Ve čtvrtek indukce po předchozím císaři, bojím se

eluska87
1. črc 2014

Ahoj holky, ve čtvrtek jdu navyvolání..celou dobu jsem se těšila až to příjde a teď když mám termín, tak se hrozně bojím.První porod- no jednak jsem přenášela a 10.den jsem měla jít na vyvolávačku,ovšem 9. den malý se jaksi rozmyslel,ale i tak mi zaváděli tabletku v osm ráno a narodil se až v půl sedmé večer a to ještě akutním císařem kvůli hypoxii plodu.Teď mám jít na vyvolání a bojím se, že nastanou komplikace, že to bude dlouho trvat...máte někdo podobnou zkušenost? zkušenost s vyvoláním, zkušenost s vyvoláním po císaři

anetka1701
1. črc 2014

Velice intenzivně jsem na toto téma studovala všechny možné i nemožné informace - a na vyvolání bych po císaři nikdy ani za nic nešla... I primář v porodnici mi řekl, že nevyvolávají nikdy a že pokud po císaři nezačne porod sám, tak zásadně řežou... Asi to není to, co jsi chtěla slyšet, ale na tvém místě bych zjišťovala víc - a vyvolávat nechtěla...

lucifereeek
1. črc 2014

já teda nevím, ale mě dr. řekl, že po císaři se nevyvolává, že pokud bych druhé neporodila do termínu je pak prostě další císař.

mabe
1. črc 2014

Ahoj, ja mela cisare 3,5 r pred vyvolavackou u druhyho porodu. Prenasela jsem 7 dni. Takze vim,ze se da vyvolavatbi po cisari,jizvu zkontrilovali,rekli dobry a bylo.. Vyvolavacka nic moc,ale ven prcek musi,ze..drzim palce,st jde vsechno hladce

eluska87
autor
2. črc 2014

@anetka1701 tak já nic zjišťovat už nebudu..u nás v porodnici jsou bezvadní a pokud bude sebemenší komplikace tak hned jedu, jen jsem se tak chtěla poptat zda máte zkušenosti s tím..každopádně díky za názor 😉

@lucifereeek je to asi porodnice od porodnice, u nás preferují přirozený porod pokud to smaozřejmě jde..pokud je sebemenší komplikace a bylas před tím už jednou na císaři, tak tě berou na císaře znovu

@mabe a jaký byl ten druhý porod?proběhlo vše dobře?

kriistin
2. črc 2014

@anetka1701 nekde po cisaři vyvolavaji porod,třeba v brně.

kriistin
2. črc 2014

@eluska87 u vyvolavaneho porodu po cisaři je vetší riziko ruptury dělohy.ale vim o par holek tady z konika že byly po cisaři na vyvolavnym porodu a porodili vaginalne.

mabe
2. črc 2014

@eluska87 ahoj, v 9h tabletka, otvirala jsem se dobre, v 1h pichnuti vody, v 2h epidural a pak zacly pravy kontrakce, sila 🙂 v 18h me zacly slabnout kontrakce,ale uz byly videt vlasky,ale nejak jsem ju nemohla vytlacit. Takzedovezly pumpu a pomohly nam. Nic prijemnyho, ale nic hroznyho, na tri zatlaceni byla venku a v poradku. Ja teda vevnitr trosku potrhana, rozstrihla uplne,ale dobry. Kazdej porod je ale jinej, byla tam pani,co za 3h porodila 🙂 .ja jsem verila dr, ze tsk to melo byt a bude to dibry,nez abysme cekaly a male treba slably ozvy nebo tak.

Ja se taky bala,to je jasny,strach z neznama,ale ven jit musi. Sice porod nebyl uplne ideal,ale zase vagibalne,coz je zase neco jinyho nez u cisare. Mela jsem ji pak 2h u sebe,krasa. Pak teda pro ztratu krve,byla jsem moc slaba,jsem ji den nemela,ale dobry..

eluska87
autor
2. črc 2014

@kriistin jj o té ruptuře vím, ale na toto téma jsem si povídala s doktorem u nás v porodnici a tohle se za celou jeho praxi tam nestalo..prostě jak bylo sebemenší podezření nebo bolesti v oblasti jizvy, hned lifrovali rodičku na sál...otázka je, jestli to poznám, že mě bolí právě ta jizva....můj gynekolog mi tvrdil, že bych to poznala, že to řeže tahne bolí..že to poznám..a jizva mě teda celé těhotenství ani náznakem nepozlobila...

@mabe já bych právě moc chtěla porodit normálně a mít hned malou u sebe ...ten strach je asi fakt oprávněný a je normální, že se bojím, jak říkáš přeci jen to bude zase něco jiného...trochu mě děsí i ta ruptura, ikdyž jak jsem psala víš kristin, prý to poznám kdyby se s tím něco dělo...tos měla celkem dramatický porod viď? ikdyž věřím, že v rozběhlém porodu už je ti jedno co ti udělají hlavně a´t je miminko venku a jste oba zdraví a v pořádku

megy
2. črc 2014

za sebe a zkušeností - primář i dr. mi řekli, že pokud bude mimčo menší, tak budou vyvolávat, ale jen v případě,že porodní cesty budou připravené, pokud ne, tak bohužel druhý císař. Každopádně chtěli, abych rodila přirozeně. K císaři se uchylují dr. zejména, pokud jizva je slabá po předchozím, nebo pokud je plod větší. V našem případě jsem byla na druhém císaři, protože malý měl dokonce přes 4kg 😀 takže bych normálně rodit nemohla a taky kvůli špatné poloze pánve - nějaké zakřivení, kde by se mimčo šprajclo.
Podle dr. je riziko ruptury dělohy v případě, že plod je velký nebo je porod dlouhý - větší zátěž, takže bych se ani nebála 🙂 ale chápu. Věř lékařům, pokud se jim nebude něco zdát, tak do 20 minut máš po císaři - oni většinou jsou již nachystaní v pohotovosti, protože předpokládaí, že může dojít k akutní sekci 🙂 pokud můžeš zkus to přirozeně🙂 hpdně štěstí

kriistin
2. črc 2014

@eluska87 ja jsem zkoušela rodit přirozene po cisaři ale nepodařilo se,protože se mi zastavili kontrakce,mela jsem jen bolesti v zadech a mala nešla do pordnich cest ale když mi pak cisaře udelali tak mala byla v pordnich cestach a nešla vytahnou tak me museli vic řiznout na deloze ,ma řez ve tvaru obraceneho T.
vyvolavat pord me nechtěli.zvolila jsem špatnou pordnici,mela jsem jit do brna.
jizva me nebolela.ja jsem se otevřela na 5cm.

kriistin
2. črc 2014

me strašili tim že ma mala 3500g a že to neporodim,mala mela 2900g.

xmarg04
2. črc 2014

@eluska87 U nas teda taky nevyvolavaji po cisari, takze jsem u druhého porodu mela nuz na krku, bud prirozene nebo další SC, coz jsem nechtěla, ale miminko trochu protestovalo, ze ven nechce, tak jsem porod vyvolala tim drinkem od Stadellmann a super,
3 hodiny po vypiti zacal porod a za par hodin byla na svete. A není to jako chemicky vyvolavani, proste jen nastartujes ten prirozeny proces. Nechces to ještě zkusit?😉

eluska87
autor
2. črc 2014

@xmarg04 ty ne-e...já o tom četla...a věřím, že spoustě maminkám to porod nastartovalo a že jim to pomohlo, ovšem já jsem v tomto strašnej strašpytel...bojím se o maličkou ale taky o sebe..chci abysme byly obě v pořádku..a ikdyž mi určitě budeš oponovat, že to nebezpečné není- čemuž bych asi i věřila- tak prostě já na takové experimenty nejsem...prostě věřím doktorům..strach mám i tak,ale jsou to odborníci a věřím jim...nebo spíš se jim poddám..né všem samozřejmě jsou doktoři nebo nemocnice kam bych nevlezla,ale po zkušenosti s prvním porodem a s tím jak doktoři a sestry reagovali a zachránili nám Vojtíka a i mě vlastně- díky tomu jim asi prostě věřím ...

@kriistin tebe strašili že 3500g miminko neporodíš?? proč?jsi drobnější postavy nebo máš úzkou pánev?? mně dělalapaní doktorka v porodnici včera odhad a vycházel právě na 3500g.Syn měl tenkrát odhad myslím 3600a nakonec měl 3400 g...u nás to jde automaticyky na SC v případě, že je váha kolem 4000g a výš...

xmarg04
2. črc 2014

@eluska87 V pohode, kazdej to ma jinak, ja bych si zas dobrovolne nenechala do tela napichat ty vyvolavaci latky...😉 Kazdopadne hodne stesti a at to všechno dobře dopadne...😉

eluska87
autor
2. črc 2014

@xmarg04 🙂 jasně taky chápu...a děkuji za názor 🙂 a povzbuzení 🙂

mabe
2. črc 2014

@eluska87 urcite to zvladnes, jak jinak. a hlavne prcka budes moct mit hnedka u sebe. ja to tak skoro mela, ale jak malou odvezly ještě prevlict a tak, na novorozenecky po tech dvou hodkach na porodnim boxu u me, tak jsem zkusila vstát a omdlivala, takze si ji nakonec nechaly na noc, jinak bysme byly porad spolu. toto je lepsi jak cisar, i prilozeni hnedka na brisko. 🙂 ja mela trosku ten zaver dramatictejsi i primar prisel, dva dr. sestřičky, ale dobry, pomohly nam a bylo.

eluska87
autor
2. črc 2014

děkuji moc všem za názory a rady a podporu

@mabe tobě asi děkuji nejvíc, protože jsi mi napsala to, jsem potřebovala slyšet nebo číst...a věřím, že večer než půjdu spát si to přečtu ještě jednou. Vím, že jsem se ptala na názory a zkušenosti,ale asi jsem tajně doufala, že mi tu někdo napíše to co ty..tak že děkuji moc...🙂

mabe
2. črc 2014

@eluska87 ja dekuju, jsem rada, ze jsem nekomu mohla pomoct a potesilo me to 😉 třeba se porod ještě rozbehne a když ne, tak dr. pomůžou a bude mit prcka u sebe a zdravého a to je prednejsi, ne? my něco vydržíme pro ne 😉 pak dej urcite vedet, jak to dopadlo az budes mit nekdy cas 😉

kriistin
2. črc 2014

@eluska87 jsem menši postavy 152cm.ale moje mamka je stejny postavy a pordila 3 deti přirozene.

kriistin
2. črc 2014

@eluska87 syn měl 2550g a to jsem měla cisař kvuli jeho ozvam a protože jsem mela zelenou zkaženou plodovku.

verusky
2. črc 2014

@eluska87
Nemam cas procist diskusi, ale zkus takovy ten napoj na vyvolani, je tam ricinovy olej, nic tim nezkazíš, maximalne se pročistíš. Mi ho svagrova psala den před druhym porodem, ja byla lina jit do lekarny a další den rano mi bez diskuze zavedli tabletku. Ja vim, mela jsi cisar, to neznam, ale kdybych ja srovnala sve dva porody, tak prirozeny se s vyvolavanym neda srovnat. A budu-li zase prenaset, zkusim vse mozne prirodni, jen ne cekat na tabletu a posouvat miminko neprirozenyma chemickyma krecema (mala si odnesla zlomeninu pazni kosti a mela tri tydny sadru...).
Drzim palecky!

eluska87
autor
2. črc 2014

@verusky děkuji za tip,ale jak jsem psala výš, já na tyto experimenty nejsem..zkrátka já asi nejsem ten správný typ na takové věci..už jsem o tom mnoho četla a četla jsem i diskuze maminek co to zkusily a mají s tím dobrou zkušenost a taky maminky co to těžce odsuzují..já jsem taky někde mezi..já to neodsuzuju to vůbec ani ale pro to nejsem..já se cítím bezpečněji v porodnici pod dozorem lékařů a asistentek..ze samotného vyvolání strach nemám, protože když to půjde hladce, tak vlastně proč ne..spíš mám obavu z komplikací možných...ale tak snad nenastanou...sice to bolí,ale bolest není asi nic co by se nedalo překonat..každopádně ti děkuju taky za příspěvek 🙂

kriistin
2. črc 2014

@eluska87 ten napoj radši nezkoušej.

eluska87
autor
2. črc 2014

@kriistin neboj nebudu jednak bych kvůli tomu musela jet do města a jednak já z takových věcí mám strach...

chrysantena
2. črc 2014

já mám s nápojem s ricín.olejem pozitivní zkušenost a mohu doporučit 🙂 avšak o jeho účinku je třeba být přesvědčená 🙂

kriistin
3. črc 2014

@eluska87 tak pak napiš jak jsi dopadla.

mabe
3. črc 2014

@eluska87 jsem zvedava na zprávy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru