Botičky Keen. Máte zkušenost?

petrasafr
18. led 2011

Dobrý den. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s dětskými botičkami Keen. A taky mě zajímá číslování - našla jsem, že Keeny bývají většinou menší, takže se musí brát klidně o 2 velikosti větší. A taky že údaj v CM na botičce znamená, na jakou nohu jsou určené. Objednala jsem je teď malému na jaro, nožičku má 13 cm, tak jsem vzala US8 - EUR 25 - 13 CM, tak doufám, že nám budou 😀 ☹

neu.sona
22. čer 2011

Holky, která máte pro děti Keeny, poraďte jaké jsou sandálky? Jsou dobré pro dítě na chození? Díky moc.

mamkamarketa
22. čer 2011

@neu.sona ahoj.ja jsem na Keeny koukala,ale popravde se mi nelibi jak jsou gumovy 😒 jako vzhledove se mi desne libi,to jo,ale myslim,ze ten material asi nebude nejvhodnejsi. ze stejnyho duvodu neuznavam boty crocs. vzhledove bych si vybrala to jo 😀

neu.sona
22. čer 2011

@mamkamarketa tak mi poraď jaký mám koupit synovi s pevnou patou nad velikost 26 aby byly trochu sportovňějsí? Jsem bezradná :(. Na superfity jsem nedala dopustit a už je podruhé reklamuju. Fare a Essi nechci a Baťa vůbec. Ach jo. Teď už žádnej výběr není. Zbývá jenom keeny :(

petrakm
22. čer 2011

ahoj, pro sveho 6leteho jsem koupila Keeny, jsem nadsena, nechce je sundat 😉 opravdu doporucuji, mame sandale s tou pogumovanou spickou..

luthien.k
23. čer 2011

Keenky nosím já (syn má zatím malou nohu), mám sportovní sandály a teplé vysoké zimní boty a jsem naprosto spokojená, až budou i synovi, tak mu je nejspíš taky koupím, když mu budou sedět.

neu.sona
23. čer 2011

Tak já holky nakonec zvolila celokožené primigi sandálky. Keeny jsou skvělé, ale přijde mi na ně ještě malý, tak je dostane asi až příští rok. Jinak souhlasím. Manžel je má a jsou skvělé a vydrží.
@luthien.k a já jsem viděla i hrozně pidi midi keeny, tak je určitě na Vás dělají taky,ne?

shadowcat
23. čer 2011

@neu.sona Zkuste se podívat do Humaniku na Kovi...máme je a velká spokojenost.

mamkamarketa
23. čer 2011

@neu.sona syn ma ted ecco 25 a jsou taky super. ja osobne superfity nemam rada 😒 jeste mame radi geox 😉

mamkamarketa
23. čer 2011
neu.sona
23. čer 2011

@mamkamarketa děkuju moc. mám objednaný ty primigi. vypadají moc dobře. příští rok ale půjdeme koupit opravdu do kamenného obchodu s předstihem. Jinak já ze superfitama vždy super, ale teď jedny sandálky jsou úplně na pytel. Paní mi vrátit peníze nechce, tak se jí to asi hrozně vyplatí 3x to reklamovat. Stejně to vždy udělá stejně.
Jinak téma Keeny. Jsou super, ale prostě pro starší dětičky 4+ a víš.

zirafka82
23. kvě 2014

Ahoj holky. Mám dotaz. Koupila jsem dceři na doporučení prodavačky sandalky keen, vypadají bozsky, to ano, ale dcera je měla 2x na noze, a pokaždé si stěžuje, že ji bolí nožička a když boty zujeme, má otlak na vnitřní straně klenby. Myslíte, že botky povolí? Díky za každý názor.

clare01
11. čer 2014

Já nechápu, co všichni vidí na těch botech KEEN.
Pokud nechcete kvalitní český botky, kterých není málo, tak doporučuju Primigi, Superfit, Geox atd.
Proboha pořád nějaký Keen, co to je za kvalitu. Je to momentálně strašná móda a všichni jako ovce to chtějí mít.

katchula
11. čer 2014

@zirafka82 Nedávno jsme slyšeli od známýho, co boty Keen prodává, že letošní modely zákazníci strašně často reklamují, prý nejsou moc kvalitní. Sama teda jedny mám tak 3 roky minimálně a jsou mi pohodlný, problém s nima nemám, ale moc často je nenosím. Protože do práce se zrovna moc nehodí.

mircisek
11. čer 2014

@katchula To mi vůbec neříkej. Koupila jsem je oběma klukům. Starší vůbec nemohl nosit jakýkoliv sandály. Furt plný boty písku, odřený nohy, protože v nich dělal neuvěřitelný kusy, a to ani nemluvím, jak ty boty vypadaly po 14 dnech nošení. A to jsem fakt nešetřila. Se školkou chodí každej den do lesa a v sandálech to prostě nešlo. Slyšela jsem od ortopedů, že jsou ortopedicky fakt super a je fakt, že malej měl nosit vložky, koupila jsem mu Keeny a na kontrole dostal pochvalu, jak se mu klenba zlepšila. 😉 Jo a ještě je miluje, prý se mu v nich strašně dobře chodí.
Jestli se jim rozpadnou, tak nevím, jak to budu řešit. 😒
@zirafka82 A má už aspoň trochu klenbu? Jestli ještě nemá vyvinutý nožky, tak to může být možná problém, ale to je jen moje spekulace.

evaulipova
5. říj 2014

Máte nějaké zkušenosti se zimními boty pro skoro desetiletého kluka zn. KEEN ? DĚKUJI E.

blondys24
26. led 2016

Syn nosí Keeny už od prvního léta a jsem spokojená a i on je rád nosí. Jedině snad, že se v nich potí noha, ale to asi nakonec v každých?

lindix
25. kvě 2018

Za mě jsou keen dobrá volba. Vydrží, malý nemá otlačeniny, přestože lítá celé dny venku, takže ok. Ty botičky, co má teď nemůžu najít, ale tady jsou celkem podobné https://www.eobuv.cz/keen.html I když jsem cena trochu vyšší, myslím, že se to vyplatí, než kupovat každé dva měsíce křusky od vietnamců, které nemají pořádnou oporu pro klenbu nohy. Nechci malému zničit nohy.

kac_kac
25. kvě 2018

Naše děti Keeny nosí rády, ale jen ty s měkkou podrážkou označenou jako CNX, máme doma kožené i látkové polobotky a sandály. Všechno na té měkké podrážce. Když jsme koupili klasický tvrďáky (sandále Newport) tak stáli třičtvrtě léta v botníku a děti lítali radši v keckách a nebo bosky.

konidana
25. kvě 2018

Keeny jsou super, ale jen sandály. Od 4, 5 let je syn nosí furt od jara do podzima. Klasiké newport, jiné mu jsou úzké. Trekové boty keen děti strašně zapotí a za chvíli rozdrbou svršek, už je nekoupím.

matire
22. dub 2020

Vracím se k jedné z původních otázek - odpovídá reálná velikost boty velikostní tabulce Keen? U rozměrů v cm v tabulce se píše, že je uvedena délka stélky... Autorka diskuze před lety psala, že naopak velikost chodidla asi. Mě teď přišly první sandály a oproti očekávání jsou obrovské a stélka o půl cm až cm delší než je uvedeno v tabulce! Jaké zkušenosti máte vy? Kdo je ochotný, tak změřte a napište 😉 Dle mě je reálná velikost sandálů vel. 32/33 20,5 cm (typ Moxie)

miki19
22. dub 2020

Na keeny jsem také koukala a pak jsem na ně radši zanevřela (alespoň na čas, dcerka je malá na tento typ sandálků). Na turistiku vhodné jsou, ale na každodenní nošení bych je nekoupila. Radši preferujeme české a slovenské výrobce (jonap, protetika, santé, boots4u). Přijdou mi, že to jsou daleko kvalitnější boty a za lepší cenu.

prejeta_zaba
23. dub 2020

@matire ještě jsou jinak velké ty jednotlivé typy - moxie je nejužší, pak je cnx a newport. Ale ty délky stélky v tabulkách by měly odpovídat, velikost vůbec, ta je cca o 2 větší než dítě normálně má, navíc mají různá lomená čísla (26/27 tuším), takže tím bych se neřídila.

vendelinka08
23. dub 2020

@matire keeny kupuji každé léto, jeden syn má užší nohu a druhý širší, takže každému musím koupit jiný typ. Jiná jsou super, nedají se zničit a kluci si je chválí. Jsou všestranné.co se týče číslování, tak bych je raději vždy vyzkoušela, v tomto jsem se nikdy u jednu nevyznala. Vždy jsem je vyzkoušela na prodejně a pak třeba objednala.

matire
23. dub 2020

@miki19 To asi jo, ale mě se na Keenech mimo jiné zalíbilo, že jsou nízké. Malá je zvyklá na barefoot (u prvních kroků to byla jasná volba, u druhých bot jsme neměli na výběr 😄) a dát jí najednou na léto sandály až přes kotník... To ne. Uvidíme, přinejhorším vrátím. Lepší jsem v téhle době nenašla

matire
23. dub 2020

@prejeta_zaba Dík. Tohle jsem také před objednáním vyčetla, stejně tak ohebnost podrážek, že je různá... Ale fakt u nás, ani u kamarádky nesedí ta délka stélky. Ani Moxie, ani Seacamp. Je to k vzteku, díky tomu mám pro starší obr boty a budu muset koupit druhé. A mladší jsem kvůli tomu objednala o velikost menší a doufám, že budou taky větší, takže akorát 😄

matire
23. dub 2020

@vendelinka08 což teď nejde, zkoušet boty, když není, kde 😛 Jestli by ti to nevadilo, zkus schválně změřit stélky... Myslím, že to leckomu ušetří čas a nervy, i peníze 😄, pokud jsou vážně všechny větší než uvádí tabulka. Já sem pak taky hodím další poznatek, až přijdou ty druhé sandály

prostenika85
23. dub 2020

Ahoj, synovi kupuju až na výjimky jen keeny. Jsou to nezničitelné boty, ať už sandály, pohorky nebo sněhule. Přijde mi, že udávaná délka stélky je opravdu o něco větší. Objednávám bez nadmerku a je to cajk 😉

matire
24. dub 2020

@prostenika85 To ráda slyším, dík 😄

matire
24. dub 2020

Seacamp vel. 22 odpovídá tabulce velikostí 👍