Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

evaviki
10. říj 2011

@brisalek no neviem, ci su teplejsie.. my mame podzimne vikingy, goratexove a maly mal pri 13 stupnoch studenu nohu.. co sa mi napr pred rokom pri superfitkach nestalo.. Na zimu sme mali primigi a nohu nemal studenu ani raz.. a teple frote pancusky som davala iba ked teplota klesla pod -5. Dovtedy mal obycajne tenke pancuchy.. Zalezi na tom, ake teplekupis.. pripadne kup nejake snehule..

brisalek
10. říj 2011

@evaviki diky podivam se i po tech primigi, ale ty ma ted celorocni a jsou taky takove siroke humpolacke a zda se mi, ze v nich nejhur chodi. I mi to rikali v obchode, ze primigi jsou pro deti s sirokou nohou nebo vysokym nartem...no, jo pojedem edo obchodu🙂

evaviki
10. říj 2011

@brisalek pravda je, ze Sebik ma sirsiu nohu a vysoky nart.. tie vikingy co mame su tiez siroke..

sladkasue
11. říj 2011

babulky, mate niekto konkretne skusenosti s topanockami z deichmanu? (5tex)

pimpulienka
11. říj 2011

Ja sa ešte stále rozhodujem medzi Primigi, Superfit, alebo Geox.. Neviem ktore vyhraju

klementina
11. říj 2011

no teda fakt sranda, co citam. asi vas este viacej popletiem, ale my sme mali minuly rok superfitky s goratexom, ako jedine zimne topanky, mala v nich behala po snehu, po kaluziach, od jeseni do jari kazdy den, ani raz nepremokli, (a to sme brazdili ked sa sneh topil kazdu jednu kaluz) ani nohy nemala studene.
tento rok sme kupili tiez superfit cizmicky, riadne vyteplene, ani som az take nechcela, ale malej dobre padli na nohu. ale ja nevyberam boty podla toho, ci sa mi pacia, co jej v obchode sadne,to jej kupim,aj ked dizajnom sa mi viacej pacia ine znacky.

simounah
17. říj 2011

Máte doma někdo prcka s podobně velkou nožičkou 14,8 v tenké ponožce + i s tlustou ponožkou 15cm - jakou jste brali velikost Superfitek? č. 25 (kde vychází nadměrek 1,5cm) nebo č. 26 (kde vychází nadměrek 2cm) ?

rebecca2006
17. říj 2011

@simounah ja by som vzala asi 25. Môj má 16cm nožičku v tenkej ponožke a vzala som mu 26. Ten rozdiel 2 čísla sa mi zdal už priveľký, v čižme plával. Ale ja to robím tak, že ak som si nie istá, tak ide vyskúšať topky do kamenného obchodu a podľa toho kúpim cez net- robím to tak s čižmami, lebo tie sú dosť drahé teda...

sven
11. led 2012

ahoj, poradíte?
Vybrala jsem pro prcka botičky na šněrování, které mají i na straně zip (super se obouvají). Vyrábí je třeba KTR a Protetika. Akorát váhám, jestli kolem toho zipu nebudou propouštět sníh, příp. vodu, když mi vlítne do louže. Máte zkušenosti? Dík moc za rady.

skimr
14. led 2012

@evaviki nohy jsou studené i podle aktivity dítěte. Sedí-li na tažených sáňkách, tak jistě prochladne a nepomůžou mu ani sibiřské hulánky. Do zimní obuvi vždy patří ještě termo ponožka např. http://www.detske-boticky.cz/obleceni/ponozky-p.... Hlavně obuv musí být suchá! Proto se musí impregnovat (i membránové), aby svršek nenavlhl a nechladil. Do boty také nesmí vniknout sníh vrchem. Viking je zateplenější a proto "mohutnější". Někomu nemusí vyhovovat. Superfity jsou subtilnější, ale pro mírné zimní podmínky. Vhodná je i kožená obuv, když se ošetří, aby odpuzovala vlhkost. Nadměrek pro zimní se doporučuje mezi 1,2-1,5cm. Velký výběr třeba zde http://detskabota.cz

dana3262
14. led 2012

Chtela jsem Vikingy, ale jsou skutecne mohutne a tvrde. Superfitky, ktere jsem koupila (snerovaci) jsou mekci. Syn bezne prochazi louzemi a naimpregnovane boty drzi. Ani kapka neprosakne. Zatim je ma jen s puncochacemi. Umim si predstavit, ze az bude vetsi zima, dam mu do nich termoponozku. Vikingy bych volila pro vetsi dite (5+) a na hory.

hojda
3. únor 2012

@dana3262 Tak já si letošní volbu Vikingů nemůžu vynachválit, voda mráz a nic, vše v pohodě, nožička krásně v teple a suchu a to i včera v minus 9! V loňských Superfitkách, už by mu noha umrzla a to dávám do těchto jen jednu obyč ponožku.

jmisa
3. únor 2012

Syn teda v Superfitkách má nohu teplou (i včera při skoro hodině venku) a zatím měl jen punčocháče, možná dneska dostane termoponožku a kamaše místo punčoch, ještě uvidíme. Já si fakt nemůžu stěžovat.

mamkamarketa
3. únor 2012

@hojda jojo superfity nejsou do mrazu. kluk v nich mel ledovou nohu a ani nemrzlo 🙄 ve vikingech ma normalni ponozku a ma nozky jako kamna 🙂

mavanka
3. únor 2012

Já si taky na superfity stěžovat nemůžu, dcera je nosila vloni i letos a studenou nožku z nich nemá, a to do niich obvykle má jen ppunčocháče, teď v tsěch mrazech přes to ještě ponožky.

pepiminarik
3. únor 2012

superfitky sa nam osvedcili ako jarne a jesenne, ale v zimnych sa jej strasne poti nozicka. vzdy ma mokre pancuchy aj vlozku musim vyberat a poriadne vysusit. v obycajnych kozennych zateplenych kozusinou z humanicu ma nozky v pohode. ale asi to zalezi od dietatka. niekomu sa poti nozka viac, niekomu menej. studene ich ale v superfitkach nikdy nemala.

dana3262
3. únor 2012

@hojda syn ma v superfitkach snad nohu teplou. I kdyz musim priznat, ze pri prichodu domu mam ponekud jine starosti nez mu kontrolovat nohy 😀 Jinak tvuj je skoro o rok starsi a my tu chuzi jeste do pristi zimy poradne nacvicime a pak asi taky koupime vikingy 🙂 jsou fakt o hodne tvrdsi a urcite by se mu blbe chodilo

hojda
3. únor 2012

@dana3262 Tak to menší děti, jsou určitě na chůzi horší, to je jasné.

mates22
3. únor 2012

my teda na necelejch dvou letech nosíme vikingy, nožičky má suché a teplé a ani nevypadá, že by se mu nějak špatně chodilo (nosí je od podzima, takže od roku a třičtvrtě). Ale teď teda ven nechodíme, naše dětská říká, že když je pod -5 stupně, tak nemá venku co dělat. Dcera nosí FARE polaris, ale ty jsou asi pro starší, první měla na 4 letech, to jsem je objevila.