Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

eatygrenee
30. říj 2010

ahoj holky, o kolik má být ta zimní botka větší než nožka? my když máme velikost nohy 12 cm, stačí nám ta stélka vnitřní 13 cm? A co dáváte dětem nas nohu do botky mají ponožky i punčochy( když je třeba v botě kožíšek?)

mamkamarketa
30. říj 2010

@eatygrenee ma byt 12mm misto aby se nozka mohla pohybovat.

eatygrenee
30. říj 2010

a kolik je tak horní hranice? chtěla bych botky, aby nám vydrželi i co nejdéle, ale zima je dlouhá.. 😀

eatygrenee
30. říj 2010

líbili se mi jedny, ale ta vnitřní stélka bya 13,8 cma my máme nožku 12 cm tak nevim zda to není moc.

jmisa
31. říj 2010

Nadměrek by měl být zhruba těch 12 mm u většího by dítě zakopávalo, někdo uvádí u zimních 15mm, ale to mi přijde už dost, ono i těch 12mm je dost. 6mm se udává jako vůle pro růst a 6mm, aby se mohla nožička pohybovat, v těsných botkách je zase zima.
Jinak já koupila malému goretexové superfitky, tam stačí ponožka nebo punčoška, sama mám goretexky a i velké mrazy jsem absolvovala v normálních ponožkách. I v prodejně nám doporučili dávat jen punčochu, maximálně na ní tenkou ponožku v obr mrazech a používat směsové materiály, protože údajně bavlna do sebe vlhkost nasákne a pak studí.
Na druhou stranu když jsem dřív nosila kožené, ikdyž s obr kožichem, tak mi v nich byla zima, ať jsem si na nohu narvala cokoli. 😝

eatygrenee
31. říj 2010

jmisa: díky za radu. já právě koupila malé zimní botky vel. 21- tam je délka vnitřní stélky 13 cm-13,1 špatně se to měří a ona má nožku 12 cm. normálně nosíme ted podzimní velikost 20 (tam je vnitřní délka tak 12,5 cm). A pak mi to doma vrtalo hlavou a přemýšlela jsem zda nemám vyměnit za větší za 22- tam je vnitřní délka nějakých 13,7 cm. Ale to už by byl nadměrek 17 mm a to už je asi hodně co? ale zas ta ponožka nebo punčoška teplejší...no mám dilema 😒 😎 😀

jmisa
31. říj 2010

no já myslím, že 17mm je hodně.

beruska2x
31. říj 2010

@eatygrenee u zimnich se uvadi nadmerek i 17mm - u sandalek zase staci 10mm 😉

eatygrenee
31. říj 2010

beruska2x : takže těch 10mm je na zimní málo?

beruska2x
31. říj 2010

@eatygrenee podle me hodne malo.. to budes v lednu kupovat nove - jen s teplejsi puncoskou ma o nejake 3mm vic nez ma delku chodidla.. 😉

eatygrenee
31. říj 2010

beruska2x : hmm asi jo, já si to aké myslela, přemýšlím že je dojdu vyměnit za ty větší. bude tam těch 17 mm,ale zatím je ješě teplo a než je začnem nosit je prosinec a chtěla bych aby aspon do toho března vydrželi 😖 😀

hojda
31. říj 2010

TAk my jsme zkoušeli superfitky o 2 čísla větší (teď máme 24) a v těch 26 opravdu nemohl chodit...to se nedalo, takže nám nic jihého než 25 nezbyde a na jaře se uvídí.

eatygrenee
31. říj 2010

hojda: no co takhle pročítám , tak většina má ten nadměrek u těch zimních 15-20 mm. kolik tedy máte vy?

hojda
31. říj 2010

@eatygrenee To ještě nevíme, botičky ve velikosti 25 teprve přijdou☹....., ale ta 26 se fakt nedala......byl v tom jak koucour v botách...já četla doporučovaný nadměrek u botiček 12 až 15 mm. 2 cm už je hrozně moc.

neu.sona
31. říj 2010

My máme nožičky 14,2 a máme zimní botky 16 cm velikost 24. Chodí v nich úplně v pohodě. Je teda pravda, že má i ty podzimní také 24, ale ty má větší jen o 14mm a v pohodě. Vůbec nezakopává a chodí normálně. Já mám doma krabici od Superfitu a tam je na víku ze spodu takový metr na změření nožky, je tam na konci 23, tak jsem mu vzala raděj větší, tak snad je budeme mít celou zimu.

eatygrenee
31. říj 2010

hojda: já to četla různě, jak jsme ted kupovali botky a nevedela jsem, tak jsem pročetla co jsem mohla, ale nejčastěji se píše ten nadměrek kolem 12 mm u té podzimní obuvy, ale u zimní že má být minimálně těch 15 mm a může být i více. My máme méně, tak se v pondělí hned chystám na výměnu za větší. Bojím se, že ed je ještě hezky, že v nich začnem chodit za měsíc a za dva jí pak nebudou a budu hned v lednu nebo únoru kupovat další.

eatygrenee
31. říj 2010

a sněhule také pořizujete nebo kozačky?

eatygrenee
31. říj 2010

neu.sona: to máte tedy nadměrek větší než 2 cm? a v pohodě ? 🙂

neu.sona
31. říj 2010

@eatygrenee máme u zimních nadměrek 18 mm. Před 2 cm už by to bylo moc.

beruska2x
31. říj 2010

my mame 17mm presne nadmerek a chodi v nich normalne, beha v poho ... mame s membranou takze jine - snehule, nebo tak kupovat nebudu - aspon zatim 😉

luci_enka
31. říj 2010

@weri1 ja jsem mela na mysli uplne nove botky - na MMB se prodava i nove zbozi 🙂 mne je lito dat 200 stovky navic jen proto, ze zbozi se prodava v kamennem obchode.. tak proto jsem se ptala, jestli nektera maminka nemela zkusenost s tou vymenou, kdyby nahodou byly velke ci male ... 😉

weri1
31. říj 2010

@luci_enka promiň nějak mi to nedošlo, tak ozkoušej v kamenném obchodě a pak ty samé na MMB, když budou

eatygrenee
2. lis 2010

beruska2x:Možná se ptám hloupě, 🙂 😀 jak vypadá ta membrána?

beruska2x
2. lis 2010

@eatygrenee 😀 membranu na bote nepoznas, je to vrstva materialu mezi vnitrni a vnejsi vrstvou materialu obuvi.. mrkni tady je popis.. membran je vice znacek ale funkce je stejna 😉 http://www.darky-k-vanocum.eu/detske-outdoorove...

k.ate
2. lis 2010

Tak já netuším, kolik malej má nadměrek v zimní botě, ale nosí ji už teď... botičkách, co měl na podzim měl šíleně studenou nohu a zas na měsíc kupovat "něco mezi" zimní a podzimní se mi moc nechtělo... 😀 Přece jen to jsou docela pálky. Ale přijde mi, že tu botu má větší, než by potřeboval... Zkusím to kdyžtak změřit 😀 Každopádně jsme kupovali o číslo větší, než má ty podzimní, tak snad mu vydrží do jara, když ne, nedá se nic dělat... Vě většíh botičkách mám pocit, že by si nabil čumák 🙂

beruska2x
2. lis 2010

@k.ate my je uz taky nosili, dneska zrovna ne, je tam teplo ale uz je nosil asi tyden v kuse....

mataharyy
2. lis 2010

Ahoj tak dorazili botky jsou super ještě je musíme vyzkoušet. Jen se chci zeptat jaké máte zkušenosti s reklamací na www.detskeboty.cz? Po rozbalení balíku jsem zjistila že tam schází měřidlo nožičky, ale zaplacené bylo normálně, tak asi zapoměli. Hned jsem jim psala, ale teda jsem zvědavá 😒

florule
12. lis 2010

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, máte taky problém s koupí zimních goratexových botiček? Já jsem teď u nás ve specializovaném obchodě koupila poslední v našem čísle a to jsme je měli více než týden objednané. Prodavačka měla dost dlouhý seznam rezervací a říkala, že jim vůbec nedodali vše, co měli objednané, protože výrobci prostě nemají, takže kdybych přišla později, mám smůlu. Říkala, že je jich nedostatek v celé ČR. Je to opravdu tak?

jajka24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
susik77
30. lis 2010

Ahoj, my jsme kupovali tento rok poprve zimni boty v kamenne prodejne v Praze v obchode www.detskeboty.cz a jsem uuuplne nadsena. Koupili jsme superfity, snerovaci. Krasne se obouvaji, uplne lehce. Mala lita po hlubokem snehu, sedi v nem , prijdeme domu a nozicky ma uplne suche a teple. Predtim jsem mela pro ni velky problem sehnat zimni boty, lebo ma vysoky nart. Letos jsem strasne happy🙂 Kupovali jsme je myslim v listopadu. Personal byl neuveritelne ochotny, dost tam litali, byli jsme tam v sobotu dopoledne, meli toho hodne. Stejne byli strasne fajn, mili🙂 Urcite tam pujde aj priste, i kdyz to mame k nim asi kolem hodiny cesty...