Botičky pro děti. S klenbou nebo bez?

jitrenka4505
30. zář 2010

Holky, maji mit detske boticky klenbu nebo ne? Cetli jste nekde nejaky clanek od ortopeda? V Deichmanovi rikali, ze detska bota by ji mit nemela, proto ji ani nedelaji

martimarti
30. zář 2010

Časopis Máma a já /listopad 2008/: " Odborníci tvrdí, že do čtyř let jsou komponenty na podporu klenby zbytečné, protože v tomto věku mají děti v místě klenby tukové polštářky, které nohu chrání před přetížením"
😉

berunda
30. zář 2010

To by me take zajimalo, nektere boticky s zirafkou ji maji a jine.Mmae od fare a ty ji maji, pak Peddy a ta nemaj 😲

gustinovi
30. zář 2010

holky tak dávám vlastní zkušenosti,
martimarti máš pravdu, mají tam ty tukové polštářky kteréé do čtyř let zmizí. Klenba by neměla být, jen pevná pata a vyvýšená pata, u papučí podpatek.
S malou chodíme na ortopedii, protože jsem řešila to že se mi zdálo že má plochou nohu a nakonec mi dr. řekl o tom polštářku, to jsem nevěděla, ale stejnak máme problémy i s kolenama, takže my máme jak speciální vložky do bot tak klíny v papučích, ale to je spíše kvůli kolenům. Takže posštářky by jsem teď neřešila. Až po tom čtvrtém roce co by měla být klenba vyvinutá.

calli
30. zář 2010

tak z toho jsem taky zmatená, v jednom obchodě mi řekli, že klenba do dvou let být nesmí a v jiném, že ano a boty tam měli testované, ortopedy schválené a měli klenbu, takže teď máme botky s klenbou...A může to nějak ublížit, pokud by se klenba nosit neměla a nosí?

laska.nezna.hranic
30. zář 2010

teď se to řešilo v sama doma a tam říkali, že botičky zásadně s klenbou, i když většina rodičů dává bez... za sebe opravdu nevím, takže bych botičky asi střídala, protože jako všechno se nic nemá přehánět... u nás je ale problém vysokého nártu a jsme šťastní, když se vůbec do nějakých bot vejdeme, aniž by museli být o tři čísla větší 😒 malý to zdědil po mně a je to docela problém, který výrobci zrovna moc neřeší...

kikimaruska
30. zář 2010

Též jsme měli problémy s chůzí a doporučeny nám byly pouze pevné kotníkové boty, nejlépe zdravotní. O klenbě nebyla ani řeč a navíc jak píše laska.nezna.hranic máme též vysoký nárt a sehnat vůbec padnoucí botu je teda skoro nad lidské síly ☹. V Deichmannovi jsem nyní oběvila bačkurky, ale ihned jsem je odložila, jelikož měly klenbu a nám by z nich ta nožka přetekla uplně (syn má zatím i stále výrazné ty tukové polštářky + nárt, přestože je to hubeňour).

beruska24.9.
1. říj 2010

Chodím s malou na neurologii, vytáčí jednu nožku ven (to prý dělají děti, které se postaví na nohy před prvním rokem, pomáhají si tak držet rovnováhu a mělo by se to časem lepšit). Jediné, na co mě upozornila, že musí mít kotníčkové šněrovací botky s pevnou patou, na doma kotníčkové sandálky s pevnou patou, v žádném případě bačkůrky, o klenbě nepadlo ani slovo. Zatím jsme kupovali troje botičky (v lékárně a zdrav. potřebách) a všechny mají v oblasti klenby jen takový měkký polštářek.

fender
1. říj 2010

podle toho co říkali nám, tak by boty na chození měly být hlavně ke kotníku,s pevnou patou, ve špičce trochu místa. nevím, co přesně myslíte "klenbou", ve zdravotních schválených botkách je jen takové drobné vyklenutí.....
vysoký nárt máme taky, malej teď má zatím nechodící - takže v oblasti šlapky rovné - pevné botky z deichmana a taky je má větší, aby je vůbec obul. přemýšlím o tom, že se zajedu podívat na MEFu, předpokládám, že tam by dětským botkám měli rozumět 😎

knobloska
1. říj 2010

Ahoj, chtěla bych připojit svoji zkušenost. Moje dcera měla od malička ukázkové botičky ze zdravotních potřeb, kožené kotníčkové, s kulatou špičkou a pevným opatkem. A asi v 18m jsem si všimla, že se jí nevyvíjí kklenba aže má kotníčky vbočené dovnitř. Při návštěvě ortopeda mi bylo sděleno, že má brutálně ploché nohy že pokud se nezačne klenba vytvářet, je třeba zakoupit vložky s klenbou. Já jsem totiž žádné botky s klenbou neviděla, jen s polštářkem. Pokud je nožka zdravá, stačí polštářek.

shaula
1. říj 2010

Info, potvrzené i od fyzioterapeutky: botičky bez tvrdé klenby, maximálně tam může být takový měkkoučký "polštářek" (nevím, jak to líp popsat) - ale fakt měkký, aby šel bez problému stlačit prstem. (Samozřejmě platí pro zdravé nožky, u nějakých vad bych se poradila s lékařem.)

katerinka.kr
17. říj 2010

"• U nejmenších dětí přibližně do věku 4 let jsou v klenbě nožní tukové polštářky, protkané
pružným a pevným vazivem, které chrání vyvíjející se nožní klenby před přetížením. Je
tedy naprosto zbytečné vybavovat obuv pro nejmenší děti komponenty pro podporu
podélné a příčné klenby a stélka v obuvi může být úplně rovná."

Celý článek najdete zde 😉
http://www.budulinek.eu/zdravotne_nezavadna_det...