Těhotenství mi rychle uběhlo. Měly jste takové pocity?

limin
25. srp 2008

Ahoj holky, dnes jsem byla u Dr. a posunula mi tt na 14.9.!!!! A já si uvědomila, že mi to těhu hrozně rychle uběhlo......až je mi to vlastně trošku líto. Měly jste taky takové pocity? Hrozně se na Terynku těšíme, ale zároveň je mi líto, že těhu období končí......!!! Jsou to normální stavy nebo se mi bouří hormony???

ia.
12. zář 2008

limin, jojo, nějak to na mě padlo. Za prvé se zkazilo počasí, a za druhé už mě 24 hodin nebolelo břicho, prostě žádné příznaky, nic, i když teď jsem to asi zakřikla, trochu mě začlo bolet🙂 ale kdyby mi ta dr neřekla, že můžu porodit, tak bych byla v poho, řekla bych si, že 28.9 je ještě daleko, ale takhle se furt hlídám a hlavně nenávidím to podzimní počasí, jak přestane svítit sluníčko a jen prší a je zima, to je depka.
Hele to má ta sestřenka fakt divné, my jsme se stěhovali letos v únoru, a od června loňského roku jsme si vybírali sami kachličky, podlahy, dokonce jsme i měnili příčky, velikost dveří, prostě podle svého. Takže to fakt nechápu, že sestřenka na tohle přistoupila, já bych byla naštvaná, tolik peněz a nemůžu si říct, co chci?
Neboj, mrňousi nám nezmrznou, v porodce je teplo, jen je pak musíme pořádně oblíkat a doma topit...

limin
autor
12. zář 2008

Ia. mi to taky přišlo divné, ale nevím, jak to přesně je, my nikdy takhle přes firmu nestavili.......a já s ní pořádně ani nemluvila, ona byla teď docela splašená. Možná, že si něco změnit mohli a řekla to jen obrazně.....ale fakt nevím, o vídendu zjistím víc.......Jen vím, že je to mělo stát kolem 3mega 😝 😝 😝 ....Myslím, že né celéé...ale je hloupé se na to ptát.... Jsou o rok a půl za náma. My tyhle stavební starosti měli, když jsme rekonstruovali byt a dalo nám to zabrat. Myslím, že v některý obchodech už mě museli proklínat, jak jsem pořád měnila uspořádání obkladů a listel........je, ještě, že už je to na mnou - a to je byt, nevím, jak bych zvládla domeček 😎 ....
Teď bude sestřenka chodit hlídat - mám aspoň chůvu....oni se teď budou pokoušet o mimi. Tak věřím, že u nás bude pečená, vařená 🙂
Hele, a teď jsi mě přivedla na myšlenku....jak poznám, kolik toho mám na sebe mimískovi obléct???
No, to asi příjde samo s tím, jak poznat že kojit........
No jéje, jsem zvědavá, jaká budu máma 🙂
Hrozně bych si přála být dobrou mámou a všechno zvládat......ale né jako Stephordská panička 🙂

ia.
12. zář 2008

no s tím oblečením taky nevím přesně, zatím jsem měla nachystanou košilku, dupačky a takovou flaušovou soupravičku, tepláčky a mikinku s kapucí a rukavičky, ponožky a čepičku, a přemýšlím i o takové flaušové zateplené kombinézce.....

limin
autor
12. zář 2008

Já s kapucí pro terynku nemám vůbec nic, mi to kámošky nedoporučovaly, prý kvůli zádíčkům, ať to netlačí....Ja mám na úplně malý miminko málo věciček a většinou ještě půjčené. Jasně že mám i své, ale prý z toho všeho rychle vyroste. Mám taky věcičky, co kámoška nestihla své holčičce vůbec oblíknout....
Teď si vařím obídek - a voní hezky ta zelňačka 🙂

ia.
12. zář 2008

tak ses pustila do zelňačky? já jsem ji snědla s manžou včera a teď dělám zapečené brambory s uzeným, hřibama a brokolicí, je to mňamka, už se těším, až to bude hotové🙂)) venku se vyjasnilo, každou chvílí mi tvrdne břicho, tak snad nebude dneska tak zle🙂)))

limin
autor
12. zář 2008

já toho taky vařím víc, manža si pak dá na večeři 🙂 já si ho teď od té doby co jsem na mateřské rozmazlila....ale až tady bude terynka, takhle vyvařovat mu nebudu stíhat.
Ia: no vidíš, stačí troška sluníčka a hned je líp 😀 ....to bude dobrý, teď musíme být statečné 🙂
Já teda podzim miluju - jsem dokonce podzimní typ 🙂 ...ale miluju takový ten krásný podzim, kdy vytáhnu tlustý svetr a vestu a venku už je chladněji, ale svítí sluníčko 🙂
Až budeme mít mimísky u sebe, ani nestihneme řešit, jestli je venku sluníčko nebo ne.... a že tvrdne bříško je přece dobré znamení, třeba budeme rodit spolu v tu neděli 🙂

misic
12. zář 2008

Cavte baby,
v nedelu mam termin, ale akosi sa nic nedeje, miminku sa nechce ☹
kazdy den cakam, ze co a NIC zatial
uz sa nemozem dockat... 🙂

gabka.d
12. zář 2008

Ahoj,já to teda nemám tak úplně za pár, al enaše malá je prý velká...a chodí k nám poslíčci, docela brzo, si říkám 😖
S tím podzimem, já mám taky ráda když je venku chladněji a sluníčko a jak píše limin, tlustý svetr a vesta... a jít na procházku, ale tohle co je dneska venku to je síla 😢 nehorázná kosa

A s oblékáním mimi, prý že mimi potřebuje jednou tolik co máte na sobě vy.. takže když máš krátký rukáv tak mimi dlouhý, když máš dlouhý tak mimi taky dlouhý a vetřík nebo něco...no ale stejně je to na každé z nás..

limin
autor
12. zář 2008

Ia: polívčička byla výborná 🙂 ještě jsem si ji vylepšila smetanou 🙂
Mi před chvíli volal manža, že se dnes domů vrací z práce dřív, jupííííííí 🙂 tak kdybych se vytratila z koníka, přeji vám hezký víkend. Jo a vzpomeňte si na mě, jak se trápím na kolaudačce, kde se všichni cpou tataráčkem, který miluju, ale teď nemůžu a popíjejí vínečko, které naprosto zbožňuji, ale ani to si teď moc nedávám. Občas skleničku malinkatou 😎 . Manža si dělal srandu, že při porodu bude terezka na dr. volat Chardonnay, muškát moravský, frankovka, svatovavřineček 🙂.....ale sklenička vínečka občas prý nevadí, říkala mi to i dr. 🙂

gabka.d
12. zář 2008

nevadí a pomáhá k porodu 😉

ia.
12. zář 2008

hihi, tak já jsem taky velká milovnice vína, sice jsem teď v těhu ujížděla na pivku a hlavně na birellu, ale občas jsem si trochu vínka dala....tak ať se vám ta kolaudace vyvede a v neděli v porodnici!!!!🙂)

limin
autor
12. zář 2008

hihi, tak na zdravíííííííí 🙂 a v neděli já řvu v porodnici v olimku a ty v ostravě, jo ? 🙂 hezký víkend, papá

monaberuska1
13. zář 2008

ani:_) taky jsem přenášela🙂tak se holky vyspíte po porodu🙂ono se ale po porodu moc spát nechce aspon me, budila jsem se sama🙂

ia.
14. zář 2008

ahoj holky, tak ráno proběhl sexík a horká sprcha a od té doby mě bolí břicho a záda, ale není to nějak měřitelné a tak bolestivé, abych se radovala z počátku porodu. Tak uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. Za chvíli jedeme k našim lehce oslavit můj svátek, tak uvidíme, jestli to pak nevememe rovnou do porodky🙂))

haninka
14. zář 2008

Ahoj Ia, držím palce aby to byl začátek porodu..my děláme taky všechno proto aby už to vypulko a nic. A to jsem v pátek byla na 2 prsty a doktorka udělala Hamiltona..ani 2 hod. prochajda a horká vana nic nespustila 😒

marik
14. zář 2008

ahoj holky,já se snažím taky dělat taky všechno pro to abych už šla konečně rodit a nic.Nemám ani žádné příznaky tak nevím,budu rodit asi o vánocích 😒 😠

animatua
14. zář 2008

marik: neboj, urcite porodis 🙂 termin porodu co kazde urci je plus minus 14 dni, takze 14 dni po terminu jeste porad neprenasis... hlavne ze te dr. nenuti do vyvolani porodu, toho se ja trochu bojim 😠

marik
14. zář 2008

animatua-to já se taky bojím.Jsem nervozní z toho že pořád nic a navíc mi moc nepomáhá,když mi každej píše a vyvolává jestli už 😒 Je to hrozný to čekání,ale aspon to pak bude stát za to(prcek)

animatua
14. zář 2008

marik me taky uz vsichni volaji jestli nerodim, resp. jestli jsem uz neporodila, a dost me to stve.. navic me dr. rekla ze to u me na porod fakt nevypada, porodni cesty zatim vubec nepracuji.. kazdopadne vyvolani porodu se budu branit zuby nehty, pokud bude mimco v poradku, prutoky v pupecniky taky ok, ja taky ok 🙂

marik
14. zář 2008

to je důležitý,že jste oba ok 😉

haninka
14. zář 2008

my se sice otevíráme, ale je mi to taky k prdu.. 😒 😅 ..každou kontrolu mi doktorka řiká, že na tu příští už nepřijdu a stále nic.. 😒

marik
14. zář 2008

haninka-musíme vydržet,nic jiného nám nezbývá že 😒 🙂

haninka
14. zář 2008

přesně tak marik, ..jdu si dát horkou sprchu 😉 😀

rehos
14. zář 2008

Holky prý pomáhají dřepy 😒

marik
14. zář 2008

Dřepy jo??já slyšela tanec a ted skáču na baloně 😀 😀

rehos
14. zář 2008

No je vidět že je toho dost ale někomu nepomůže stejně nic,je to prostě na našich dětech 😉

marik
14. zář 2008

to máš pravdu,musíme si na ně počkat až jak oni budou chtít jít ven 🙂

haninka
15. zář 2008

Ahoj holky,
tak včera jsme na to s mužíkem vlítli a tak za 2 hoďky mi začalo tvrdnout břicho a měla jsem bolesti..ale nepravidelně. Dneska jsem byla na kontrole a byl tam takovej pitomej doktor, nevim jestli vyšetřoval ženskou prvně, ale vypadalo to tak, byl hrozně mladej..dokonce mi řekl, že to na porod zatim nevypadá, když na min. kontrolách doktorka vždycky tvrdila, že už nepřijdu..normálně mi skazil náladu na celej den 😠 Příští kontrolu mám ve středu a v pátek je kdyžtak příjem a vyvolávání..tak doufám, že do tý doby porodíme..

ia.
15. zář 2008

ahoj haninko, tak to tě naprosto chápu, já jsem v podobný situaci, kdy mi min. pondělí dr řekla, že mě teda objedná na úterý 16.9., ale že se stejně neuvidíme, no a já jsem celá, a přitom aktivně uklízím, piju červené víno, stříkám na sebe horkou vodu a sex s manžou je skoro každý den. Mám stejně jako ty, že mě po něm šíleně bolí a tvrdne břicho, dokonce jednou i pravidelně po 8 min, ale pak to zmizelo. Navíc venku začíná kosa, zataženo, takže nálada na h...o☹. Já mám docela strach, aby mímo nebylo moc velké, pže v 31tt mělo už 1650g, takže si představuju, jak každý den přibírá a přibírá.....chjo. Ale ty máš naději, že jsi doma max. poslední 4 dny a pak porodka..

hary
15. zář 2008

Ahoj holky, tak jak vás tady tak čtu, tak jste fakt poctivý v tom vyhánění 😀 .
Ia: přesně tolik mi vážil prcek ve 29. týdnu, takže jsme na tom stejně. Trochu mě uklidňuje to, že váha je orientační, doktor mi říkal že klidně + - 500 g, tak teď jenom jakým směrem 😀
Ale ty dřepy kamarádce fakt pomohly, celý den si po chvilkách dělala dřepy a večer jela, tak asi to působí jak na koho. A kámoška porodila na základě rady jejího gyndaře, a to dělat doma práci na všech čtyřech. Takže holky na všechny čtyři, vytřít byteček a snad to bude.
Nejhorší na tom je, že člověk může dělat co chce, ale když se mimís rozhodne nevylízt, tak nevyleze 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru