Jak velký nadměrek u bot na zimu? Jak kupujete vy?

brisalek
13. říj 2011

Dcera ma ted nozicku asi 15cm. V jednom obchode mi tvrdili , ze ma mit 169-172mm boty, aby vydrzely do jara, v jinem, ze staci 163mm, ze kdyz ma vic nicim ji nohu atd. A to ty druhe boty (DPK) maji vlnu, takze jeste kozisek uvnitr. Jak to kupujete vy?

brisalek
autor
13. říj 2011

Zatim vzdy mela nadmerek u superfitek okolo 12-15mm a problem s tim nikdy nemela, ze by v tom spatne chodila....

kalo
14. říj 2011

@brisalek ´Musíš vědět ty, jak by malá zvládla chodit ve větších botách...O 2 cm větší se mi zdá už hodně, většinou tak závratně za sezonu nožka nevyroste...

brisalek
autor
14. říj 2011

No me se tech 172 zda taky moc a tech 163 zase malo🙂. Jen me hrozen prekvapilo, jak maji vsude jine nazory. Ale ja jsem vsude cetla, ze normalni nadmerek je 12mm a u zimnich, kde bude mit treba dvoje ponozky i vic. Tak jsem se chtela zeptat jak to kupuje nekdo jiny.

z359
14. říj 2011

nadměrek u bot má být 12-17mm a u zimních bot bych se těch 2cm nebála, budou mít ponožky přesně i dvoje :o), ale víc už bych se bála, protože pokud je v botě klenba, tak se noha opravdu kazí :o(,a le pokud v ní není, tak je to jedno, ale děti můžou zakopávat :o), když je to o víc :o)

andelka
14. říj 2011

Kupovali jsme zimní minulý týden, teď má 22, zimní jsme kupovali 23, má tam 1,5cm nadměrek. Jsou teploučké, takže hrubé ponožky asi mít nebude.

teerka
14. říj 2011

Nám vyrostla nožka o 3 velikosti za půl roku. Jarní 19, sandálky 20 a ještě jsem musela koupit teď podzimní 21. Uvidíme, kolik bot koupíme na zimu. Asi koupíme vel. 22, ale v bačkůrkách 22 mi teď ještě zakopává. 😒

brisalek
autor
14. říj 2011

no jde o to , ze superfitky stoji 1400-1600,- a to se mi teda jeste jedny treba v unoru kupovat moc nechce. Male taky dost vyrostla noha od jara. Ale loni pres zimu jen o jednu velikost.

judit22
14. říj 2011

Náš Ondra má nožičku 17,2cm a zimní mám koupené 19cm superfity. Loni jsme je měli taky a vůbec jsem nedávala dvoje ponožky, nebylo to třeba, vdžycky měl nohu teplou, loni měl 26 velikost a ze začátku se v tom docela zakopával, ale pak si zvykl a dobrý. Podle mě těch 15mm je nadměrek do superfitů tak akorát, cena je opravdu vysoká, takže ani pro nás dvoje botky nepřipadají v úvahu. Koupila jsem použité Vikingy jako druhé botky, ale ty jsem prodala, protože mu byly široké.

milin
14. říj 2011

Ahoj holky
moje tchyně prodává nádherné zimní botky pro děti. Je velmi ochotná Vám poradit. Tak ji klidně kontaktujte a mrkněte na stránky. Když nevyberete aspoň Vám třeba poradí 🙂
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=872426

Nikomu nic nevnucuji. 😉

amandab
14. říj 2011

myslím, že člověk by neměl přemýšlet o kolik prckovi vyroste noha, ale koupit tak, aby botička seděla a nebyla moc velká, máme známou fyzioterapeutku a ta nám říká, že nadměrek max 12mm. Z vlastní zkušenosti vím, že stejně nelze předpovědět o kolik malé vyroste noha, nám vyskočila od června z velikosti 22 na velikost 26!! 😒

lusi80
14. říj 2011

mě v obchodě,když měl starší 2 roky řekly,že tak velky,abych mu strčila dovnitř boty za patu minimálně ukazováček,že to by mělo stačit,tak se prej mají zkoušet a kupovat každy boty 🙂 🙂 😉

gintare
18. dub 2013

@lusi80 A jak poznám, že nemá skrčené prsty? Já teda doma nohu obkreslím na tvrdý papír a v obchodě poměřím se stélkou boty.

lusi80
18. dub 2013

tak strčeny prsty nevím jak e poznají,ale stačí dítě chytit za špičku boty,když dáváte za patu prst,tam si myslím že poznáte když budou skrčeny,já mám taky obkresleny nohy na papíře,pak změřím,do obchodu chodím s metrem 🙂