Bazarové botičky. Jaký máte názor?

klematis
1. srp 2010

Ahojky, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na koupi nošených botek, i když jsou značkové, po jednom dítěti a krátce nošené. Zatím jsem malému kupovala botky jen nové, ale kamarádka mě pořád přesvědčuje, že klidně můžu koupit i nošené, když jsou v pořádku, tak já nevím..... 😅

olii
1. srp 2010

Ahojky, no ja jsem jednoznacne pro koupi novych botek. Nakup nosenych neodsuzuji, ale proste boty z druhe ruky bych si nekoupila ani pro sebe natoz pro malyho... proste kazda noha/nozicka je jinak stavena a je uplne jedno, jestli tu boticku melo dite tyden nebo 2 mesice... capacky jsou neco jineho, pokud v nich decko maminky nenechavaji chodit, ty beru spis jako ponozticky a proti jejich nakupu nemam nic, ale chodici boticky ja budu vzdy kupovat nove, ikdyz je to teda docela financni zatez 🙄

meleri
1. srp 2010

taky jsem o tom uvažovala, že bych koupila takto boty, ale nakonec mi to jaksi vadí, představa cizího dítěte se spocenou nohou...oblečení je něco jiného, vypereš a pohoda, ale s botkama...
navíc v česku jsou krásné dětské boty fakt za babku!

hanule05
1. srp 2010

@meleri ahoj - kde ty botky kupuješ? My kupujeme s certifkátem (většinou Santé - ty jsou super nebo Elefanty, ty jsou taky dobrý) a ty boty stojí kolem 700,- Kč, to my jako babka nepřijde ☹

Taky řeším, jestli pro druhou dcerku kupovat nové boty nebo jí dávat ty od starší dcerky.

hanule05
1. srp 2010

@hanule05 - fujtajbl hrubka - ne my, ale mi

kjajule
1. srp 2010

Tak já jsem zatím kupovala botky jen nové a taky u nich zůstaneme...Ta nožička se v botkách tak nějak otiskne a vyšlápne a každý to dítě má jinej tvar nožičky...Tudíš vyšlápnuté botky po jiném dítěti už tomu jinému těžkou budou 100% vyhovovat...at jsou jen trošku nošené...Malej měl po 2 procházkách už otištěnou nožku v botkách...Botky jsou jako nové ale stejně už by jinému dětátku nebyly...
Takže já jsem pro nové botky , je to celkem dost finančně náročné přotože kupuji taky jen botičky s atestem ale co se dá dělat...dají se sehnat i v akci nebo lonské kolekce co jsou levnější... 😉

crca
1. srp 2010

Tak m ám dvojčata a když ještě v zimě nechodili,tak do kočárku měli z bazárku,na jaro ještě taky tenisky Nike,ale teď už chci koupit jen z obchodu,přeci jen už chodí pořád,jinak máme Santé,jak sandálky,tak klasické boty 😉

mobina
1. srp 2010

Kupuju přes MMB,ale jen na zahradu, kde je šíleně rasí. V menších velikostech se dá vybírat a dají se sehnat botky skoro nenošené. Ve větších už je to horší. Mladší syn bude určitě ty menší velikosti dědit po bráchovi. Vím kolik toho v nich nachodil, resp. nenachodil. Větší velikosti, byť kupované nové, jsou už tak dorasené, že budou max zase na tu zahradu...

shaula
1. srp 2010

@meleri Krásné botky za babku možná koupíš, ale kvalitní asi ne... 😉

@klematis Taky jsem o tom uvažovala, mluvily jsme o tom i s fyzioterapeutkou a ta má na to takový "zdravý" názor - použité botičky jsou za určitých podmínek použitelné - ale je třeba botičky pořádně zkontrolovat, aby nebyly hodně a hlavně jednostranně opotřebované (třeba jen vnitřní nebo vnější strana boty) - a to jak venku, tak uvnitř. Ony hodně nošené botičky opravdu nesou otisk nohy předchozího majitele a pokud ten měl třeba i drobnou vadu nohy, pak hrozí riziko, že se tato vada přenese i na nového majitele.
Nicméně nakonec jsem dopadla jako Meleri, taky mi to nějak vadí, a tak kluci měli zatím botky vždycky nové. Ale mám štěstí, nohy jim rostou celkem pomalu, zimní botky nám stačily jedny (tedy musela jsem pak koupit ještě jedny, ale to byla moje chyba, protože jsem jednu botku ztratila 🙄 ). Současné letní botky teprve uvidíme, jestli vydrží, ale tajně doufám, že snad v nich dochodí tak do října, a pak kopíme rovnou zimní (letos mám v plánu koupit goretexové).

smardik
1. srp 2010

boty kupuju jen nové a budu tak kupovat i dále, mladší syn boty po starším nepodědí protože souhlasím že bota se vytvaruje podle nožky takže at má každý své

@meleri botky za babku kupuješ kde? já kupuju jen zdravotní a levné byli jen papučky-200 kč jinak sandálky 1100, celoroční boty 800 Kč, má zdravotní obuv a jinou bych mu nekoupila

neu.sona
2. srp 2010

Já kupuji jen nové botky, také se mi nelíbí ta představa, že by měl nosit třeba sandálky po dítěti, které v nich bylo třeba pořád, a ještě když vidím, co v nich dělá Matýsek a jak vypadají, tak mi to stačí. Oblíbili jsem si firmu Fare, která dělá jen zdravotní obuv. Malému krásně sedne a je vidět, že je v nich spokojený. Zkoušela jsem jedny od Bati a byla jsem je dvakrát měnit, protože se tam šíleně krabatil jazyk, ale stejně je nenosil. Byli takové divné podle těch, co mají žirafku...
Já jsem koupila sandálky 670, bačkůrky, ale ne obyčejné, takové pevnější 200 a tenisky na jaro-léto mě teď vyšly na 411,-. Kupuji hodně přes MMB, dají se tam sehnat hodně levně a máme je vyzkoušené, že nám sednou. Třeba od Essi musíme mít o číslo větší a moc nám nesedí..
Také mám v plánu koupit Matýskovi na zimu s gora-texem na ven a jedny obyčejné do města a na normální chození. Také od té samé firmy.

elema
3. srp 2010

Taky jsem pouze pro nové botky. Sama sobě bych si taky nekoupila použitou obuv, tak proč dítěti. Jedny kupuji vždy kvalitní a na zahradu raději než použité kupuji "méně" kvalitní a levnější. Sice je to finančně opravdu náročnější, ale nebudu si moct nikdy případně vyčítat, že jsem holce zničila nohu.

meleri
3. srp 2010

hanule,
já žiju v cizině, ale všecky boty máme z česka.. 😅 jenže mi sakryš vypadlo to jméno! takové německé jméno ten obchod má, no a tam prodávají boty za 300-600 kč, ale KVALITNI, kožené právě s tím certifikátem elefant, nebo i bez, ale i ty bez jsou kožené, nebo plátěné..
tady stojí kvalitní boty pro dítě min 25-30 eur ,a 40 eur fakt není výjimka! takže tady boty ani náhodou... tady se dají sehnat pouze boty do 20 eur ale plastové.. 😖 což jako ne.

meleri
3. srp 2010

Deichman! 😅 mozek zafungoval...jinak v tom Deichmanu mají boty na dospělé fakt šmejdy, ale ty dětské jsou super!

meleri
3. srp 2010

ale tak mě napadá - já všecky boty schovávám, pro sourozence...i papuče....to je snad něco jiného, nebo ne?

misi78
3. srp 2010

Taky bych nekoupila použité boty i když nove jsou fakt palka. Malej mel ted 3 mesice sandalky Sante a po vyplate mu uz musime koupit vetsi.

shaula
3. srp 2010

@meleri Je a není... Takhle alespoň víš, jak se s těmi botami zacházelo a jak moc jsou obnošené. Nicméně tak jako tak jsou použité a nesou otisk nohy staršího dítěte... Pokud jsou používané málo a starší má nožky v pořádku (nemá žádnou, ani drobnou vadu), tak se to asi dá použít, ale to je holt na tvém zvážení 😉

V Deichmannu jsem ještě nekupovala, takže osobní zkušenost nemám, ale prý se v poslední době s těmi botami dost zkazili (údajně tu značku Elephant koupila jiná firma a kvalita šla dolů...) Ale jak říkám, toto jsem jen četla názory maminek, osobně posoudit nemohu.

@neu.sona Mně se zdá zbytečné kupovat dvoje boty, obzvlášť jestli koupíš goretexové. Zrovna dneska jsem se o tom bavila s jednou maminkou, ta loňskou zimu kupovala dvoje boty (goretex a obyčejné) a pak toho litovala, že bohatě by stačily ty goretexy, a to v tom prý malá protáhla i kdejakou kaluž a botky vydržely naprosto suché 😉 Já osobně budu určitě kupovat boty jenom jedny. Loni jsme taky celou zimu odchodili v jedněch botkách (a to byly obyčejné, ne goretexové).

kjajule
3. srp 2010

@shaula nedáš prosím link na nějaké ty goretexové botky...taky o nich uvažujem ...kdybych koupila obyč tak kupuju určo dvoje kdyby se jedny náhodou promáchaly apod...ale ty goretexky by jsme taky koupily jen jedny...vím že opravdu neprustí vodu dovnitř... 🙂

shaula
3. srp 2010

@kjajule Dala bych ráda, ale žádný nemám 🙂 Botky kupuju obvykle tady http://www.detskeboticky.cz/ Mají i e-shop - ten by měl být tady: http://www.detske-boticky.cz/
Asi bych na tvém místě hledala přímo na stránkách výrobců, skoro každá značka má v nabídce i nějaké goretexy. Šťastnou ruku při výběru 😉

kjajule
3. srp 2010

@shaula moc děkuju kouknu na to 🙂

meleri
4. srp 2010

shaulo
no nohy má v pohodě, nešpičkuje, pěkně chodí, takže snad ok, boty jsou pokaždé jak nové, protože on toho moc nenachodí a co 3 4 měsíce kupuju nové, což zatím tak vycházelo na návštěvu česka.
geniální jsou ty české papuče z takové te manšestrové látky a otevřenou špičkou, na přezku. tady nic takového není..takže hlavně mi jde o ně, protože od podlahy je fakt kolikrát zima..
to mě udivuje, no uvidím zajdu do toho deichmanna když ne tak koupím jinde....🙂