Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

susik77
14. led 2009

ja mam kriteria: aby boli zdravot. nezavadne-teda aj ortoped. vhodne, aby boli pohodlne pre malu, aby som ich co najlahsie obula a pri tychto kriteriach co najlacnejsie. mne sa napr. paci aj Ecco-ale to mi pride uz fakt zbytocny luxus dat za topanky okolo 1700 Kc, ked to ma na 4 mesiace...a samozrejme, by to dalsie dieta nemalo dedit, kedze sa maju davat nove boty

gandy
14. led 2009

susik77: jo jo je to opravdu drahé... Ale zatím jem žádné takové neviděla. No stalo se.... Naštěstí naší princezně neroste rychle nožička, takže je to ok.. Oni jako bočkůrky nevypadají, takže je nosíme i když nikam jedeme, třeba na nákupy a ona pak chce chodit... Dneska jsme byli koupit zimní botičky české značky Fare, tak jsem na ně zvědavá, ale zatím jsou super... Jsou to pálky, ale zas botyz číny bych si nekoupila...

susik77
14. led 2009

gandy: jasne...ani ja by som cinske nekupovala, ked to nekupujem pre seba, tak urcite nie pre malu.

ivika18
28. zář 2010

Chtěla bych malému na zimu pořídit goratexové boty, máte někdo Superfit nebo Primigi? Které jsou na širší nožičku? Díky, I.

klementina
28. zář 2010

ivika, ja iba viem, ze superfit robia pre uzke nozicky, ale mozno maju v ponuke aj sirsie nozky. ja by som sa chcela spytat prave na tie uzsie kopyta - mi predavacky v beni tvrdia, ze pre uzke nohy robia len nemecke a rakusky znacky, ktore su fakt drahe, doteraz som jej kupovala tie superfit. ale nechce sa mi verit, ze aj slovensky alebo cesky vyrobcovia nerobia tiez tie uzsie kopyta. neviete mi niekto poradit, nehladali ste to? popripade tie firmy, co sem pisu, neviete mi poradit ? ja som zatial po tom az tak nepatrala, ale co som natrafila na sante a protetiku, mali vsetky len tie g-ckove kopyta. tak dakujem za pripadne rady

shaula
29. zář 2010

@ivika18 Z těch dvou asi raději Primigi, Superfit jsou opravdu spíše pro užší nožku - ty jsme měli na léto, teď jsem koupila Primigi a jsou opravdu o něco širší. Ale stejně musíš botky vyzkoušet, tak se rozhodneš v obchodě 😉

ivika18
29. zář 2010

@shaula díky moc, já právě objednávám přes net, ten náš indián si je stejně nevyzkouší, chytá u toho hysterický záchvat, ani obout mu to nejde, nehledě na tu ostudu, tak už jsem kupovala troje botky přes net a trefila jsem se, ale to byly všechno Santé, takže už jsem věděla. A tady blízko v žádném obchodě tyto goratexky nemají, tak přes ten net je to pro mě jednodušší, vyměnit to kdyžtak jde a nikam nemusím 😉

pajafra
3. říj 2010

my jsme ještě zimní botky neřešili - tak nás to čeká letos poprvé. Kamarádky mi na zimu doporučily Superfity - prý jsou teploučké (narozdíl od Essinek, ve kterých mají děti studené nožky), nepromoknou. Naposledy jsem to udělala následovně - botky vyzkouším u nás v prodejně, a protože je mají o dost dražší a navíc nemají takový výběr, jak bych si představovala, objednám je přes net. Myslím, že to i s těmi zimními udělám následovně.

morgan
4. říj 2010

pajafra - v Essách mají děti studené nohy? 😲 , já jsem jejich boty zatím kupovala, ale zimní ne a myslela jsem, že je pořídím taky tam, ale teď nevím.. ☹

shaula
4. říj 2010

@morgan My jsme loňskou zimu měli zimní Essi a je fakt, že kluci v mrazech studené nohy měli, ale to měli i v Pegresech (oboje kožené, ne goretexové). Proto jsme letos koupili goretexové už na teď, a do sněhu koupím zase goretexové. Podle mě je to spíš rozdíl v použitém materiálu než přímo ve značce.
Já sama jsem dost zimomřivá, v normálních botách mě vždycky zebe, ale loni jsem si koupila goretexové a je to nebe a dudy, celou zimu jsem odchodila jen v tenoučkých ponožkách a nevím, co jsou zmrzlé nohy...

morgan
4. říj 2010

@shaula díky za info, asi teda půjdu taky do těch goretexových, protože malej chce být pořád venku (asi jako všechny děti 🙂 ), takže potřebuje pořádný teplý boty. A pak je myslíš už relativně jedno o jakou značku by šlo?

neu.sona
4. říj 2010

Ahojky, tak mi máme teď podzimní celokožené superfitky bez GTX a teď už mám objednané zimní také superfitky s GTX. Ale nepřijdou mi, že jsou nějak úzké nebo tak. Malému hned padly a přijde mi, že malou nožku rozhodně nemá . 24 v 16 měsících 😀 .
Shaula přemýšlela jsem nad těmi Primigi. Jaké jsou? Jsou lehoučké? Ty podzimní od Superfitu jsou naprosto lehoučké tak očekávám, že ty zimní budou taky, snad.
My tady máme tuhé zimy a hodně sněhu, tak bych mu to chtěla trochu ulehčit 🙂.

joa.n
4. říj 2010

Ahojky,
potrebovala bych poradit se zimnima botickama.
Uz jsem vybrala druh, koupim je u Deichmanna, ale nejsem si jista velikosti. Ted jsme koupili podzimni boty, ale asi male, nebot Kacka uz je ma uplne nafest. No a ted se bojim, nebot zimni bude nosit skoro 6 mesicu!!

Kacka ma ted podle mereni nozicku velikost 18,5. Jakou velikost zimnich bot koupit? 20 nebo 21? Urcite ji budu davat puncozky a slabsi ponozky a fakt nevim..
predem moc diky.. 😉

beruska2x
4. říj 2010

@joa.n nech si nohu zmerit v obchode, reknou ti velikost i s nadmerkem, kazdy vyrobce muze mit miry v mm jine a mela by si boty zkouset - nohu merit v cem v nich bude fakt chodit... a u takhle malych deti e docela bezny ze ti jedna velikost na celou sezonu 6mesicu nevydrzi, proste roste noha treba skokem rychle a musi se koupit druhe vetsi botky 😉

nadmerek by mel u zimnich byt asi 14mm - pulka je na pohyb nohy a pulka na rust..

joa.n
4. říj 2010

@beruska2x: dekuji, bohuzel tohle vsechno ja vim, ale u nas v Deichmannu maji meraky az od 20 velikosti a jeste nefunkcni. A prodavacky jsou tam uplne pitome - uz jsem se ptala minule kdyz jsem kupovala ty podzimni a nedopadlo to dobre.. 😠

U meho dotazu jsem mela na mysli spis to, zda-li se muzou detem koupit i boticky treba o 2 cisla vetsi (tezko se totiz zjistuje nadmarek u bot s chlupem a taky ta nase cacorka v tom zkouseni moc nepomaha.. ☹ Jde mi o to, aby ji ty boticky fakt nebyly velike a nepackala pri chozeni. Ona totiz chodi asi tak mesic a chuze je jeste dost nestabilni.. 😖

beruska2x
4. říj 2010

@joa.n to bych o tolik nekupovala, bude zakopavat a padat a bude se bat...
vyndej z botek vlozku a na ni ji postav, oznac si palec a zmer, ale ja bych sla do jiny obuvi treba o mesto vedle, zmerit meridlem nohu i vnitrni rozmer boty neni problem, maji na to meridlo do boty a chlup tam problem nedela 😉

ivika18
4. říj 2010

@joan nebo postav malou doma na papír a obkresli nožku a vystříhni a pak zkus do bot, nebo jenom špejli s délkou nožičky, taky jsem to tak dělala, protože zkusit délku u zimních je docela problém. A ten nadměrek u zimních 1,5 cm, máme vyzkoušené, že je to v pohodě, je možné, že nevydrží celou zimu, ale s tím nic nenaděláš. Můžeš pak třeba na konci zimy koupit už jarní a nosit s tlustou ponožkou. 😉

veronika.m
4. říj 2010

Nebo je dobré vyndat vložku z botiček které chcete a postavit na to dítko a uvidíte přesně jak mu jsou. 😉

pajafra
5. říj 2010

@morgan Vlastní zkušenost s Essinkami nemám, ale říkalo mi to několik kamarádek - že v nich mají děti studené nožičky...

shaula
6. říj 2010

@morgan Ano, osobně si myslím, že mezi jednotlivými značkami zas tak velký rozdíl nebude.

@morgan Připadají mi lehké tak akorát, ale nemám moc s čím srovnat. Je fakt, že letní Superfity byly bezkonkurenčně lehoulinké, srovnatelné snad ještě s DPK. Jak jsou na tom ale zimní, nevím 😅

@joa.n "zimni bude nosit skoro 6 mesicu" 😀 😀 😀 Bude je nosit tak dlouho, dokud jí budou dobré 😉 Jestli to bude celých 6 měsíců, tak to budeš mít štěstí 😀 Loni klukům zimní boty vydržely od listopadu do dubna, ale to už pak měli fakt nohu natěsno, řekla bych, že už je to muselo tlačit ☹

megi93
6. říj 2010

Ahojte, idem sa s Vami poradiť. Mám prvé dieťa a vôbec netuším ako jej kupovať na zimu topánky. Dosť rýchlo jej rastie noha, ale neviem kedy príde ten čas, že to pôjde pomalšie. Momentálne má 16cm dlhú nohu, teda nosíme 25, ale čižmičky by som chcela 26. Ale ako som zistila, 26 majú vnútro 16,5 cm. Bude to stačiť? Nechcem jej teraz kupiť čižmičky a o mesiac ďalšie, ale nechcem jej zničiť nohu príliš veľkou topánkou. Neviem ale ako rýchlo jej noha dorastie 😖 Poradíte mi? Ďakujem

neu.sona
6. říj 2010

megi93 pokud má nožku 16 cm, tak bych určitě koupila minimálně o 1 cm větší a maximálně o 1,5 větší. A když je ta zima, tak bych se nebála jít asi do té větší, takže asi ve vašem případě 27.. Stejně mu budeš dávat asi teplou ponožku a tak.
Neboj, já řeším to samé. Náš malý má 14,2 nožičku a zimní mu tedy koupíme 24. Mají vnitřní stélku 16 cm plus kožíšek, takže mu budou akorát a snad mu budou celou zimu.
Nám rostou taky hrozně rychle, tak nezoufej 😉

neu.sona
6. říj 2010

Pardón, budeš dávat jí 😀 . To už je deformace na MD :o)

megi93
6. říj 2010

@neu.sona Ďakujem za radu 🙂 Idem teda objednávať 😉

neu.sona
6. říj 2010

My už máme také objednané, tak doufám, že nám vydrží než bude zima 🙂

shaula
6. říj 2010

@megi93 Přesně jak píše neu.sona - botky se kupují větší cca o 1,2 cm (může být i o ten 1,5 cm), protože z toho je0,6 cm prostor pro růst nožky a 0,6 cm prostor pro pohyb. Takže když už stojícímu dítěti zbývá v botě jen 0,5 cm místa, měly by se už koupit nové. 😉

pajafra
6. říj 2010

Můžu se zeptat, proč zimní botičky kupujete už teď? Dětem ještě může do zimy nožička pěkně vyrůst...... Chci je kupovat později.

veronika.m
6. říj 2010

Protože pak už nebudou... 😀

pajafra
6. říj 2010

@veronika.m Na netu jich je a bude....