Detské botičky na doma. Kde je koupit?

fufin2
8. črc 2009

Ahoj, chtěla jsem se poradit v čem chodí vaše dítě doma? Někdo říká, že nejlepší jsou jen ponožky s protiskluzovou úpravou, někdo, že normální botičky......, tak nevím. Malá teprve začala pořádně chodit. Děkuji za Váš názor🙂

lena27
26. črc 2009

my nosíme kotníčkové bačkůrky

bashka
26. črc 2009

naboso 😉

ygreen
26. črc 2009

já doporučuji tyto, mají gumovou, absolutně nekluzkou podrážku, dýchají a jsou parádní http://katalog.fare.cz/components/com_virtuemar...

trixi
26. črc 2009

mne doktorka v 10 mesiacoch povedala, ze ked chcem aby maly zacal chodit, tak mu mam kupit kvalitne topanocky s pevnou patou, ktora drzi clenok. Ked zacal chodit, kupila som mu na doma take textilne papucky, s pevnou patou, ale strasne sa mu v tom smykalo (vsade mame parkety a dlazbu), tak som mu kupila kvalitne sandalky a u toho sme aj zostali.

judit7
27. črc 2009

my mame sandalky zn. Sante z lekarne (resp. z predajne zdr. pomocok) - aj podla mna aj podla lekarky je to dobra volba. Samozrejme chodíme aj na boso. Maly velmi rad chodi bosi vonku v zahrade, na travniku.

kristi
27. črc 2009

no, Mia mela backorky na sobe tak 3x, vecne chodi bosa

pietra
27. črc 2009

nam ortoped hovoril, ze na doma kvalitne sandalky s pevnou patou, ziadne papucky a uz vobec nie tie makke latkove, vraj to na nozicke urobi viac skody ako uzitku. Zaroven vravel, ze na doma na parketach, plavajucej, koberci, skratka na rovnej tvrdej ploche len obuti, na boso vonku po nerovnom terene ako trava, strk, ...

bihan
27. črc 2009

Len na boso, max. v protišmykových ponožkách...nezniesla by som doma nohu stiahnutú v nejakých pevných topánkach s neohybnou podrážkou a zapnuté snáď až po kolená a nebudem do toho nútiť ani svoju dcéru.

Ešte čo sa týka tej "úžasnej" klenby v detských topánkach, do 4r je priam škodlivá, nie osožná!

susik77
27. črc 2009

aj nam na rehabkach doporucili nosit na doma pevne, kotnikove sandalky s otvorenou spickou , kozene, ziadne latkove-ze nedrzia nohu. Ale mala ma problemy-vtaca spicku dovnutra-tak kvolitomu. Inak, ked dieta uz bezpecne chodi-asi by som dala na doma v pohode kotnikove latkove boticky.

sasiki
27. črc 2009

no čítam samé protichodné názory na detskú obuv........................jeden tvrdí naboso, druhý pevná kotníková obuv, klenba..................tak čo mám tým deckám obuť????
🙄
Moji chodia doma striedavo naboso aj v papučkách (keď je studená podlaha).......ale rada by som pre ne to najlepšie ☹

susik77
27. črc 2009

podla mna plavajuca podlaha nie je pre deti nic-moc na boso. detom sa sice doporucuje chodit naboso ale nie po tvrdom rovnom terene, ale napr. po travniku...

bihan
27. črc 2009

Sasiki, urob to, čo cítiš, že je pre tvoje dieťa najlepšie 😉 žiadny lekár ma nepresvedčí, že je dobré dieťaťu stiahnúť nohu hneď ako urobí pár prvých krokov, tak ako iní ľudia si budú ťukať na čelo pri chôdzi na boso.

sheherazada
27. črc 2009

Tak u nás se chodí jen v ponožkách, máme plovoučku a už to neklouže🙂 Když začínala chodit, měla sandálky, ale přijde mi to jako blbost, aby se dítě potilo celej den v botách, jen si to zkuste🙂) Takže kvůli klouzání po plovoučce, protože začátky chození se v ponožkách nedali, tak sem koupila značku Bical, maj takový jakoby ponožky, ale má to podrážku jak bota, takže se to dá použít i tam kde je chladno. Vypadají krásně, stojí sice kolem 500, ale my je máme už půl roku, koupila sem o dost větší a nebyl to problém. Asi o 1,5 cm. Ted už jí jsou tak tak, ale dá se to použít i na zahradu když je v bazénu, tráva na boso se jí nelíbí a ty botky sou fakt super. A na ven máme jedny boty na písek a jedny jako lepší. Boty se maj střídat a ne chodit doma i venku jen v jednich🙂 V současné době doma bud bosky a nebo ponožky normální a úúplně v pohodě🙂 Dle mě by měla mít noha volnost aby se mohla vyvíjet a ne bejt upnutá v botkách, byt certifikovanejch🙂

atrami
27. črc 2009

My tiež na boso. Občas so dávala kotníčkové papučky , hlavne do chodítka, takže asi 2-krát. Cenovo sú prijateľnejšie ako topánky. My sme ich dokonca zdedili ešte nové.

andyalukasek2008
27. črc 2009

S tou klenbou/neklenbou, nam doktor rikal, a je to logicke, ze do 3let maji deti nozky obalene tukovyma polstarkama... Boty s klenbou je tlaci. A klenba se tvaruje prave az ve 3 letech, az jim ty nozky zhubnou 🙂..

susik77
28. črc 2009

Ahojte, tak toto som nasla o obui pre deti do 4 rokov:

