla 🙄 Co doporučujete? Děkuju

monaberuska1
30. lis 2007

olivovým olejem jo?no já už stejně asi nic, nebudu masírovat☹

caira
30. lis 2007

holky me jima hruza, co to asi musi byt za bolest pri porodu, kdyz necitite, ze vas nekdo striha do masa..specialne v mistech, kde je to fakt citlive?????
Normalne je mi z toho uz ted zle, ja bych desne chtela ten Epi-no balonek, ale stoji to tri tisice, to je desna pecka :-{

caira
30. lis 2007

jinak jsem objevila jen jednu webovku s nabidkou epi-no delphine ale nevim, jak a kde to koupit..nic tam o prodeji nemaji, jen za kolik je v jejich nabidkovem liste, tak jestli ma nekdo nejakou predstavu, kde se to da koupit, tak mi prosim pisnete do IP, diky

denousek
1. pro 2007

3 litry?? 😕 tak to je pálka...to radsi vydrzim a koupim neco malymu treba poadnou hraci deku tu uz jsem za 2tis koupila...a jsem z ni nadsena...
si vem cairo jak ty bolesti ty kontrakce museji byt silene bolestive ze necitis to nastrizeni!!to te totiz cvaknou v kontrakci a ze prej o tom ani nevis....bblleeee masirovat masirovat a masirovat bud to zabere nebo ne..

monaberuska1
1. pro 2007

holky 3 litříky jo?To je dělo teda 😒 To radši taky vydržím bez toho, vždyť kolik ženskejch má děti.-) 😀 a vydrželi to taky 😀 🙂 😉 Každý říká co znám, že už si ani po porodu na tu bolest nepamatují, že jak jsi šťastná stím miminkem tak je ti pak už i to šití fuk🙂Já se tedy na porod těším, ne na to že mě to bude bolet ale jak spatříš svoje mimí, to musí být neopakovatelný 😵 mě holt budou teda stříhat no, masáže jsem prošvihla☹

denousek
1. pro 2007

mony to neni jisty i kdyz nemasirujes neko masiruje jak vzteklej a stejne je pak rozstrihanej jak samica 🙂
musime doufat no...

monaberuska1
1. pro 2007

denousek- no tak já budu doufat🙂A když mě nastřihnou tak mě nastřihnou🙂Hlavně aby se nám rodilo fajn🙂

olielka
5. pro 2007

ahojky, ještě jsem nerodila, ale masáž dělám a taky musím říct, že ta hráz je taková poddajnější a měkčí, než byla. Tak si říkám, ikdyby mě stříhali, tak možná to hojení bude díky větší prokrvenosti rychlejší. Namíchala jsem si bio šípkový olej 20 ml s kapkou esenc. oleje Levandule, šalvěje muškátové a růže. Myslím, že pokud je třeba ten olivový olej kvalitní (nejlépe bio), odlít do malé lahvičky jen pro tento účel, dodržovat hyg. pravidla (nesahat dovnitř prsty apod), tak je možná i lepší než lubrikační gel. Jediné, co hrozí, je narušení ph v pochvě a následně např. kvasinky, ale jinak bych se infekce nebála. KOnečně sex taky není moc sterilní 😀
myslím, že ten balónek epino je opravdu předražený a pořádné cvičení s pánevním dnem pomocí prstů, případně nějákého vhodného, čistého materiálu (používají se např. vajíčka z polodrahokamů, kdy se vajíčko cvičením posunuje nahoru a dolů, dostran) poslouží stejně jako epino 🙂
jenže, myslím, že když někdo dá 3 tácy, tak ho to asi více přinutí poctivě cvičit, než svou gymnastiku provádět každý večer nebo ráno či v průběhu dne zadarmo 🙂

denousek
5. pro 2007

olielka ja psaLA PORODNI BABICCE O TOM OLIVOVEM oleji a psala mi ze jen pry cisteny z lekarny a ne ten co mame doma na vareni 😲 ja uz jsem to s nim prubla 2 krat ale co uz.... uz mam z dm drogerie malej olejicek od weledy stal 50kc....tak vecer manza masiruje sama bych to fakt nedala domackany bricko....a jak pises nesahat dovnitr tak to se milis to nemusis ani delat ty potrebujes povolit ty svaly i vevnitr vis...tak 3cm zasunout prst a delat kolem konecniku takove U to sem tak cetla a je videt ze to zabira ze zacatku to boli ale pak jsem rada kdyz si na to zvyknu ze se to poradne ,,roztaha,, a je fakt poznat ze ten oil od weledy je uuuppllnnee neco jineho nez nejaky olivovy oil nebo jine napodobeniny na tom weleda oleji je primo napsano ze to povoluje svaly atd 😉

olielka
5. pro 2007

denousek, já měla na mysli, nesahat prsty do olejíčku, do nádoby s olejíčkem nebo v čem to bude 😀 samozřejmě do pochvy ano, to jinak nejde 😉 . jen prostě do krémů, olejů apod se nemá sahat prsty, protože po nějáké době dochází k přemnožení bakterií, tak jsem to myslela... 🙂
weleda je dobrá, já mám tento recept taky z aromaterapie. šípkový olej je taková vzácná specialitka, weleda pracuje hodně s mandlovým, ten je taky výborný, i jejich obsahuje také růži a šalvěj, ale ta levandule k tomu není špatná 🙂

lukin
5. pro 2007

Holky, ale ta masáž, jestli je dobře prováděná, tak má bolet, ne? A co je lepšího na tom, že to bolí pár týdnů před porodem než pak při nástřihu? Já to moc nechápu.

