Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

zuzik.3
20. říj 2010

@evulatko www.detskeboty.cz otevřeli nedávno prodejnu v Praze - V areálu Holešovického pivovaru a ještě boty www.dpk.cz jsou v Praze 2, ul. Francouzská 30

evulatko
20. říj 2010

mockrat dekuji, pujdeme to vyzkouset🙂

mataharyy
20. říj 2010

@evulatko na národní byla prodejna Dr. Martens a měli tam i dobré dětské botky, ale už jsem tam nebyl dost dlouho, tak nevím jak to tam teď je 😀

evaviki
20. říj 2010

@evulatko v DPK som dnes bola, dostali novy tovar- zimne boty Primigi, ale budu vybalene az buduci tyzden.. Takze ak sa tam planujes zastavit, tak vtedy uz bude vacsi vyber (pripadne si tam zavolaj, ci uz ich vybalili, aby si sa nehnala zbytocne) .-D

evulatko
20. říj 2010

holky, jste zlate, mockrat dekuji🙂

sisa32
20. říj 2010

Holky, nevím, jaké botky pro malou. Líbí se mi Superfity, ale našla jsem krásné botky, taky s gore texem zn. Viking. Znáte je ? Jaké jsou ?

efkas
20. říj 2010

prodejna ESSI botek na Pankráci.české boty za slušnou cenu,máme je nejraději 🙂
prodejna botek FARE v DEjvicích u kulatáku a ted maji snad novou prodejnu na Žižkově,české,taky cenově dostupné
KTR botky prodejna kousek nad Jiřím z Poděbrad
přesné adresy najdete na netu 😉

dagina
22. říj 2010

Ahojky,
tak dnes nám superfitky přišly, jsem z nich absolutně nadšená, vůbec nejsou široké (jak jsem si myslela), úžasně lehké a ohebné. I ta velikost je dobrá, trošku větší..., spíš tak akorát na silnější ponožku a aby vydržely celou zimu a brzské jaro. TAkže můžu jen doporučit. Fakt mám radost 🙂, ještě teda uvidíme, jak se v nich malé bude capat .. 🙂, doufám že dobře.

@sisa32 ahooooj 🙂, Vikingy jsou jediné botky s goretexem, které u nás jsou k sehnání a mohla jsem je vidět v reálu ..., ale mě příjdou jako obyčejné sněhulky, i když pravda, na pohled jsou krásné, obzváště holčičí barvy 🙂. A ty suché zipy pevně nožku asi moc nedrží 😖...

beruska2x
22. říj 2010

@dagina tak gratuluju 😉

my jsme v zimnich dneska byli poprve venku a taky super 😉 vybrali jsme fakt dobre, malej v nich pekne chodi, nozky mel teeplounke ale ne spocene... taky mam radost 🙂

majdula
22. říj 2010

Ahojky,

dnes jsme v Brne koupili snerovaci Superfity tyhlety http://www.detskeboty.cz/superfit-5-00043-06.htm
a byli jsme v takove nove prodejne na Taborske (jmenuje se to u krtecka, u zajicka, nebo tak nejak 😅 )
Maji i ty na suchace a dostanou jeste dalsi, jinde uz jsou dost vyprodane... tak treba to nekomu pomuze.
Jo a hlavne ceny jsou tam slusne, jako ty nejlevnejsi na netu 😲

Naopak jsem byla zklamana ze Zirafky kdyz jsem kupovala podzimni botky, tak je tam meli o tri stovky drazsi, nez ty stejne na Masarycce... (i tam meli stejne ceny jako na netu, akorat zrovna Superfity tam nevedou).

dagina
22. říj 2010

@beruska2x máte také superfitky, viď..., musí se ještě něčím stříkat?? Taky se to tady myslím řešilo..., ale už nevím jak se to dořešilo 😅

@majdula máme stejné, jen jinou barvu 🙂

shaula
22. říj 2010

@dagina Dříve jsem byla taky hodně nedůvěřivá k suchým zipům, teď máme poprvé boty na suchý zip (zn. Primigi) a musím říct, že je to super! Rychle se zapínají, drží dobře, neodepínají se, a botku stáhnou úplně stejně jako šněrování. Je pravda, že to nemám zatím odzkoušeno ve sněhu, ale zřejmě budou asi lepší než šňůrky obalené sněhem 😉
Je dobře, že jsi s botkami spokojená, ony Superfity jsou opravdu dobré na užší nožky (měli jsme jejich celoroční).

majdula
22. říj 2010

@dagina Jakou, tu fialovoruzovou? 😉
Ja uvazovala jeste nad tema suchacema, ale prcek ma uzkou nozku a prislo mi ze tkanickama mu to pekne dotahnu. A tkanicky vypadaji dobre, neklouzave, ze by se nemusely rozvazovat...

Jo a doporucovali mi tu impregnaci, nekoupila jsem ji, ale mam letacek, jdu najit...

shaula
22. říj 2010

@dagina Na nutnost impregnace goretexových bot jsem se při koupi ptala, bylo mi řečeno, že i goretexové boty se impregnují. Upřímně řečeno jsem je ale nenaimpregnovala, protože jsem je potřebovala hned použít, tak jsem to nestihla a neudělala jsem to ani později... A boty jsou úplně v pohodě, nepromoknou (v mokré trávě ani při náhodném ťápnutí do hluboké kaluže).

majdula
22. říj 2010

Tak je to Collonil, pry je to i (hlavne) na goretex, staci nastrikat jednou pred prvnim pouzitim boticek a pak za sezonu jeste tak dvakrat... www.collonil.cz

Ted vypadam jak nejakej prodejce bot a impregnaci 😀

dagina
22. říj 2010

@majdula jj, takové ty temně vínové s růžovým prošitím, vypadají moc dobře - ostatně jako všechny 🙂. Jinak naše má také poměrně úzkou tlapku, proto se mě pro ní možná dají boty na sucháče takové "mohutné" a nedobře držící.
Šněrovačky, konkrétně u těch superfitek mi přijde, že pěkně kopírují celou nožku - kotníček, chodidlo, nožka v nich je jak ulitá.

@shaula no já ani nevím proč mi ty botky nasucháč přijdou jak sněhule, viděla jsem jen Vikingy, ostatní jsou třeba lépe vyztužené, nevím. Pak u větších děti to je asi šumák zda na šnůrky či sucháč, spíš se mi jedná u děti cca do 3 let. Tak s tou impregnací teda nevím, takový sprej u nás asi neseženu.... 😖

dagina
22. říj 2010

@majdula a který konkrétně doporučili na superfitky?? Ted jsem koukla na ten odkaz a ten jeden imprgnační sprej mám doma - je to impregnační sprej na hladké usně, ten může být??? Koupila jsem ho v zimě v Daichmanu při koupi nějakých křusek pro sebe.

dagina
22. říj 2010

teď jsem se dočetla, že je vhodný i na TEXové materiály, takže to je dobrý 🙂, hned nastříkám 🙂.

majdula
22. říj 2010

@dagina Ty vinove jsem prave zkousela prckovi taky, ma (i kdyz je to kluk 😅 ) totiz vinovou kombinezu s ruzovym 😀 😀 😀 Ale meli bohuzel jen 20 a R. potrebuje 19... Ale byly krasny...
Ty spreje tam meli dva, jeden Waterstop byl na kuzi I na goretex
http://eshop.geminiplus.cz/impregnace-a-osetrov...
ten druhej modrej byl JEN na goretex...
to byl tento http://eshop.geminiplus.cz/nano-tech/nano-impre...
Uprimne, ja se na to asi vyprdnu a nebudu impregnovat vubec, jako kdyby to byly moje boty na nekolik let, tak jo...

dagina
22. říj 2010

@majdula kamoška právě objednala pro kluka také ty s růžovým, ale bude je vracet, na netu se jí prý zdály jiné..., nevím, dle mě ty barvy jsou docela reálné, ale to je jedno...
No já když ten sprej mám doma, tak je stříknu 🙂.

dagina
22. říj 2010

@majdula hm, ten modrý je více ekologický píšou 🙂...

majdula
22. říj 2010

@dagina Mne na netu pripadaly vic ruzove, v realu jsou spis takove tmave, tlumene... prave proto bych do nich klidne sla i pro kluka...
Ja jsem z toho nakupu takova cela rozjarena 😅 holt "moje" prvni zimni boticky, no... ted aby vydrzely aspon chvilku, prosiiiim... pac podzimni jsem kupovala v zari a uz je muzu zase schovat ☹

dagina
22. říj 2010

@majdula naše to jsou také první zimní 🙂, a podzimní jsem též kupovala před měsícem, ještě je teda chvili unosí, kupovala jsem je s tím, že je bude mít tak na dva měsíce 😖, oni jsou stejně od odráedla dost dorasované - zejména špičky, ještě že je má gumové (špičky).

beruska2x
22. říj 2010

@dagina nene my mame Fare 😉

mataharyy
22. říj 2010

Ahoj,
tak máme objednané superfitky a moc se na ně těším, jináč jak jsem se jich ptala na tu velikost, tak mi odpověděli že na zimní botky doporučují nadměrek do 15mm, tak jsem vzala tyto http://www.detskeboty.cz/detske-zimni-boty/supe... velikost 23 a naměřenou nožku má 135mm tak uvidíme. Hned jsem koupila i impregnaci, vyhrožujou že bude krutá zima a hodně sněhu tak aby něco vydrželi. 🙂

neu.sona
22. říj 2010

@mataharyy my máme ty samé, akorát 24. jsou skvělé 🙂

mataharyy
22. říj 2010

@neu.sona no doufám, než by mi je případně prohodili za jiné, trvalo by to dlouho a dítko by mělo místo nohou rampouch 😀 Mám jen trochu obavu že když ten skucháč zvlhne tak nebude suchat, ale uvidíme 🙂

simounah
22. říj 2010

I nám dnes přišly Superfitky na suchý zip a jsem moc spokojená - vypadají fakt dobře - lehoučké, teploučké,hezky ušité. Máme nožku 13,2 jak jsem tady už psala a vzali jsme č.23a myslím, že je to akorát. Takže opravdu Superfitky doporučuji.

fiallinka
22. říj 2010

@dagina super, takže nakonec jsi koupila taky spíš tu menší velikost, že?

dagina
22. říj 2010

@fiallinka neee, tu větší 🙂 tj. 23. Ale už může nachumelit 🙂.