Detské botičky na doma. Kde je koupit?

fufin2
8. črc 2009

Ahoj, chtěla jsem se poradit v čem chodí vaše dítě doma? Někdo říká, že nejlepší jsou jen ponožky s protiskluzovou úpravou, někdo, že normální botičky......, tak nevím. Malá teprve začala pořádně chodit. Děkuji za Váš názor🙂

scharfinka
8. črc 2009

Tak my máme na doma dětské papučky, kupuju ale jen ty s označením žirafy, jsou certifikované jako obuv vhodná pro děti...u nás je podlaha studená, takže ponožky jsou málo....

zulok
8. črc 2009

nam dr..povedala,ze aj na doma topanocky..ale drobec sa plazil a chodil okolo nabytku.. no a zle sa mu potom plazilo.tak chodil len v ponozkach a hlavne sa mu v topanockach nedarilo postavit sa... nastastie nozicky pekne daval..na zaciatku trosku krcil prstiky, ale to sa upravilo..
teraz ked uz pekne cupita..topanockyz as nenosime..lebos a mu vnich v tomto teple velmi poti nozicka 😅

ina.b
8. črc 2009

Četla jsem, že dítě dokud nechodí samo, nepotřebuje bačkůrky ani botičky na doma.
Když už samo chodí, tak by měly být bačkůrky s pevným opatkem. Také kupujeme klasické bačkůrky s certifikátem (žirafou), stojí kolem 140 Kč 🙂 Dělají i "půlky čísel" (např. 14, 14 a 1/2, 15, 15 a 1/2...) Takže bačkůrky kupujeme docela často, vždycky o půl čísla a ty původní hned vyhodíme, protože je malá dokáže pěkně odrbat a zničit za tu chvilku, jak neustále lítá, skáče apod.

reruna
8. črc 2009

Na doma máme textilní papučky se žirafkou, certifikované, s pevným opatkem, stejně jako iina.b. My máme plovoučku, takže v ponožkách, i protiskluzových, to malému strašně klouže. Dokud dítě jen lozí, papučky a botičky jen překážejí a brání správnému postavení nožičky při lezení, takže to jen ponožky nebo měkké papučky.

fufin2
autor
8. črc 2009

Děkuji moc, koupíme bačkůrky🙂 Prosím ještě o radu, kde se kupuji??? Ja byla dnes v humanicu u Daichmana a nic podobného jsem nevidela.

katy1979
8. črc 2009

fufin v zdravotných potrebach skus pozriet.

andulkau
8. črc 2009

fufin ja ich kupujem u nas v normalnej obuve u nas stoja okolo 7-8eur(200-250sk).A mala ma vysoky nart ,tak kupujem bez prstov.A nepoti sa ,tak nozka ,ako ,ked su cele uzatvorene.

kladenacka
8. črc 2009

krámeček s botičkami pro děti v Praze je např. tento: http://www.dpk.cz/cs/prodejny/firemni-prodejna-...
My máme podobný krámek na Kladně. Botičky nejsou levné, ale jsou zaměřeny na zdravotně nezávadnou obuv pro děti.
Domácí obuv: http://www.dpk.cz/eshop/domaci-obuv
Aktuální nabídka viz info na internetu:
Doprodej vybraných jarních vzorů se snížením až 50% z původní ceny

Při první návštěvě prodejny nám bylo řečeno, že na doma bačkůrky nejsou nutné, stačí běhat v ponožkách s protiskluzem (máme všude koberec a jen v kuchyni a na balkonu lino) či na chvíli zkoušet dávat botičky na ven.
Bačkůrky jsou prý vhodnější třeba jen na krátkou návštěvu u babičky a ne je mít celý den na nohou. 1. botky na ven jsme kupovali v 11. měsíci, kdyxž už prcek celkem obstojně chodil bez přidržování u nábytku.

kacka79
8. črc 2009

Tak náš junior bačkory nesnese a hned si je sundá... takže jen ponožky... je to prý nezdravé, máme všude plovoucí podlahy... no ale co s ním mám dělat??

jaaty
8. črc 2009

Práve v poslednej Mama a ja je článok o tom, že pokiaľ je to možné, dieťa má chodiť bosé, resp. v ponožkách.
My sme doma chodili v papučkách, ale v lete som na doma volila ponožky

many
8. črc 2009

no tak já mu papučky nedávám a nechávám ho na boso a nebo v ponožečkách,máme všude koberce a nebo teplé lino

iloha
8. črc 2009

bačkorky se žirafkou jak je psáno výše a jinak bosky............

andy80
8. črc 2009

Kupuju žirafkové bačkůrky, prý není dobré, když děti chodí na tvrdém bosy, prý jen venku po trávě je to zdravé, ale doma nemají chodit bez bačkůrek, tak nevím.

iloha
8. črc 2009

tady si počtěte.........http://www.budulinek.eu/detske_boty/ a u nás se chodí občas v bačkorech, v ponožkách, bosky, ale i v keckách, to podle toho co si zrovna svlékne a obleče. Jinak venku samozřejmě v botkách - poslední dobou od fy bama, v těch se jí zatím nejlépe lítá (teď zrovna jsou v Renu v Tescu ve slevě - původně 1200-1400 Kč nyní už od 389 až po 700Kč.)

kacka.va
8. črc 2009

my bačkůrky nemáme, máme sandálky na ven i na doma, jen je vždycky otřeme. V tomhle věku nehodlám neustále utrácet za bačkory a boty, zatím nám jedny stačí, boty na doma budu řešit v zimě.

andy80
8. črc 2009

Já teda malou přezouvám už kvůli návyku, že doma se v botech nechodí a taky aby neměla pořád na nožičce botičky, občas taky běhá bez bačkůrek, aby si "vyvětrala" nožičky. Malá chodí od 10 měsíce, takže už vlastně 4 měsíce a teď jsem kupovala druhé bačkůrky i druhé botičky a k tomu sandálky. Nepřijde mi tak velká investice 4x do roka koupit bačkůrky za 150,-- Kč.

luciaj
9. črc 2009

citala som, ze na doma maju byt papucky, platnene, lahke - my mame s otvorenou spickou, aby sa jej neparila nozicka v tom, od slovenskeho vyrobcu RAKO (cca 7 eur). ale obcas behame aj na boso alebo len v ponozkach. zasadne nie je vhodne dieta nechat cely den doma behat vo vychadzkovej obuvi (sandalky, topanky) urcenej na vonkajsie prostredie, pretoze su tazke, s pevnejsou podrazkou, hrube, jednoducho nevhhodne na domace nosenie, neprospieva to nozicke. Prave preto existuju rozne druhy obuvi. a ani my predsa doma nechodime v topankach, ktore nosime vonku, lebo je to pre nas nepohodlne, takze urcit rovnako nepohodlne je to aj pre deticky.

kacka.va
9. črc 2009

andy, tak to vám roste nožka v pohodě, ale já se bavila s paní v obchodě a ta říkala, že je docela hodně dětí, které takhle ze začátku vyrostou z botiček během 3-4 týdnů.

basice
9. črc 2009

My to máme tak trochu rozdělené.V létě, když je v bytě teplo, tak malá chodí jen v ponožkách...máme sice plovoucí podlahu, ale nekloužejí to...asi si už zvykla.No a když je chladněji, tak nosí bačkůrky se žirafkou.Někde jsem četla, že pro děti, které se teprve učí chodit je nejlepší chodit bez botiček.Co se týče velikosti botiček, tak zase tak rychle z nich malá nevyroste.Zatím jsme kupovali jen dvoje bačkůrky...

eppik.m
9. črc 2009

fufin: to máš tak ... když mu dám zdravotní botičku na nohu strašně se mu v ní potí noha i když je to sandál otevřený, sice mu zpevní kotníček ale pokuď pořádně nechodí celý den, je to zbytečné, spíše pak překáží při lezení (a stojí cca 500 kč a více) ... tak jsem koupila bačkůrky kvůli chladnému počasí aby mu nebyla od nohou zima, ale ty si pořád sundá a tak to nemá cenu, (musela bych mu je přibýt na nohu 😀 ) a taky se mu v nich potí nohy, takže máme pouze ponožky a stejně zatím nechodí celý den takže si myslím že to cenu nemá ... no ale záleží jakou podlahu máte doma, a jak dlouho ti za ten den chodí ... my v obýváku koberec 😉 a ještě jedna věc kojencům a batoletům strašně rychle rostou nožičky takže počítej s tím když se rozhodneš pro botičky že ti jedny moc dlouho nevydrží a zase kupovat velké boty taky nemá smysl protože pak bota zase nohu nezpevní ...

lvice9
26. črc 2009

Tak nám byla fyzioterapeutkou obuv na doma doporučena, cvičili jsme Vojtovku a malý má mírnou skifozu páteře. Zatím leze a stoupá si u nábytku, ale bylo nám řečeno, že už v tomto okamžiku ano a dát botu. Tak jsme koupili sandálky od Essi, sice nemají žirafu, ale byli mi doporučeny a certifikát také mají. Taky jsme doma měli ponožky s celoplošnou protiskluzovkou, ale prý je to málo a chce to už boty, když se staví a obchází nábytek. 😉 Takže jak vidno, názory se různí. A ortoped mě fakt dostal, když jsem mu volala, tak to vzala sestra a považovala to za obrovský fór, když jsem se ptala, zda mu mám koupit boty či nikoliv. Smála se mi do telefonu a pak řekla: Prosím vás, vy nemáte na boty? Teda vytočila mě takovým způsobem, že už k nim nepáchnu.... 😠

pistok
26. črc 2009

názory sú rozne
nám bolo doporučené, že kožené topánočky s plnou špicou i patou a zavazovat nad členok/kotník.
že látkové papučky nie sú vraj vhodné ani na doma a obúvat hned ako začína obchádzat nábytok
my máme jedny topánky kožené zo zdravotných potrieb na vonka a používal ich aj v byte. teraz už viac začína chodit - za jednu ruku a okolo nábytku - po byte a aj vonku viac chodí, tak sme kúpili látkové papučky so žirafou na domáce nosenie. sú uzavretá špička i pata a na zaviazanie - také isté ako má topánky, len sú látkové. nevidím v tom ziadny rozdiel, len, že majú tenšiu podrážku a sú lahšie. tiež ho nechám aj bosého, ked len chvílku, ale na dlhšie behanie obúvam aj doma papučky
chcela som počúvnut radu lekárky a kúpila som mu na doma z brusenej kože, ale som zle vybrala a sú mu ešte velké (dorastie) a menšie také nemali, tak som mu zobrala aj látkové
naozaj ked ich porovnám látkové a tie z brusenej kože papučky, tak je tam jediný rozdiel a to v cene
látkové 139 Kč a kožené 499 Kč

andyalukasek2008
26. črc 2009

Ahoj holky,
zrovna ve středu jsem se na t optala našeho pediatra. Bačkůrky nepovažuje vůbec za nutné, pokud není zima od podlahy, spíše nechat nožku v ponožkách prostiskluzových. Na ven pevné kožené boty, aby byl pravý úhel mezi podrážkou a zpevněním kotníku a bez klenby uvnitř. Luky zatím pajdá doma v ponožkách, na zimu mu bačkůrky koupím.

petja
26. črc 2009

náš Filípek na doma papučky nechce,takže nenutíme...

petja
26. črc 2009

...navíc teď lítá naboso i venku na zahrádce,no není nic lepšího 😅

shaula
26. črc 2009

Naboso po trávě je to nejlepší, co může být🙂 Teď když je horko, tak je to OK, ale jak to řešíte, když je chladněji? Přemýšlela jsem, že bych koupila nějaké capáčky nebo papučky, protože aby po trávě chodili v ponožkách mi přijde hloupé... Co obouváte vy? Botičky ještě kupovat nechci, protože kluci jen obcházejí nábytek, mezitím lozí, tak podle mě jsou tady botičky spíš na škodu (jak psala Reruna, brání správnému postavení nožičky při lezení).

petja
26. črc 2009

no každá rada drahá,,možná speciální ponožky s pogumovanym chodidlem nebo hadrové capáčky,ale ty malýmu furt padaly,pokud nebyly vyšší jak nad kotník...

lvice9
26. črc 2009

Já zase četla tady http://www.detskaobuv.cz/o-detske-obuvi/rady-le... :
době, kdy se dítě ještě nestaví, plní botičky, tedy ty různě pletené capáčky, pouze úlohu ochranou. V okamžiku, kdy se dítě začíná stavět, musí byť třeba měkčí obuv – plnit svůj základní úkol: udržet při zatížení kolmé postavení paty k podložce.

Musí tedy mít pevný opatek a nizoučký podpatek. Šněrování musí sahat nad kotníčky.

Není ovšem možné opominout ani období prvního postavení. Je důležité, aby dítě při lezení nevytáčelo při odrážení chodidla ani příliš dovnitř, ale především ne zevně. Nejsou tedy již v době lezení botičky na škodu. Zabráníme tak možné změně osy patní kosti a vyvrácení chodidla, zvláště když se dítě staví později, než je obvyklé.

Tak teda fakt nevím, já první boty koupila, ještě zavolám dalšímu ortopedovi ve měste

😝

milik75
26. črc 2009

Ahoj, od nekolika lekaru mam doporuceno, ze i na doma az do 3 let by se meli pouzivat boticky, resp. kvalitni sandalky. Zadne backurky ani se zirafou...neni v nich pevna noha a do 3 let se vyviji klenba. Na prvni krucky jsou nejlepsi capacky a az zacne chodit samo je potreba hned nasadit kvalitni obuv i na doma!! Samozrejme doma je dobre chodit i na boso a stridat se sandalky, tak jak to delame my. Dopoledne je prcek bosy a odpo a vecer ma sandalky.

ewuli
26. črc 2009

i nám dr. doporučil na doma kvalitní sandálky s pevnou patou a klenbou, prý hlavně žádné bačkůrky...