Co na nohy do chodítka

rrk
9. zář 2011

Chtěla jsem se zeptat rodičů co dávají své děti do chodítek co jim dávají na nohy. Jestli jim dáváte botičky, nebo necháváte bosy?

evulina77
9. zář 2011

no já doporučuju chodítko vůbec nepoužívat, není to vůbec zdravý! Jinak doporučuju vyměnit za tzv. tlačítko, kdy dítě před sebou tlačí něco jako vozíček a tím má taky docela slušnou oporu a když už takhle chodí, tak určitě obuv s pevným kotníkem 🙂

dlabinecka
9. zář 2011

Si myslim, že když dáš dítě do chodítka, tak už mu ubližuješ tolik, že je uplně fuk, co bude nebo nebude mít na nohách...

romcovaklarka
9. zář 2011

Tříleté dítě do chodítka? 😲

rrk
autor
9. zář 2011

@romcovaklarka to že mám v pasu napsané tříleté dítě neznamená, že zrovna tohle chci dávat do chodítka 😀. Samozřejmě nechci.

ashlee
9. zář 2011

@rrk a jak je stary dite ktery chceš davat do choditka?ja jsem měla doma taky choditko ale malemu se v nem nelibilo naštestí.byl to darek od tchyně. 😅 😀

luciana43
9. zář 2011

@rrk Když už, tak určitě bez botiček 😉

rozarka65
9. zář 2011

@rrk Souhlasím s @evulina77 ...Aninka dostala k 1. narozeninám auto odrážedlo...to už chodila kolem nábytku...na začátku to byla docela legrace,protože jí to sice pomáhala,ale někdy ujíždělo...během "chvilky" se rozchodila...🙂

rrk
autor
9. zář 2011

Synovi je šest měsíců, počítala jsem tak za měsíc, že bych ho tam začala dávat, na chvíli samozřejmě né na hodiny.

romcovaklarka
9. zář 2011

@rrk To mi teda přijde dost brzo 😕 Můžu se zeptat, proč ho tam chceš dávat? Jestli aby se naučil chodit, tak to nepomůže, spíš uškodí...

kocanda2009
9. zář 2011

taky si myslim ze to je blbost davat takhle male dite do choditka, syn se naucil chodit tak ze si tlacil krabici s hrackama nebo to auticko s drzatkem, vrele doporucuju

rrk
autor
9. zář 2011

@romcovaklarka aby měl trošku jinou zábavu.
Holky děkuji za názory, ale chtěla jsem vědět jestli dávali maminky děckám na nožičky botičky, bačkůrky, nebo nic a né jestli je vhodné dávat děcka do chodítka.

weri1
9. zář 2011

zakladatelka se ptá co dávat na nožky dítku do chodítka ona se vás neptá na názor jestli je chodítko škodlivé nebo ne

hasky24
9. zář 2011

@weri1 asi tak nějak 🙄 🙄

delf14
9. zář 2011

já dávám do hodítka skoro 8 měsíčního syna a jen tak bez botiček 😉 at si dělá každý co chce pokud tam dítě nebude půl hodiny tak proč né je to spestření pro něho já ho tam nedávám kvůli tomu aby se naučilo chodit,ale pro spestření aby dělal něco jiného a hlavně aby posílil nožičky taky, 🙂

ashlee
9. zář 2011

@weri1 😝 svuj nazor napsat mužem 😅 .

weri1
9. zář 2011

@ashlee to ano, ale není to odpověď 😝

cuma
9. zář 2011

dávala jsem malou bez botiček, až začala ťapat kolem nábytku a za ručku tak jsem jí dala botičky, venku nemůže chodit na boso,ale doma ano zvlášť v ty vedra...z názoru !NE! chodítkům si nic nedělej je to každého věc a já jsem s ním byla spokojená jako s pomocníkem, jinak bych nemohla bez malé ani na WC

mihaulka
9. zář 2011

To mě vždycky pobaví, když se někdo zeptá na něco ohledně chodítka a všichni se do něj pustí - jak je chodítko škodlivé 😀 Lidi, lidi... 😉

rozarka65
10. zář 2011

@rrk Promiň,že jsem Ti nutila svůj názor...odpověď na Tvou otázku...chodítko nemám,ale pokud nechodí,tak bych ji nechala bosky....nevím,jestli je to správně,ale první botičky jsem koupila,až když moje dítko začalo opravdu samo chodit...

brittta
10. zář 2011

@mihaulka Chodítko ale je škodlivé!

mihaulka
10. zář 2011

@brittta Ale to my přeci všichni dobře víme - jen se na to nikdo neptal.. 😉

mihaulka
10. zář 2011

@brittta Ale nevšimla jsem si, že by třeba na mě nechalo nějaké následky.. popravdě - v životě jsem se nepotkala s nikým, na kom by chodítko zanechalo následky... Myslím, že je to každého věc 😉 Kdo nechce dávat děti do chodítka, samozřejmě nedá a kdo chce - ať z jakéhokoliv důvodu - tak ať si dá - proto se ty chodítka dělaj 😉

brittta
10. zář 2011

@mihaulkaty třeba žádné nemáš, ale něco na tom asi bude, stačí se zeptat jakéhokoliv pediatra. A ony ty následky jsou, jenom se na první pohled nepozná, že jsou zrovna od chodítka,že? (páteř, klenba nohy...) Samozřejmě je nemusí mít každý. Jo, chodítka se dělaj a dělaj se i další věci, které škodí, o nichž to víme. A je každého věc, jestli pak takovou věc bude i přesto používat.

rrk
autor
10. zář 2011

@mihaulka líp bych to nenapsala 😉 .
Holky co jste mi odepsaly na dotaz moc děkuji.

@delf14 a kdy jsi ho tam začala dávat? Až teď,nebo už dřív?

mihaulka
10. zář 2011

@brittta Přesně to říkám - o riziku jsme všichni poinformováni, teď záleží na každém zvlášť, ať si rozhodne, zda bude dávat své dítě do chodítka.. 😵

brittta
10. zář 2011

@mihaulka Jasně. Ale neměj ostatním za zlé i když se na to nikdo neptal, že sem napíší svůj názor. To je jako kdyby někdo založil diskusi "Jsem kuřačka a otěhotněla jsem, mám teď kouřit jen 3cigarety denně, nebo můžu i 5?" Málokomu by to asi nedalo nenapsat, že kouření v těhotenství škodí, i když se na to nikdo neptal. - Nechci tyhle dvě věci srovnávat, jen jako příklad...

blueapple
10. zář 2011

na nožky to chce určitě něco protiskluzového - třeba ponožky s tím prostiskluzovým povrchem nebo nějaké bačkůrky, capáčky.

delf14
10. zář 2011

@rrk už dřív kolem šesti měsíců,ale opravdu jen na chvilenku 5-7minut až ted je tam déle už a bosky teda 😉

mihaulka
10. zář 2011

@brittta Nemám nikomu nic za zlé, jen mě to pobavilo 🙄 Že téma - CHODÍTKA - je na MK tabu a běda, jestli se někdo zmíní o něčem jiném, než že jsou chodítka špatná věc, tak mu to honem rychle všichni ostatné připomenou 😒 A to - "Jsem kuřačka a otěhotněla jsem...." - nebudu komentovat 😔

andrea.ivf
10. zář 2011

Zajímalo by mě, proč vadí ty botičky. Malá jede 9tý měsíc, stojí sama v postýlce. V chodítku si hraje a já jí botky dávám, aby se jí lépe drandilo. Díky za odpověď🙂