Boty Pediped, Béďa, DKP, Santé, Protetika, Tripos, Geox

petraprostejov
7. pro 2013

Ahoj, chci malému nakoupit boty. Jsme v zahraničí, přes Vánoce pojedeme do ČR, tak se chci vybavit, abych nemusela kupovat tady drahé a nekvalitní. Chci hlavně kvalitu. Jaké máte zkušenosti s výše uvedenými značkami? Zajímá mě hlavně PEDIPED, líbí se mi, ale chtěla bych slyšet nějaké postřehy z praxe...
Syn má 18 měsíců, v zahraničí budeme do jeho 26 měsíců, takže bych ideálně vzala jarní boty (máme tu tepleji, takže je využiju už od ledna), papučky a sandále. Jak rychle dětem rostou nohy - o kolik větší mám vzít sandále? Díky moc...
PS: Na spoustu dalších značek jsem tu reference četla, o výše uvedených moc nevím.
Boty PEDIPED, Béďa, DKP, Santé, Protetika, Tripos, Geox, Ecco, Richter

klara.t
7. pro 2013

DPK mohu jen doporučit. Jsou moc dobré, většinou mají gumovou špičku, takže se neokopávají. Na to pozor. Malé děti ještě zakopávají a pak boty vypadají děsně. Nosí je už má druhá dcera a pořád jsou super. Máme už několikáte. Pro holky se mi líbí v bílé barvě, dají se nosit pak i k šatičkám apod a to moc značek nenabízí. Je to český výrobce - viz jeho webovky http://www.dpk.cz/
. Pak znám z doslechu Santé a Protetika, vím, že by měli být také dobré. Ostatní neznám a ani nevím, jestli jsem o nich slyšela. Hodně dobré a dobře se prodávající jsou botky značky Fare. Mají také atesty. na ven kecky, bačkurky, sandalky v levnější variantě, ale také s atestem (z Polska, ale dobré) jsou Befado, ale fakt jen jako kecky, sandále, bačkurky....viz třeba mimibazar nové zboží. Tam si je můžete prohlédnout 😉 Botyk se kupují o cca 1-1,5cm větší. U sandálek stačí ten 1cm.

pettule
7. pro 2013

Tak já zase raději upřednostňuji botky Ecoo, Geox a Pediped 🙂. Kupuji dětem v podstatě jen tyto značky a maximální spokojenost se všemi těmito značkami 😉. Jen mám obavu, že přes Vánoce sandálky v obchodě asi moc nepořídíš. To určo ještě letní a jarní kolekce nebude :(, takže sandálky budeš hledat jen velmi těžko. Bavím se o těchto třech značkách a kamneých prodejnách, ostatní nevím 🙂.

olusenka
7. pro 2013

syn nosil a nosí sandále Protetika a Santé, máme s nimi výborné zkušenosti. Kvalitní materiály (kůže), zpracování, výborné i z ortopedického hlediska,cena přiměřená. 1 boty mu vydrží min. 3 měsíce. Nekupujeme nadměrek větší než 1cm, spíš ještě menší, aby nezakopával. U těch sandálků by asi mohl být s větším nadměrkem problém. A taky by boty s větším nadměrkem byly asi nahoře široké a nedrželo to kotník a mohl by i šmajdat.

josefka
8. pro 2013

@petraprostejov my kupujeme Pediped a jsme moc spokojeni. Dobre drzi, jsou mekke, dobre tvarovane, rada z nich ma gumove spicky, takze se neokopou. Z rady Gripn'Go jsme meli troje, dcera milovala vsechny. Je videt, ze se ji v nich dobre chodi. Mela jsem pro ni jedny Fare a i chodila v nich jako robutek 😀. Na jare prejdeme na radu Flex, ted maji na Pediped akci, takze jsem uz jedny koupila a take vypadaji moc dobre. Takze za me Pediped ano. Ecco a Geox se mi take libi, ale jsou jeste drazsi nez Pediped, me uz to prijde moc ☹.

nonnni
8. pro 2013

@petraprostejov pediped je fantasticka znacka a jeste, pro prcky, moc doporucuji shooshoos. Bohuzel je nedelaji pro vetsi deti. Takze ted uz jedem jen pediped a nasla jsem letni Fare (styl mary jane) a dobry, ale proti pediped a shooshoos porad bida. Ty shooshoos-ky myslim s podrazkama a sveho casu jsem je uprednostnovala i pred pedipedkama. I kdyz moje dcery chodily v pohode do dvou let i v botach uplne bez podrazek a bylo to nejlepsi pro jejich nohy.

http://shooshoosusa.com/products.php?cPath=51&o...

leni78
8. pro 2013

@petraprostejov Prošla jsem všechny značky a jedno mají spolecne. Vzhledove vypadají strašně. Kvůli tomu bych je dítěti nekoupila. Tedy ja mam kluky, na holky možná, ale pro kluky jsou ty boty opravdu nehezky.

gable
8. pro 2013

Muj syn ma vboceny kotnik, kupuju Bedu, maji u nas velkou prodejnu - boty jsou z kvalitniho materialu, pevny kotnik, snerovaci (coz se spatne shani, maji ve snerovacich velky vyber). Taky mam zkusenost s protetiikou - sandalky a podzimni boty. U obou mas zaruceno,ze jsou vyrobeny tak,aby podporovaly zdravy vyvoj chodidla a spravne drzeni tela,coz je podle me dulezitejsi kriterium pro vyber nez libivost boty. S ostatnimi zkusenosti nemame.

scai
8. pro 2013

@leni78 a co kupujete teda? Ono než vzhled je důležitá funkce a to, že dítě nebude mít pak v budoucnu vadnou nožčku.

Já kupovala santé, taky jsme ěmly sandálky superfit, ty byly skvělé! Měkké, ale pevně držely.
Protetiku jsme měly taky, essi taky

Sandálky ale teda santé a superfit. No a taky mě ted čeká kupování nových na druhou holku a děsím se, že nepůjde nic moc sehnat. Musí v tom chodit i furt doma, má špatně nožičku. Přitom ještě pořádně nechodí, spíš leze...takže zase nechci s přeskama, aby nedřela podlahu. Spíš sucháče a teda v zimě to bude asi boj koupit ☹

gable
8. pro 2013

@scai to noseni doma pri lezeni nekdo doporucil? My jsme obouvali,az vice chodil jak lozil.

jancip
8. pro 2013

@leni78 Naše první botky (DPK) opravdu vypadaly jako staronové, nicméně tohle bylo druhořadé. Šlo mi zejména o kvalitní zdravotní provedení. Jinak první botky DPK jsme měli bez gumové špičky a to opravdu nedoporučuji. Třetí den vypadaly jako po ročním užívání v náročném terénu.

scai
8. pro 2013

@gable no má je mít, ona si furt stoupá a to špatně, že hrozně vbočuje kotníky. Na druhé nožce víc. Noa řeším to, je to při lezení na prd ☹ Takže nedávám an celý den, když sedí, sundám, pak zase dám...no tak nějak to pytlíkuju. Fakt ale stojí špatně, my už chodíme na vojtovku od 4 měsíců, prvně se řešilo něco jiného, ted tohle...furt něco ☹
Vím, že lepší by bylo normálně obouvat až bude chodit. Ale když se 30 krát za den postaví a to fakt špatně, tak je to blbý ☹

jarkalada
8. pro 2013

@leni78 já tedy kvůl dětem kupuju kvalitní "zdravotní" boty a na vzhled nekoukám. A zatím jsem předpokládala, že ani okolí nějak nehledí na to, jak moc je trendy. Ale asi hledí 😕
K tématu - poslední dobou máme jen Superfit /"bohužel"/ ale fakt jsou dle mýho nejlepší. Lehounký, přizpůsobivý, ohebná podrážka. Až na tu cenu..

gable
8. pro 2013

@scai já jsem se synem taky cvičila Vojtu, od narození, na ten vbočený kotník jsme chodili na Bobatha. Vbočil se mu až při stoji,takže to máme trošku jiné. Uvidíš,že se to zlepší,jakmile začne sama chodit a ta bota jí tu nohu bude držet. Máte nějaké motivační cvičky na ty kotníky? Teď to chce zatnout zuby a vydržet období "lezu stoupám do zblbnutí" 🙂

scai
8. pro 2013

Děláme podobný cvik, který jsme měli předtím na břicho. Mám jí na boku, tlačím zezadu do lopatky a přidržuju a druhou rukou pevně držím spodní nožičku, ohnutou do 90 stupnů, a ona pak právě vtočí chodidlo a tím prý cvičí tu klenbu. Ale je to boj, ona se mi už úplně zvedne a skoro sedí a já furt držím nohu, no boj....
Taky ty nožičky míčkuji...

pegynka
8. pro 2013

@gable Jak pises,ze prcek ma vboceny kotnik,tak to znamena,ze vtaci nozicku ( spicku jedne nohy vtaci k druhe nozce)? Jestli ano,tak na tohle moji tetce doktor poradil,at dava male kozi nozky a vyssi botky...A pomohlo to i bez nejakych cviku 😉

betelgeuzz
8. pro 2013

@petraprostejov mám zkušenost s pediped řadou gripń´go, ty byly fajn, měkké, většina má tu gumovou špičku, takže i po nošení vypadaly jako nové. Pak jsme měly ještě jedny Flex, tam je fajn, že obsahují i vložku na zmenšení, ty ale dcera prodřela na odrážedle. Ale ty už jí právě vydržely dýl, tak pak už je to nošení víc znát. Jestli ale bydlíš v zahraničí, tak by pro tebe bylo jednodušší je objednat přímo z jejich amerických stránek, ne? Než je kupovat teď dopředu a převážet z ČR. Já je objednávala z US sem do ČR a nebyl problém.
Pak jsem jenom osahávala Santé, ty jsou příšerně tvrdý, to bych dítěti na nohu nedala. Protetiky jak který, některý tvrdý, některý dobrý, ale u nich pozor, jsou o trochu větší než jiné boty.

gable
8. pro 2013

@pegynka jde o neco jineho, spicky ma rovne, uz to ma mnohem lepsi. A meli jsme na to motivacni cviky, pevnou a spravnou obuv.

gable
8. pro 2013

@scai tak to verim,ze je to boj,uz je velika. At se to brzy zlepsi 😉

leni78
8. pro 2013

@jarkalada Kupujeme boty značek Next, Zara, HM, Crocs, atd. Jsou to boty bez vad. Pro děti jsou vhodnější, než zmíněné značky v hlavním prispevku. Bohužel, rodiče dnes žijí ve velkém omylu, že děti maji chodit ve specializované obuvi typu zmíněných značek, ovšem je to jen marketingové lobby, dětem tyto boty spíše ubližují. Častým nešvarem českého rodiče je nákup jedněch, dvou takto " zdravotních bot po česku " a dítě si v nich totálně odrovna nohu. Je potřeba si uvědomit, ze dite potřebuje hlavne : chodit co nejčastěji bosy po přírodním terénu, po každém natažení ponožek zatáhnout za přední část a nechat volně prsty, dítěti pořídit větší množství různých bot s různými typy podrazek a tvaru, aby si noha odpocinula a nemusela se pretezovat jedním pohybem v obuvi, pokud nosí stále ty stejné celou sezonu.

Čeští ortopedove těžce pokulhávají za světem, takže se i dnes setkáte s tím, že na plochou nohu podložené podrazky tohle je špatně. Každé dítě ma plochou nohu, která by se časem měla vyvíjet a vyvine se jen díky správně vyvinutých svalech v kotníku a na nartech. To se vám ale s přístupem zakoupených českých zdravotních bot a nošením je nakulato nedostanete.

jarkalada
8. pro 2013

@leni78 já nutně nekupuju zmíněný boty kvůli značce. Fakt se mi do toho nechtělo, a při placení trpím 🙂) kór když to musím kupovat vše hned dvakrát. Ale obešli jsme toho spoustu a vyzkoušeli dost a /našim/ dětem sedí jedině ty. Malej má vbočený kotníky-tj.jakoby šmajdá a malá musí mít lehounkou obuv, a úžší. Ta zas vtáčí špíčky k sobě. Vím, že boty samy o sobě to nespraví, mám různý cviky, ale nechci, aby to zhoršily Jsme měli podzimní essi a to byla chyba, monutný, těžký s neohebnou podrážkou..

jarkalada
8. pro 2013

@leni78 já nutně nekupuju zmíněný boty kvůli značce. Fakt se mi do toho nechtělo, a při placení trpím 🙂) kór když to musím kupovat vše hned dvakrát. Ale obešli jsme toho spoustu a vyzkoušeli dost a /našim/ dětem sedí jedině ty. Malej má vbočený kotníky-tj.jakoby šmajdá a malá musí mít lehounkou obuv, a úžší. Ta zas vtáčí špíčky k sobě. Vím, že boty samy o sobě to nespraví, mám různý cviky, ale nechci, aby to zhoršily Jsme měli podzimní essi a to byla chyba, monutný, těžký s neohebnou podrážkou..

leni78
8. pro 2013

@jarkalada ty máš dvojcatka..🙂 jak jsou stará ? Jediné fungující cviky na posílení chodidel jsou balancovani na takových pomuckach, je to nejnovější trend. Tady v čechách se to stále řeší zdravotnickou obuví a sbiranim koralku nohama, coz je prostě nesmysl. Je to úplně k ničemu. Zdravotní obuv je vhodná az pro deti s bolestmi při delší chůzi, tam vytváří zdravotnická obuv pasivní oporu, sbírání koralku nohou a různé masáže jsou také pasivní forma a řešení az důsledku nespravne fyziologie nohy. Já teď ty balancovaci podložky na cvičení nemůžu na googlu najít, to alespoň svědčí o tom, jak se u nas léčba špatného stavu nohou neumí řešit. Nejlepší je častá zmena obuvi, ne chodit celou sezonu v jedněch a cvičení balancovanim, aby se noha posilovala od kotníku směrem dolu.

jarkalada
8. pro 2013

@leni78 Byly jim 2 roky. A právě, že po sobě ty boty nemůžou dědit, i kdyby byly skoro neochozený, když maj stejný číslo 😝 chodíme na cvičení něco asi jako bobath. Chodí po laně, různě na míči, masáže, jak říkáš, různě chodí po malých míčkách nebo i na takovým půlmíči balancuje atd.. Malá má chodidla sama o sobě dobrá, u ní je problém nezpevněný břicho, proto je vtáčí k sobě. Takže různý "sklapovačky" úměrný věku..
Ale to jsme mimo téma 😎

leni78
8. pro 2013

@jarkalada Tak to bude dobrý cvičení..🙂

leni78
8. pro 2013

Ja jsem tím chtěla rict, ze není třeba se nechávat oblbnout, ze dite potřebuje ošklivé zdravotní boty. To je opravdu jen marketingový tah. Dítě potřebuje vhodný pohyb a měnit obuv. Spíše lehčí, různé tvary bot.

lucieandrlova
8. pro 2013

My kupujeme po radě s rehabilitační pracovnicí: KTR a Superfit boty, Befado - mohou být sandálky

KTR je český výrobce - kvalitní obuv, kožená, certifikace žirafa, akorát jsou trochu drahé. Prodejnu mají na Pražského povstání a myslím, že byste sehnala i letní (určitě mají něco vzadu z léta...) mají velký výběr a malý dětský koutek...
Boty vydrží hodně.

Superfit a Befado kupujeme v Dětské boty v Holešovicích, areál Holešovického pivovaru. Na internetu se musí dopředu objednat a pak v prodejně vyzkoušet (nemusí se koupit...). Také mají dětský koutek.

K designu, co tady začaly diskuzi maminky... Sama jsem se přesvědčila, že co se líbí nám, nemusí dětem... Zmiňované Fare se dceři vůbec nelíbí... V KTR jsem jí minule vybrala krásné růžové celoročky s bílými puntíky a mašličkami a ona je vrátila do regálu a ukázala si na modro-bílo-červené (takový unisex). 🙂

cajomilka
8. pro 2013

Ahoj, můžete sem prosím někdo nahodit cenové srovnání značek Pediped, Superfit, Geoxx a KTR? Díky 😉

petraprostejov
autor
9. pro 2013

@josefka Prosím Tě, kde je jaká akce na Pediped? 😉

petraprostejov
autor
9. pro 2013

@leni78 Jako fyzioterapeutka si dovolím trochu oponovat... Jednak - balanční plošiny zná rehabilitace DLOUHO - dokonce je znaly i moje kolegyně ze "staré školy" 😉 😀 A sbírání korálků nemůže být pasivní, když to dítě dělá aktivně 😉 Čímž se ty svaly zapojují 😉 S tím, že každé dítě má plochou nohu, že se klenba vyvíjí časem a že je blbost používat "zdravotní" boty ve smyslu bot s podporou klenby, s tím souhlasím. Malý chodil bosky do doby, než jsme našli v dětském koutku u restaurace střepy.
Jsem pro bosonožení co to jde. Na druhou stranu si nejsem jistá, jak moc je bosonožení zdravé na tvrdé podložce (jsem ve fázi virtuální konzultace s kamarádkou fyzioterapeutkou 😉 ). Pokud vezmeme v úvahu, že bosonožení (a tedy i tzv. barefootové boty, které mají bosonožení imitovat) není dobré na tvrdém podkladu (což betonový chodník je) a mimo chodník (tráva, hřiště) barefoot boty nohu nechrání proti poranění, tak si nejsem jistá, jak moc jsou vhodné. Je to pro mě pořád něco kontroverzního. A manželovi se to nepozdávalo, takže od tohoto jsme upustili.
Právě např. Pediped by měl mít podrážku dostatečně měkkou...

josefka
9. pro 2013

@petraprostejov skoncila vcera ☹. Na jejich USA strankach meli akci, ze koupis jedny a druhe muzes koupit za pulku. Pak ta cena nebyla tak silena. Oni maj akce casto, urcite zase neco bude po novem roce.