Příznaky porodu. Jaké jste měly vy?

tiki
13. únor 2007

Ahoj,
nevím, jestli se tohle už někde nediskutovalo, ale ja to nenasla...
Jaké jste měly příznaky toho, že se porod bezprostředně blíží? Třeba bolesti v kříži, poslíčky, sestupování břicha, nevolnost a já nevím, co ještě. Nebo jste byly prostě pořád OK, najednou rupla voda nebo začaly kontrakce a jelo se???

jolka
11. srp 2010

No, já mám zase opačný problém - jsem 33+1 a včera na kontrole mi řekli, že mimi se už hodně tlačí do pánve, břicho kleslo, bude to 3. dítě, že to může jít rychle. Máte někdo zkušenost - přijde mi na porod dost brzy . Syny jsem rodila 39+0 a 40+0...

shaula
11. srp 2010

@marki.s Já myslím, že je to dost individuální, mně se teda nezdálo, že bych měla sestouplé břicho (nebo jsem to na sobě nepoznala), v pondělí mi na kontrole doktor řekl, že je to v pohodě, čípek tuhý. A ve středu jsme jeli do porodnice (35+5) 😀

@jolka No je to trošku brzo, ideální by bylo, kdybys vydržela ještě alespoň dva tři týdny. Na druhou stranu dneska lékaři zachrání i děti narozené ve 26 týdnech, to už máte za sebou 😉 Tak nestresuj, buď v klidu (hlavně psychicky), moc se nenamáhej a mysli pozitivně 😉 Držím palečky.

giselka
13. srp 2010

@marki.s je to fakt hodně individuální, někomu břicho sestoupne třeba týden před porodem a někomu vůbec. Mně taky doktor říkal, že do termínu určitě nevydržím, taky jsem byla na prst a nakonec jsem 14 dní přenášela, takže to můžeš čekat opravdu kdykoliv 🙂

marki.s
17. srp 2010

Díky za názory. 😉 Tak to jsem fakt zvědavá, kdy to přijde. Ve čtvrtek jdeme na kontrolu, uvidíme, co nám poví. Je fakt, že příznaky nemám jinak žádné, že by se to chystalo. Až na nějaké nepravidelné slabé menstr. bolesti v noci a snad možná mi začala odcházet hlenová zátka (ale to si nejsem jistá, je toho jako víc a někdy hustší než normální těhu výtok), jinak nic 😒 . Kolikrát si už říkám, že už by to možná i mohlo přijít a pak zase že ještě ne, že na to nejsem připravená, ale na to se asi připravit nedá. 😅

marki.s
17. srp 2010

@giselka Každopádně 14 dní bych fakt přenášet nechtěla ☹ . To bysme asi naplno zaměstnali manžela, ať se snaží a tu naši berušku vyžene ven 😀

giselka
17. srp 2010

@marki.s taky jsem vyzkoušela skoro všechno, včetně toho vyhánění manželem 😀 Kamarádce zas doktor na kontrole říkal, že to ještě nebude a do rána porodila. Sama jsem zvědavá, jak to bude tentokrát. Jinak hlenová zátka by byla s krví 😉

marki.s
18. srp 2010

@giselka Takže manžel nepomáhá??? 😀 Nám pan doktor minulý týden řekl, že ať zaměstnám manžela, nejlépe dvakrát a že do rána jsem tam zpátky. Tak jsme se jeho rady nedrželi, jelikož jsme nechtěli Lva 😅 a taky jsem ještě dochystávala doma všechny věcičky, postýlku atd. Vidím, že ty už to máš taky za pár, jak jsi na tom? Už nějaké příznaky pociťuješ nebo co ti říkal doktor? Jsem zvědavá, kdo to bude mít dřív za sebou 😉 . Taky jsem už tady četla zajímavé téma o nápoji na vyvolání porodu, tak pokud to u nás nebude do konce srpna, jdu do toho... asi 😅

f.nina
18. srp 2010

@marki.s Já tak chodila do poradny tři týdny s tím,že jsem otevřená na jeden prst a břicho jsem měla taky pořád nahoře a žádné příznaky směřující k brzkému se porodu nebyly.Poté mi mudra řekla,že jestli neporodím do konce týdne tak jdu na vyvolání.A v neděli o půl 8 mi začaly kontrakce a v 10:30 se narodil malej🙂.

giselka
18. srp 2010

@marki.s u mně teda manžel nepomohl a moc nepomáhá ani teď 😀 Akorát včera v noci jsem měla docela silné bolesti, ale nic z toho, jenom jsem nevyspalá 😖 Dr v poradně mi řekl, že se ještě příští týden uvidíme 😝 Já pořád spoléhám na to, že u druhého už se většinou nepřenáší, ale taky to nemusí být pravda. O tom nápoji na vyvolání jsem taky četla, ale já bych do toho nešla, podle mě je lepší a pro tělo přirozenější ta tableta na vyvolání než ricinový olej a alkohol, ale podle toho, co tady na MK holky píšou, tak to funguje... No já radši budu dál zaměstnávat manžela 😀

romulicek73
4. pro 2011

Ahojte holky,chci se zeptat,mám břicho dost nahoře,ale zároven i dole,mám dost veliké břicho,122cm 😒 a vážm 91 kilo,ale ta váha vypadá šílená,ale jen díky bříšku a oteklím nohám,jinak ze zádu nevypadám že bych byla těhotná 🙂 ani zadek mi nevyrostl 😀 za to mám 40 týden za sebou a stále nic,břicho mám oprvadu naplé a tvrdé a večer nejvíce cítím pohyby a bolesti v pod břišku,sotva mužu vstát a hlavně v noci skoro nemužu spát,spíš přes den jo,ale ty tlaky v bíšku tvrdnutí jsem měla ted 2x za noc dost časté,v pod břišku mám i otok ☹ a tak se mi stane že se mi guma od kalhotek zaryje,dost nepříjemné 😠 je tohle moje třetí těhotenství,ale po 16 letech,mám už jedno dítě dospělé a dceru 16 letou a tak jsem to trochu už zapoměla a bojím se abych vubec poznala porodní stahy a nechci zbytečně plašit,je mi 38 let a tak už nejsem ani nejmladší,víc to dnes vnímám než tehdy když mi bylo 18 😎 tak děkuji zaradu a budu ráda když mi něco písnete.mějte se moc zdravě.pa,pa 😉

lacin
4. čer 2012

ahoj holky prosim porat te mi sem39tt a dnes mam sileni bolesti pod brise a de to az do zad a semtam mi stuhne bricho znamena to neco dik

ined77
4. čer 2012

@lacin ...tak já bych si to sem tam ztuhnutí břicha změřila časově a pokud by to bylo pravidelné, vzala sbalenou tašku, zavolala tatínka a vyrazila směr porodnice 😉 .
přeji hodně štěstí! 😵

garfie
4. čer 2012

@lacin Já bych jela i kdyby to pravidelné nebylo, rodila jsem pokaždé dost rychle 😉 -obě dřív než v 39.týdnu....kdyby sis nebyla jistá, zavolej do porodnice (na porodní sál) a zeptej se, co máš dělat. Zřejmě ti stejně řeknou, ať pro jistotu přijedeš....

lacin
12. čer 2012

tak uz sem porodila mam krasneho chlapecka

sunnymood
13. čer 2012

@lacin mooc gratuluji!!! ať jste oba zdraví a šťastní!

veruska007
13. čer 2012

Večer před porodem všechny děti hrooozně divočily, až to hrozně bolelo.
U prvního porodu jsem neměla ani sestouplé břicho, dr. mi tvrdila, že budu přenášet... do 30 min. mi rupla voda!

lenin123
10. črc 2012

ahoj holky jsem ve 35 tydnu a doktor mi rekl pred tydnem ze kazdou chvili budu rodit neustale me boli bricho jako pri menstruaci ale nic vazneho a citim takove nejake tlaky do spodku .Myslite ze uz to prijde ?dekuji

verukucerka
22. črc 2012

krásné dopoledne přeji,doufám, ž emi některá maminka poradí....dnes je tomu 36.týdnů co ve mě roste náš milovaný chlapeček. Poslíčky už ovládáme a víme jak na ně, celé těhotenství ukázkové akorát dnes v noci mě vzbudila hodně silná tupá bolest v horní části břicha(asi půl minuty) v první chvíli jsem myslela že mě někdo řeže, jakoby chtěl kus vytrhnout,no a na omak je to místo trochu bolestivé a sem tam to tam samo zabolí. Bříško mi už sestupuje hezky dolů,myslíte že to může být spojeno s tím? Předem Vám moc děkuji maminky a přeji hezký den Verů 🙂

camelinka
22. črc 2012

@verukucerka zdravim, no urcite se deloha uz bude cimdal vic pripravovat na porod, coz muze zabolet, ale dokud neni bolest pravidelna, tak je porod jeste daleko 🙂

verukucerka
22. črc 2012

@camelinka moc děkuju,spíš mě vyděsilo,že je to bolestivé i teď nijak hrozně ale vím o tom

camelinka
22. črc 2012

@verukucerka no kdyby to bylo uplne nesnesitelny, tak bych s tim radsi nekam skocila, ale dokud se mrnous vrti a muzes normalne fungovat, tak to bude dobry 😉. bude hur 😅 😀

verukucerka
22. črc 2012

@camelinka HIHI moc děkuju

lucie255
23. črc 2012

Až už nastoupí porodní kontrakce bude u toho tvrdnout bříško? Nebo může jen přijít bolest...? Tvrdnutí ( poslíčky) už dávno mám.

gaudi
14. kvě 2013

me bylo v pondeli a utery hrozne blbe. Skoro sem se nemohla hybat, nemohla sem spat, bylo mi proste jen zle. Ve stredu ale jako by nic, vsechno v poradku a ja se citila zas jako rybicka. Kdyz sem to ale rekla doma, bylo mi vynadano ze jde o dite a jestli jeste jednou mi bude jen trochu blbe at se okamzite ozvu a jedem. Tak jsme v patek jeli. Bylo mi zas tak stejne na nic a nevedela sem co dal i kdyz by pak v pondeli byl vypocitany termin a my meli termin v porodnici an kontrolu.
V nemocnici si me hned nechali s tim, ze to vypada na praeklampsii a ze jestli do druheho dne neporodim, bude se vyvolavat. Nakonec mi PA dala klystyr, s tim ze to nekdy vyvola stahy a to zabralo. Do hodiny prisly prvni stahy a 4,5 hodinky pozdeji byla mala na svete🙂

d20
12. črc 2013

ahoj chtěla jsem se zeptat co to znamená když dva týdny před termínem bolí od včerejška hodně břicho_Děkuji za odpověd'

sheima
6. srp 2013

Bolest v kříži,nevolnost,průjem(tělo se samo čistí),taky den předem u první záchvat úklidu a odtečení vody :D

ewwwelina
29. srp 2013

u prvního jsem nic nepozorovala, obě děti jsou o 14 dní dřív a u obou mi první praskla voda a pak se to moc nechtělo rozjet ,...
ale u druhého tak týden dva slabší průjem, taky mi 3-4 dny před odešla hlenová zátka, a noc před praskuntím vody se mi extrémně špatně spalo - bolestivé celé břicho, ani ne poslíčci spíš tak nějak divně mě to bolelo...

annabolla
8. říj 2013

Ahoj chtela bych se zeptat jak poznam ze rodim? Cely den mam bolesti v podbrisku ani tepla vana nepomohla bolesti neustaly ale ani nijak nezesilily. Je vecer a ja mam strach ze nebudu vubec spat:(

giovanna2012
10. říj 2013

Já jsem měla už od rána slabé kontrakce. Třeba jednu za hodinu. Postupně to sílilo a když to bylo po 10 minutách, tak jsem raději už jela. Asi kolem 22.hodiny. Jo a v ten den mi odešla zátka.

mataxxx
18. bře 2014

@nilita
Rodila jsme ve 29t chlapeček měl 40cm a vážil 1300g po porodu zhubnul na 1 100g.Zaživali jsme obrovský strach o něj a boj o každý gram navíc. Domu jsme si ho mohli odvést až po dvou měsících s váhou cca1900. Prodělal kýly /vodní,třiselnou ,pupeční/všechny se spravily samy 🙂 . V 1roce 2x zápal plic.atd atd.Teď má skoro 4roky a je v pořádku 🙂 jen je podle ostatních drobnější a živější /to asi proto že musel tolik bojovat/.
Teď jsem podruhé těhotná ale už 35t 🙂 . Ikdyž mně museli hospitalizovat už ve 27t.
Teď si jen přeji aby i ta malá byla OK a totéž přejí Všem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru