Třetí dítě a nepřipravené porodní cesty

katterina
27. čer 2013

Zdravím maminky, pomalu se blizi termin a i kdyz cekame treti ditko, tak se dostavuje stresik, obavy atd. 🙂 . U dcery pred 4 lety byl porod vyvolany, prenasela jsem, ale jelikoz byly porodni cesty od 36tt pripravene, tak byl porod rychly. Je tu nejaka maminka, ktera v pripade vyvolani nebo odtoku vody byla temer neotevrena a jak dlouho jste se otviraly? Dekuji moc.

vendullka
27. čer 2013

Ahoj, když jsem rodila poprvé, přijela jsem s do poridnice v 38tt s pravidelnýma kontrakcema po 3 minutách a otevřená jsem byla na prst, za hodinu byl nález stejný a chtěli mi dát tabletku, ale než se domluvili co a jak, během další hodiny jsem byla otevřená na 8cm, to mi píchli vodu a za další půl hodinu byla malá na světě. To bylo v úterý 1.12. a ve čtvrtek předtím na kontrole žádná známka toho, že by se něco mohlo dít. Měla jsem termín 15.12. a doktor mě uklidňoval že senemám bát, že do solvestra se určitě narodí....🙂

baris
27. čer 2013

ahoj, u prvního porodu jsem přenášela 10 dní a tak jsem šla na vyvolávání porodu. Porodní cesty nepřipravené na porod, otevřená ani na 1mm, ...) V 9 večer mi zavedli první čípek s tím, že to budem muset min. 2x zopakovat. Okolo 2 ráno mi začalo být zle - tak mě dr. zkontroloval - prý jsem otevřená tak na 1cm, rodit nebudu, tak mě vrátili na pokoj. No a ráno při kontrole v 6:30 mi dr. řekl, že rodím. Tak jsem se došoupala na porodní sál, honem volat manželovi, a Katuška se narodila v 7:00 😀

Druhou dceru jsem opět přenášela. Ve středu jsem měla nastoupit na vyvolání porodu (opět zcena nepřipravené cesty na porod, neotevřená ...), ale hlídání starší dcery jsem měla až od čtvrtku, takže příjdu na vyvolávání až ve čtvrtek. No a po 4 ráno mě přepadly lehké porodní bolesti. Po 6 ráno už byly intenzivnější, tak mě manžel nacpal do auta, že jedem do porodnice (já nechtěla, že je ještě čas 😅). A dr. mě zase poslal rovnou na sál, že rodím a Karolínka se narodila v 7:15.

V obou porodech jsem rodila cca 15 minut 😀 .

Takže neboj. Jde o i rychle.

marketma
27. čer 2013

Já jsem oba porody měla vyvolávané v cca 41tt.... Před zavedením tabletky do čípku (preindukce) jsem byla otevřená na 1-2 prsty, na první půlku tabletky jsem moc nereagovala, takže asi po třech hodinách byla zavedena druhá půlka. V 15 hod. jsem začala mít lehké kontrakce a v 17 hod. se dcerka narodila, druhý porod byl skoro přes kopírák, té to trvalo ještě o hoďku později. Oba porody byli rychlé a o to intenzivnější - hlavně poslední hodina 🙂 Přeji bezproblémový porod 🙂

crawler
27. čer 2013

já u druhého byla zcela uzavřená (CS0 ) i 3 dny po termínu, otevírání pak trvalo až do porodu hodně dlouho...ale myslím si, že je to zcela indivindy - moje mamka nás všechny 4 měla s tabletou a všechny nás porodila do 4 hodin a to byla vždy nepřipravená - pravděpodobně jsou ale kontra o to sadističtější, když to jde tak rychle...

jancip
27. čer 2013

Holky, co byly se mnou v porodnici, ráno přišly na vyvolání bez nálezu a v poledne měly porozeno. Já měla nepravidelné ale nepřetržité kontrakce více jak 36 hodin a byla jsem otevřená na půl cm...Po vyvolávačce jsem porodila skoro až za dalších 12 hodin.

evahan
27. čer 2013

mě vyvoávali porod tři dny před termínem z důvodu těhotenské cukrovky - v pondělí ráno jsem dostala první vyvolávací tabletu, po které hned začaly kontrakce a dcera se narodila ve středu večer :D

schnek
27. čer 2013

ani s jedním z dětí jsem neměla spotřebovaný čípek, otevřená max. na špičku prstu, první porod vyvolanej po odtoku vodu, trval cca 9h, druhej běžel sám, cca 15h, třetí sám, rovné 2,5h. Dle mého názoru nález jako takový není nijak vypovídající, může se během chvíle změnit. Můj dr ani tyhle vyšetření nedělá, já jsem byla ráda, podle mě je to zbytečnej stres 😉

pejtho
27. čer 2013

V den termínu jsem byla u doktora na kontrole a zcela zavřená. Říkal, že na porod se nic nechystá a že můžu být ještě týden v klidu. O půlnoci na mě přišly porodní bolesti, ráno jsme jeli do porodnice, otevřená jsem byla přes noc na 0,5cm. Malá se narodila pak v 17:11.
U druhého porodu to bylo stejně. Ještě dva dny před porodem jsem byla zcela uzavřená. Ráno v 6 na mě přišli bolesti, do porodnice jsem přijela za hodinu a už jsem byla otevřená na 8cm 🙂

romcovaklarka
27. čer 2013

První porod 2 dny před termínem, slabounké kontrakce od 8 ráno, v poledne v porodnici příjem - otevřená na 4cm, asi od tří odpoledne (kdy mi píchli vodu) už byly bolesti opravdu bolesti a někdy v pět jsem byla otevřená úplně (nakonec sekce pro nepoměr, ale to je jiná story). Předtím jsem byla v poradně 4 dny předtím, s tím, že se nic nechystá.

Druhý porod 9 dní před termínem, někdy v 11 dopoledne první slabounké kontrakce, kolem půl šesté večer vyšetřena - otevřená na prst, v půl desáté příjem v porodnici - otevřená na 7 cm, před půlnocí byla malá na světě, voda praskla až při tlačení hlavičky. Předtím jsem byla v poradně 2 dny předtím, s tím, že se nic nechystá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru