Dětské zimní botičky

gabcule.m
29. říj 2008

Zdravím, mám téměř 18 měsíčního syna, takže nás čeká nákup prvních zimních botiček. Nemáte nějakou osvědčenou značku? Určitě nebudu kupovat na tržnici. Chtěla jsem pouze se "žirafkou", ale nikde jsem je v Karviné nesehnala. Byla jsem se dívat na zimní botičky a všude mi tvrdili, že botičky jsou atestované - ceny od 500,-- Kč nahoru. Jedná se o tyto značky (já je taky kupuji a jsem spokojená): Baťa, Prior, Deichman, Labota, Humanic.

dagina
17. říj 2010

Ahojky maminy, a s tímto http://www.detskeboty.cz/detske-zimni-boty/supe... internetovým obch. máte některá zkušenost??? Jsem jim poslala dotaz skrz velikost, tak jsem zvědavá jak poradí. Mají tam mnohem větší výběr superfitek než na www.detske-boticky.cz jsem si nevybrala.

artuse
17. říj 2010

@dagina ahoj, já na www.detskeboty.cz nakupuji, jsou tam velmi ochotní a vstřícní, jednou jsem tam i boty vracela, vyměňovala a naprosto bezproblémů, při výměně se tuším ani neplatí poštovné...jen na ty dotazy odpovídají asi o něco pomaleji - cca do týdne...asi jak kdy...

mataharyy
17. říj 2010

Tak na ně jdu juknout a asi objednám od nich, raději zaplatím toto, než v deichmanu botky které nebude moc na zimu nosit... 🙂

dagina
17. říj 2010

@artuse až týden, jo☹?! Počkám do úterý a pak volám, přesto že vítají spíše komunikaci mailem. Malá už má v podzimních studené nožky, takže to spěchá 🙂!!!!

artuse
17. říj 2010

@dagina jo kdyžtak zavolej, to bude možná lepší, ale objednávky vyřizují bleskově, ihned po zaplací boty posílají 🙂

mataharyy
17. říj 2010

Můžu ještě dotaz k těm botám, jak je tam rozdělení velikostí podle mm, tak už je v tom započtená i nějaká rezerva na tlusté ponožky, pohyb prstíků a tak?? Nebo je lepší vzít větší? 😕 S těmahle botama nemám žádné zkušenosti tak nevím 😅

dagina
17. říj 2010

@mataharyy právě na tohle jsem se jich dotazovala - dnes ráno mailem, to asi nevydržím a zavolám tam už zítra 🙂, boty potřebujeme. Ale vypadá to, že to je přesná délka vnitřku bez nadměrku a tlusté ponožky.

mataharyy
17. říj 2010

@dagina tak když zjistíš co a jak napiš, mě se taky zdá že je to delka na doraz, ale člověk míní... 🙂

fiallinka
17. říj 2010

@dagina ahoj, včera jsme byli ve Zlíně v jejich prodejně a pro malého jsme koupili přesně tyhle boty v modrém. Vypadají dobře, kámošky pro děcka superfity mají a jsou moc spokojené, takže jsem dala na ně i na radu prodavačky a koupili jsme je. Máme vel. 24, nevím, jestli ti to nějak pomůže 🙂, ale přeměřili jsme nohu v tlustějších ponožkách a s tím doporučovaným nadměrkem vyšla tahle velikost a opravdu seděla, větší už byla hodně velká 🙂

fiallinka
17. říj 2010

můžu vám to nějak přeměřit podle Jurčovy nohy, pokud vám to pomůže 🙂, ale to jejich měřidlo doma nemám...

mataharyy
17. říj 2010

@fiallinka zkus i to pomůže, budu ti zavázána 😵

martinka81
17. říj 2010

Holky, ta uváděná velikost je přesná velikost vnitřní stélky, bez nadměrku.

dagina
17. říj 2010

@fiallinka super, když změříš malého nožku - nejlépe obkreslíš na papír nožku v zatíženém stavu (když stojí), tak od palečku, nebo od nejdelšího prstíku po patu má kolik????? Naše má 130 mm. Díky moc

zuzik.3
17. říj 2010

@mataharyy na www.detskeboty.cz jak mají ty rozměry v mm, tak to je čistě velikost stélky, ale z vlastní zkušenosti vím, že botu co jsme loni tam koupili tak měla o pár mm jinčí rozměr než na netu. Takže já bych je určitě poprosilo o přeměření u té boty co sis vybrala.

fiallinka
17. říj 2010

tak holky, jsem z toho trošku vedle 🙂, protože jsem mu nožku naměřila skoro 15 cm, no možná 14,5 při nejlepší vůli 🙂, ale bylo to teda až večer a moc nepostál... přitom botu má 24 a když jsme zkoušeli 25, tak tam měl místa fakt zbytečně moc a i prodavačka doporučovala menší, měřila ho v tlusté ponožce a ten nadměrek byl snad přesně 12 mm nad délku chodidla...

Teď nevím, jestli chápete, co tím chci říct 🙂, no prostě asi radši nekupovat zbytečně veliké, já jsem až dostala strach, jestli nemáme malé 🙂, ale vypadají fakt že mají rezervu i pro celou zimu...

dagina
18. říj 2010

@fiallinka hm, ty 24 mají délku 156mm, a když má Jíra cca 148mm nožku na boso..., tak to není ani 1 cm oproti velikosti udávané v jejich tabulkách...., tak jsem z toho také vedle. Už se jim snažím hodinu dovolat a nikdo to nezvedá ☹.

zuzik.3
18. říj 2010

@dagina tak vem tu 25, tam bude mít nadměrek 1,5 cm možná i míň. 8 mm nadměrek na zimu je opravdu málo....

beruska2x
18. říj 2010

@dagina nadmerek by mel byt 1,2 az 1,5cm s min bych rozhodne nekupovala - je to zbytecne, budes nekde v prosinci az lednu kupovat nove 😉

dagina
18. říj 2010

TAk jsem se dovolala, paní moc příjemná.
@zuzik.3 25 by jsme měli asi hodně velké..., malá má nohu cca 13,2cm, mám připočíst těch 1,2cm což odpovídá velikosti 22. To jsem reagovala na fialinku a velikosti jejího chlapečka 😅 (v příspěvku výše).
Tak jdu objednávat 🙂.

morgan
18. říj 2010

Holky, paní v té prodejně mi říkala, že u zimních bot může být nadměrek až 1,8 🙂

mataharyy
18. říj 2010

Takže zmřím ve stoje nožku, přičtu 12-17mm a podle toho vyberu velikost botky, no snad trefím tu správnou 😅 Díky moc za informace

dagina
18. říj 2010

@morgan tak teda nevím, mě paní řekla, že 17mm už je dost, doporučila mě vel. 22 což u nás dělá nadměrek 11mm. Nakonec mě odpověděl i pán na mail a též doporučil 22. Snad je tedy nebudu muset vracet za větší. No není nadto boty vyzkoušet.... . 17 mm by jsme měli nadměrek u vel. 23. Nebo tam mám ještě zavolat a změnit vel?!

mataharyy
18. říj 2010

O tom nadměrku jsem četla na jejich stránce u toho měřidla nožiček jak tam mají. Píšou že se doporučuje 12mm, ale maximálně 17mm. Já vezmu asi s tím nadměrkem těch 15-17mm, protože bych byla ráda aby mu vydrželi alespoň na jednu zimu, ne že bych mu nechtěla dopřát, ale s ohledem na to že je budu objednávat z Čech a že stojej tolik co stojej... Navíc mu noha roste poměrně rychle, tak bych nerada do vánoc kupovala další a v únoru ještě jedny... 😅 😔

morgan
18. říj 2010

@dagina tak to teda nevím jak to je 😒, no za zavolání nic nedáš a budeš mít klid. Ale zima bude určitě zas dlouhá tak abys nemusela kupovat ještě další. Mě taky bylo divný, že jsme tam šli s velikostí 21 a odnesli jsme botu 23, ale chodí se mu v nich dobře, nezakopává, tak snad je to ok!

zuzik.3
18. říj 2010

@dagina ups, jsem to blbě pochopila 😅 Je fakt nejlepší botu vyzkoušet, jak už jsem dříve psala, taky jsem chtěla Superfity, ale u menšího číslo měla nadměrek 1,1 a u většího těch 1,7 a to už měla strašně takové široké, prostě jí to nesedlo. Takže jsme vzali jinou značku kde má nadměrek 1,5, ale sedí jí pěkně a snad vydrží celou zimu.

dagina
18. říj 2010

@zuzik.3 tak to je přesně náš případ 🙂. A jakou značku máte??
Je fakt, když se dá teplá ponožka, tak se botka hodně zůží.... . Se superfitkama nemám vůbec ždánou zkušenost..., tento týden se má hodně ochladit, tak bych se nerada zdržovala vyměnováním 😖. Ale jak říkáš, ta vyšší hranice nadměrku pak může být botka hodně široká, tak jsme to měli u podzimních od Essi.

dagina
18. říj 2010

@morgan a kolik tedy máte nadměrek????

morgan
18. říj 2010

@dagina nejsem si teď stoprocentně jistá, ale myslím, že právě těch 1,8. Ty boty mají 14,5 a nohu mu změřila myslím na 12,7. Malej teď spí tak až se vzbudí tak mu to ještě jednou přeměřím a písnu

dagina
18. říj 2010

@morgan a to má tvůj malý o půl cm menší nožku než naše a máte vel.23....., no tak jdu asi pro klid duše zavolat.

morgan
18. říj 2010

@dagina tak jsem to mřeměřila a spíš mi to vychází tak na 12,9, tzn. nadměrek 16mm 😉