Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

jmisa
30. lis 2010

@susik77 taky jsme tam byli nadšení a Superfitky chválím do nebes každou procházku z posledních dnů, tenká punčocha a noha suchá a teplá.
A jinak to máme z druhého konce Prahy taky poněkud z ruky.

simounah
30. lis 2010

Tak já se chci podělit o zkušenost se Superfitkama.O víkendu jsme byli na akci konané venku - bylo 5°C , tam jsme jeli kočárkem, na místě byl malý venku z kočárku asi hodinku (na střídačku se choval, nebo pobíhal kolem nás), zpět jsme jeli opět kočárkem (s dekou přez nohy a vytepleným nánožníkem), v botě měl na sobě punčochy a tenkou ponožku - po příchodu domů jsem mu chytla na nohy a studené a dost - tak nevím zda to bylo tím, že po cestě zpět seděl v kočáře a nehýbal nožičkama, nebo fakt nevím. Docela mě to zklamalo - studené nohy z těchto bot jsem vůbec nečekala. ☹ 😒

shaula
30. lis 2010

Já taky koupila Superfitky, dávám do nich teď v cca -5 stupních termo punčochy. Dnes jsme byli venku cca 1,5 hodiny, kdy se kluci brodili sněhem, a po příchodu domů měli trochu studené prstíky. Ach jo, asi to budou zmrzliny po mě 😠 Ale nebylo to tak hrozné jako minulou zimu, to měli nožky fakt ledové (ale to jsme měli kožené botičky Essi a Pegres, a neměla jsem termo punčochy).

sunnye
30. lis 2010

já teď možná budu mít blbou poznámku, ale já si dneska na zkoušku sáhla na svoje nohy, když jsme přišli z venku a taky jsem je neměla teplé a přesto mi zima na nohy nebyla. Malá má taky superfity, líbí se mi, že jsou lehoučké a nepromoknou. Má o dvě čísla větší, tak jí snad vydrží celou zimu. V mazech plánuju dát ještě teplou ponožku.

simounah
30. lis 2010

Taky už jsem přemýšlela o termo ponožkách aspoň - musím někde sehnat. Ale mám taky kladnou zkušenost se Superfitkama, kdy v čase kdy venku ještě nemrzlo stoupnul nohou do kanálku plného vody - vyloženě na jeho nožičku - celá mu tam zajela až nad kotník do vody a uvnitř zůstaly krásně suché

zuzik.3
1. pro 2010

@simounah ty studené nohy budou určitě tím, že se vezl. My to měli první rok taky tak a taktéž jsem byla zklamaná a rozčilené. Druhým rokem když už jenom chodila je měla pěkně teplé, krom teda velkých mrazů.
My máme letos Fare polarisky a když jsme předevčírem víc popojížděli autem než chodili tak měla taky studené nohy.
@sunnye dneska si taky sáhnu na nohy 😀 ale někdy cítím, že mám studené prsty.

lanka
1. pro 2010

@morgan tak referuju zpětně po delším zkoušení a teď už i ve sněhu. Páč dítě máme chodící tak studené nožky neznáme. Otlačené od jazyka je pravděpodobně dík vysokým ponožkám nemá. A ve sněhu nepromokly ani po několika hodinách..... Takže co se mě týče tak superfitky se nám rozhodně vyplatily.

morgan
1. pro 2010

@lanka syn od té doby co nosí punčocháče, tak už nožky taky otlačený nemá 🙂, jinak jsem taky spokojená 😉

sunnye
1. pro 2010

@zuzik.3 😀

kocicinka
2. pro 2010

Já doporučuji vlněné ponožky. Jonáš nosí ještě nezimní boty od Santé, protože ty zimní mu jsou ještě větší( ale dneska už mu je asi dám). Má punčocháče a na nich ještě vlněnou ponožku a prsty studené nemá. Je fakt, že v kočárku má fusak a chodí tak max. 15 minut z procházky. Já jsem nosila teď boty z membránou se středně silnou ponožkou a prsty mě zebaly taky.
Chci se zeptat, tchýně mi volala, že viděla u Deichmana boty s membránou za 400,- a že nám je koupí. Mám tomu věřit? Certifikát žirafy asi nemají.

smecka
2. pro 2010

Holky, já si myslím, že to není jen o botách, ale o konkrétním dítku a prokrvování končetin. Dcera měla ledové ruce v počasí, kdy jiné děti měly ručičky ok a nebyla nijak málo obléknutá. To samé nožičky, prostě je má pořád studené. Říkala jsem to i dr a některé děti to takhle mají.
Goretexové boty jsem zvažovala, ale cena okolo 1400Kč mě odradila. To mi za 3,5 měsíce nošení nestojí. Koupila jsem Pegres s ovčí vlnou (740Kč), naimpregnovala jsem a jsem s nimi spokojená. Venku trávíme času celkem dost, na sobě má bavlněné punčošky plus vlněné nebo froté ponožky. Nožičky má suché a teplé. 😉

mamkamarketa
2. pro 2010

@shaula muzu se zeptat, jaky superfitky jsi koupila? MY totiz mame superfitky, jsou psane jako celorocni,ale bojim se, ze do mokra, snehu to opravdu nebude...

lucenek
2. pro 2010

celoroční boty jsou pojmem pro boty od jara do podzimu event na přechodné snížení teploty apod, nejsou to boty zimní

sunnye
2. pro 2010

@jmisa my taky, jen fialové 😀

k.ate
2. pro 2010

Tak my máme fare, kožený a uvnitř je syntetická kožešinka, malýmu do nich dávám jen punčocháčky teplý a má tam sucho (mažu je voskem od daichmana) a nožičky parádně teplý, i když já je mám z goretexovejch bot s normální a vlněnou ponožkou zmrzlý 😀

kocicinka
3. pro 2010

@k.ate Máme ty samé.Lákaly mě Pegres, kvůli té huňaté ovčí kožešince( a taky ceně), ale přišly mi těžké a špatně ohebné.
Máte jen jedny dětské zimní boty? Nebo dvoje- jedny třeba záložní...?

k.ate
3. pro 2010

@kocicinka máme jen jedny, ale ty fare budou muset asi na reklamaci, takže budem muset koupit jiný ☹ začala se nám odlepovat pata ☹

kocicinka
3. pro 2010

@k.ate Fakt jo???? Ty jo, tos mě vyděsila!! Takže asi nebudou tak kvalitní, jak jsem si myslela.Jaké budete kupovat? Fare už asi ne, co?

k.ate
3. pro 2010

@kocicinka vůbec netuším, dělá to jen jedna bota, druhá normálně drží... ☹ Možná je to jen vada jednoho kousku, nevim, měla jsem tendenci to jen vzít lepidlem na boty a přilepit, protože to jinak nic není, ale manžel říkal, že kvuli reklamaci by to spíš nechal být... My máme problém s tím, sehnat boty, do kterých malýho nacpem, protože má vysokej nárt ☹

smecka
3. pro 2010

@kocicinka: vždyť zimní Pegres je lehoučká botička 😀 a ohebná mi přijde normálně. Stejně ohebná, jako jsme měli předtím boty Santé. 😉
..... ale čtu tu, že Superfit jsou lehoučké, tak v porovnání s nimi možná ano.
... já mám záložní sněhule po neteři, ty prošlapat nemohla a uvidím, jestli je vůbec využijeme.

petrasafr
3. pro 2010

My máme goretexové sněhule Ecco a super!!! Lehoučké, dobře se obouvají, a malý v nich má krásně suchou a teplou nohu.

lanka
3. pro 2010

my máme jen jedny proto jsme šli do drahých superfitu, páč koupit dvoje kvalitní boty - tak už je to pomalu dražší jak tyhle jedny 😅

kristi
3. pro 2010

a my mame tyhle http://www.bata.cz/artikl/88065 a spokojenost, loni jsme meli superfity a taky fajn, ale Ecca ji fakt nekoupim, mi prijde sileny dat za boty na jednu sezonu pres 2tis. Kč

kocicinka
3. pro 2010

@smecka však jo, jak jsem psala, taky se mi líbily.Jen ty Fare mi přijdou lehčí a ohebnější, proto jsem koupila je.Taky kvůli tomu, že mají zvedlou špičku.
Tchyňka Jonášovi koupila ty boty z Deichmannu, nedala si to vymluvit.Jonáškovi se v nich chodí zatím dobře, do sněhu a na boby budou OK.
Ty Santé jsem nekupovala, dostala jsem je od známé po její dcerce, chodila v nich asi měsíc. Moc ohebné mi nepřijdou(teda Fare jdou líp)....

petrasafr
4. pro 2010

My jsme se rozmýšleli mezi zavazovacími Fare - takové ty jak tam jde ohrnout ten kožíšek a sněhulemi Ecco a Ecco vyhrály na celé čáře, taky hlavně proto, že nám budou stačit jen jedny, ty Fare by se možná třeba při bobování promočily, nejsou to sněhule, ale spíš takové botky do města. Ecco samozřejmě vyhrávají i cenou ☹ ☹ ☹ JInak podzimní jsme měli taky Superfity a spokojenost!!!

beruska2x
4. pro 2010

@petrasafr Fare ale maji i s memranou ktere staci opravdu jedny.. mame je a spokejenost velika 😉

mikulka
4. pro 2010

@petrasafr My máme FARE, zavazovací a je fakt, že když napadne hodně sněhu, tak nestačí. tajže máme sněhule a tyhle FARE? když není tolik sněhu.

beruska2x
4. pro 2010

@mikulka ty Polarisky jsou prave vysoke 😉 i do hodne snehu, a na suchac me prijde ze za tema kanickama se musi hodne drzet snih ne?