Botičky z druhé ruky. Máte zkušenost?

vendeta
22. zář 2008

Holky jakou m máte zkušenost s botičkami z druhe ruky?
Dostala jsem po jednom dítěti celou tašku. 😉

krista
22. zář 2008

Vendeta botičky bych koupila raději vždycky nové 😲 😉

kalo
22. zář 2008

Vím, že někdo to neřeší, ale nemá se to. Každé dítě má jiný styl chůze, botičku si vyšlápne podle své nožky. Já pro malou nakupuji oblečení z 80% v second handech, ale botičky vždy nové... 😉

majka07
22. zář 2008

Souhlasím s kristi, určitě bych koupila boty nové 😉

cazadora
22. zář 2008

já jako kalo oblečky z 80% kupuju již nošené nebo máme po někom ale boty vždy nové 😉

kristi
22. zář 2008

majka07: jako i se mnou, jo? 😀 😀 😀

kacka.va
22. zář 2008

já jsem teda od všech slyšela, že každé dítě si má vyšlápnout botičky svoje. takže i když koupíte kvalitní, ale nošené, tak tím může mít dítě pak zkažené nohy. i když chápu, že při cenách dětských bot je to dost těžké kupovat neustále nové

petraluk
22. zář 2008

Boty jedině nový. Zrovna včera to bylo ve zprávách, jak rodiče ničí dětem nohy a od toho jsou problémy i s páteří a projevuje se to až v dospělosti 😉

radka.k
22. zář 2008

Dokuď opravdu nechodí, tak snad boty z druhé ruky nevadí. Zdědili jsme botičky po synovci a ty jsem malýmu dávala - nebyly ošlapané, protože do 15měs. synovec nechodil. Spíš ozdoba do kočárku. Ale botou ošlapanou po chodícím dítěti bych taky nožku svému synkovi raději nekazila.

kacka.va
22. zář 2008

no pokud nechodí, tak nevidím důvod mu dávat normální boty 🙂

lenerka
22. zář 2008

já tedy botičky kupuju nové
nemáme je po kom dědit
ale jestli budeme mít ještě jedno dítě,tak asi zdědí po Kačce botky
ale správně by se to nemělo
jenže vyhoďte boty za 600kč i více
kupujeme jen zdravotní

petraluk
22. zář 2008

Taky nevim proč dávat boty když nechodí, maximálně měkký capáčky. Rozhodně je zdravější, když je noha volně než nacpaná v botě. Nejde jen o podrážku, ale celá bota může být špatně vytvarovaná 😉

nensy
23. zář 2008

tak já botičky kupuji nové 🙂 a pokud nechoodí tak je to zatím zbytečný dávat boty

malovani
23. zář 2008

Boty kupujeme nové, zatím teda dvoje, jedny sandálky na léto, jedny podzimní, každé stály 599,- (Santé, zdravotní).
Myslím, že u oblečení je jedno, jestli už ho někdo nosil, boty bych nošené ale nedávala....

j.a.n.u.s.
23. zář 2008

Na botech a brylich se nema setrit!!!

Jsou to maminy, kdo vybira...dite bohuzel tu sanci nema...

jandalinka
23. zář 2008

na nových prvních botičkách určitě šetřit nebudu!!!
Kdyby šlo třeba o 3leté dítě,tak to klidně už "z druhé ruky"koupím nějakou tu botičku,ale hned při prvních krůčcích určitě ne.Dítě se učí teprv chodit a hned dostane sešlápnutou botu,no nedovedu si představit ty následky,myslím tím,že může mít problémy s chodidlem později. 😉

mircka
23. zář 2008

Rozhodně bych už použité (byť jen lehce) boty nedávala. A to ani staršímu. To jsem zásadně proti. Nedávno mi kamarádka dovezla dvě igelitky oblečení a krabici bot (tak 5-6 párů). Oblečení jsem přebrala - vyřadila jsem hlavně slipky (na spodní prádlo mám stejný názor jako na boty). Jinak oblečení kupuju taky v "sekáči" nebo nové v levnějších obchodech.
Ale na botech rozhodně šetřit nebudu...

j.a.n.u.s.
23. zář 2008

jandalinka...dovolim si nesouhlasit... 😉 3 letemu diteti roste nozicka a kazde dite ji ma jinak...a vetssinou uz neroste tak rychle jako v tech zacatcich...proto jsou boty z druhe ruky vice seslapane......problem se objevi az v dospelosti...kdyz uz, tak bych se nebala tech prvnich boticek...ale pozdeji ani omylem!

Holky, neblbnete, jde o zdravi vasich deti...kupujte levnejsi toaletak, ale nikdy ne boty!!! Vzdyt nohy budou ditka nosit cely zivot!

karot
23. zář 2008

Hm,.................tak s Lenerkou nesouhlasím.Mám kamarádku,která dává dceři všechno z druhé(někdy i z 5té 😝 )ruky,aby ušetřila,ale hlavně,že budeme mít kuch.linku za 70 000kč a bere si na ní hypotéku. 🤐
Já kupuju všechny botky nové................Jsem ráda,že se mi narodilo dítě se zdravými nožičkami a nechci mu je deformovat jen kvůli pár stovkám. ☹

kacka.va
24. zář 2008

já někde četla, že 80 % dětí, které jsou do 1. třídy už má špatné nohy z blbých bot.

kalu
24. zář 2008

Mám podobný názor jako ostatní. Na dítěti jsou věci, na kterých se ušetřit dá ( oblečení,drahé hračky atd.) , a věci na kterých šetřit nehodlám- mezi ně patří např. kvalitní jídlo, přírodní kosmetika a BOTY.
Botičky kupujeme vždy nové a se žirafkou. (zatím všechny od DPK). Naší malé roste "bohužel" hodně rychle nožička, takže každé 2-3 měsíce potřebuje větší.
Před týdnem u mě byla na návštěvě známá s malou holčičkou (14 měs.) a já se divila,když malou zouvala,jaktože nemá kotníčkové boty a ona mi odpověděla, že botky jsou od vietnamců, že přece nebude dávat každé 2 měsíce 700,. za boty !!!Takže než toto, tak je určitě lepší použité kvalitní než nové od čongů.
(Podotýkám,že ti známí nejsou žádní chudáci,mají nové auto, zrekonstruovaný barák, oba chodí ve značkovém, od rodičů mají první poslední....)

petraluk
24. zář 2008

Kalu tak to už asi opravdu lepší použitý zdravotní než nový od Vietnamců. Vždyť ty jejich boty jsou naprosto příšerný, rovný jak prkno 😖

Nový boty jsou potřeba po celou dobu co dítě roste, takže až do dospělosti nejenom první 3 roky 😉 Např. první 3 roky se vyvíjí příčná i podélná nožní klenba, takže až ve 3 letech se dá rozpoznat plochonoží a když pak dítě s plochou nohou vyšlápne boty a já je dám svýmu dítěti, tak to může mít taky 😉