Těhotenská poradna. Co se tam řeší?

nadik
2. led 2008

Ahoj holky, mám dotaz chodím na kotroly 1x za měsíc vždy to zatím bylo vyšetření, utz a krev, ale teď do 30tt už mám chodit jen do poradny což je zase ten můj doktor,ale nevím co si tam jako budeme říkat a radit.... Mám tak 2-3 otázky, ale to není rozhodně na půl hodiny.... co se takhle řeší???? Abych příště věděla díky... 🙂 Když se ho zeptám na co se tak nejvím maminky ptají, nebo co bych tak jako měla vědět, tak řekne odp no to je různé.... tak nevím zda se nato příště nějak tedy připravit nebo tak 😀

tribitka
30. dub 2008

bebca, podla mna nie.... ale neivem, to je len môj názor...

bebca
30. dub 2008

ok tribitka dakujem ti,
tusim aj krce ustali 😀
uz idem pomalicky domov tak sa lucim a dam potom vediet
uzite si dlhe volno ako ja
😝 😝 😝 papa

petul.a
30. dub 2008

Bebca, neboj, to je normální, ty křeče 😉 Taky jsem je měla. Můžeš se obrátit s dotazem tady na koníkovi na poradnu porodní babičky, je myslím ve volné diskusi. Do dvou dnů ti odpoví. Já se jí před pár měsíci ale ptala na totéž a dostala jsem odpověď, že je to O. K.

tribitka
30. dub 2008

petula, nechápem, ako môže niekto len tak cez net zhodnotiť, že krče sú ok... lebo nie všetky krče sú ok....
to je dosť nezodpovedné takto radiť ked nepozná tvoj zdavotný stav... mnoho krčov sú predzvesťou potratu alebo iných komplikácií....

petul.a
30. dub 2008

No, ona ale neříká, že nemáš chodit k doktorovi a že je to jednoduše tak a tak. Spíš uklidní tím, že napíše "bývá to tak a je to z důvodu...". Radí velmi citlivě, asi taky proto, že je to opravdová PA. Ale každému je jasné, že nejvíc ti samozřejmě řekne doktor.

mikulka
1. kvě 2008

A jak je to tedy v poradně, kočky? Nějak se to téma ztratilo a zvrtlo v jiné... Slyšela jsem, že tam ani nedělají UZ. U nás je to tak, že se chodí do poradny od 20. - 25. týdne.

pensadorcallisto
2. kvě 2008

Ahojky... Ja som v 5.tyzdni. Nemam velke bolesti a uz vobec nie intenzivne, ale len obcas...Teda kazdy den chvilu.. vajecniky... Ale citala som, ze taketo bolesti su normalne, ved telo si zvyka na novu situaciu.. Takze sa nie je coho bat..Len si fakt nespominam, zeby som pri prvom dietati mala nejake bolesti.. Ale to asi preto, ze teraz sa sledujem, predtym nie...

kikinela
3. kvě 2008

Ahojte baby ,tak ja chodim od začiatku tehu každe 2 tyždne lebo som na rizikovom kôli obezite 😉 inak je všetko v poriadku zatial a dufam že bude aj nadalej.... 😎

vikulik
3. kvě 2008

ahoj pensadorcallisto,ja som mala az do 12tt take bolesti,ze som uz bola bezradna,strasne som sa bala..dr.mi vysvetlila,ze zatial je vsetko ok,asi to tak ma byt... 🙂

vejinka
4. kvě 2008

ak sa tie bolesti stpnuju treba s tym nieco robit..ale ak su stale take iste ..a nesposobuju ziadne problemi..tak je to znak ze sa prilis sledujeme ja som tiez taka...ale to sme skoro vsetky 😉

eliotka
5. kvě 2008

Holky, mám dotaz k tématu - o bolestech si přece můžete založit nové téma, tohle je o těho poradně:

Od kdy jste začaly chodit do poradny?
Jak to probíhá u dr. v poradně?
Chodíte pořád ke stejnému?
Co jsou těho monitory?

kacka.va
5. kvě 2008

eliotka: no však už určitě do poradny chodíš, když už jsi v 18. týdnu, ne? 😉

tribitka
5. kvě 2008

eliotka,
1. do poradne som začala chodiť odkedy mi lekár zistil že som tehu, t.j. od 5 týždna, ja som chodila tak raz za dva týždne alebo aj častejšie (mala som rizikové) normálne sa chodí raz za mesiac
2. lekár ti na poradni urobí ultrazvuk, možno ťa aj vyšetrí zospodu, zmeria ti tlak, vezme moč a zapíše údaje do tehu knižky... no a v niektorých týždnoch tehu sa robia rôzne odbery krvi
3. jasné, celé tehu by si mala chodiť k tomu istému lekárovi
4. na monitore sa zisťuje tep srdiečka u bábatka, ale to sa robí až od 25.týždna a sledujú sa pohyb bábatka, prípadne v neskoršom týždni aj kontrakcie. To ti lekár takým opaskom prilepí na telo dve sondy, ktoré to sledujú a zaznamenávajú na papier 😉

farmi
13. bře 2011

zdravim, chcela by som sa spytat... bojim sa, ze som tehotna, mal by to byt priblizne 16, 17 tyzden... mam sice menstruaciu, no bolestive prsia, tmavsie bradavky, zily na prsiach a bolest v podbrusku... tehotenske testy mi vsak stale vychadzaju negativne! bola som aj u lekara (som v USA), tam mi robili test z mocu v 10, 11tom tyzdni, ktory bol negativny... je mozne, ze v tomto obdobi su testy z mocu stale nepresne? dakujem!

dai
13. bře 2011

farmi,
to je blbost, ak by si bola v 17-tom tyzdni tak by si uz pomaly citila pohyby, videla rast brusko a testy by mali byt urcite pozitivne... skus este krvy test aby si mala 100% istotu

farmi
14. bře 2011

@dai

ja viem, ale ja uz mi mozno sibe... stale si robim testy... a rozne znacky a rozne casy... mam take divne pocity!!! mozno je to psychika, ja neviem... v poslednej dobe som velmi pribrala... ale to uz predtym! krv mi nechcu zobrat, tu to tak nefunguje ako u nas... :(

dai
14. bře 2011

farmi,
neda sa zaplatit si ten krvny test alebo ultrazvuk? v neistote sa neda byt - ti z toho preskoci...
( ja som takto stresovala v 16-tich 😅 nemala som pritom pohlavny styk, bola som panna, ale cloveka uz napadaju take kraviny ked ma tie divne pocity - ja som sa bala ci ma niekto niekde neuspal a ja som o tom styku nevedela a tak 🙂 - nemala som vtedy 6 mesiacov menstruaciu a tiez sa mi zdalo ze mi rastie brucho, bolelo ma podbrusko - nakoniec bola diagnoza polycysticke vajecniky ( musela som ale vymenit gynekologa aby sa nato prislo 😠 )) - ale dodnes si pamatam v akom psychickom tlaku som vtedy zila ☹

12andrea12
12. říj 2014

Ahoj baby ! 🙂 mam otazku neviem koho sa spytat. Vcera som mala intivny styk a dnes som si robila tehotensky tenst -gs mamatest- mam par dni pred menstruaciou a test mi vysiel negativny. Chcem sa spytat ci test moze zachytit tehotenstvo tak skoro ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru