Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

ankam
11. lis 2008

su kvalitne preco by neboli?kamoska len tam kupuje .aj 19

zuzik.3
11. lis 2008

To jsou ale šmejdi, k mé smůle to navíc byly jediné co jí pěkně sedly. A myslíte že by je v obchodě vzali zpět, ty Essi?

sonije
11. lis 2008

My naštěstí máme malý obchůdek v Chomutově, kde jsou certifikované boty se žirafou. Sandálky mě vyšly na 530,- zimní boty s kožíškem za 630,-. U Bati jsem byla jednou a už mě tam nikdo nedostane, neochotné prodavačky, malému nechtěli změřit nohu a protože měly boty tvrdý předek, nedalo se odhadnout, kde má palec. Daichman má ates německý, tuším slona, ale zase pozor, Německo má méně přísné normy. Baťa prý má také testované, ale nevěřím ničemu, co nemá visačku s logem žirafy, což znamená, že jsou skutčně testované. Prodavačka musí dítěti nohu přeměřit a dítě má mít minimálně půl centimetru rezervu, lepší je ale celý centimetr. Bota pro takhle malé dítě musí být kotníčková a sedět mu musí i šířka. Také by měla mít malý podpatek cca tuším 3 milimetry. Je to docela kumšt, ale vsázím na malé obchůdky, kde Vám prodavačka dobře poradí. My dostali i letáček, jak má správná obuv vypadat. Zkuste se podívat třebaq do telefonního seznamu, jestli ve městě nemáte menší obchůdky s obuví třeba někde na sídlišti.

sonije
11. lis 2008

Jo a ještě by boty měly být kožené, aby nožička dýchala. U Bati jsem si nebyla jistá ani tou kůží, co jsem kupovala testované, byla to měkká kůžička, který se pěkně vytvarovala na nožku. Baťa to má takové tuhé. Jedny jsme tam koupily, ale vyšláply se jen málo. Ještě jsme dostali sandálky Nike a byly střižené stejně jako pro dospělé, bez plného kotníčku, tedy nevhodné a to za ně chtějí kolem 1000,-! 🙄

sasiki
11. lis 2008

julie, my sme boli vyberať malej topánočky u Baťu minulý týždeň, mali krááásne, vyzerali kvalitne, aaaale, nemali našu veľkosť 😠 😠 😠 , teda nie tie, čo sa nám páčili. A dnes sme obehali tri obuvi. A nekúpili sme ☹
V prvej som sa nemohla dopátrať ani značky, ani pôvodu topánok, ani predavačka nevedela...............ani klenbu som nenahmatala, a to stáli od 600,- do 900,-SK..................a v ďalších už malá štrajkovala, a nedala si odskúšať 😠 Snáď budúci týždeň 😅 .

sonije
11. lis 2008

Sasiki, dle letáčku od žirafy klenba bát v botičkách tuším do třech let být nemusí, protože děti mají ještě tukový polštářek. Ale nemám teď leták u sebe, takže nevím přesně ten věk. Sama jsem se tomu divila, ale když mrknu do našich botek, je tam jen nepatrná, na pohled a dotek skoro nepostřehnutelná a jsou s atestem.

vrtule83
11. lis 2008

sonie prosím tě který obchůdek v Chomutově myslíš? Já vím o jednom, jen jestli bych neobjevila další.

julie6
12. lis 2008

no nejak je problem kupit v SK topanky, aspon v PO, ja zijem mimo SK,poslala som sestru nieco zohnat, tu v BE stoja topanky kvalitou asi take iste,mozno trosku krajsi dizajn 2500-3000 Sk, tak nasla som na stranke www.slovobuv.sk kde maju predajnu v PO,no z tych co jej pacili nemali tiez nasu velkost, potom kupiila od BAty zimne,vyzeraju ako turisticke snad budu oK, a neviete ci sa da z tej ceskej stranky objednat topanky aj na SK,pripadne do zahranicia???

skimr
1. pro 2008

My našli konečně prodejnu v Ostravě Bělském lese - kožená obuv s žirafou i levnější botky od asi 600. Mrkněte na www.detskeboticky.cz - píšou, že je i pošlou. Ještě mají mají dost velký výběr, konečně si i naše holka vybrala - hezké Superfity.

cazadora
1. pro 2008

holky ohledně obuvi ESSI mi přišlo vyjádření od ČOI:
Vážená paní,
k Vašemu dotazu na problematiku certifikace dětské obuvi společnosti Obuv Essi s. r. o. sdělujeme následující:
Česká obuvnická a kožedělná asociace se sídlem ve Zlíně vytvořila ve spolupráci s některými odbornými pracovišti systém nadstandardního posuzování dětské obuvi. Pro značení takto ověřené dětské obuvi si současně nechala zaregistrovat u Úřadu průmyslového vlastnictví 3 ochranné známky, jejichž hlavním motivem je obrázek žirafy, pod kterým byl pak uvedený systém nadstandardního testování dětské obuvi prezentován odborné i laické veřejnosti.
V současnosti se však na trhu objevuje dětská obuv společnosti Obuv Essi s. r. o., která začala rovněž používat obrázek žirafy, byť nikoliv totožný s grafickým provedením ochranné známky vlastněné Českou obuvnickou a kožedělnou asociací, na visačkách své obuvi.
Česká obchodní inspekce začala tuto skutečnost prošetřovat pro podezření, že se ze strany společnosti Obuv Essi s. r. o. může jednat o klamavou obchodní praktiku dle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, neboť u této obuvi nebylo provedeno příslušné nadstandardní hodnocení, nemá však žádný relevantní důvod se domnívat, že by tato obuv nesplňovala požadavky platných obecně závazných právních předpisů.

S pozdravem JUdr..........(jméno sem dávat nebudu)

kikina30
2. pro 2008

Ženičky zdravkam vás vospolok a vrelo odporúčam slovensku značku Slovobuv, ktorá mimochodom vyrába aj pre Baťu. Pre nás sú to jedinečné topánočky vďaka ktorým moja dcérka sa naučila pekne chodiť už od 11 mesiacov. Máju všetky plusy: kvalita, cena, pohodlnosť, pevný kotnik, krásny dizajn. V lete sme od nich máli 10 párov na rôzne príležitosti. Som z tou značkou vrcholne spokojná. 🙂 😀

sasiki
2. pro 2008

Aj ja som na nich počula chválu, len škoda, že sú tak ďaleko 😒

kikina30
2. pro 2008

A odkiaľ si? Keď môžem vedieť. 🙂

sasiki
3. pro 2008

Okres Púchov a vraj predajňu majú v Bardejove.

yasmina
3. pro 2008

kocky mrknite na
http://www.sante-sk.sk/PDF/detska-jesenzima2008...
dnes som bola v lekarni...krasne zimne topanocky na snurky s kozusinkou...mali aj logo zirafky co je v cechach oznacenie zdravotne nezavadnych opanok...idem objednat svojim malym...cervene na snurovanie N750/701Z

kikina30
6. pro 2008

yasmina a čo ty hovoríš na obuv od slovobuvy? Máš to dostupnejšie ako tu na baby, tak...? Páči sa ti ich dizajn?

meriamon
13. pro 2008

Dobrý den. Trochu bych chtěl tuto záležitost uvést na pravou míru.
Ze zákona k a ž d á dětstká obuv od ve. 16 - 26 ( zhr. do 3 let dítěte) musí mít povinnou certifikaci.
Na vyžádání si ji můžete v každém obchodě vyžátat - jedná se o dokument tz."Dohoda o shodě".
"Žirafu" si vymyslela zhruba před deseti lety České obuvnická asociace, tehdy ještě v dobré míře v nápravu v této oblasti, protože trh byl zaplaven všelijakými šmejdy z Asie. Jedná se o draze zaplacený ( v poslední řadě hlavně zákazníky ) druhý atest, který se během let zvrhl na komerční záležitost, ze které zlínská instituce žije. Zkuste si vyhledat na netu, jaké výrobky dnes dostávají toto označení - dokonce i nijak nevyztužené bačkory.
Jako zástupce firmy Obuv Essi s.r.o. zde prohlašuji, že my s tímto způsobem získávání prostředků nechceme mít nic společného.
Stojí za námi více než deset let tvrdé práce a proti jiným tuzermským firmám máme i něco navíc. To navíc jsou zkušenost
ze zručského Sázavanu. Pracujeme s relativně nejnovějšími poznatky na poli anatomie dětské nohy - máme např. k dispozici výsledek posledního měření dětských nohou v této republice v podobě kopyta 3740 na kterém je vyrobena většina uzavřených vzorů z naší produkce. Design a konstrukce vzorů má plnou kontunuitu na kdysi tak slavnou sázavanskou modelářskou školu.
Přes veceřejnou šikanu ze strany ČOI, kdy nestydatě tvrdí, že jediné boty s "Žirafou" jsou ty správné, se nám podařilo za oněch deset let obsadit značnou část trhu a to bez reklam a proti pomluvám do té podoby, že kapaciita našeho výrobního závodu je obsazena a nejsme nuceni potupně pracovat za almužnu pro západní firmy.
Proto jsme se před časem rozhodli z recese ( možná trochu hloupé ), v reakci na stupňující se kampaň komerčně zaměřené "Žirafy" umístit na letáček obrázek zvířátka, jenom vzdáleně se podobající malé žirafě, jak je potupně vedena naším klaunem "Essíkem". Nikde a nikdy jsme však netvrdili, nezveřejňovali a nepublikovali skutečnost, že jsme držiteli "Zirafy", protože s tímto označením nechceme mít nic společného.
Muím se přiznat, že jsem na tomhle vlákně nerad četl, že naše bory jsou šmejd. Nejsou - jsou zhotoveny ze stejných materiálů, jaky o ty z ostatních firem. Doufám však, že v sobě mají i něco navíc - roky tvrdé práce a poctivost v provedení.
Jestli by někdo měl zájem vidět, jak obuv vzniká, nejsme daleko od Prahy - v Uhlířských Janovicích, 15 km od exitu 49 směrem na Kolín. Budete vítáni.

meriamon
13. pro 2008

Pardon, zapomněl jsem se podepsat :

Bohumil Novák, výrobní ředitel Obuv Essi s.r.o.

lindulak
13. pro 2008

My mame znacku Tripos - slovenske kvalitne - ziskali viackrat aj cenu. Skusali sme tak, ze sme vybrali vlozku a ta je asi o centimeter a pol vacsia. Tak by to aj malo byt ze vraj. Teda dlzku obkreslenej nozky ma mala 20cm a zimne topky mame c. 22.

lenkazdenek
13. pro 2008

TAk my máme právě botky Essi ,jak na doma sandálky,tak na zimu a jsme spokojeni,u nás je navíc oboje prodávaj ve zdravotní obuvy,takže....
S žirafkou jsem viděla i obyčejné bačkorky které neměly ani označení velikosti,hlavně že na nich bylo označení žirafka 😒

bramburka
14. pro 2008

to co tady napsal ten pán skoro nic nemění na tom, že ty botky pro děti jsou strašně drahé, vždyt to není ani možné, vysokou cenu bot si zdůvodňuji platnými certifikáty, které, jak tu zmínil ten pán, jsou opravdu tak drahé, že to musí zvýšit cenu bot. Jestli se ale firma Essi rozhodla, ze bude mit také kvalitní, bez certifikátu žirafy, ale s jiným platným certifikátem jakosti, mělo by se to tedy odrazit na ceně podstatně víc, než to tak je. Asi mě tady ukamenujete, já kupuji bačkůrky, normálně v Hypernově za 70 kč, na omak pevné, kotníčkové, sedí perfektně, mají podpatek, atd... prostě vyhovující. Zimní botky mám poděděné Goratexky, a jiné pevné kožené boty po jedné holčičce, která je nosila párkrát a myslím, že je nestačila vyšlapat nijak strašně, aby to mohlo mít negativní vliv na nožku malé. Já sama měla také jako malá poděděné boty, určitě horší a musím říct, že žádné problémy nemám. Jako v sekáči bych botky nekoupila, ale pokud máte možnost, asi zkuste podědit a tolik to neřešit. A kupte takové, které se vám zdají dobré, protože jak psal ten pán, certifikát musí mít každé botičky a pak záleží na vás, co se vám zdá. Já viděla u Bati tenisky, látkové, nedrželi kotníček, nepevné - no to radsi etdy neznačkové, ne?

meriamon
15. pro 2008

Budu reagovat na "strašně" drahé dětské boty u nás.
Není tomu tak. Když přijedete do zahraničí, dětské boty jsou jenom o malý chloupek levnější, než standartní pánská a dámská buv. Jistě si řeknete, proč je tomu tak. Vždyt jsou malé. V to je ten kámen úrazu. Jsou malé a hezké - tvoří je více dílců a ozdob, než ty velké. Je na nich totiž o sto procent vyšší podíl práce - tím se stírá rozdíl ve spotřebě materálu. Jsou tak pracné, že dokonce ani v Číně nejsou schopni snížit podstatně jejich cenu.
To je ten problém, na které lidé u nás neradi slyší - ale naši zaměstnaci by také chtěli mít alespoň slušnou mzdu, přibližující se průměru. Nemají ji, protože v tom případě by malé boty musely stát v obchodě 1000,-Kč (cenu ve světě obvyklou).
Jen tak pro ilustraci - poddešev na uzavřenou botičku č.20 stojí 55-60 Kč, usňový vrchový materiál 70 - 80 Kč,
jedna krabička 12 korun, ozdobná nášivka 20 Kč atd. Ještě nezačneme vyrábět a už musíme na tuto malou botičku vydat sumu kolem 200 Kč - a kde jsou mzdy, pronájmy a platby za teplo a další enegrie, dopravu ...
Kvalitní dětské boty jsou u nás levné - nikde ve světě nejsou levnější a lepší to už nebude.

gandy
18. pro 2008

Dneska jsem koupila botičky na doma a trošku jsem se taky zhrozila ceny. Byla jsem totiž u ortopeda a ten řekl že by už měla nosit boitčky, sice nechodí moc, ale stejně, takže když bude ťapkat ať je má na nožičce. Náš neurolog řekl opak, tak jsem zatím botky nechtěla kupovat, ale ortoped se asi v tomto ohledu vyzná lepe... Byla jsem v prodejně little foot, opravdu se nám prodavačka věnovala, změřila nožičku a vysvětlila co a jak... No ale cena za botičky- teda spíš bačkůrky 650,- což mi opravdu přijde dost, ale zas nechci dědit botičky a u Bati, mají obyč co jsme nosily jako děti a to jsem hned zavrhla. Přece jen chci pro dítě to nej.... bačkůrky mají ze spoda větrání a jsou opravdu pevné a hezky sedí na nožičce.
Je fakt že na to že dítěti opravdu rychle roste nožička je to dost za botičky, ale jít k větnamcům a koupit boty, jen že jsou levné to fakt ne.. A co myslíte že prodávají v hypermarketech, myslím že to samé. Radši si nekoupim na sebe značkovou věc, ale dopřeju dítěti kvalitní obuv. 😉 teď dokud je nožička vyvíjí.....

zdenkaz
3. led 2009

Zdravím,
zběžně jsem pročetla tuto diskuzi a musím se zastat firmy Essi. Dceři jsem kupovala jejich boty od té doby,co začala chodit a vždy jsem byla spokojená. Dcera je opravdu řádně "otestovala" a musím říct, ze své zkušenosti, že se jedná o boty kvalitní!!! Mimochodem se u nás ve městě také prodávají ve zdravotních potřebách.
😉 😉 Kdysi jsem četla, že ty atesty jsou opravdu velmi drahé (musí se v určitých intervalech opakovat) a některé firmy na ně prostě nemají. To ovšem neznamená, že dělají botky nekvalitní. Jenom se jim prostě nevyplatí nechat si vystavit "papír".
Navíc např. Baťa už také není kvalita co bývala za života zakladatele firmy.Spousta maminek si tady na diskuzích stěžuje, jak musí chodit reklamovat a netýká se to jenom dětských bot.
Takže hlavně se nenechat zblbnout "žirafím davem" a řídit se svým rozumem a zkušenostmi 🙂

mirka755
6. led 2009

ahoj, my jsme kupovali Anetce zimní botičky v obuvi Reno

martina46
6. led 2009

Prosím vás poraďte, už som zúfalá a nahnevaná.
Kde kúpim topánočky pre malú, aby sa mi podarilo obuť jej ich rýchlejšie ako za 10 minút!
Čo som videla doteraz, žiadne sa nedali poriadne rozšnurovať až po nart, malej tam potom nemôžem narvať nožičku ani za svet! Mám pocit, že tak ako oblečenie, ktoré dieťaťu sedí, je asi aj poriadna topánka skôr nedostatkovy tovar ☹
Kde dostanem také topánky, ako by som chcela? Poraďte prosím firmu, alebo priamo obchod v Bratislave, bolo by fajn, keby som mohla ísť naisto. Ďakujem.

skynet
14. led 2009

Prajem Vam prijemny den, chcem sa pridat k diskusii a to k "zirafke" a pod. Musim plne suhlasit s panom Bohumilom Novakom a to vo vsetkych smeroch. My sme sice nepriama konkurencia ale to co tu vsetko napisal musim len potvrdit. Som obchodnym manazerom firmy Slovobuv-SK Bardejov, ktora ma cca 15 rocnu tradiciu vyroby detskej obuvi - po roznych organizacnych zmenach..
K veci - ZIRAFKA neskutocne draha znamka niecoho co by malo splnat kvalitativne poziadavky. Musim suhlasit s panom Novakom ze to nie je tak - na trhu najdete aj obuv ktora je dovezena z CINY a ma ZIRAFKU - nechava sa atestovat vzorka a na zaklade vzorky sa dovezie kontajner a tym padom ma dovozca na kontajner certifikat a Zirafku.
Obuv ktoru najdete v hypermarketoch za neskutocne lacny peniaz by som svojmu dietatu nekupoval. Neide stale len o dizajnove prevedenie topanocky. Ano je pravda ze Cina sa zacala zlepsovat a ta obuv je z dna na den krajsia ale mile mamicky nevidite do materialov. Pri priprave usni sa vyuzivaju rozne chemikalie. z ktorych je najviac skodlivy sestmocny chrom. Mnozstvo sestmocneho chromu, ktory sa uvolnuje do pokozky moze sposobovat prinajmensom rozne pliesne (neliecitelne) a prinajhorsom rakovinu. Uvolnuje sa samovolne potenim, vlhkostou v topanke a pod.
Materialy, kde to nie je sledovane a su podstatne lacnejsie, hlavne kvoli tomu ze nie je dostatocne dodrzany vyrobny proces prepierania kozi a vyluhovania sestmocneho chromu. Vyluhovanie a prepieranie kozi je velmi energeticky a financne ako aj casovo narocne a tym ze si to vyrobcovia skratia je material o nieco lacnejsi ale o dost skodlivejsi. Materialy ktore su zdraviu neskodlive su drahsie a ako napisal pan Novak kalkulacia pri vyrobe obuvi je hrozna. Od ihly cez podsivkovy a vrchovy material az po mzdy a energie..... Este by som k materialom chcel dodat ze my berieme od Ceskeho vyrobcu materialov a sme nadmieru spokojni.
Na zaver nechcem skatulkovat cinskych vyrobcov ale je ich velmi malo, ktori vyrabaju zdravotne bezchybnu obuv a nas cesko-slovenskych vyrobcov trapi ze nas pomaly ale isto likviduju.
Trebalo by apelovat aj na kontrolne organy - hoc nie som si isty ci to ma zmysel nakolko u nas na Slovensku sa smejdov predava na tony a nikto s tym nic nerobi. my vyrobcovia budeme apelovat nasich zakaznikov ako sucasnych aj potencialnych a budeme sa tesit velkemu a spokojemu zaujmu o nase vyrobky.
😉

jandalinka
14. led 2009

firma Essi,mám dobrou zkušenost,doporučuji a hlavně jsme u nich sehnali botičky na vysok nárt 😉

susik77
14. led 2009

Martina: ja som kupila malej zimne boticky na zips v Humanicu. Byvame v Prahe, ale tusim je Humanic aj v BA. Stali 500 Kc. Daju sa rozopinat na zips uplne dole. staci, ked jej natlacis spicku dopredu. Moja je pri obuvani histericka, tiez som hladala boticky, co by som obula velmi rychlo 😉

susik77
14. led 2009

gandi: ja som kupila malej backurky u Bati-tusim znacka Rako-kotnikove, na snurovanie. citala som, ze tiez je kvalina. Stali okolo 300 Kc. Tiez som bola pozriet ten obchod little foot na Budejarne, ale to mi pride uz trochu luxus dat za backurky 650, hoci su krasne.