Botičky. Vydrží na celé léto?

2veverka
10. kvě 2011

Holky, ráda bych poprosila o zkušenosti, jak kupujete sandálky na léto. Malý v nich měl dnes při zkoušení asi 1 cm rezervu, což je snad akorát, ale vydrží potom na celé léto, do konce srpna?? Na prodavačky nemůžu dát, ty z našeho obchodu vychvalujou jakékoliv zboží. Takže: s jakou rezervou kupujete botky a pořizujete sandálky už teď? Díky moc...

mamkamarketa
10. kvě 2011

@2veverka nevim jak mas velky dite,ale obecne se rika,ze deti nejvice rostou prave v lete. syn le loni na jare 21 leto 22 a 23 (takze sme kupovali dvoje boty 😒 ) takze letos jsem smirena,ze koupime zase dvoje. a pokud ma rezervu 1 cm,myslim,ze bude potreba v prubehu leta koupit dalsi

hojda
10. kvě 2011

Tak koupíš případně ještě jedny a na podzim je pořádně vydrhneš a máte parádní botičky místo bačkůrek na zimu. Bačkůrky se stejně moc nedoporučují. Já koupila sandálky minulý týden a dneska už byly venku🙂.

hannah23
10. kvě 2011

My se chystáme brzy koupit sandálky když jsme kupovali boty na jaro tak jsme v obchodě změřili malému nohu měl 19 a prodavačka říkala že to je velikost 21 jinak jsem mu měřila délku chodidla a máme přibližně 12cm no a jestli vydržíme celé léto to se uvidí

petruskaaa
10. kvě 2011

To ti nikdo dopředu neřekne,záleží na tom,jak rychle mu poroste nožička.My jsme minulé léto měli troje 😖 - vel. 20,22 a 23 na 6 měsíců(první jsme teda kupovali už v březnu a nosili doma jako bačkůrky).Ale pak zimní už jsme měli jen jedny vel.24 a do těch by se vešla snad ještě teď ,kupovali jsme v listopadu,tak že je nosila asi 5 měsíců.Letos jsme letní boty už pořídili cca před 3 týdny a moc nepočítám s tím,že by byly na celé léto 😉 .Jinak boty na děti se kupují s rezervou na palec,u letních se to zkouší u prstíku a u uzavřených u paty,musí se ti tam prostě vejít palec 😉 .

katule01
10. kvě 2011

@2veverka My koupili sandálky minulý týden a máme rezervu přes 1 cm... Jak dlouho vydrží se uvidí... Ale jak radí @hojda budete mít místo bačkůrek potom kdyžtak... My je dáváme už teď, protože bačkůrky pro takové malé děti prý nejsou vůbec dobrý, že by je vůbec neměli vyrábět, natož atestovat 😒 To mi odpověděla dr. když jsem jí řekla, my máme ale atestovaný bačkůrky 🙂

hojda
10. kvě 2011

@petruskaaa Nechci radit, ale s tím palcem z paty bych to moc nebrala jako správný ukazatel velikosti botičky. Dítě totiž automaticky skrčí prstíky, takže se ti tam ten palec vejde. Lepší je vyndat vnitřní vložku v botičce (u dražších botiček to jde) a nechat dítě na tu vložku stoupnout a pak se vidí, kolik místa tam je. Pokud to nejde tak bych radila měřidlo obuvy plus 12.

petruskaaa
10. kvě 2011

@hojda No jo,nejlíp se to pozná u letních nebo u uzavřených s měkkou špičkou,to je fakt 🙂 .Ale já teda kupuju boty jen ve zdravotkách a ještě teda ani jedny neměly vyndávací vložku 😒 .To stím měřidlem obuvi bych viděla jako příznivější variantu,ale my teda nemáme problém ani s tím palcem,botky nám vydržej přiměřeně dlouho,tak že u nás to funguje 🙂

2veverka
autor
10. kvě 2011

@hojda Hojda, prosím tě, to myslíš asi 1, 2 cm navíc? Mně se zdá, že v sandálkách je ten prostor docela dobře vidět, v té naší obuvi (dobře zásobené) mají nastříhané vzorky z papíru, ale krk bych za ně nedala. My jsme ještě vloni na jaře měli capáčky, proto nám sandálky vydržely celé léto! Takže když slyším o těch trojích botech na léto, zírám. Ale ten nápad s využitím místo bačkůrek je dobrý, ani jsem nevěděla, že se nedoporučují.

hojda
10. kvě 2011

@2veverka JJ je to plus 12 mm http://www.detske-boticky.cz/meridlo-plus-12.htm Jinak sandálky jsou na kupování botiček nejlepší tak je to super vidět🙂.My měli loni dvoje sandálky od května do září, ale teď už mu nožičky tak rychle nerostou, ale i tak máme velkou nohu ve 2 letech máme sandálky 26.

2veverka
autor
10. kvě 2011

Ještě snad toto: taky jsem v nějakém odborném článku četla, že se zkoušení místa na palec nedoporučuje - jenže člověk si stejně potřebuje říct, kolik místa by v botce mělo zůstat, ne? 1, 5 cm už je moc? I palec přece může být různě tlustý!

hojda
10. kvě 2011

@2veverka Doporučuje se 1,2 až 1,8 cm ale to musíš vyzkoušet, jestli ti díte při chůzi nebude skobrtat o špičky, pak už je to moc velké.

2veverka
autor
10. kvě 2011

Bezva, díky za odkaz. Takže z toho plyne, že se připočítává 12 mm a více, max. 17 mm, asi od palce, že jo?? Jestli máte nějaké oblíbené značky botek s příznivým poměrem cena-kvalita, ještě prosím napište. Díky.

hojda
10. kvě 2011

Já kupuju ráda Santé teĎ máme tyto sandálky za 545,-
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43541377&tab=1
a občas se plácneme přes kapsu a koupíme Superfity.

fiallinka
10. kvě 2011

Asi bych volila botky ještě s o něco větším nadměrkem, ať je tam rezerva (doporučuje se až 16 mm), ale myslím, že většině dětí jedny boty na cca 4 měsíce stačí.
@hojda ještě můžeš mrknout na www.detskeboty.cz, ale mají tam dost drahé boty, taky na fare.cz, nebo na mmb se prodává spousta bot - ale u bot přece jen radši zkouším naživo... taky zn. Santé jsou dobré a levné boty, ale zrovna ty Jurimu neseděly.... kvalitní boty mají Essi... u nás letos teda taky Superfity, jak na sviňu ty nejdražší 🙂

hojda
11. kvě 2011

@fiallinka My taky zkoušíme a pak případně objenáváme. Tyhle stejné si koupila švagrová ve velikosti, kterou potřebujeme, tak jsme je vyzkoušeli a objednali přes net. www.detskeboty. znam, taky jsem tam jedny brala. JInak Superfity kupujeme na podzim s Goretexem a ušetříme na holínkách a na zimu a kupujeme ve Victoria Magic, ale mývají to tam dost přebrané....Essi mě nějak neokouzlili, stejně jako Fare.

vojtisek2007
11. kvě 2011

http://www.boty-detske.cz/

ahoj holky - našla jsem tenhle internetový obchod s botama - měli jsme odtud zimní a byli jsme moc spokojení, co soudíte o těch sandálkách ?? kožených teda, ne ty trekové.....

hojda
11. kvě 2011

@vojtisek2007 Nevím, které přesně myslíš....

vojtisek2007
11. kvě 2011

kterékoliv ty kožené - ty výrobci mi neříkají nic...znáte někdo ???

třeba
http://www.boty-detske.cz/produkty/letni-obuv/s...
nebo
http://www.boty-detske.cz/produkty/letni-obuv/s...

mamkamarketa
11. kvě 2011

@vojtisek2007 nic mi to nerika,ale polske vyrobky nemam rada. v polsku maji strasne nizke normy,co se tyce potravin,tak bych si nebyla jista tim,jake maji normy co se tyce detske obuvi 🙄

neu.sona
13. kvě 2011

@2veverka ahojky,nám dnes dorazily taky sandálky. má tam taky tak jeden cm rezervu. víc nekupuju, co se týká sandálků. myslím, že tato rezerva stačí 🙂.
my máme superfitky tyto http://www.detskaobuv.sk/detske-sandalky-kolekc...
a musím říct, že jsou perfektní. malému sedly okamžitě na nohu a lítá s nimi super. na doma máme od essi a nedá se to vůbec srovnat.
jinak my máme necelé dva roky a máme číslo 26 🙂 a jak mu poroste noha přes léto si nedokážu ani představit, ale jsem opravdu zvědavá 😖