Zvláště je třeba se zmínit o anatomicky tvarovaném vnitřku boty. U obuvi pro nejmenší děti a batolata ortopedové nedoporučují žádné pasivní podpěry vnitřní podélné klenby, naopak může být vnitřní stélka úplně plochá. Děti přibližně do věku 4 let mají v klenbě nožní tukové polštářky protkané pružným a pevným vazivem chránícím vyvíjející se nožní klenbu a převážně chrupavčitý skelet nohy před možným přetížením. Je tedy zbytečné vybavovat obuv pro nejmenší děti komponenty pro podporu klenby. Naopak pro starší děti je velmi vhodná anatomicky tvarovaná stélka.Noha dítěte musí být v obuvi dokonale fixována i v patní části. Nesmí docházet k bočním pohybům. Proto musí být dětská obuv uzavřených střihů opatřena dostatečně vysokým, pevným a dokonale tvarovaným opatkem, bota mohla dobře obepínat patu a vazy kolem kotníků a podporovat je. To je jedno ze základních měřítek, která by měla splňovat obuv pro děti do tří let. V tomto věku by děti měly nosit výhradně kotníkové boty (u nichž svršek obuvi kryje kotníky), rovněž sandálky by měly být kotníčkového střihu a s patou vyztuženou opatkem. Sandálky bez opatku a s páskem přes patu se pořizují raději až dětem od čtyř let.
Vhodná obuv odmalička sníží riziko vzniku plochých nohou

RNDr. Pavla Šťastná, Rh.D

mausi
30. črc 2009

Ahoj...
Ja mam 4-letyho chlapecka. Ten pro doma, hlavne kdyz je chladno, nosi mekky vlneny backurky s mekkou podrazkou z latexu. Jmenuje se to "Hüttenschuhe", presny cesky nazev bohuzel neznam. Mame s tim ty nejlepsi zkusenosti. Da se to dat i do pracky. Tady je link:
http://www.giesswein.bequemschuh-versand.de/Gie...

A jinak moje rocni dcerka (teprve se uci chodit) ma pro doma takovy mekky, poddajny boticky z kuze, ty jsou uplne ohebny, ale na ven ma poradny, pevny, boty. Ridim se radou naseho pediatra, ktery doporucuje v tomhle veku doma bez bot nebo v poddajne obuvi, ale venku pevne, kotnickove botky, ve kterych se dite muze dobre naucit chodit. 🙂

renuskacool
30. črc 2009

No mi doma len v ponožkach,od prvých krôčkov......... 😉 Papučky mame nakúpene aj 4 páry myslím-ale neuspeli.... 🙂 🙂
Vraj je to najvhodnejšie inak.....Aj vonku po travičke no ale neskúšala som zatial....

daasik
30. črc 2009

zrovna jsem to resila s pediatrickou, pry i na doma kotnickove sandaly, hlavne zadne backurky a ani na boso, bosky jen venku na pisku nebo na trave ale ´v byte ne, aby se spravne vyvinula klenba...

mausi
30. črc 2009

Je videt, ze co detsky doktor, to nazor..... Vsechno ma urcite svoje pro a proti, takze si clovek musi zkusit vybrat zlatou stredni cestu..... hm, ale jak ? 😀

berenika39
30. črc 2009

ahoj, můžu se poptat na velikost bačkůrek, které jste kupovaly jako ta první, druhé? v jedenácti měsících jsem kupovala 18,5, ted máme druhé 19,5 , vždy o cca půl cm větší, když došlápne, tak nějak akorát....

čtu všude velikosti 14, 15 - to má to moje zvířátko velkou nohu?

susik77
31. črc 2009

berenika: nie, len zacal skoro chodit 😉
aj my sme kpovali prve asi 18-tky, ked sa stavala mala na nozicky ale este nechodila, viac liezla 😉
asi v 18-tich mes. mala 23-jky.

pistok
31. črc 2009

berenika ono nechápem ako je to možné ale čo značka-výrobca, to iné číslovanie
na von máme topánky esssi a velkost 20 - ale sú mu ozaj trošičku priveliké, menšie sa mi zdali málo volné pri prstíkoch
a na doma papučky beďa obuv so žirafou a velkost 13 sú mu akurát ako majú byt, teda trošku volnejšie na prstíkoch
aj som ich porovnávala velkost papučky a topánky, čo teraz nosí a topánky sú asi o pol cm vačšie
má teraz 1 rok a 3 týždne
a ešte kamarátka má mladšieho syna a on mal v kočiari obuté botasky vel 23 a boli také velké ako naše papučky, lebo som bola zvedavá, tak som ich mojmu synovi na chvílu obula

nikkos
1. srp 2009

Určitě sandálky s podepřenou klenbou! To nám doporučil ortoped - prý dětská nožička není stavěná na to, aby chodila naboso.

marorlinko
1. srp 2009

moj nosil topanocky,aby mal pevnu nozku,lebo som citala,ze je to dolezite,nevravim,ze nikdy nechodil v ponozkach v protismykovich,ale to uz lietal jak sarkan., citala som,ze najlepsi etopanocky pre deti su az ku kotnikom najlepsie kozene.

kozinka
2. srp 2009

Já úplně ze začátku, když se začínala stavět a obcházet nábytek, tak jsem malé dávala bačkůrky ( cca od 7-mi měsíců) od roku, to už lítala jak ďas, nosí jen protiskuzové ponožky a nebo na boso 😉

lucustek
2. srp 2009

tak nas Danko sa ucil chodit v botaskach ale kedze mal velmi spotene nozky ked ich mal obute takmer cely den tak sme ich vymenili za sandalky ale vie pekne chodit aj ked je len v ponoztickach len obcas sa smykne kedze mame podlahy a nie koberce. no a na boso ho nechavam ked je velmi teplo ale tu v anglicku to nebyva casto :D

tresnicka7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz