Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

dagina
19. říj 2010

Ahojky, tak jsem teda na detskeboty.cz docela nabroušená nebo spíš zklamaná. To, že mi paní včera odpoledne poslala mail, že naše vybrané botky nemají mi tak nevadí, vybrali jsme jiné, ale od té doby žádná odezva, mají poslat podklady pro zaplacení z účtu a nic. Koncem týdne se má ochladit a snad i chumelit..., prostě když něco objednávám přes net, je to obvykle s problémama ☹.

mataharyy
19. říj 2010

No @morgan neděs to jsou jedny co jsem měla vybrané a druhé jsou ty modré od @neu.sona jen mezi nimi váhám... Ty mi k nám příjdou lepší tím že jsou vysoké, ale zas tamty jsou moc pěkný 😀 No hodili by so oboje, ale zas banku jsem ještě nevykradla... 😅

mataharyy
19. říj 2010

@morgan a nemůže to být tím že jsi mu je moc utáhla, nebo málo? Mě se to stalo když jsem jednou šněrovala boty ségře, jinak jí padli v pohodě, ale nějak jsem to blbě zavázala a dřeli jí 😅

f.miracle
19. říj 2010

Zatím jsem kupovala botičky vždycky u Bati, tentokrát jsem tam ale žádné vhodné nenašla, takže jsem zavítala do prodejny DPK a byla jsem velice mile překvapená - velký výběr a ochotná prodavačka, která mi se vším poradila, malému změřila nožičku, posoudila její tvar a podle toho nabídla vhodné boty.

zuzik.3
19. říj 2010

@morgan loni jsme měli stejné, jenom jinou barvu a je pravda, že ten jazyk je tam divný, musela jsem ho vždycky jakoby přeložit. Manželovi to nešlo, nadával u toho, že to tam má nadlachmané 😀
Já mám momentálně taky problém. Prohlédala jsem ty naše nové botky a zjistila jsem, že na vložce jak je tam ta podpora klenby, tak jedna je všitá/posunutá výš k začátku vložky.....a má to spíše pod kloubem palce. Tak nevím co s tím, jestli to nechat tak nebo tam jet, což se mi moc nechce..........

beruska2x
19. říj 2010

@zuzik.3 tak my to tam mame v pohode tu stelku, treba by to je jen vymenili kus za kus...ale je to mekoulinky...

mataharyy
19. říj 2010

Nikdy by mě nenapadlo že vabrat funkční a pěkný boty malému dítěti mi zabere tolik času 😀 Poslala jsem mail s dotazem na detskeboty.cz a uvidíme našla jsem tam troje boty, tak jsem zvědavá které nám doporučí... Ještě se chci zeptat kolik párů zimních bot máte?? Jedny mi příjdou málo a nejsem si jistá že v těch od bati mu neumrznou nohy když je nechám jako pohotovostní, tak dumám či koupit rovnou dvoje... 😕 😨

neu.sona
19. říj 2010

@mataharyy my máme zatím jedny. Je to naše první chodící zima, tak uvidíme, jak se to vyvine. Zatím mi ale přijde zbytečný mu kupovat dvoje. Za ty peníze od nich očekávám kvalitu, tak aby mu stačili jedny boty na celou zimu, ale teď otázka, jak mu poroste nožička, takže to nechávám otevřený a prostě uvidíme.

beruska2x
19. říj 2010

@mataharyy loni jsme meli jedny - trochu byl i na kocare tak jsme to kombinovala a letos mame taky jedny - zatim- uvidime snad budou stacit nebo jeste prikoupim do ty cvachty nejaky ty gumovy snehule.. uvidim jak obstoji tyhle...

mataharyy
19. říj 2010

I u nás je to první chodící zima jen mě tak napadlo že když půjdeme dopoledne ven boty budou mokrý, tak jestli je dosuším než půjdem ven odpoledne a tak 😅 S velikostí je to kapitola, ale to poznáme až za pochodu jestli budeme muset kupovat větší... 🙂

vendulka
19. říj 2010

tak my budeme mít asi dvoje boty, chci koupit jedny nové od superfitu, máme teď podzimní a jedny dostane od babi nějaké sněhule, tak to budeme asi nějak kombinovat, sněhule, když bude chtít jít na sníh bobovat a superfity na ven, sice chodíme,ale převážně ji asi budu mít i v zimě v kočárku, chvilku půjde a chvilku se poveze, teda když pojedeme do města a tak, jinak okolo baráku bude chodit sama bez kočárku, velikostně čekám, že by ji snad mohly vydržet, kupuji vždycky tak o 1,5cm větší boty...zatím má ty podzimní a jak začně přituhovat i přes den a nebo napadne sníh, tak koupíme zimní boty
teď má velikost nohy cca 22,ale boty má vel. 23

beruska2x
19. říj 2010

@mataharyy nam uschly v pohode, nez se najedl a vyspal tak byly suchy na dalsi venceni 😀

fiallinka
19. říj 2010

no pokud mám boty goretexové, tam je to nepromoknutí téměř zaručené, tam snad ani dvoje nejsou potřeba, ale u jiných bych taky kupovala dvoje 🙂...

mataharyy
19. říj 2010

@beruska2x tak paráda právě jsi mi ušetřila na vánoční dárky 😀

vendulka
19. říj 2010

@fiallinka nejsou třeba potřeba,ale nemusí je hendka zničit, že? 😀 na blbnutí do sněhu podle mě stačí nějaké sněhule nepromokavé....
mají teď v deichmanovi nějakou asi novou značku nepromokavých bot a stojí kolem 400,-

beruska2x
19. říj 2010

@mataharyy 😀

@vendulka proc znicit? od snehu? prece proto kupuju kvalitni boty s membranou abych nemusela kupovat vicery a byly kvalitni, pohodlne a funkcni...na co je budu setrit kdyz pristi rok mu stejne nepujdou 😅 tak at za ty prachy slouzej ne? 😉

a prave takove ty boty "na litacku" se pouzivaji nejvic, tudiz by meli byt nejkvalitnejsi, nez vychazkove co si vezme 5x za zimu do mesta 😀

fiallinka
19. říj 2010

@vendulka to máš pravdu 🙂, ale doufám, že prostě vydrží, kámoška měla vloni pro kluka jen ty superfity, on je fakt raubíř a byli pořád venku a zvládli to, tak snad jo 🙂

mataharyy
19. říj 2010

Nedělám si naději že ty boty po zimě budou ještě použitelné 😅
No ale to pak postrádá ten fakt zdravého obouvání, když na blbnutí venku bude mít nějaké sněhule (já nenáviděla sněhule, blbě se v nich chodilo a dovnitř padal sníh 😀 ) a pořádné boty má jen když někam půjdem... U nás se většinou blbne venku a do měst, nebo někam jinám chodíme velmi málo, takže ty goretexové tu budou opravdu hodně používané 🙂

vendulka
19. říj 2010

@beruska2x tak to máš pravdu ,ale nikdy nevíš a zničit se dají i ve sněhu, to mi věř 😀
my teda nikdy nekupovali boty na lítačku a vyhcázkové, vždy to měla jako jendy boty, nikdy jsem dvoje nekupovala ani na písek,ale babi s enabídla, že koupí sněhule, tak je chci využít právě do sněhu a když budou blbé/promokavé, tak holt to bude na těch superfitech 😀

@fiallinka tak snad to taky zvládneme... 😀

vendulka
19. říj 2010

@mataharyy my sme ve městě dost často-cvičení, plavání, dětské kavárny,ale jak píši, já vždy kupovala jedny boty a teda moc nevěřím, že by se ty goretexové nepromokly, třeba po delší době...já měla jedny zimní taky takový a v té břečce mi rpomokly i když jsem je stříkala

beruska2x
19. říj 2010

@mataharyy presne tak...

@vendulka co nevim 😅 tak bud bych koupila snehule nepromokave, kvalitni aby se na ne dalo spolehnout nebo at babi koupi neco jineho potrebneho ale mit boty jen tak.. mi prijde zbytecne.. 😅

mataharyy
19. říj 2010

@vendulka tak máš záruku dva roky, takže bych se toho nebála to že se okopou a tak, s tím asi počítá každej ne? A kdyby se začli rozpadávat, tak je dáš na reklamaci a je to 🙂

beruska2x
19. říj 2010

my mame oba s MM boty s membranou a nepromokly nikdy a to je ani nestrikame 😅

vendulka
19. říj 2010

@beruska2x nevím co to bude za boty, a myslím, že dvoje boty se neztratí...taky nechodíš v jedněch, ne? 😀

beruska2x
19. říj 2010

@vendulka tak prece je vyberes, nerikej ze babi pujde kupovat sama diteti boty 😅

vendulka
19. říj 2010

@mataharyy to vím, že mám záruku dva roky,ale když se snima něco stane, tak je dám na reklamaci a co?Stejnak budu muset koupit jiné bo v ktrých botech by chodila, že? 😀
a ne všechny boty se hodí ke všemu....
ale každýho věc ne?Ať si má někdo jedny a někdo třeba patery 😝 😀

vendulka
19. říj 2010

no prostě nevidím důvod proč by do sněhu měla mít boty za 1500,-(jako na bobování, ne na chození)

beruska2x
19. říj 2010

hm tak to my casto jdeme ven a ani nevime co presne tam budeme delat, jestli jen chodit, pujdeme do lesa, sankovat.. tak to bych ho musela asi prezouvat i po ceste 😀 😀 😀 😀

mataharyy
19. říj 2010

@vendulka Tak jasně je to každého věc, proto jsem se ptala, protože s goretexovejma botama zkušenost nemám.
Jináč já mám jedny boty 😀 A jak psala @beruska2x za ty peníze by měli něco vydržet... A kupuju je hlavně na ty procházky, bobování a tak, protože při tom budeme trávit nejvíce času. Neříkám že budou 100% nepromokavé, ale myslím si že vydrží určitě víc než boty za 400,-

vendulka
19. říj 2010

@mataharyy tak myslím, že cena vypovídá i o značce a ne jen kvalitě... 😉
ale člověk aspoň vyzkouší a uvidí pro příště...