Dětské botičky. Kde koupit kvalitu?

skimr
9. bře 2009

Začíná jaro a je čas se poohlédnout po nových botičkách. Problém je s prodejnami. Speciálek s kvalitní obuví je jako šafránu. Víte o nějaké, kde si na vás udělají čas a poradí? Neudávám město, aby se i ostatním dostala rada z jejich okolí.

andy80
9. bře 2009

v lékárně nebo Baťa

ina.b
9. bře 2009

Ono je jedno kde (ve kterékoliv dobré obuvi nebo lékárnách), ale dobré a zdravotně nezávadné dětské botky by měly mít nějaký certifikát - např. žirafu apod. Podle toho vybírám já 😉

sisa32
9. bře 2009

Super obchůdek je v Kladně.

skimr
autor
9. bře 2009

Není jedno kde a co se kupuje. V lékárnách není výběr a u Bati se dětskýma botama zabývají pouze okrajově. Tím pádem zaostává kvalita, nebo se zvyšuje cena, pokud je vůbec nějaký výběr v požadovaném čísle. Kdekdo opravdu prodává dva tři páry obuvi, ale stačí vám to? V Kladně tam opravdu speciálka je. Další co znám je v Ostravě-Bělském lese Dětské botičky MTG -mají i své web stránky. Bude-li zájem, tak je sem hodím. Pouze v podobných prodejnách se dá očekávat výběr toho nejlepšího ze zdravé obuvi. Kdo jiný vám líp poradí než obchodník, který se tím živí?

sheherazada
9. bře 2009

já taky řešila žirafu, ale ten atest je hlavně o materiálech, takže já už na žirafě netrvám🙂) Přijdou mi fajn botky DPK a maj i žirafu.-)

kacka.va
9. bře 2009

no baťovské botky v testu nevyšly zrovna dobře. Jina v lékárnách je to jak kde, někde výběr je, někde ne

krista
6. kvě 2009

alca22 • 1d • Včera ve 22:01
Kde jste koupily první chodící botičky? Ve zdravotních prodejnách nebo v obchodech s obuví.

ssaara • 1d • Včera ve 22:44
Ahoj! my jsme je koupili v obchodě s obuví. Nožičku nám změřili a v dané velikosti nám dali k vyzkoušení asi 10 párů botiček 🙂

simlenka • 1d • Dnes v 05:59
My taky v obuvi - jen jeste z vlastni zkusenosti asi lepsi nez kozeny bych koupila semisovy - po par kruckach venku semtam spadla a kus jeste lezla a od asfaltky jsme meli po trech prochazkach uplne sedreny spicky.Pro chuzi to nevadi,na efekt jo a ten semis se tak nesedre nebo aspon to neni tak videt,ale to je jen muj nazor,treba ma nekdo jiny...

j.a.n.u.s. • 1d, snž • Dnes v 07:32
Obuv La Bota, a nejlepsi jsou ty, co maji celou takovou obgumovanou spicku....to je prave u tech prvnich boticek ta priorita 😉

petka80 • 1d • Dnes v 07:41
souhlasím s janus a hlavně taky zkus, aby byly pěkně ohebné (podrážka) a lehké.
Teď jsem viděla pěkné v lékárně (zn. Santé), přesně takové ty první kožené botičky s gumovou podrážkou.

zuzu_z
6. kvě 2009

nic nezkazíš botičkami FARE, DPK, ESSI, PEGRES...
u Baťi některé jsou dobré, ale většina nevyhovující...
hlavně hledej někde, kde mají speciální měřidlo a na chování prodavaček poznáš, že ví, co prodávají 😉 záleží odkud jsi... na atest Žirafy jsem spoléhala zpočátku, ale pak jsem se z různých diskusí dozvěděla, že si to může zaplatit kdokoliv, je to spíš o penězích než o kvalitě pro dětskou nožku. Nicméně pokud nekoupíš vyloženě boty z tržnice nebo podobně, tak by pro vývoj dětské nožky měly být dostačující. Já jsem rozhodnutá do 3let kupovat nejkvalitnější boty, pak podle financí. Dokud na to mám finančně, tak pro to udělám maximum 😉 ale ne každý má na to, aby vyplázl za botky 800, 900Kč...

evicka7
6. kvě 2009

ahoj:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=214097

nevím, odkud jste, ale prodejnu mají v Praze v Ďáblicích, my tam ještě nebyli, protože nechodíme, ale dvě kamarádky už tam nakupovaly, a byly moc spokejené

aponchie
6. kvě 2009

u Bate?fakt jo?teda me se tam boty nelibi a za druhe mi neprijdou nejak zvlast vymakane jakoby certifikovane..se zirafkou sou tam jen papuce jinak nic 😝 sem byla ve zdravotnich potrebach a nadherne na miru ortopedicke prekrasne boticky za 599kc sante takze ty bych vzala radsi treba nez Bata za 999pochybne 😎

musko
6. kvě 2009

súhlas s dievčatami - Baťa nič moc - sú tuhé, majú tvrdú a neohybnú podrážku...... My tam topánočky nekupujeme. Mám rada FARE, dobré sú Santé - z lekárne, alebo zdravotná rada u Deichmanna - Elafantky - sú teda drahé, ale skvelé 😉 a to isté v Humanicu.

petka80
6. kvě 2009

Včera zrovna jsem koupila sandálky Santé u nás v lékárně a jsou super. Stály 520,-
Jinak se mi hrozně líbí botičky zn. Superfit (Humanic), ale jsou děsně drahý. Já měla štěstí a koupila jsem tam jedny na teď zlevněný z 1000,- na 500,-, protože to bylo poslední číslo. Úplně nad nima slintám 😀 Ale tisícovka, to je fakt mazec!

zuzu_z
6. kvě 2009

aponchie: já jsem teda u Baťi neviděla dětské boty (myslím tu nejmenší kategorii 0-3roky) za 999 ale souhlasím s tebou, že Santé budou určitě lepší.
My osobně máme nejradši FARE jako musko.

zusma
6. kvě 2009

My máme Santé sandálky a nebo jsem se ještě rozhodovala mezi Fare. U Bati mě nezaujalo absolutně nic pro tak malý děti (1-2roky). Přijde mi,že to vůbec nesplňovalo to,co by to mělo být.

Ještě se mi líbí jedny jarní/podzimní v Humanicu,ale ta cena... 🙄

sisi.v
6. kvě 2009

dobrý obchod je v Mělníku na náměstí, mají tam velký sortiment a moc příjemné prodavačky. jinak se mi moc líbí botičky pegres, geox a dpk, ale i baťi se dají koupit hezký (myslím vizuálně) botičky. jinak žirafka je skutečně o platbě za posouzení materiálu.

kacerka
6. kvě 2009

Prodavačka u Bati mi potvrdila, že dětské boty certifikované nejsou - pouze bačkůrky a capáčky - u těch tedy certifikaci nechápu, ale budiž 😉

johanda
6. kvě 2009

Ahoj, Santé mi přijdou docela nekvalitní, určitě jsou ergonomicky tvarované, ale svrchní materiály vypadají po 3 týdnech jako po 3 dětech :(. Dobré jsou Elefantky a teď jsem narazila v jedné lékárně na botky z firmy Protetika ve výprodeji za 300,- a nemůžu proti nim říct nic špatného.

mkr
6. kvě 2009

tak mně se dobře nakupuje v deichmanu, né všechny jsou tak jak mají vypadat, ale dá se tam vybrat něco, jinak my měli sandálky santé a malé z nich všechno smrdělo, reklamovali jsme a vrátili nám peníze, takže tam asi fakt něco nebylo ok

aponchie
6. kvě 2009

kacerka sak to rikam..oni tam maji reklamu jak krava na zirafku ,ale kukala sem jen na ty papucky prave..se sante nemam jedinej problem..pomer kvalita cena zdr.zavadnost super.,.a mala je ma max na 4mes.dle obdobi a rustu nozky takze vypadaji suprove i tak nicmene doporucuji detske boty udrzovat jako dospele..impregnovat aby nebyly skarede 😎

eatygrenee
7. kvě 2009

ahoj, dostali jsme malinkaté nike a pumy, jsou vhodné pro nejmenší mimi???

zusma
7. kvě 2009

Eaty měly by mít pevnou patu,ohebnou podrážku hlavně u prstů, být kotníckové a nejlépe kožené. A kulatá špička.

zusma
7. kvě 2009

Teď mi došlo že jsi to asi myslela pro úplně malý miminko vid. Tam bych já osobně klasické boty nedávala vůbec. Třeba jen nějaké lehounke látkové apod. Noha se vyvíjí a roste a klasické boty jsou zbytečné

petka80
7. kvě 2009

tyhle značkové botky typu nike mi přijdou bohužel jen jako tahák na peníze, pro děti jsou absolutně nevhodné (pokud tedy myslíš takové ty malé tenisky)...... ☹
Pokud myslíš capáčky, tak proč ne, třeba do kočárku......

evicka7
7. kvě 2009

eaty, myslím, že pro nejmenší na ozdobu do kočárku akorát, my takhle máme Nike po klukách co jsem je hlídala, kterým maminka zakoupila vše co viděla a tyhle nestihli odnosit ani jeden ani druhej, protože než si na ně vzpomněla, tak jim byly malý, my je teď dáváme do kočárku, ale na chození bych je nedala, protože nejsou kotníkové, a nemají ohebnou podrážku, takže z těch požadavků mají jen pevnou patu a to je asi málo, tak se teď chystáme na koupi botiček, protože budeme chodit co by dup

evicka7
7. kvě 2009

eaty, tady jsou vidět na těch nožičkách, co koukají do kočárku, jestli myslíš něco takového

http://fotoalba.centrum.cz/photo.php?pid=19045504

zuzik.3
7. kvě 2009

holky co myslíte, jakou podrážku by správně měli mít botky, konkr. sandálky, např. fare má uplně rovnou
http://www.eshop.fare.cz/inshop/detska-obuv-let...
a např. santé má ten předek ohnutý mírně dopředu
http://www.detskeboty.cz/sante-n-850-101-38-28-...

skimr
autor
10. kvě 2009

Tak jsem si všimla, že naše speciálka spustila zkušebně svůj eshop. Každy den tam něco přibude ... 🙂 . Nově tam mají Superfity .... www.detskeboticky.cz . Ceny maji přiměřené, ikdyž je zatím na eshopu nemají. České dětské botičky mají certifikované všechny (je to ze zákona povinnost českých výrobců), někteří výrobci nebo dovozci část svého sortimentu certifikují navíc "žirafkou". U dovozených je třeba si ověřit, zda-li prošly vůbec nějakými atesty. Bez nich asi nemáte jistotu, že použité materiály jsou nezávadné, kdoví čím napuštěné a že kopyto není vyrobené na nohy orangutana. Mnozí pláčou nad cenama, přitom jedny kvalitní boty prokouří nebo propijou za týden ... je to jen o prioritách. Přeji pěkný den.

veverka83
11. kvě 2009

Ahojky holky, tak co já slyšela, tak jasně vedou botičky FARE, dělali testy na dětské botky a tato značka vyhrála ve všech směrech. 😉 😉

skimr
autor
15. kvě 2009

Máte pravdu. Na celé čáře, jenže v testu byly jen Fare kožené boty a ostatní plátěné či syntetiky z Číny. to se to potom vyhrává. Proč v těch testech nebyla jediná konkurenční bota vyráběná v ČR?

petka80
15. kvě 2009

skimr - tak je fakt vtipný i smutný zároveň 😀 😠 Jde totiž o to, kdo ten test platil, že...... 😠