Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

zuzik.3
27. říj 2010

@sisa32 krásné 😵

sisa32
27. říj 2010

@zuzik.3 děkuju. 🙂 🙂 🙂

jajka24
27. říj 2010

Ahoj holky, kdybyste nevěděly, kde koupit botky, tak jsem našla docela dobrý seznam solidně vypadajících obchůdků: http://www.mamedite.cz/index.php/nakupy/obuv43
Zdravím 🙂

zlatka
27. říj 2010

holky, chci se zeptat na váš názor na tyto botičky, věřit popisu? za tak nízkou cenu? mrkněte na tento obchůdek.http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=3811343... díky za postřehy.

zuzik.3
27. říj 2010

@zlatka botičky jsou krásné, ovšem tuto značku jsem viděla prodávat na tržnici, takže pokud ti to nevadí.......

zlatka
27. říj 2010

díky moc, to mi stačí🙂

zlatka
27. říj 2010

a máte v botičkách tvarovanou stélku? Já dodneška vybírala jen boty s tvarovanou a tady na těchto stránkách jsem se dočetla, že má být rovná....jako fakt? že bych tři roky žila v omylu? 😨

k.ate
27. říj 2010

@beruska2x děkuju 🙂

zuzik.3
27. říj 2010

@zlatka no, prej má být do 3 nebo 4 teď nevim stélka rovná, protože malé děti tam mají tukové polštářky. Nicméně botky s žirovou jako např. fare a dpk mají klenbu už od malých botek. Loni jsme měli Superfity, ty mají rovnou, letos máme Fare s tvarovanou. Většinou jsou ty klenby měkoučké - molitanové, takže netlačí tu malou nožku.

shaula
27. říj 2010

@zlatka Stélka nemusí být tvarovaná, může být úplně rovná (přesně jak píše zuzik3, děti do cca 3-4 mají tukové polštářky). Pokud je stélka tvarovaná, musí být měkkoulinká, aby šla lehce stlačit prstem a nožičku neutlačovala. Rozhodně by neměla být tvrdá.
Takže jestli máš s měkkou stélkou, budou určitě OK 😉

zlatka
27. říj 2010

Díky moc, já jsem vybírala i papučky s klenbou, všem rovným stélkám jsem se vyhýbala, nevěděla jsem. 😅 No, tak u druhé to napravím.

dagina
28. říj 2010

@mataharyy, ale i ostatní... někde se stala chyba ☹ - dneska byl tchán s malou (nejspíš nějakým omylem - nikdy s ní nikam nejde) na procházce a malá přišla s docela slušně promrzlýma nohama ☹, a to jsem jí ještě dala i tlustou ponožku. A to ještě není super zima... . Pak z něj teda vylezlo, že jí skoro celou cestu nesl (nevím teda proč, ale to je jedno), tak možná tím, že neťapala měla nožku tak zmrzlou???? BYli venku ani ne hodinu, i tak se mi to zdá divné... . Čím to, čím??????? Máme Superftiky.

@sisa32 vypadají opravdu super, a i dle fotky vypadá, že krásně sedí... . No dneska, když přišla Luci z procházky s promrzlou nohou, tak jsem teda šla do kolen 😖....

ola84
28. říj 2010

ahoj holky,
nedocitam zpatky, jen jdu napsat svuj nazor a zkusenosti 😉

Od malinka kupujem Pegresky, nebo Protetiku, nebo Jonas ...max. spokojenost, ted sem jeste koupily kozajdy slovenske vyroby, firmu uz nevim, znacka na botkach je Bambino 😉

Dagi, pokud mela nozky promrzle, divne to je, ale kazde ditko ma dle me jinou tepelnou ztratu 😀 Z ceho jsou ty botky? Kuze a uvnitr? 😕

neu.sona
28. říj 2010

@dagina to je divné 🙄 . Matýsek má v těch superfitkách krásně teplou nožičku ale ne spocenou. Ještě mu teda nedávám ty zimní pořád, měl je asi tiřkrát. Má kožené superfitky podzim/jaro a v těch jí má taky ale normálně teplou. Tak teda nevím. Je to fakt divný 😲, zvlášť, jestli tam má kožíšek....

dagina
28. říj 2010

@ola84 no právě že jsem kožené nechtěla, bo i mě v kožených zima..., tak jsme pořídili docela drahé boty s membránou, aby nepromokly...., a ted tohle😖

beruska2x
28. říj 2010

@dagina nezlob se ale kdyz se nebudes hybat tak zmrznes v cemkoliv, uz kvuli prokrveni, zkus v tech 0 stupnich hodinu sedet venku... a bude ti zima i v norkovym kozichu 😉

mataharyy
28. říj 2010

@dagina neděs se když je malej v kočárku a nehýbe se, tak je ledovej i když má na sobě deku a je oblečenej jak polárník 😉 Je to tím že jí nesl, kdyby běhala po svejch, tak se jí noha prokrvuje a je to v pohodě 😉

romcatko
28. říj 2010

ahojky, nečetla jsem celou diskusi, ale vloni jsme měli superfitky - dcerce byl 1,5 roku a letos jsem do nich šla zase. cena se vyplatila. ani jednou se jí nepromčily, nepromrzly... v kočárku tedy měla deku nebo fusak, ale když ťapala, tak fakt spokojenost. jen je třeba je udržovat a pavidelně impregnovat impregnaxí na goratex boty. takže fakt doporučuji. oproti fare jsou třeba i lhoučké.
vloni jmse měli zavazovací, http://www.victoriamagic.cz/super-fit-divci-sne...

letos pro rychlejší oblékání se 2 dětma na suchač.

zuzik.3
28. říj 2010

@dagina neděs se, boty nejsou špatné, je to určitě tím, že ji tchán nesl. Moje dcerka předloni měla taky v Superfitech zmrzlé nohy. Když bude chodit, tak budou nožky teplé 😉

luci_enka
28. říj 2010

ahoj holky, jdu k vam pro radu.. chci male koupit zimni boticky s koziskem znacky Pegres, ale rada bych je zkusila koupit na MMB, protoze mam zkusenost, ze vyjdou treba o 200 levneji nez v kamennem obchode... mate nejakou zkusenost s tim, ze kdyz by byly botky treba male/velke, daji se poslat na vymenu?

ola84
28. říj 2010

@luci_enka No a moznost si je vyzkouset v kamennem obchode nemas?
My to tak delali, vyzkouseli a na netu sem objednala 😅 😅 ...pokud ne, pani tam vzdy pisou delku vnitrni stelky u tech novych... tak to jde i podle toho..ale jinak pozor, urco mer, Pegres dela o cca cislo mensi nez jine...
My mame tyhle, Hani ma nozku 16,2 mm, tak sem ji vzala 27 velikost...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37632985&tab=7
a jsou docela siroke, vyborne se obouvaji, ale i zalezi, jakou mate nozku, nart, sirku apod. 😉 😉 Fakt je lepsi dle me vyzkouset "nazivo" a pak dle toho objednat..jinak o vymene pisou prodavajici v podminkach prodeje, nebo se primo poptej nezavazne 😉

luci_enka
28. říj 2010

@ola84 diky... no ja prave nemam moc moznost vyzkouset v kamennem obchode :( ve meste, ktere je nejbliz, maji vsude Essi (a ted jsem se dozvedela, ze pry nejsou certifikovane Zirafkou) a ty, ktere jsem koupila na podzim, byly v prodejne, kde meli od znacky Pegres 3 druhy boticek (neni to specializovana detska obuv) - ty jedny jsem koupila, byly paradni a ta zimni verze je skoro stejna (vzhledove), akorat vyssi a zateplena... a objizdet obchody, jestli tam nahodou nemaji ty, ktere jsem vybrala, se mi nejak nechce 🙂
ty podzimni jsem kupovala zacatkem zari, byly to 23, ale na zimu jeste pocitam s puncochackama a teplou ponozkou, tak jsem premyslela, ze bych vzala o cislo vetsi...
kdyztak se zkusim zeptat te pani na MMB, jestli by to v nejhorsim pripade vymenili..

ola84
28. říj 2010

@luci_enka Pokud uz pegresky odzkousene mas, jsou velice podobne 😉 taky sme meli podzimni a ted koupili ty vyssi zimni 😉 No tak zmer urco nozku, pripocti nadmerek a je to 😉 a urco se ptej, ochotne pani ti dycky poradi 😉

eatygrenee
29. říj 2010

ahoj holky, máte někdo zkušenost s botami buffoo. Dnes Jsem Elišce koupila v kamenném obchodě zimní a docela nebyly levné. Tak doufám, že je to alespon kvalita. Sice to nemá certifikaci žirafy, ale ta stejně už prý není co bývala dřív- zárukou kvality, tak nevím. A o kolik čísel máte botky větší? my nosíme podzimní 20, ale jsou jí už nadoraz,tak jsem ti zimní vzala 22(když se tam dá ponožka silná, tak snad nebudou moc velké a doufám, že vydrží i celou zimu 🙂

pajafra
29. říj 2010

Ahoj holky, tak mi před 14 dny přišly na objednávku před internet pro dcerku zimní botičky - Superfit. Včera jsem s hrůzou zjistila, že jí za tu dobu nožička vyrostla o 0,5 cm!! Měřila jsem to asi 5x. Zkusím je sice vyměnit za větší, ale jestli jí nožička poroste takovou rychlostí, tak budeme na zimu potřebovat několik párů botiček☹

sisidani
29. říj 2010

Ahojky, tak já kupovala pro malou botičky v kamenném obchodě, podle mne je to lepší když si dítko tu botičku vyzkouší a pochodí s v ní po prodejně. Mě ochotně paní prodavačka nožičku Elišky změřila a potom poradila jakou velikost zimní botičky dát.
Eliška má nožičku 22 a botičky máme 24, jsem moc spokojená a malá taky. Vždycky se musí počítat s punčoškama a ponožkou.

weri1
29. říj 2010

@luci_enka chtěla bych napsat jen svůj názor, až budu kupovat botičky, určitě nebudu kupovat z druhé ruky, můžou být nějak prošláplé, každé dítě jinak chodí a ničit dítěti nohy použitou botou, to ani náhodou. Oblečení taky kupuji přes MMB, ale do bot bych určitě nešla. Vy si taky určitě nekupujete použité, ale nové. Tak na tom dítěti nešetřete

zuzik.3
30. říj 2010

@weri1 myslím, že luci_enka na MMB nekupuje použité, ale nové, jenom levnější než v krámu 😉

vojtisek2007
30. říj 2010

ahoj,
taky jsem koupila zimní botičky přes MMB - nové samozřejmě - loni jsme měli Pegres a Vojtik měl nohy promrzlý po každý procházce až na kost...☹
letos jsem koupila tyhle :
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38514693&tab=1 pro holku růžové 26 (má nohu 15,5 cm) a pro kluka modré 27 (nohu má 16,3 cm), tak snad budou dobrý.....

chci se zeptat kupujete prckům - holkám kozačky ??? Mě se třeba líbí tyhle ale nevím, jestli to má vůbec cenu, nejsou asi do velký zimy a sněhu, ale jen tak na parádu, te´d na podzim,než napadne sníh, nosí Vám to holčičky, přijdou mi dost vysoké....
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38595382&tab=1

zuzik.3
30. říj 2010

@vojtisek2007 já zatím kozačky nekupovala neboť vím, že by je měla max 2,3 někam na návštěvu 😉