blacklucka
5. pro 2007

ahojky, mě masírování pomohlo, nebyl ani jeden steh, hned po porodu jsem si sedla

denousek
5. pro 2007

olielka aha 😀 ja mam dlouhy vedeni ...

lukin tak co je lepsi trpet kazdy druhy den 10 min pri masazi...ale me to boli jen tak 5 min pak uz je to povoleny-nebo trpet pak ze ses rozstrihana a pozasivana a mas stehy??to nevim to radsi necham manzu masirovat ptz stehy na intimnich mistech teda nechci

blACKLUCKA.tak to patris k tem stastnejsim kterym to zabralo,,,,a rodila si normalka v terminu??a kolik malej vazil??

monaberuska1
5. pro 2007

holky🙂
jojo prý to bolí🙂ale prý je to dobrý🙂jako účinný🙂

lukin
6. pro 2007

denousek: No já nevím, ale bylo nastřihnuto i hodně maminek, které si masáž prováděly.
Každopádně vás od toho neodrazuju, jen jsem napsala, že já ji provádět nebudu 😀

denousek
7. pro 2007

lukin vsak jasny na kazdyho to pusobi jinak a taky zalezi na velikosti miminka....kazda jsme jina a kazda mame taky jiny telo,ale zkratka kdyz to nezkusim tak budu vedet prd takze uvidime..

olielka
7. pro 2007

to jo, asi je to jak s těma striema, někdo se může mazat doalelujá a ještě trochu a stejně se mu udělají... no, mě to pomáhá i psychicky, mám z toho dobrý pocit 🙂

denousek
7. pro 2007

ja tyky...mam dobrej pocit ze delam maximum proto abych mela porod co nejjednodussi...piju malinik se lnenym seminkem...a masiruju....no....vsak uvidime je to lepsi nez sedet nic nedelat a strachovat se jak to asi bude...ja doufam ze to probehne v klidu ptz se zacinam docela i bat...pristi tyden zacinam v pondeli 37tt to uz by mohl mlej na svet aby nebyl moc velikejj...

milwa
9. pro 2007

Ahoj, epino se da sehnat i lacineji. Kouknete na stranky firmy coord-med, maji tam tri ruzne drahy verze. pripadne jim normalne napiste mail, ze ho chcete, poslou ho na dobirku.
Ja jsem rada, ze ho mam, ackoliv na vysledek si jeste musim pockat. Minimalne se min bojim, kdyz vim, ze dokazu ze sebe vytlacit neco, co ma obvod kolem 30cm a nepotrhat se. Je jasny, ze hlavicka mimca bude trosku jeste jiny kafe, ale je to dobrej trenink. Kombinujeme to s tou masazi, tak snad to k necemu bude.
A jinak PA v kurzu nam rikala, ze je lepsi tyden pred porodem masirovat hraz dvakrat denne, nez dva mesice pred porodem jen tak obcas. Takze nikdy neni pozde zacit.

jana.1
9. pro 2007

je to děsný.. bolí to 😅 😀 já to vzdala po pár masážích... ale jsem lempl a začala jsem pozdě, takže to už stejně bylo fuk.. ale jděte do toho a krásné a klidné těhu a rychlý pohodový porod 😉 🙂 😵

denousek
10. pro 2007

me staci ta masaz hraze....stejne kdo se ma natrhnout tak se natrhne i pres pouzivani balonku no...mozna min jasne ale i tak neni to prece adna hruza ne...da se to prezit....to radsi koupim fakt neco peknyho mimiskovi...

wanesa03
21. únor 2013

holky taky jsem slyšela i v poradně jen chválu na tu masáž hráze má se masírovat alespon 6-8 týdnů před termínem porodu olejíček prodávají v lékárnách od značek WELEDA, SALOOS ten saloos mám doma já masíruji od 30.tt a řeknu vám opravdu je rozdíl znát pipka mi přijde pružnější.. taky mám strach z nástřihu i šití jsem prvorodička a tak se snažím jak se dá.. 😉 pořídila jsem si i porodnický gel DIANATAL na který je taky dobrý ohlas, slyšela jsem i o EPINU ale to mam docela strach i když možná má taky něco do sebe... nevím..

wanesa03
3. bře 2013

@leonunuska ahoj čekám své první mimi a taky masírujem olejíčkem od Saloosu je dobrý hezky voní a nestojí moc něco přes 100 kč.. mají ho v lékárnách masíruji od 30. tt a povím ti po pár dnech byl fakt znát rozdíl taky se bojím nástřihu i šití tak zkouším co se dá dost jsem četla že po masáži byly i maminy bez jakéhokoliv poranění tak snad se zadaří.... 😉

ratatooy
3. bře 2013

za me doporučuju epino než nejakou masáž takovou silu asi nebudete mit aby jste to udelali sami zprávně,pokud chcete rodit bez nastřihu je tu k epinu i diskuze

marinka
3. bře 2013

Nám říkala porodní asistentka, že víc než mazání hráze týdny před porodem, pomůže nahřát hráz ve sprše během první doby porodní 🙂

wanesa03
3. bře 2013

o tom jsem taky už slyšela obklady nebo při sprchování nahřívat teplou vodu i hráz určo na tom něco bude jinak epina se docela bojim kamarádka cvičila a po porodu měla problémy se sexem tvrdí že je vytahaná.. a dr. jí k tomu řekl že to může být určitě tím ta tkán se hůř vrací do původního stavu tak nevímm ,?????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru