Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

veronika.m
6. říj 2010

No to sem si myslela v létě a loni v zimě taky a pak sem byla ráda že sem něco sehnala. Odpovědi, bohužel nemáme velikost už znám nazpamět. 🙂

megi93
6. říj 2010

@pajafra ja osobne už chcem dcérke dávať čižmičky, občasje dosť zima a mám pocit, že botasky, alebo tenké jesenné topánočky sú trochu málo. Od nôh človek najskôr nachladne, takže nemám chuť niečo riskovať. Okrem toho z jesenných topánok sme už takmer vyrástli, takže je zbytočné na pár dní kupovať nové. Ja osobne už tiež nosím vyteplené topánky...

beruska2x
7. říj 2010

holky kdyz mate botky na zimu s membranou tak budete jete kupovat takove ta gumove snehule?? jeste jsem na ne nenarazila.. 😅

pajafra
7. říj 2010

@megi93 Tak jsem se nakonec rozhodla, že ty zimní taky pořeším🙂

beruska2x
7. říj 2010

@pajafra to pores, fakt pak neni nic, natoz z ceho vybirat.. 😉

neu.sona
7. říj 2010

Pajafra : Já mám zimní botky objednané od začátku srpna. Teď je teprve naskladnili a teprve teď jsem jim odeslala peníze a ještě na ně budu pár dní čekat, než dojdou, takže si myslím, že ten říjen je ideální na nakoupování zimních botů. Teda, já měla přesně vybrané jaké chci. Zvolila jsem Superfit, kožíšek, gora-tex a ještě k tomu jsou trochu vyšší, protože u nás je vždy hodně sněhu. Teď jsem se už dívala, že po pár dnech, co je naskladnily, tak už 24 nejsou 😝 , takže je to docela boj.
A hlavně, když si zvolíš solidní obchod, tak si je doma pořádně prozkoušíte a pokud dítku nějak nejsou, tak je nezničené zabalíš zpět a oni Ti vrátí za výměnu botiček i peníze za poštovné. Což mi přijde super. Objednávám leda u jednoho obchůdku 😀

beruska2x
7. říj 2010

@neu.sona Fare nektery modely dalo jen do predprodeje a uz ani nebudou a to je zacatek 😅

neu.sona
7. říj 2010

beruska2x, já si taky myslela, že koupím ještě nějaké sněhule, ale přesvědčilo mě víc lidí, že to opravdu není potřeba při kvalitních botičkách 🙂

beruska2x
7. říj 2010

@neu.sona takze nebudes??? ja nevim, zase do ty brecky.. to aby neco clovek furt schanel 😉

beruska2x
7. říj 2010

pry my byt nejhorsi zima za 1000 let 😅 😀 😀 😀 😀 😀

ludmilka
7. říj 2010

Holky, vlani sme mali snehulky Superfitky s goretexom, uzasne, nedam na ne dopustit, brecka, sneh, mraz-nozicky stale suche a teple, boli to nase prve boticky na chodenie, mali krasne makku podrazku,. Ideme do nich aj tuto zimu, ale este cakam ci nam nepodrastie nozicka. Inac v Prahe je super obchod v Galerii Fenix za internetove ceny a dokazu super poradit, odporucam 🙂 🙂 🙂

ludmilka
7. říj 2010

Este vyhoda u Superfitov je, ze maju vyndavaciu vnutornu stelku, takze na nu mozete dieta kludne postavit a vidite, ci vyhovuje velkost, pripadne ci uz nie je treba kupit vacsie 😉 . A u tych boticiek, ktore nemaju vyndavaciu tu vlozku, je dobre merat vnutornu stelku pomocou brcka, strcite ho dnu dopredu a ono sa zahne samo vzadu na paticke a potom odstrihnete v mieste, kde sa zahlo 😎

megi93
7. říj 2010

A ešte ma napadlo, koľko párov čižiem kupujete na zimu? Ja som rozmýšľala o dvoch pároch, len neviem či to bude stačiť 😒

neu.sona
7. říj 2010

My budeme mít tyto 😉 , taky si myslím, že budou super. Budou to naše první zimní botky, ale vzhledem k tomu, že máme superfitky podzimní/jarní, tak si nemůžu vynachválit.

shaula
7. říj 2010

@pajafra Zatím jsem koupila "jen" teplé podzimní, možná i do lehké zimy by se hodily. Musela jsem, protože z předchozích už vyrostli. Jinak klasické zimní (zřejmě podobné jako neu.sona) budu kupovat až do sněhu, dřív to podle mě nemá smysl, opravdu se špatně odhaduje velikost. Když nemají jedny, mají jiné 😉

@megi93 Jenom jedny, víc je zbytečné, obzvlášť jestli budeš mít goretexové. 😉

megi93
7. říj 2010

@shaula no take mať asi nebudeme, zatial chcem jedny take slušnejšie, teda elegantnejšie a jedny športové, na bláznenie do snehu. Av tom prípade sa obávam premočenia a toho, čo jej obujem potom. Len neviem, či dvoje budú dosť

pajafra
7. říj 2010

@neu.sona Taky vybírám v Superfitech s kožíškem - jen nevím,jestlinižší nebo vyšší. Nejsem si jistá, jestli by ty vyšší nedělaly nějakou paseku pod kombinézou.... A na kombinézu se zřejmě nevejdou.

pajafra
7. říj 2010

@shaula Jaké jsi koupila ty teplé podzimní? Mě tady všechny straší, že ty zimní už potom nebudou...

shaula
7. říj 2010

@pajafra Máme tyhle: http://www.detske-boticky.cz/obuv-detska/zimni-... (jen v jiné barvě). Já nemám strach, že bych nekoupila. Naopak se bojím, že bych takhle dopředu netrefila velikost - přece jenom jim pak budou muset vydržet až do jara 🙂 (kupovat třetí zimní boty se mi teda fakt nebude chtít, je to pálka... 😝 ).

@megi93 No tak ty do sněhu kup goretexové a máš po starostech. Mmch, osobně si myslím, že pro dítě je lepší koupit boty praktické než elegantní 😉

pajafra
7. říj 2010

@shaula Díky🙂 Musím v noci projet nabídku na netu🙂

lalus
7. říj 2010

http://www.bata.sk/artikel/80996
my máme tieto, už sú doma - pre vašu inšpiráciu. ešte sme také nemali, ale počula som na ne tiež chvály tak dúfam, že budú pravdivé

florule
7. říj 2010

ahoj holky, myslíte, že jsou goretexové boty vhodné i pro dítko, které teprve začíná chodit? Někde jsem četla, že jsou hodně tvrdé a pro děti, které ještě neumí dobře chodit, jsou nevhodné. Kubík se teprve začíná pouštět, takže je bez držení hodně nestabilní, tak abych nekoupila špatně.

neu.sona
7. říj 2010

@florule gora-tex sám o sobě není tvrdý materiál, je to vrstva v botě hned pod kůží. Samozřejmě záleží, jaké botky vybereš, každý výrobce to má jinak. Gora-tex se dával hodně do trekingových botů a pohorek do hor. Je to membrána, která funguje tak, že je prodyšná, odvádí vlhko a nepropustí vodu. Samozřejmě by ses o ty boty asi měla nějak starat, ale vzhledem k tomu, že dítěti nevydrží boty dýl jak půl rok, tak je to asi zbytečný nějaké impregnace a tak.
A GTX se většinou dělá u těch pohorek a tenisek s Vibramem, to je v podrážce, to jsou potom možná trošku tvrdší, ale je to na dlouhé povídání..
Prostě, pokud jsou ty botky pro děti, tak musí odpovídat tomu, co to dítě potřebuje. Za to platíš ty peníze taky, že?
Takže určitě doporučuji botky s GTX pro dítko, co začíná chodit 😉

megi93
7. říj 2010

No ja neviem, ja som práve zistila, že goratex sme mali minulý rok a čistá katastrofa. malá ich mala nonstop premočené a keď nebol sneh a nemala mokré nohy, tak mala nožičky studené. A to som ich v kuse umpregnovala... Takže tento rok určite zvolím čokoľvek iné.

@shaula doma máme malú parádnicu, ktorá chce nosiť aj v zime šatky a sukničky ku kabátiku a k tomu jej zase nedám športové bagandže, keď bude sucho a budú teplučké.... Ale chcem aj športové, keď sa bude blázniť vonku, aby zase nebola ako fiflenka v črievičkách 😀

neu.sona
8. říj 2010

@megi93 tak si je měla reklamovat 😉 , pokud dáme peníze za to, že to má GTX, tak by měl rozhodně fungovat.. A co to bylo za značku?
Já osobně si myslím, že gora-tex jsou pro botky kožené s nějakou malou kombinací. To to potom drží a nepromoknou. Já osobně mám pohorky s GTX nikdy nepromokly. A pak zase tenisky od merrel a ty protekly od začátku ☹

brnka
8. říj 2010

ahojte, chcem sa opytat tych, co maju skusenosti so zimnymi topankami s GTX - ked maju topanky tuto membranu, nemusia mat uz zvnutra kozusinku? Alebo mam pozerat radsej aj s kozusinkou? dakujem 🙂

shaula
8. říj 2010

@florule Je to jak píše neu.sona, určitě mezi goretexovými botami najdeš tvrdé i ohebné, stejně jako u jakýchkoli jiných. Chce to prostě konkrétní botičku osahat a ozkoušet, jestli splňuje to, co dětská botička splňovat má.

@megi93 Tak to musely být nějaké nekvalitní, asi bych reklamovala. Já jsem zatím s těmi goretexovými maximálně spokojená, kluci se mi v nich vždycky protáhnou mokrou trávou, takže z botek teče, ale uvnitř mají suchoučko a teploučko. Dokonce mi v nich jeden ťápl do hluboké kaluže, no ponořil se skoro po kotník, a botka uvnitř suchá 🙂 A to jsem je ani neimpregnovala, páč jsem na to zapomněla 😀 😅 Uvidíme ještě, jak obstojí ve sněhu, ale jsem přesvědčená, že taky na 100 %. Už nikdy na podzim a zimu jiné než goretexové 😎

florule
8. říj 2010

díky za radu, snad nějaké vybereme 🙂

neu.sona
9. říj 2010

@brnka já objednávám i s kožíškem uvnitř, ať tam má pořádně teploučko. Ten goratex sám o sobě moc nehřeje, ale třeba pro děti vyrábějí botičky trošku jinak. Jak jsem psala GTX je membránová vrstva, která má zajistit sucho a prodyšnost. To teplo moc ne, ale určitě, když má botičku prodyšnou a suchou, tak mu bude teploučko.. Ale píšou tady maminky zkušenost, že s goratexem bez kožíšku mají také teploučkou nožičku, nevím, nemůžu posoudit 😉 .

brnka
9. říj 2010

@neu.sona , dakujem 🙂 . Hmmm, aj tak neviem, co vybrat, ak bude dlho teplota okolo nuly, obavam sa, ci sa mu nebude v kozusinkovych potit noha a kupovat dvoje zimne topanky sa mi zda zbytocne....