Jaká česká značka bot se vyrovná Superfitkám?

ivasad.
2. čer 2013

Ahoj všem, otázka již zazněla v názvu diskuse... Laťka je vysoko, já vím 😀 Jde mi především o ohebnost podrážky. Dříve jsem dětem kupovala Santé, Essi nebo Pegres, ale poslední dobou se mi zdá, že především Essi mají fakt prkennou podrážku 😖 Ráda bych podpořila českou výrobu, ale zase ne za každou cenu, když se mi ty podrážky fakt nelíbí 😒 . Takže včera jsme odešli z obchodu se Superfitkama pro obě děti.... Ještě jsme měli pro dcerku loni Peddy plátěné tenisky na písek, ale skoro nic nevydržely. Díky za rady a postřehy 🙂

blahova_andrea
2. čer 2013

My máme na písek tenisky od Befado a ty jsou ohebné krásně a zatím teda fakt držáci. Jako celoročky máme Béďu, ten je český. Je fakt, že zatím nemůžu moc porovnat, teprve začínáme, tak se taky ráda dozvím od maminek tipy.

tajemna30
2. čer 2013

My máme ted celoroční kožené Fare - maximální spokojenost, jinak jsme moc spokojeni s Elefantíky - těch máme několik, a na písek máme Befado.

blahova_andrea
2. čer 2013

@tajemna30 Fare jsou mí favoriti, ale zatím jen podle netu, na živo jsem ještě tu čest neměla. Příště bych ale ráda zkusila. Na Elefantíky jsme měli smůlu, když jsme sháněli. Narazili jsme na malý výběr a úzké botičky, do kterých se našemu prckovi nedostala nožka ☹

tajemna30
2. čer 2013

@blahova_andrea No my máme letos Fare poprvé, zajeli jsme do prodejny kde prodávají Fare, samozřejmě tam není takový výběr jako přes net, ale vybrat se dalo, a hlavně to chce fakt zkoušet - vyzkoušeli jsme snad osmeri Fare, než jsme našli ty co nám seděly nejlépe. 😉 Elefantíci máš pravdu loni aspon v Brně měli větší výběr, ted je ten výběr nic moc - a to jsme se ptali ve více Daichmanech v Brně - důvod nám vždy řekli, že jsou drahé a rodiče je nekupují ☹ A záleží které jste zkoušeli - na krabici jsou písmenka a ty značí šířku botů 😉

luciina
2. čer 2013

Za mě je bezva Protetika. Eli sedí perfektně a jak název napovídá jsou to "zdravé" a kvalitní boty.

blahova_andrea
2. čer 2013

@tajemna30 tak oni tam měli tehdy jen asi dvoje, když jsme zkoušeli 😀 na čísla šířky jsem fakt nekoukala. to ani nevím, že je. osmery botky fare? a jak teda poznáš, který sedí nejlépe? já řešila délka stélky, výšku nártu a pevnost kolem kotníku.

brisalek
2. čer 2013

řeším to samé..navíc má dcera hodně ouzkou nožičku....óhebné a lehké mi přijdou Santé. Teď jsme koupili na léto sandálky DPK. Nejsou tak ohebné, ale celkem mi přijdou fajn. Fare mi fakt přijdou prkené a tvrdé....protetiku jsme ještě nezkoušeli....
Na Superfitkách mi poslední sezony vadí , že dělají čím dál horší barvy nebo teda asi naše bchody neberou krásné bílé. Nesnáším totiž když je holčička celá růžovo-růžová nebo barevná jak papoušek☹.

blahova_andrea
2. čer 2013

@brisalek vidíš a mě zas přijdou děsně tvrdé právě santé

brisalek
2. čer 2013

@blahova_andrea já jsme je nakonec nekoupila jen jsem je viděla a přišli mi teda fajn. Fare jsem zkoušela několikrát, ale jsu takové hromotulcké, široké, vůbec neobejmou kotník....,ale dcera má hodně hubenou a úzkou nožičku

blahova_andrea
2. čer 2013

@brisalek no právě, on je i rozdíl mezi jemnou drobnou holčičkou a hromotlukem klučíkem 😉

karrison
2. čer 2013

DPK

kalo
2. čer 2013

@ivasad. téma pro mě 🙂 když jdu kupovat boty, tak problém... Holka potřebuje zdravotní, pevné, ale lehké, úzké boty, které mají pružnou, měkkou podrážku. Kromě Superfitu toto splní i české DPK, Befado a asi 2x jsem koupila zn.Clarks (ale tuším, že to je Německo). Jinak na našem trhu bída...

tajemna30
2. čer 2013

@blahova_andrea neboj to poznáš u dítka které chodí a domluvíš se s ním 😉 Jednak malá má spíše úzkou nožku, takže ty Fare většina byla široká, v některých při chůzi hodně zakopávala a tak 😉 Ano Elefantíci - aspon mi to prodavačka ukazovala mají písmenky značenou šířku.

tajemna30
2. čer 2013

@brisalek chce to zkoušet, my máme letos Fare poprvé, ale jak píšeš třeba první boty jsme měli DPK, protože ve Farech jsme šíleně plavali, a kotníček neobejmuli. Ono je to také tím, že třeba někde mají na výběr jedny dvoje FAre, někde více. Za nás to chce zkoušet - a než jsme letos sehnali boty uff. Ale já teda nejdu do obchodu s tím - že to musí být FAre, Superfit, DPK nebo Elefantíci. Prostě chci kvalitní obuv - to chce asi každá maminka, ale hlavně která bude sedět na naší nožce. 😉

tajemna30
2. čer 2013

@brisalek a jak píšeš že FARE jsou prkenné, za nás to bylo opačně - DPK byly prkenější než FAre - ale dle mého je to fakt hodně o tom, které druhy těch konkrétních botek v obchodě mají.

blahova_andrea
2. čer 2013

@tajemna30 aha, tak na to domluvení se si ještě pár velikostí počkám 😀

petka80
2. čer 2013

Ještě je dobrá značka Protetika. Jsou to Slováci teda. Cena je dobrá a kvalita mi přijde super.

jajulin
3. čer 2013

U nás vedou Jonap a Beďa.

nuonuon
25. srp 2013

Mám stejné problém, po nákupu Superfitek mi teď připadají ostatní botičky, že mají hrozně tvrdou podrážku. Máme spíše úžkou nohu.

majatob
25. srp 2013

asi jsem ještě nenašla botu, která by mohla Superfitkám konkurovat 😅 zkoušeli jsme Santé, ale po dvou měsících jsme je museli reklamovat, rozlepovaly se, urvaly se poutka na tkaničky atd.. Které nebyly špatné (ale nejsou české) tak Primigi (ale jsou o něco širší než Superfit) a zimní Richter (ty byly super, ale cena stejná). Z českých pro mě zatím nejlepší asi Jonap, měli jsme dvakrát a šlo to, ikdyž to nebylo úplně ončo 🙂 zbytek mi přijde děsně tvrdej, neohebnej a těžkej, popřípadě moc širokej nebo s vysokým nártem.
Takže my kupujem Superfitky, sice je to pro tři děti pěkná pálka, ale pěkných, lehkých, ohebných a úzkých bot je opravdu poskromnu, takže nezbývá než platit a těšit se z toho jak hezky dětem sedí 😀

hojda
25. srp 2013

Taky mám dětičky s úzkýma nohama a botičky s ohebnou podrážkou taky těžko hledáme.....dojdu do obuvi a znechuceně jdu pryč, protože všechny botičky jsou neuvěřitelné tvrdé v podrážce☹, jak si člověk zvykne na ty pružné podrážky, tak se pak těžko nekupuje. Nevybrala jsem asi v Elefanten ani Fare.....asi záleží taky na modelu botky, ale já zatím pružné jiné nenašla. ☹

detskaobuvurban
31. srp 2013

A my máme zase velice dobré zkušenosti jak se Superfit, tak i s obuví Viking - norská firma...Jsou velice pěkně udělané a dají se prát na 30 st. 🙂 Děti v nich lítají celý rok... 😀

irisek88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
2veverka
6. říj 2014

@blahova_andrea
@tajemna30
@majatob
@petka80 Holky, dovolím se připojit: nenapadá vás nějaká značka celoročních bot (jaro-podzim) s membránou, aspoň trochu podobná Superfitkám? Holt těch 1500 mě straší...

hojda
6. říj 2014

@2veverka superfitky se dají sehnat i levněji, když trošku zapátráš. Chceš zimní, nebo podzimní?

2veverka
7. říj 2014

@hojda Myslela jsem podzimní. Měla bys prosím nějaký tip? Zimní jsem vloni kupovala z druhé ruky, zdálo se mi, že v zimě se toho zas tak moc nenachodí a u bot sněhulového typu mírná obnošenost nevadí.

lu777
7. říj 2014

Superfity jsou super, koupila jsem párkrát jinou značku a těžce jsem se spálila, takže jsem zase rychle couvla (Baťa a CCC to bylo, obojí hrůza po měsíci, dvou, samá reklamace)....
teď máme Superfity a jedny Primigi a jedny sandálky Vikingy... nebyly levné, ale spokojená jsem moc! 😉

hojda
7. říj 2014

@2veverka Jakou velikost? Já koupím občas levně na MMB, nebo ráda kupuju u MTG dětské botičky.

tina_7
7. říj 2014

...značka Veleta (Zruč nad Sázavou) - cenově dostupné, české, s atestem, měkoučké...

niax
7. říj 2014

Béďa obuv - botky šijí a prodávají ale teda jen na jižní Moravě