Těhotenství mi rychle uběhlo. Měly jste takové pocity?

limin
25. srp 2008

Ahoj holky, dnes jsem byla u Dr. a posunula mi tt na 14.9.!!!! A já si uvědomila, že mi to těhu hrozně rychle uběhlo......až je mi to vlastně trošku líto. Měly jste taky takové pocity? Hrozně se na Terynku těšíme, ale zároveň je mi líto, že těhu období končí......!!! Jsou to normální stavy nebo se mi bouří hormony???

monaberuska1
9. zář 2008

ahojky hokky🙂jestli nevadí tak se přidám🙂já když jsem měla poslední dny těhu tak to bylo hrůza každou hodinu jsem lítala na záchod nebo jsem měla žízeň a nebo mě pálola žáha, a to mi každej radil at se pořádně vyspím než se malá narodí že prý se pak nevyspím vůbec, a já se ptala a jak se mám vyspat🙂no sranda🙂 a malá se narodila a od 2 měsíců spínká celou noc ted je nám 9 měsíců🙂takže já se v těhu vůbec nevyspala a teď ano🙂je to zlatíčko🙂

animatua
10. zář 2008

ja mam 14 dni do porodu a taky uz nemuzu vubec spat.. jedine na zadech, ale to me zacnou za chvilku dost bolet, na boku uz to nejde, mimco se tam vzdycky nejak vzprici a ja mam co delat abych to rozdychala a presunula se zpatky na zada. Takze pulku dnesni noci jsem prosedela na posteli 😝 Taky mi kazdej rika at se vyspim nez se mimi narodi, ja se ale spis tesim ze se vyspim AZ se narodi 😀

monaberuska1
10. zář 2008

animatua - ahojky🙂jojo já už jsem pak ztoho měla srandu jak každý ať se vyspím 😀 taky jsem se těším, a ze svý zkušenosti říkám že těhulka se vůbec nevyspí až po porodu🙂ze začátku je to každý 2 hoďky kojení ale dobrý🙂malá si to pak začala prodlužovat🙂takže za 12 pojedeš rodit ju?to už máš i zbaleno viď?

limin
autor
10. zář 2008

ahoj holky, se spánkem jsem na tom podobně jako vy. Nevím, jak si lehnout, pořád se převaluju, bolí mě úplně všechno a do toho mi každý říká, že se mám spánek užít, že po porodu se nevyspím vůbec 😝 ... jak mám ale spát, když to nejde.....někdy bych spala,až bych brečela!!!
Jinak mé depky jsou pryč. Nedávno v jiné diskuzi jedna budoucí mamina psala, že má taky pár dnů do porodu a že budou zkoušet sexík, ať se mimi pohne. My teda sexík taky zkusili a s mimískem to ani nehlo. Tak jsem zvědavá, kdy to příjde 😕 🤐 😵

pattie
10. zář 2008

limin: taky toho moc nenaspím.... a všichni pořád říkají "spi, pak už se nevyspíš", ale jak? 🙂 Já mám do porodu 2 dny (mám plánovaného císaře na pátek), tak jsem z toho taková krapet nervózní....

limin
autor
10. zář 2008

pattie: tak to držím pěstičky 🙂 na druhou stranu to máš aspoň hezky naplánované, víš, že to bude pátek.....ale mě to může chytnout kdykoliv. Mám už trošku strach být sama doma. Včera jsme ještě byli koupit auto, ať mám Terezku v čem vozit k lékaři. Tak jsem si dělala srandu, že první má cesta mým autíčkem bude do porodky 😀 😀 😀. Pattie, musíme teď být silné a statečné, jsme přece mámy 😀 😀 🙂

pattie
10. zář 2008

limin: tý jo, to jste dobrý, kupovat auto takhle na poslední chvíli 😉 To my jsme radši vyřešili v předstihu v červnu, ale ještě v pondělí jsme řídila 🙂))
Díky moc za podporu, jasně, že to zvládnem, musíme!!!! Jak říkám, to nejkrásnější nás čeká!!!
Ale s tím plánováním je to super, protože si v klidu uklidím, vyžehlím, uvařím.... pohoda 🙂))

animatua
10. zář 2008

monaberuska1 : sbaleno zatim nemam, dneska me dr. rekla ze na porodnich cestach nejsou zatim vubec zadny zmeny, takze pred terminem to urcite nebude, spis pozdeji.. takze se jeste aspon tech 14 dni nevyspim 😝 Zacnu asi pit malinikovej caj 🙂

limin
autor
10. zář 2008

pattie: my autíčko měli už dlouho vyhlídlé a až teď nám jej prodali. Byl to původně předváděcí vůz přímo ze salónu a byli jsme rádi, že jsme to stihli ještě před porodem.
Ty to máš hezky naplánované. Uklidíš, vyžehlíš, uvaříš, do porodky si na chvíli odskočíš.... 😀 😀 😀 ...kdo ví, jak to bude u nás 🙂.
A máš pravdu, to nejkrásnější nás teprve čeká. Já si taky říkám, že mi tam tu holčičku nenechají a páni doktoři mi s ní na svět pomůžou 🙂Už se na ni těším moc moc moc 😀

pattie
10. zář 2008

limin: tak to jo 🙂) Taky jsme původně chtěli předváděcí vůz, ale nakonec jsme koupili vrácenej leasing a jsme totálně spokojení. Tak hlavně ať Tě to vaše autíčko bezpečně doveze do porodnice!
Naplánované to mám, to jo, ještě jdeme večer na večeři a ráno mám příjem v porodnici. Tak si tak říkám, aby se tý naší holce nechtělo ven dřív, když tu teď tak pobíhám po bytě s hadrem a luxem 🙂))

haninka
10. zář 2008

Ahoj holky,
moc vás zdravím 🙂 ..přesně téma pro mě. 1. termín máme dnes, druhý tušim 15.9. a už se nemůžu dočkat, až bude mimi venku..

Od neděle do út rána mi tvrdlo břicho, občas s bolestma, občas bez, tak po 2, 5, 7, 10 min..jenže včera to uplně přestalo..tak jsme si dali s MM prochajdu a dneska asi vychází zátka..na kontrole v pondělí jsme byli otevřený na 1 prst a čípek byl 0,5cm..paní doktorka prý šudlala mimi po hlavičce když mě vyšetřovala a že prý do pátku bude na světě..MM je celý nervózní a snad 100x denně se mě ptá co bříško, co mimi..pojedeme dneska?? 😅 ..nevim, co mu na to pořád řikat.. 😒
V ne a v po jsme vyvolávali sexíkem a myslim, že to trošku pomohlo..tak limin s chutí do toho 🙂

Docela vás lituju, že se nevyspíte. Já teď spim snad nejlíp, sice se budim tak 3x, 4x na záchod, ale mezitim spim jak dudek, až třeba do 10 hod...ale až budou mimča venku, tak je nakojíme a budou zase spinkat..tak to nebude jistě tak hrozný 😀

katzi
10. zář 2008

ahoj holky, tohle je taky téma přesně pro mě. Sice do termínu mám ještě 2 týdny,ale už mě to teda docela "bere". Néé, že bych nějak šíleně stresovala z porodu a pod., ale taková krapet nervozitka tam je. Když mi tvrdne břicho, tak se pozoruju, jestli to jako třeba nebolí nějak víc než jindy, jestli to není nějak pravidelný a tak. Ale zatím to teda na porod nijak nevypadá 🙂 Budem taky zkoušet sexík, procházky, dávám si občas červený vínko, piju maliník... No prostě bych už chtěla aby TO už přišlo raději teď, než přenášet.

animatua
10. zář 2008

me dneska dr. rekla ze driv rodit urcite nebudu, nejdriv za tech 14 dni, tak asi fakt jdu do toho maliniku.. ja bych to na jedne strane uz chtela mit za sebou, na druhe strasne se porodu dost bojim, hlavne po tom vsem co jsem tady uz o porodech precetla 😝 😀

acinka
10. zář 2008

Mě každej říkal, jak se na konci na porod budu těšit...a zatím z toho mám jen stále rostoucí strach 😕 ...Oni to asi všichni myslej v tom, že člověk si přijde už nemotornej, unavenej, nateklej a já nevím co ještě. Já jako žádny problémy tak nějak nemám, začala jsem teď i docela dobře spát, jdu na wc tak 5x za noc ale hned zas vytuhnu 😀 Ale přesně jak tu píše animatua...potom všem, co se tady člověk o porodech dočte...z toho mám pěknou hrůzu!

haninka
10. zář 2008

Ahoj holky,
já jsem taky "studovala" v "jaký byl porod" ale zas tak hrozný věci jsem se nedočetla..taky mám trochu strach, ale i se hrozně těšim..spíš mi vůbec nedochází, že budu máma!! že mi najednou dají prcka na břicho a starej se 😅

gabka.d
10. zář 2008

Haninko, to se mi ulevilo, že nejsem sama 🙂 , ani jsem o tom nikomu neříkala jak se cítím, myslela jsem že budu za blázna 😅

gabka.d
10. zář 2008

O porodu jsem si tady taky četla, přečetla jsem CELOU diskuzi ''jak byste popsaly porodní bolesti'' a musím teda říct, že větší strach mám z šití než z porodu 😖

animatua
11. zář 2008

jj to siti me taky desi, protoze vetsina holek pise ze to dost bolelo.. proto cvicim s epinem a snad se nastrihu vyhnu.. ale jinak si myslim ze to siji vnimaji tak bolestive, protoze prijde po tom vycerpavajicim porodu, kdy vsechno boli a clovek si mysli ze uz ma vsechnu tu bolest za sebou, a pak najednou prijde dalsi... 😒 toho, ze mi daji mimi a starej se taky bojim, ale to je takovej prijemnej strach 🙂

katzi
11. zář 2008

já se zatím ani tak nebojím té bolesti u sebe (to asi přijde až s první pořádnou kontrakcí 😀 , ale spíš se bojím aby malá byla živá a zdravá. Snažím si to ale moc nepřipouštět. Teď jsem se před chvíli pustila do balení tašky do porodnice, jde fakt už do tuhýho 😖 Stejně si to taky ale vůbec neumím představit, že za nějakých zhruba 14 dní přijdem domů zase s tou taškou a ještě navíc s malým uzlíčkem.

ia.
12. zář 2008

ahoj holky, tak jsem objevila tu správnou diskuzi🙂)

natali.m
12. zář 2008

ahoj holky, taky se k vám musím přidat, mám ještě sice čas, ale ten náš drobeček je dost velký a do mě se snad víc ani nevejde, tak mám strach, aby to nepřišlo dřív.párkrát už to vypadalo dost nahnutě a jak některé píšete, docela se dojím nástřihu. kamarádka si taky dost po porodu stěžovala, na druhou stranu dost lidí tvrdí, že po porodu je tělo tak otupělé, že to ani nevnímáš...no tak uvidíme... 😉

animatua
12. zář 2008

natali.m: ja jsme taky pred mesicem mela pocit ze se do me uz vetsi mimi nevejde, zjistila jsem ale ze vejde.. 😕 za cenu vytvoreni strií.. 😝 ale "povel" k zacatku porodu dava mimco, tak pockam az se mu bude chtit ven, ikdyz je to uz celkem tezky..

limin
autor
12. zář 2008

Ia: tak jsem to našla a přemístila se. Tuto diskusi jsem založila asi před třemi týdny 😀....měla jsem depku z toho, že mi bude chybět bříško.....a pak jsem zjistila, že je nás víc takových 🙂
Holky, dnes rodí PATTIE. Má plánovaný císař, tak držme pěstičky. Možná už je holčička na světě 🙂 Jéje, jak já ji závidím 🙂

natali.m
12. zář 2008

no toho se taky děsím, že se striím neubráním, ale co už...taky bych byla spokojenější, kdyby se narodil v termínu jak má, aby byl v pořádku, ale musím přiznat, že když mě to chytne, tak se pokaždé začnu na porod těšit, než abych to doma soustavně "rozdýchávala"..... 😒

ia.
12. zář 2008

ahoj holky, tak nástřihu se taky bojím, ale musím říct že už od 28tt s manžou poctivě masírujeme hráz, takže to mě trochu drží nad vodou, že bych se snad tomu mohla vyhnout. Já mám bříško docela malé, ale při měření v 31tt bylo mímo o týden větší, takže předpokládám, že drobeček to nebude.....já mám spíš strach jak zvládnu se o něho starat, jak ho držet, kojit, co dělat když bude plakat a tak....
limin, recept máš v poště 😉

limin
autor
12. zář 2008

Ia. dík, to vypadá tak jednoduše, zkusím dnes uvařit.
Holky, z nástřihu mám taky strach, ale myslím, že to bude tak, jak píše natali.m.....všechno bude tak otupělé, že to snad ani nebude tak bolet.
Já chodila až do minulého týdne cvičit těhu JÓGU, tak snad jsem připravená na hladký porod, ale člověk nikdy neví.
Všechny moje kamarádky taky říkaly, že neví, jak zvládnou kojit a koupat a starat se o miminko, ale prý to příjde tak nějak samo....a ty mateřské pudy nebo jak se tomu říká prý začnou fungovat úplně samy, tak věřím, že to příjde i ke mě 😀 ....zatím se nestresuju kojením a ták. Říkám si, že všechno hezky postupně, po porodu vypustím z hlavy porod a začnu řešit koupání...

ia.
12. zář 2008

no tak snad to zvládneme......je fakt že když je člověk hodně mladý tak spoustu věcí neřeší, ale teď v téměř třiceti vidím, že všechno beru moc vážně

limin
autor
12. zář 2008

.....já na tom s věkem nejsem o moc lít 😝 ...ale možná to bereme moc vážně, protože se nám bouří hormony. Já včera řvala po manžovi, ať na mě nesahá, že mě všechno bolí.....a pak mi bylo líto, že jsem po něm řvala, protože to myslel dobře a chtěl mi pomoci.
Holky, mě čeká víkendová zahradní párty 🙂 sestřenice se nastěhovala do řadovky, měli se stěhovat už dřív, ale nějak to stavební firma nezvládla, takže kolaudační párty je až tento víkend. Je to naštěstí kousek od Olmiku, ale i tak jsem si dělala srandu, že všichni přítomní budou mít porod ON-LINE 😀 😀 😀 .... no a v nejhorším případě se do porodky zavezu sama....!!!
Ikdyž dnes už to nevypadá, že bych se chystala rodit. V noci jsem byla asi 15x na WéCku, nevím, co tam terynka prováděla, měla jsem pocit, že se mi chce pořád na velkou......a nic..... a nad ránem usnula a spinká 🙂

ia.
12. zář 2008

tak to máš fajn, alespon se rozptýlíš, my jsme byli ještě min. týden na Slovensku na víkend, ale teď když mi v po dr. řekla, že můžu kdykoliv porodit, tak už si netroufnu nikam daleko jet, max. k rodičům nebo na nákup, venku je nějaký opar a zima a já už se do ničeho teplého nevlezu a už mě to všechno s..e!Ještě se objednám k holiči na melír, pže bůhví kdy se pak dostanu k holiči, a v út jdu na kontrolu, kde bude asi dr překvapená že mě vidí a ještě si musím v porodnici vyzvednout ten monitor dechu, zapůjčují to na půl roku, ať to nemusím kupovat. Já v noci taky chodím často na wc, pže mám pocit že pořád musím ale to tlačí mimís...ach jo, holky, jak dlouho ještě?

limin
autor
12. zář 2008

Ia, ty máš dnes nějaký splín, vidˇ?
To bude dobrý, vydrž, tím si procházíme všechny, já to taky mívám.....!!!
No nevím, jestli se rozptýlím. Jsem teda hrozdně zvědavá na domeček - oni to měli nějak divně se stavební firmou, nemohli si až tam moc vybírat jaké podlahy, obklady, dlažby.....měli prostě přidělené, co jim tam dají a co ne......a když něco nechtěli a vybrali si něco svého a chtěli si doplatit, tak to někdy šlo a někdy ne. Nevím přesně, jak to funguje, ale zdálo se mi to divné....Sestřenka sice na interiér není nijak náročná, ale z některých obkadů a hlavně kuchyně byla né moc nadšená...... Tak uvidím.
Já zrovna včera, když jsem se dívala na počasí přemýšlela, v čem budu chodit. Já nosím 2 trika pořád dokola a už jsou na rozpadnutí, ale už si asi nic jiného kupovat nebudu, to nějak vydržím....A příští týden má být fakt kosa, tak doufám, že nám mrňous v porodce nezmrzne!!! My tady opar nemáme, ale zima, to ano 😝
Monitor dechu mám od kámošky, na tomhle jsme taky ušetřili. Ty jo, jsou to ale sumy, co platíme, co?.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru