Těhotenská poradna. Co se tam řeší?

nadik
2. led 2008

Ahoj holky, mám dotaz chodím na kotroly 1x za měsíc vždy to zatím bylo vyšetření, utz a krev, ale teď do 30tt už mám chodit jen do poradny což je zase ten můj doktor,ale nevím co si tam jako budeme říkat a radit.... Mám tak 2-3 otázky, ale to není rozhodně na půl hodiny.... co se takhle řeší???? Abych příště věděla díky... 🙂 Když se ho zeptám na co se tak nejvím maminky ptají, nebo co bych tak jako měla vědět, tak řekne odp no to je různé.... tak nevím zda se nato příště nějak tedy připravit nebo tak 😀

zuz11
30. dub 2008

pusinka1985 • 36tt • Dnes o 10:34
Ahojte babi, mam taku dost naliehavu otazku..
Som v 33tt a neviem, ci je normalne chodit v tomto tyzdni kazde 4 tyzdne do poradne, niekde som citala, ze by sa malo uz chodit kazdy druhy tyzden. Som z mojho gynaka na nervy a asi ho vymenim.
Prosim poradte mi... 😢 😢

shaga • 37tt • Dnes o 10:35
no uz by si mala chodit kazde 2tyzdne ja som chodila kazde 3 tyzdne aj ked ta moja dr. je nasa znama

tinni • 1d • Dnes o 10:35
ja som az od 36tt chodila kazde dva... vlastne som bola v 36tt, potom v 38tt, a potom uz kazdy tyzden 🙂

kada • 33tt • Dnes o 10:36
ahoj pusinka ja chodim kazdy druhy tt na kontrolu a od 36tt sa musi chodit kazdy tyzden

shaga • 37tt • Dnes o 10:37
si v 33 tt ale preco mas 36tt?

pusinka1985 • 36tt • Dnes o 10:48
shaga pretoze vzhladom na moju nepravidelnu menstruaciu mi museli par tyzdnov ubrat.Podla ultrazvuku mam rodit posledneho maja, no podla menzesu az 15. juna, tak si predstav, este aby som si vybrala.

Babi, tak myslite, ze s tym mam nieco robit, mam zmenit gynaka, ja som v dileme ☹

shaga • 37tt • Dnes o 11:03
jaj ...
ja by som sa ho normalne opytala, ze preco stale chodis na poradnu kazde 4 tyzdne. ze sa bojis a chcela by si chodit uz kazde 2...kludne sa ho to spytaj

many
30. dub 2008

holky já chodím od 35.t každý týden 😉

pusinka1985
30. dub 2008

tak ja by som mala asi s tym nieco urobit, ved on asi neni normalny, co hovorite???

bebca
30. dub 2008

ahojte očky
Chcela by som sa spytat, ci ste mavali na zaciatku tehu tiez take krce ako keby ste mali mat ms.
ja som asi v 6 tyzdni a doky povedala ze je to normalne
ale mne sa to nezda
co vy nato?
dik za odpoved ☹ ☹ ☹

dididi30
30. dub 2008

ahojte....ja kazdy druhy ale od 36 budem kazdy tyzdne..
pusi.....zalezi co je zac tvoj gynda, pretoze ak je gynda v nemcke tak to preto tak nadlho mas poradne, lebo nema cas...ja by som asi vymenila.

pusinka1985
30. dub 2008

bebca, hned na zaciatku tehotenstva som dostala take krce, zo som si myslela, ze som potratila. Ze vraj je to normalne, lebo sa ti vlastne rozsiruje maternica a prisposobuje sa vsetkemu. Teraz nedavno som to mala znova a tiez mi povedali, ze maternica je invertna (aj ked neviem, co to znamena), ze sa da od nej ocakavat hocico 😉

vejinka
30. dub 2008

bebca no joo..je to normalne mna boleli hrozne vajecniky..som myslela ze vypadnu..krce sa dost podobaju na tie ked cakas mrchu.

bebca
30. dub 2008

diky baby ste ma ukludnili, sak som sa zlakla ze co to? 🙂 🙂 🙂 A poviete mi co ma este take caka??? 😀 😀 😀

pusinka1985
30. dub 2008

didi ja mam v Ruzinovskej GPN, neviem skadial si, tak neviem ci to tam poznas.Je to sukromna gynokologicko-porodnicka ambulancia a vela ludi tam nemaju, ze by to nestihali, len mi je trapne sa ho spytat preco ma dal az o 4 tyzdne 😒

dididi30
30. dub 2008

pusi sak oni su tu pre teba a nie ty pre nich, normalne sa opytaj ci ta nemusi vidiet castejsie,a bude...

tribitka
30. dub 2008

bebca, ja som mala pri prvom tehu tiež také krče, nakoniec sa potvrdilo, že mi v tom čase umrelo bábo.... preto som pri druhom tehu po každom krči išla radšej na sono.....
môj gyndoš mi hovoril, že krče sú v pohode, ale nie príliš silné.... te vraj v pohode nie sú...

bebca
30. dub 2008

booožžžeee tribitka to mi ani nehovor
Tak to budem musiet zavolat asi doktorke ze co mam robit
sice neni su silne ale su a to na znepokojuje
co mam robit?

tribitka
30. dub 2008

bebca, pokial ta to nebolí stále a nemáš silné krče, tak nestresuj.... kedy máš ísť najbližšie k lekárke?

bebca
30. dub 2008

3.6. a to mi ma dat tehu knižku
neni to dlho cakat?
normalne mam strach ☹ ☹ ☹

pusinka1985
30. dub 2008

didi no teraz som tam volala a povedali mi, ze do 36tt sa chodi kazde 4tyzdne, tak ja tomu nerozumiem 😕

dididi30
30. dub 2008

pusi kazdy to ma inac, ja chodim kvoli tlaku kazdy druhy tyzden, ale od toho spominaneho 36tt budes kazdy tyzden tak sa neboj, bude to ok a bud rada,ze do teba zakazdym nespara 😉

tribitka
30. dub 2008

bebca tak jej povedz že máš bolesti, nech ťa vezme čo najskôr.... ved do 3.6 je veeeeelmi dlhý čas....

pusinka1985
30. dub 2008

tak snad to je v pohode, diky 😉 😉 😉

bebca
30. dub 2008

oka tak ked to neprejde trosku do pondelka tak jej volam
tak diky tribitka 😔 😔 😔

tribitka
30. dub 2008

bebca prejde to, len sa zase nesmieš príliš sledovať.... daj tomu volný priebeh, uvolni sa a v pondelok tak či tak zavolaj lekárke.... ked ti urobí sono a ty uvidíš že je všetko ok, budeš kludnejšia...
už ti vôbec robila lekárka sono???

pusinka1985
30. dub 2008

bebca, ked citis nejake krce tak uz si davno mala volat, nemozes podcenovat zdravie tvojho dietatka, ty nevies co sa tam deje, to ti môze povedat len doktor.
Ja ked nieco citim, hned volam a uz aj lezim na kozy 😉

tribitka
30. dub 2008

pusinka, ja som tiež dovtedy neznášala kozu, ale ked sa smi skončilo tehu, až mi chýbať začala..... 😀

pusinka1985
30. dub 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀

bebca
30. dub 2008

robila mi v pondelok ultrazvuk a povedala - v poriadkku
Aj krce su v poriadku
ok asi tam v pondelok zavolam
alebo lepsie v piatok a v pondellok pojde
pusinka a ty si nemal krce zo zaciatku?

tribitka
30. dub 2008

bebca, presne tak to urob...

pusinka1985
30. dub 2008

mala a velke ale to bol zaciatok tehotenstva,teraz som mala krce a to asi dva tyzdne dozadu

bebca
30. dub 2008

asi to bude najlepsie
normalne mam strach ze co sa deje?
ale preco mi potom povedala dok ze je to v poriadku?
ani krv mi nezobrala, az za mesiac

tribitka
30. dub 2008

bebca, to ti vezme krv aj moč, zmeria ti tlak a urobí sono....
ale ked máš akékolvek pochybnosti, môžeš ísť za lekárkou hocikedy, nie len v predpísaný den....

bebca
30. dub 2008

ja viem ale ma hneva ze ma tak odbila prvý krát 😠 😠 😠 😖 😖

bebca
30. dub 2008

a nemozu byt tie krce aj z toho ze mam sedave zamestnanie? som do 16.00 v kancli za pocitacom

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru