Těhotenství mi rychle uběhlo. Měly jste takové pocity?

limin
25. srp 2008

Ahoj holky, dnes jsem byla u Dr. a posunula mi tt na 14.9.!!!! A já si uvědomila, že mi to těhu hrozně rychle uběhlo......až je mi to vlastně trošku líto. Měly jste taky takové pocity? Hrozně se na Terynku těšíme, ale zároveň je mi líto, že těhu období končí......!!! Jsou to normální stavy nebo se mi bouří hormony???

ia.
15. zář 2008

hary, to je radost, viď? a navíc čtu, že holkám snad to měření provádějí často, nebo co, mě to dělala jen ve 21tt a ve 31tt, a teď už ne, teď chodím na poradnu na monitor a ona mě vyšetří, ale UTZ mi nedělá, a z toho mám strach, že mám třeba v břichu obříka a místo aby mě raděj poslali porodit, tak se to neřeší...no uvidíme. Trochu sázím na to, že se ta váha provádí na zákl. měření, no a manža má 193cm a já 180cm, takže ná délku bude určo mimi velké...

limin
autor
15. zář 2008

ahoj holky, tak jsem vás po víkendu, kdy jsem na koníkovi vůbec nebyla dočetla. Ráno jsem byla u dr. a prý už jsem otervřená 1cm a kdyby hodně chtěla tak by prý mimíska po hlavičce hladila 🙂....tak to by v tom byl čert,aby už terynka nevylezla!!!
Holky, já dnes vypadala u dr. jako bezĎák!!! Přibrala jsem 24,5kg, do ničeho tlustého se nevlezu a hlevně nic neobuju!!! No to je síla. Šla jsem v plážových žabkách a v nich ponožky - no hrůza!!! Ještě, že jsem nikoho známého nepotkala. Původně jsem měla v plánu si jít ještě něco koupit, ale na těch pár dnů............ Navíc mi Dr. dnes naměřila vysoký tlak, což se jí vůbec nelíbilo, takže ve čtvrtek 18.9. jdu znovu a pak se uvidí.....asi bych v pátek už nastoupila,ale záleží na tom, co ve čtvrtek......
Tlak jsem ale měla vysoký možná kvůli tomu, že jsem byla o víkendu na kolaudačce domečku a bylo tam hooodně rušno a já posledních pár dnů už nikam nechodila a byla jsem zvyklá na svůj klid.....tak možná proto...Jinak žádné neobvyklé bolesti nemám, kontra nepřicházejí, takže si udělám nějakou mňamku k obídku a asi se zahrabu k telce pod deku, nám totiž ještě netopí!!! Ach jo, to je nevýhoda těch paneláků.........
Ten domeček, na jehož kolaudačce jsme byli měl náááádherný krb, tak jsem teď úplně závidím to teplo z něj....

haninka
15. zář 2008

ia, ani mě utz nedělají ☹ ..jen monitor a jak jsme otevřený..a do toho dneska ještě ten ňouma, tak se vůbec divim, že ruku strčil do toho správnýho otvoru! 😠

odhad váhy jsme měli ve 33tt cca 1,8kg..ale je to prostě orientační. Spíš si řikám, abych měla dost plodový vody..

limin, já jsem na tom s tim oblečením stejně. Dneska jsem vyštrachala alespoň starý svetr a prošívanou vestu abych nezmrzla. Jinak mám jen 3/4 kalhoty a v nich už je pěkná kláda..a obuju se jen do tenisek, který už vypadaj hrozně..taky si přijdu jak bezdomovec..už se mi do ničeho nechtěj dávat prašule, to si rači udělám radost až budu mít pupek pryč 🙂

ia.
15. zář 2008

ahoj limin!!!!takže seš celá???hele ale otevřená na 1cm, tak to je supr!!uvidíš že už to přijde brzýýýý.....no holky zrovna dneska, když jsem šla do obchodu, tak jsem špekulovala, co si zítra obleču k dr. vždycky jsem šla za frajerku, plátěné kalhoty, volné triko, no a zítra to vidím na těhu rifle, které už mám tak tak, tenisky, (které jsem dneska obouvala asi hodinu!), hrubý svetr a flisovou bundu. Haninko, to jsi teda kápla dneska na dr, já jdu zítra ke své, ona má totiž v ordinaci monitor, takže nemusím do nemocnice, ale chodím pěkně na gyndu, což je výhoda, že nemusím čekat. No jsem teda zvědavá, co mi řekne zítra!
Limin a s tím tlakem si nic nedělej, hoď se do klidu a užívej, dokud to jde. Já se jdu najíst, a vytřít obývák a kuchyni, a taky už nebudu dělat dnes nic. Upekla jsem bábovku, pže odpo přijdou tcháni a už se na ni těším🙂)

haninka
15. zář 2008

ia, já jsem otevřená na 2 cm a nic..nechci nijak deprimovat, ale ani to není záruka, že z nás to mimi brzy vypadne. Někdo to tak ale má, tak limin bude mít třeba štěstí..držím palce, páč to čekání je hrůza 😒

taky budu dneska péct bábovku..ať mám alespoň nějakou zábavu 😅 ..s čím ji děláš? s čokoládou? ořechama??..nebo jen tak?..mňam, už se na ni taky těšim 🙂

limin
autor
15. zář 2008

jj, jsem celá, i já jsem porušila naši páteční dohodu, že se "sejdeme" v neděli v porodce 🙂 Já bez tebe ani ránu 🙂
Ty jo a za frajerku jsem nebyla ani nepamatuji 😢 Bábovku bych si dala, ale mám strach, že se dostanu na 25kg!!!!! a to už je fakt hodně. Ikdyž většinou je to voda, takže to půjde brzy dolů - snad.
Hele, Ia. těšíš se na bábovku nebo na tchánovce 😀
Já dnes nedělám vůbec nic. Ležím pod dekou a odpočívám - ten tlak mě nějak trápí. Jo a jestli jdeš vytírat, běž na všechny 4, prý to pomáhá.....dokonce i tady někde na koníkovi jsem to četla 😀 aspoň by tchánovci nepřišli tak na prázdno a mohli by tě hodit přímo do porodky.
Jak to máš vlastně daleko?
Já asi 10min autem, pokud nebudeme stát na všechny červené 😎

limin
autor
15. zář 2008

haninka: já si to teď důkladněji pročítám a nestíhám se divit, co to byl probůh za doktor???? 😎 Kdes to byla??? Jejda, ještě, že já chodím pořád ke své dr. 🙂

ia.
15. zář 2008

haninka: na 2 cm? tak zase někdo prožívá každý centimetr v bolestech a tobě už chybí "jen"8cm, musíš na všech negativech vidět pozitiva🙂))bábovku dělám obyč, páč se mi s ní nechce dělat, takže mouka, cukr, vanilkový cukr, kypřící prášek, vajíčka a šlehačka a trochu těsta si nechám a tam šoupnu kakao, takže je vanilkovo kakaová.
limin, já to mám do porodky cca 20 min, taky ne daleko, ale dnes tam moje kámoška začla chodit na předporodní kurz, rodí v prosinci a prý je tam teď na zač. září pořád stop stav, ale že prý mi ta sestra vzkazuje, že když jsem k nim chodila na kurz, tak udělají maximum pro to, aby mě tam vzali. tož uvidím....
zítra mám náročný den, fičím k holičce ráno na melír a stříhání, pže bůhví kdy se tam pak dostanu, pak do porodnice pro monitor dechu na zapůjčení a pak ke své dr na monitor. Tak snad z toho nebudu mít zvýšený tlak jako ty, limin🙂 to máte blbé, že máte v paneláku kosu, já jsem se taky ráno vzbudila do zimy, ale okamžitě jsem šla zapnout topení a už je mi teploučko, navíc tady voní ta bábovka, takže je mi fajn. Hele z 25kg nahoře si nic nedělej, moje kámoška měla 25kg, malá měla 3,05kg a jen skoro 20kg nechala v porodce, samá voda atd, a teď už má zase svoji velikost 36 jako před začátkem těhu...

limin
autor
15. zář 2008

tak to máš nabítý program, z toho né že dostaneš vysoký tlak, ale rovnou porodíš 😀
Já dnes fakticky jen ležím a mám strach se pohnout. Docela mě dr. vystrašila......
Hele a co budeš dělat, když ti na příjmu řeknou že je plno? Tak tohle se snad ani mi při mé smůle stát nemůže!!!

ia.
15. zář 2008

takže v OL nemáte plno v porodnici? no my v Ově docela často, ale máme tady tři porodnice, nicméně já chci jedině tu, kterou jsem si vybrala a naštěstí tam mám jednu známou sestřičku, mají na příjmu napsané moje jméno, tak mě SNAD nepošlou pryč....

limin
autor
15. zář 2008

my máme v olmíku taky docela plno v porodnicích - ostatně jako všude jinde - rodí silné ročníky - ale neslyšela jsem ještě, že by někoho poslali pryč.... máš to teda hezky pojištěné, aspoň máš jistotu, že rodíš tam, kde chceš. V Olmiku je taky víc porodnic, ale na žádnou z nich jsem zatím neslyšela žádné negativné reakce....jasně, že se tu a tam najde někdo, kdo nebyl spokojený, ale myslím, že v dnešní době už je ten přístup jiný.... 🙂
Hele, na té kolaudačce jsem se ptala sestřenky, jak to vlastně měli s tou smlouvou na domeček a oni si mohli taky říct co a jak chtěli.....to, že nemohli byly jen kecy, které se k nám dostaly přes 3 babičky a tetičky....Takže to měli asi podobně jako vy.....Jen já bych teda volili jiný interiér, než mají oni. Nenechali si poradit architektem....navíc volili spíš retro, než do moderna, takže takový vlasntě nic moc interiér a vlastně všeho chuť....vypadá to spíš jako Sconto....ale samozřejmě jsem jí to pochválila. Je to jejich volba a oni v tom žijí....to jsem trošku odbočila, jen jsem chtěla uvést můj páteční omyl na pravou míru.

ia.
15. zář 2008

aha limin, stejně jsem se tě chtěla na to zeptat🙂 no my jsme udělali fakt dobře, že jsme si vzali architektku, a to nejen kvůli zařízení, ale i pomohla nám i s praktickýma věcma jako rozložení světel, zástrček apod, prostě věci, které ti v té chvíli nedochází, ale jsou nutností. No a co se týče koupelny a kuchyně, řekla jsem ji svou představu, barvy, a ona to vyřešila naprosto luxusně! Navíc nám poradila i s příčkama, no prostě celý baráček a vzala si za to 50 tis, což mi ceně domku bylo minimum a ušetřila nám tím spoustu právě takových těch věcí, kdy si pak řekneš "to jsme mohli udělat jinak" atd...já nejsem nějak esteticky talentovaná, mám ráda jednoduchost, věci z ikea, a to je dost málo k tomu, aby všechno ladilo a bylo tak jak má být. ještě si od ní nechám příští rok navrhnout barvy na stěny, zatím máme bílé, pže baráček ještě pracuje, ale chci barevné zdi, v bytě jsme je měli a bylo to super....

haninka
15. zář 2008

limin, byla jsem v porodnici v poradně pro těhule..asi je nějakej novej, prostě hrůza 😒

ia, taky dělám obyč, jen s ořechama a kakaem, tak brou chuť 🙂

my bydlíme v paneláku, ale nám tu topí..alespoň něco 🙂

ia.
15. zář 2008

haninka a už víš, kdy ti budou ev. vyvolávat porod? máš dnes termín, takže nejpozději do 10dní, ne?

limin
autor
15. zář 2008

no mi to taky přišlo divné. aspoň teď vím, jak to je. Mi se líbí spíš moderní věci, ale jak píšeš, spíš jednoduché. My měli architektku i na byt, ale kolik si vzala, to už nevím....taky mi příjde, že je lepší se poradit. Vy máte domeček spíš moderní nebo retro nebo tak nějak normální? Jo a zdi máme bílé a už bych neměnila, jen v dětském pokojíčku, ale to až časem...

limin
autor
15. zář 2008

holky, ale stejně nám to těhu rychle uběhlo, nezdá se vám?
já si plánovala, jak se budu nosit s bříškem a budu pyšná a každému břicho ukazovat.....a některým kámoškám jsem se s bříškem vůbec ukázat nestihla.... 😀 ... a místo abych se v létě s břichem ukazovala, raději jsem se schovávala doma a v klidu odpočívala 🙂

ia.
15. zář 2008

limin, domek (řadovku) máme moderní, v chodbě a kuchyni a koupelnách dlažbu, jinak plovoučku, obývák z ikea a kuchyni moderní s podélnýma skříňkama a komínovou digestoří...zkrátka jsem spokojená🙂)retro styl mi nic neříká, ale to je každého věc a neodstuzuju to. Akorát já mám ráda tu jednoduchost, přijde mi, že ten prostor tak víc "dýchá" a je světlejší...holky, jdu nachystat nějaké občerstvení pro tchány, dorazí do hodky....

limin
autor
15. zář 2008

a ještě poslední dotaz: od koho máte kuchyň a jakou barvu??? - já mám kuchyně hrozně ráda 🙂 ........a pak už utíkej chystat, papááááá

limin
autor
15. zář 2008

tak koukám, že o kuchyních už moc nepokecáme 😝 ... už jsi utekla ☹
halo, je tady ještě někdo? Nebo už všechny rodíte?
Kam se poděla haninka??? a aaandris??? Hele, aaandris, bylas tady vůbec? Ty jo, možná už rodíš, co? 🙂

haninka
15. zář 2008

Limin jsem tu, jen jsem si odskočila na vyvolávané porody abych zjistila co nás čeká..příjem by byl v pátek, tak doufám, že by hned v pátek začali..nechci tam čekat do dalšího dne.. 😒 ..koukám, že taky čekáte Terezku, my taky 😀

ia.
15. zář 2008

limin už jsem zpátky, prostě jsem jen nakrájela bábovku a na talíř naskládala salám, sýr, klobásu, pečivo a zeleninu 😝 a popíjím maliník. Kuchyň máme z jednoho místního studia, měli už jsme od nich kuchyni v bytě a byli jsme moc spokojení. Mám obdelnikové kachle, na zdi menší než na podlaze, a tmavěhnědé spodní skříňky žíhané, téměř bílou pracovní desku, horní skříňky matné sklo zkombinované se slonovou kostí a pže máme velkou kuchyni, tak druhá strana, kde je zabudovaná trouba a tak je taky tmavěhnědá a je tam skříň na vína (jsme s manžou milovníci vína), takže co jsem těhu, skříňka se plní a čouhají na nás vršky vín🙂)))

haninka
15. zář 2008

ia, to se máš, já musim nejdřív na nákup.. 😒

haninka
15. zář 2008

..jdu se zušlechtit, mužik je za chvilku doma, zatim čauky 😉

limin
autor
15. zář 2008

Ia: hm.......tak to musí být pěkné 🙂 my máme slonovou kost s kombinací se zebranem 🙂 a horní skříňky taky prosklené 🙂
já někdy raději sedím s návštěvou v kuchyni 🙂
haninka: tak to držím palečky 🙂 kdo ví, kdy budu rodit já ☹

limin
autor
15. zář 2008

i můj mužíček se za chvíli vrací, tak zatím papáááá

ia.
15. zář 2008

holky, tak vy obě čekáte holčičky, jo? no já nejspíš kluka, to nám řekli ve 20tt, ale moje dr mi v 35 tt řekla, že pytlíka nevidí, no tak uvidíme, co to nakonec bude. Ale pže jsme šli na mimi vědecky a přesně vím, kdy proběhla ovulace a tři dny před ní vč. ní jsme snažilkovali, tak tuším, že to bude kluk, mají ty spermie rychlejší než ty holčičí🙂))měla jsem totiž nějaké problémy v práci, tak jsem věděla, že prostě musím otěhotnět, jinak bysme to museli odložit o rok a to jsem vzhledem k tomu, že mi bude na jaře třicet nechtěla...Hani, takže v pátek vyvolávačka? ty jo, uvědomuješ si, že za týden touto dobou budeš na tu svou malou koukat a budeš ji mít u sebe? to je mazec!!!

ia.
15. zář 2008

limin, my máme tu hnědou taky zebráno🙂))))))))))nemohla jsem si vzpomenout na ten název...tak máme asi hodně podobnou....tak pá holky

haninka
15. zář 2008

limin díky..snad to na tebe přijde brzy 🙂

ia, neuvědomuju, vůbec mi nedochází že budu mamina, že mi ten uzlíček dají a starej se 😅 😀

letíme na nákup, zatíííím 🙂

ia.
17. zář 2008

ahoj holky, co je s váma, neříkejte, že už rodíte???!!já jsem byla včera u dr., čípek se zase zkrátil, ale moc optimismu do žil mi to nevlilo, v út 23.9. další KO, prý už se neuvidíme, ale tomu nevěřím, to už říkala min. týden....

anuli
18. zář 2008

ia: Ahojky pokud se tu jeste dnes vyskytnes prozradis mi jakou porodnici mas vybranou? Já mám sice známé v porube i vitkovicich, ale bojim se ze kdyz budou mit STOP stav tak s tim proste nehne nikdo-ledaze by mne ulozili na chodbu... No a do mestske nechci ani nahodou-to radeji poficim do Havirova...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru