Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

martinka81
19. říj 2010

@dagina taky čekám na podklady k platbě, objednávala jsem v neděli, tak jsem zvědavá, kdy to přijde. Ono tam píšou, že je posílají, až když mají objednávku připravenou, asi toho mají hodně a často jsou boty vyprodaný a pak musí vracet peníze.

mataharyy
19. říj 2010

@vendulka ano můžeš mít štěstí a koupíš naprosto dokonalé potky i za málo peněz, ale tak všeobecně nemám se sněhulema dobré zkušenosti, když pominu to že jsem je jako malá nenáviděla tak i u sester mi vadili, chodili v nich nakřivo, protože jim sjížděla noha z té stélky, tahali je za sebou a když jsi jim vyndala nohu tak jí měli mokrou a studenou. Každopádně uvidíš, když nesednou tak je můžeš v obchodě vrátit 🙂

vendulka
19. říj 2010

@mataharyy tak já sněhule nemyslela ty klasické,ale takové nevím jak to napsat no, však uvidím co donese či nedonese a na tu hoďku třeba na bobování budou dobré... 😉

mataharyy
19. říj 2010

@vendulka no uvidíš jak dítku padnou a třeba bude mít babička šťastnou ruku 😉 i to se stává a když nebudou sedět, tak tak je prohodíte za jiné 🙂

neu.sona
19. říj 2010

Můj názor tedy je, že dítěti koupím raděj jedny boty a to kvalitní. My máme superfitky podzimní kožené, malý v nich dělá všechno a vypadají pořád dobře. A klasický sněhule za pár korun bych nekoupila, protože si myslím, že kazí nohy. Právě při tom bobování a sáňkování tu nohu nejvíc zatěžuje. Ne při normální procházce nebo chození (pokud nenajde kupu km samozřejmě). Takže si myslím, že ty jedny opravdu postačí.
A my s manželem si teda kupujeme taky pohorky s goráčem a stojí některé třeba přes pět tisíc, takže proč nekoupit i dítěti kvalitní. Prostě, když je nosíme my, tak je má nosit hlavně i to dítě.

morgan
19. říj 2010

@mataharyy utahovala jsem, povolovala, no prostě kde co 😀.
Jinak zatím zůstanu jen u těhle, sušit se snad nebudou muset, když by vevnitř měli zůstat suché a pak se v průběhu zimy rozhodnu jestli ještě nějaké přikoupím, podle toho jak budu s těmahle spokojená 😉

morgan
19. říj 2010

@zuzik.3 no přítel taky dost zuřil, že je to uplně na ho.... 😀., ale fakt mě to dost štve, prodavačka mi ukázala jak to tam mám zašoupnout, jenže při chůzi se to prostě stejně pohne jinam....
No a ty tvoje boty se ti nedivím, že se ti nechce reklamovat, ale zase aby ho to nějak netlačilo nebo s tím prostě neměl nějaký problém 😒

zuzik.3
19. říj 2010

@morgan tlačit HO to určitě nebude neboť v tom bude chodit dcera 😀 😀 třeba se tam ještě dostanem než v tom začne chodit. Zatim má pořád podzimní, jen jsem nastříkala impregnací a ráno po návratu z obchodu jsem schválně zkoušela a nožky má pořád teploučké takže zimní zatím nevytahuju 😉

lanka
19. říj 2010

@morgan nestraš - dneska jsme si je koupili. Ale po pravdě taky si myslím že to chce vysokou ponožku a nebo punčochy. Dokonce v nich i blbě šmatlala když měla tenký ponožky. Ale koupili jsme dvoje tlustý vysoký zimní a v nich jí to štráduje docela dobře. To mě ještě prodavačka ukecávala na jiný střih taky s goretexem, ale o skoro 4 stovky dražší a se sucháčema a já upřednostňuji tkaničky (přijde mi že je líp dotáhnu na nožku než sucháče).
Jo a navíc podařilo se mi goretexy lokalizovat v Brně v Olympii v humanic - tam jsme je zkoušeli (strčit za patu prst) a dostali jsme se až na číslo 25, odradila mě tam cena prodávají je za 1700kč a já věděla že na netu je seženu a pětikilo levněji + pošta. Ale dneska v Brně v Žirafce vytáhli vložku, změřili na milimetry nohu malé, vytáhli si papírek příslušné délky a priložili na vložku. Malé naměřili 135mm takže podle nich by správně měla mít tyhle boty č. 23(nadmerek přesne 1.5cm), ale ještě zima není, tlustá ponožka k tomu tak jsme nakonec odešli s číslem 24 což vyšlo na nadměrek 2cm.
vyšli nás tam na 1300Kč. takže to je skoro to samý jak po netu plus pošta (akorát jsme je mohli zrovna na místě vyzkoušet)
Třeba aspoň těm co to maj do Brna v dosahu to nějak pomůže.. 😉

zuzik.3
19. říj 2010

@lanka tlustou ponožku jsem loni dala do superfitu snad jen 2x, stačila normální, ale ne 100 % bavlna

lanka
19. říj 2010

@auzik.3 No mi tu tlustou ponožku potřebujem na vyplň do šířky boty. Malá má holt úzké chodidlo (zdědila to po mně, taky s tím mám potíž když sháním boty co musí sednout) za chůze jí lítá nožka do stran a dotáhnou ta bota tolik nejde, takže to hodláme řešit takto. Hádám že tím nic nezkazíme...

morgan
19. říj 2010

@zuzik.3 promiň 😀

morgan
19. říj 2010

@lanka no tak jsem aspoň zvědavá, jestli vám ten jazyk vadit nebude 😉, vysoký ponožky ještě nenosí, ale asi bude...jinak mě prodavačka taky nabízela ještě jiný, s obrázkem, a pak jsem na netu zjistila že jsou taky o pár stovek dražší, tak jsem ráda, že jsem si vybrala tyhle, protože se svou náturou, bych pak určitě ty dražší neodmítla 😝

lanka
19. říj 2010

@morgan No já taky - měla jsem v plánu s jejich nošením ještě počkat až bude víc zima, ale pro jistotu asi začnu, páč po doma mi je odmítá nosit (doma vždycky lítala jen v ponožkách) třikrát oběhne stůl a pak mi řekne stačí vyndat (=sundat).

simounah
19. říj 2010

Ahoj, chceme kupovat tyhle superfitky se suchým zipem
http://www.detske-boticky.cz/zimni-obuv/superfi...
malý má nožku zhruba 13,2 a přemýšlím o velikosti č.23 (kde je uváděná stélka 152), nemáte někdo dítě se stejnou nožkou a jakou jste koupili velikost vy?
Lanka (výše) mají podobnou nožku a brali 24, ale to mi pro nás přijde veliké 158 stélka.
Co myslíte? Fyzicky se k Superfitkám nikde nedostanu, tak musí kupovat přez net.

lanka
19. říj 2010

@simounah nejsem odborník. Jen všude doporučují 1.5cm max 1.8 já vzala nadměrek 2cm protože něco se vyplní tou tlustou ponožkou. Ale podle toho co ty píšeš tak nožku máte o něco menší a boty mají stélku delší než ty co jsme koupili my (měřili stélku těch co jsme si odnášely). Takže nadměrek u vás je 26mm a to už je docela dost.

simounah
19. říj 2010

Lanka díky za názor a ještě se chci prosím zeptat - kde je ten obchod Žirafka v Brně kde jste nakupovali (pokud by se nám tam podařilo zajet) a mají tam teda ty Superfitky za 1300,- jak píšeš a mají tam i modely na suché zipy?

simounah
19. říj 2010

aaa už jsem to asi našla
http://www.zirafka.com/o-nas

mataharyy
19. říj 2010

@morgan tak nic no 😀
@lanka tak výborně, použiji tě jako "měrku" malému jsem taky naměřila 135mm a tápala jsem jakou teda velikost, tak pokud vám doporučili 23 tak mám jasno 😵 Díky 😀
@simounah no přes nadměrek 17mm bych nešla, aby pak nezakopával a neplavala mu v nich nožka 😉

dadka2
19. říj 2010

Já mám taky v plánu, koupit Superfitky (goratex na suchý zip), uplatníme slevu 10%, tak vyjdou o něco levněji, koukala jsem, že je mají již od 1200,-.

dadka2
19. říj 2010

Já taky měřila nožičku doma a pak nám v obchodě sedla velikost přesně naměřená plus nadměrek, takže bych je koupila i po netu.

dadka2
19. říj 2010

@simounah v tomhle obchodě ti je případně zdarma vymění, pokud nesednou🙂 a poštovné ti proplatí, tak si s tím nelam tolik hlavu🙂

simounah
19. říj 2010

jo četla jsem to v podmínkách, č.24 si myslím je pro nás určitě veliké, ale k naší nožce se víc blíží jen č. 22 stélka 145. ale to mi přijde malé, když dám nějakou tu ponožku a pak noha poporoste a bude leden, únor. myslím, že 23 budou asi ty pravé.

dadka2
19. říj 2010

no vidíš šikulka🙂, klidně jim pošli rozměr nožičky a oni ti taky poradí, já to taky tak dělala🙂

lanka
20. říj 2010

@simounah jo to je přesně ono. Mají i sucháče, ale nevím za kolik. Já chtěla tkaničky.
@mataharyy no proto jsem to sem celý psala 😀

dagina
20. říj 2010

Ahojky maminy,

@martinka81 to jim to teda trvá..., hrůza. Nedovedu si představit boty ještě měnit, to by byla procedura snad do konce zimy 😖.
@simounah malá má také 13,2, ale moc neporadím..., volala jsem kvůli tomu 3x, ještě dva maily, a paní se dušovala, že ta 23 je opravdu dost, aby si malá nezvykla na špatnou chůzy.... . Ale 100% o tom přesvědčená nejsem, možná bych se příkláněla také k 23, těžko říct když se botka nemůže vyzkoušet... . Přinejhorším je vyměním, ale zase to bude zdržení...., boty už potřebujeme, malá má studený nohy v podzimních.

brnka
20. říj 2010

dievcata, mne minuly rok predavacka v obuve povedala, ze v zimnych topankach ma byt rezerva kludne tych 1,5 cm (v zime predsa nohy aj ruky "puchnu"), tak sme aj kupili - mali sme topanky Essi, vydrzali celu zimu a maly v nich aj v pohode chodil 🙂

brnka
20. říj 2010

inak Superfitky maju aj v predajniach Humanic 😉

dagina
20. říj 2010

Jinak už jsem dostala podklady k platbě, tak to zase taková časová hrůza není, kdyby měli ty první co jsme vybrali, bylo by to ještě rychlejší. No jsem teda na tu velikost zvědavá... .

@mataharyy a tobě už odpověděli na dotaz????

evulatko
20. říj 2010

Holky z Prahy, neporadily byste mi nejakou kamennou prodejnu na zimni boticky, kde jste byly spokojene? Diky moc🙂