Dětske boty z Deichmanna a stejné z trhu. Je to možné?

pumpicka
11. črc 2009

ahojky holky v patek jsem male koupila v deichmanu botasky ve slevě za 399kč a dnes jsme byli u kamaradky a mala se chlubyla jake ma botičky a kamaradka řekla je ty maš stejne jako naš peta jsem se ji ptala kde je koupila a ona že někde ve městě na trhu za 199kča že peta je ma jen na pisek tak jsem se naštvala a hned jela s botama do deichmanu i s kamaradkou a vše řekla prodavačce a ona se divila čemu se jako divim že tady spousta botu je z polska je to možne vubec???ja myslela že v deichmanu jsou pouze kvalitni boty a ona řekla že maji normalně nakej papir že je mužou prodavat 😒 tak asik přiště pujdu jen na trh ono to vyjde stejně a ještě levněji

sisstin
13. črc 2009

timboctu: a co je u tebe normální obuv? 😕 Tady je ještě Reno nebo Bata, a tim to hasne..zdravotnický nechci, dle mýho jsou šílený a tvrdý 😉 mně se prostě tyhle "zaručeně nejsprávnější" boty příčí, nevěřim, že je to pro děti něco dobrýho, když maj nohu jak ve svěráku...jak jsem tu psala několikrát, tahle obuv se doporučuje jen tady a na SK 😉 nikde jinde 😉

motýlek: díky, juknu 😉

aponchie
13. črc 2009

rieker

martimarti
13. črc 2009

Siss: no já nevím, ale myslíš, že ty botičky odborníci doporučují jen tak z "plezíru". Chápu, jdeš na to pocitově, když píšeš, že se ti "botičky příčí a nevěříš, že je to pro děti něco dobrýho" 😕 😕 , ale přeci jen si myslím, že to není jen tak pro nic za nic 😉 a proč si nenechat poradit odborníkem? Já bych tedy měla strach, že svému dítěti poškodím nožičku 😒 .
A co se týká toho, že se to doporučuje jen u nás a na na Slovensku, tak to přeci neznamena, že je to špatně. Pro příklad: kamarádka žije s holčičkou v Americe a tam se tedy skutečně nic nedoporučuje a nehlídá, nikoho nezajímají kyčle, očkování atp. O všem si musí rodiče získat informace sami. Když jsem viděla, v jakých botičkách šlupičkách přivezla malou, která se učila chodit sem k nám, tak jsem zírala. Taky hned mazala do zdravotnických potřed koupit pořádné dětské botky a koupila si i další velikosti so zásoby 😉 To, že to jinde ve světě dělají jinak ještě neznamená, že správně. 😉 Můj názor 😉

sisstin
13. črc 2009

martimarti: jj, je to pocitový..prostě mně ty tvrdý, pevný boty pomalu až po kolena nepřijdou dobrý 😉 četla jsem na to hodně studií..a přikláním se k tomu, že základ je měkká a lehká bota 😉 ted se zjistilo, že tvarovaná stelka je dokonce pro děti nebezpečná..a ještě před pár lety se říkalo kupovat zas jedině botky se stelkou 😉 takže já se řídím tím, co mi říká můj rozum, a v čem se synovi dobře chodí 😉

sisstin
13. črc 2009

a přijde mi i logický, že když je dítě od začátku chuze napasováno do kotníkových bot, tak ty svaly nemají šanci se přirozeně posílit...a jakmile dostane pak dítě jinou botu, tak je zle....já jsem toho zářným příkladem, od malička jedině kotníkové pevné boty..a ted si zvrknu nohu i bez podpatků na rovině 😉

martimarti
13. črc 2009

Tak to máme stejný 😀 😀 , já mám zvrknutou nohu pořád 😉 , ale já si nemyslím, že je to botičkami v dětství, chodím prostě jako prase 😉 a navíc jsem si párkrát zvrkla nohy /na lyžích a i v lese/ a tak už mám povolený vazy.

A co se dětských botiček týká, vidím to u malý. Ráno, když si ještě chceme poležet po probdělé noci tak jí vyndáme, chodí kolem postelí bosky a je vidět, jak je nejistá, různě plápolá a často padá, jakmile nazujeme botku s kotníčkem /ne po kolena!/, tak si je hned jistá, chodí rovně a vůbec neupadne. I to je o pocitu 😉

sisstin
13. črc 2009

marti: já boty nedávala hodně, hodně dlouho 😉 syn začal chodit až v 16m, zato zase opravdu bezchybně(žádné vytáčení nožky do strany, nepevná chůze, chození po špičkách a podobně), takže já opravdu nevidím důvod ty kotníkové boty dávat..zkusila jsem to jednou, a seděl v nich jak pecka a ztěžka tahal nohy za sebou..no hrůza prostě 😉 ty boty "po kolena" to zas nebylo myšleno doslovně 😅

sisstin
13. črc 2009

marti: takže to, že ti dcerka špatně chodí boska je asi proto, že ještě není na tu chůzi 100 % zralá, a opravdu ji ty boty pomáhají 😉 přece jenom má 13m, takže vcelku brzký chodec 😉 u nás to bylo obráceně, dokud ještě nechodil, tak jakmile jsem mu nasadila boty..tak už se nehnul vůbec 😉 😅

martimarti
13. črc 2009

Siss, ale záleží, jaký botičky vybereš, třeba kotníčkové sandálky jsou lehoučké, ohebné, to není žádný svěrák 😉 . Máme od firmy Essik a jsou fajn.
Ale ty už máš vůči nim nějaký blok, prostě se ti nezdají a asi nemá cenu tě přesvědčovat 😉 , co? Ale ber to, že nejde o tebe, ale o zdravou nožičku tvého syna, tak třeba to ještě přehodnotíš, ne? Loučím se, hezké letní odpoledne. 🙂 🙂 🙂

sisstin
13. črc 2009

marti: no já to asi nepřehodnotim, já prostě nevěřim tomu, že kotníková bota je nutná a jinak se poškodí noha 😉 dle mýho jsou ty kotníkový boty dobrý jako opora pro děti, který třeba ještě správně chodit neumí( váš případ), ale u chodců, kteří už chodí správně mi přijde naprosto zbytečná, ne-li škodlivá...a toto mám potvrzeno z více zdrojů( Norsko, Francie např.) 😉

pumpicka
autor
13. črc 2009

jak tak čtu tuhle diskuzy si řikam co asik nosily děti před 20-30 rokama?????babička ma 75 nohy zdrave nikdy ju neboli nic a to řikala že nosila boty po sve sestře a byli ještě velke ale na nove nebyli penize!!

a myslim že ani žadne kvalitni boty nebyli!!
v dnešni době každy slyši jen na zname značky a ani nevi že nejsou tak kvalitni !!
když vidim že i ja koupila v deichmanu stejne boty jako jsou na trhu tak se kolikrat divim že každy kouka na značku!!
ja už budu koukat jen jaka bota je jak male sedi jak se jí
chodi v botach atd a nebudu koukat jestli jsou za 200 nebo 2000kč a ani jestli jsou z trhu nebo deichmanu

TO JE MUJ NAZOR 😀

sisstin
13. črc 2009

no, ted jsem ještě studovala pár věcí..a kotníkové boty opravdu pro ty nejmenší děti( 9-15m), pak už doporučují boty těsně pod kotník, které jsou lehké, nejlépe kožené a prodyšné 😉 jako neumím si fakt představit třeba tříleté dítě v kotníkové botě 😕

asi to máte každej tak, že si na danou věc přečtete, co nejvíc názorů a pak si vyberete ten, který vám nejlépe sedí..za mě prostě kotníkové boty pro starší děti NE, pokud nejde o horský terén atd. 😎

už k tomu asi nemám, co říct...bylo by to pořád dokola, takže se loučím, hezký den 🙂

janinac
13. črc 2009

Holky já jednou chtěla koupit malému tenisky u Bati...ale neměli velikost, co jsem potřebovala...a tak jsem odešla...a šla jsem do normálního krámu (nééé pro boty) a našla jsem tam úúúplně ty samý...jen byli o víc jak třetinu levnější...ptala jsem se prodavačky jak je možný, že mají stejný zboží na který jsem teď koukala u Bati a mají ho o tolik levnější a ona mi řekla, že si nepotřebujou na botách přidávát o třetinu víc ceny...ale že mají stejného dodavatele....to mě fakt zarazilo...ale od té doby pro boty jinam nechodím 😉
A do dneška kupujeme boty, aby měl pevnou patu...i sandálky. Nemyslím kotník, ale patu. Nechodí v pantoflích, ale na léto bych mu je už chtěla pořídit. A kotníčkové boty měl jenom když jsme šli někam na nějakou delší procházku v lese, kde není rovný terén. A samozřejmě když byl malej a začínal chodit, tak měl bačkůrky s pevným kotníkem...bylo to na doporučení doktorky, protože ze začátku chodil jenom po špičkách, tak aby ho to nutilo mít nohu celou na zemi.

sisstin
13. črc 2009

janinac: no pevnou patu máme taky u sandálků..a tím, co píšeš mi potvrzuješ, že to kotníkový boty fakt jenom pro nevyzrálé malé chodce 😉

a už fakt mlčim 😅

janinac
13. črc 2009

Sis joo já souhlasím..jen bych k tomu dodala, že je to pro začínající chodce a to terénu. I já když jdu do lesa nebo na tůru, si vezmu boty s pevným kotníkem....ale na procházku po městě si vezmu nízký boty (protože už chodit umím 😀😀)

peppapig
13. črc 2009

martimarti, muzu se zeptat, jaky je duvod kotnikovych sandalku, kdyz jsou ohebne a nesveraci. Pokud spravne chapu, tak ty kotnikove boty pro batolata jsou sveraci z duvodu, aby diteti neplandala noha sem a tam. Jsem z toho jelen fakt 😒

kacka.va
13. črc 2009

já jsem u Vietnamců kdysi objevila stejné boty, které měl manžel značkové. Na první pohled fakt k nerozeznání, ale když se člověk kouknul vevnitř na švy, zkusil jak mají ohebnou podrážku a potěžkal je, tak byl rozdíl jasný.

martimarti
13. črc 2009

Peppa: co se té ohebnosti, podešev botičky by měla být měkká a ohebná v nejširsí části, tam, co se ohýbá nožička, bota musí tzv. "jít s nožičkou".
A ohledně toho sevření nožičky, tak samozřejmě kotníček musí být sevřený, ale zase v oblasti prstíku by botička měla být prostorná a dokulata, aby se prstíky nedeformovaly. Proto jsem použila slovo "svěrák", trochu jsem to nadlehčila, abych sissin přesvědčila, že dětské botky nejsou tak hrozné 😉 , což se mi ale moc nepodařilo 😉

Toto vše jsem si zjišťovala, když jsem se připravovala na koupi prvních botiček. Hodně jsem vyčetla z časopisu Máma a já /listopad 2008/.
Takže asi tak 😉

pumpicka
autor
13. črc 2009

muj nazor je že spousta obchodu ma uplně stejne boty jako na trhu jen o 100 nebo 200dražší
i sama prodavačka nam to potvrdila že v deichmanu je spousta botu dovezena z polska

astrane
13. črc 2009

my teď chodíme v těchto(pokud nemáme sanály)-malej si je vybral sám 🙂
http://www.detskeboty.cz/essi-8004-sandy.htm

martinka81
13. črc 2009

Já teda moc nechápu, že je vám divné, že v Deichmanu jsou stejné boty jako na tržnici, vždyť Deichman je jen prodejce, ne značka a takový prodejce si snad může prodávat co chce.

astrane
13. črc 2009

z toho textu vyplývá,že nutně nemusí mít kotníčkoné botky,jen že je doporučují pro batolata jako nejvhodnější..teda pokud nemá dítě nějaký zdravotní důvod a moc toho v botkách nenachodí,není asi nezbytně nutné,aby mělo kotníčkové,ale jen aby mělo kvalitní a dobře padnoucí botky...naopak děti lítací a ještě v náročnějším terénu,kde je možnost vyvrtnutí nohy větší a ty co nemají nožky úplně 100% by měli mít botky kotníčkové+ běhat naboso po různém podloží 🙂 to by měli teda všechny děti....

martimarti
13. črc 2009

No nevím, ale mám pocit, že se tam píše o Opatku a z toho mi vyplývá pevný kotníček. Nebo to chápu špatně? 😕

astrane
13. črc 2009

to je podle toho,co jsem pochopila pevná pata...ne že tam bude je kus látky,nebo sandály co tam mají jen pásek,ale dobře držící pevná pata,která drží tu nohu ve správné pozici,aby nelítala v botičce...tak to aspoň chápu já... 🙂

sisstin
13. črc 2009

opatek je pevná pata,taky máme sandály s pevnou patou,ale ne kotníkový...

majenka
13. črc 2009

Přesně jak píše Martinka81...Daichman je jen obyčejný prodejce-moc kvalitních bot jsem tam teda zatím neviděla. Pro sebe bych tam boty koupila, ale pro malou ne 😉 .

Sandálky máme také kontíčkové (Santé)-kontíčkové boty nejsou kvůli tomu, že dítě špatně chodí, ale že dítě venku obvykle běhá, skáče, po všem leze...a potřebuje chránit kotníky před vyvrknutím...tak, jako každý jiný sportovec.

sisstin
13. črc 2009

majenka:no jak který dítě🙂Tygr venku téměř nechodí,pouze doma,a to nedávám boty žádný,ale až se odhodlá chodit venku,tak stejně kotníkový dávat nebudu,pokud to nebude horský terén,což asi nehrozí...já osobně nevídam po městě žádné dvouleté a starší dítě v kotníkových botách...

astrane
13. črc 2009

tak to aby sis udělala výlet k nám 😀 Nebo do Brna-tady se nosí dost... 🙂

sisstin
13. črc 2009

astrane: do Brna jedu v pátek🙂holky,a to dáváte kotníkový boty i v tehlech vedrech?To já max.nějaký nazouvaky na boso,stejně v tom jenom sedí a max.udělá kolečko jedno okolo lavičky...