Jaké botičky koupit při vtočených kotníkách?

moda08
21. únor 2010

Mám syna 14M a dnes jsem ho pozorovala jak chodí a zjistila jsem, že při pohledu zezadu má jakoby kotníčky dovnitř (byl zcela bos i bez ponožek). Co dáváte svým dětem za botičky doma,aby se mu toto nedělalo? Nechci aby mu to zůstalo. Já ho nechávám doma dost často chodit jen v ponožkách a třeba tak na hodinu mu dám kotníčkové bačkůrky (takové ty klasické). Díky za názory

iloha
21. únor 2010

sandálky od essi 😉

shaula
21. únor 2010

Vtáčení kotníčků dovnitř (pokud není extrémního charakteru) je vcelku normální a je způsobeno ještě slabými neposílenými svaly kolem kotníků. Naši kluci chodí taky hodně naboso a taky kotníčky vtáčejí. Konzultovala jsem to i s pediatričkou i fyzioterapeutkou, nemám se znepokojovat, jen dávat občas botičky. Nedávám je pořád, tak jednou dvakrát denně na 2 hodinky (odhadem). Lepší než látkové bačkůrky jsou buď kožené kotníčkové botičky na doma, protože mají pevnější opatek než ty látkové (my máme kožené od Pegres), případně sandálky s podporou kotníčků.

ivika18
21. únor 2010

papučky určitě ne, ani kotníčkové. Nejlíp kožené kotníčkové sandálky s plnou patou, v uzavřených kožených botičkách se nám hodně potily nožky

moda08
autor
21. únor 2010

holky díky
shaula - to si mě vcelku uklidnila, když jsem to viděla (nikdy jsem se předtím na to nezaměřila),tak jsem se celkem vylekala.
A ty botičky kupujete normálně v obuvi a nebo v lékárně?

dagina
21. únor 2010

Moda, jj, jak píše Shaula. K nám do MC centra pravidelně dojíždí fyzioterapeutka, naše Lůca teda kotníčky vtočené nemá, ale skoro všechny děti je tam mají, nosí také ty obyč. bačkůrky (ty jsou dle ní absolutně nevhodné). My máme sandálky Santé, naprostá spokojenost.

shaula
21. únor 2010

Moda - já zatím kupovala v obuvi. Uvidíme, jak to bude na léto se sandálky, jestli neseženu v obuvi, půjdu do lékárny - chci, aby měly plnou patu, jak píše Ivika, aby kotníčkům poskytovaly oporu.

moda08
autor
21. únor 2010

shaula - jak si psala, necháváš kluky přes den taky hodně chodit naboso (v ponožkách), je to teda pro ty kotníčky lepší a nebo mu mám dávat co nejčastěji ty botky, aby měl oporu? Třeba některé moje kamarádky dávají botičky na celý den, což mi zase přijde moc (i kvůli klenbě atd.).

dagina
21. únor 2010

No je blbý, že je momentálně nikde neodskoušíš 😒 , ještě je nemají. První jsem kupovala též v obuvi, druhé mě objednali v lékárně, ale to už jsem věděla jaké číslo, kupují se občíslo(sandálky s volnou špičkou).

knobloska
21. únor 2010

Ahoj, zakládala jsem tady podobné téma. Já jsem byla s malou na ortopedii, má ploché nohy 2. stupně a to ty nohy podle mě tak sešmajdaný nemá. Podle ortopeda dávat na hladkém povrchu boty, vždy kotníčkové, a s mohutnější podrážkou, aby se neprošlapaly. Essi, Santé, pegress, naprosto ideální. Venku na trávě, kamínkách naopak chodit co nejvíc naboso. My jdeme v létě na kontrolu, v podstatě se s tím do 3 let nic nedělá, pak se nassazují ortopedické vložky. Kamarádky malá to má hodně, jsou jí skoro 3, ale ona na to celkem prdí a malej se ty nohy zhroutily tak, že má kolena u sebe a pěkný ixáky. Má to hodně dětí a jak tady bylo napsáno, nemají posílený svalíky, tak proto to mají. Ale zase bych to nepodceňovala, hodně holek v pubertě to má, začala jsem si toho všímat a je to fakt hnusný. Ještě jsme koupili takový ten ostnatý míček ve zdrav potřebách a mám jí masírovat chodidla, to ale fakt nesnese, takže to neděláme.

eho
21. únor 2010

Můj syn to má také. Koupila jsem mu sandálky Santé a jsou super. Mají je v lékárnách nebo zdrav. potřebách - i tedˇ- kupovala jsem je minulý měsíc. Doteď nosil doma pouze sandálky, nikdy bačkůrky, ale je hodně velký, tak asi proto. Českám co mi řekne ortoped. Ale rozhodně nenechávat chodit děti bosé po tvrdých podlahách.

moda08
autor
21. únor 2010

dagina - a kde si je prosím tě kupovala, někde v Ústí? A myslíš, že je ještě nikde mít nebudou?

moda08
autor
21. únor 2010

holky nemáte náhodou některá třeba fotečku těch sandálků? abych měla představu,díky

moda08
autor
21. únor 2010

knobloska - a to tě poslal pediatr na ortopedii nebo si šla sama?

berynka
21. únor 2010

ahoj, nechala bych, ať se na to jukne přímo ortoped a poradí 😉 . Hedu vtáčela špičky dovnitř a to prý neva. Ty kotníčky jsou problém. Kamarádky chlapeček (2 roky) na to hned vyfasoval speciální vložky a musí je dávat do všech bot. A hlavně nechat běhat po venku v maximální míře bosky 🙂 .

dagina
21. únor 2010
dagina
21. únor 2010

Jj, běhání po trávníku bosky, ale my jsme v paneláku a před ním máme sice pěkný trávník, ale samé hov-o 😠 .

moda08
autor
21. únor 2010

dagina - vypadají moc pěkně, a tak ty má na doma jako "bačkůrky"? Neokopává si palečky?

dagina
21. únor 2010

JJ, místo bačkurek, vůbec si neokopává palečky, také jsem měla z toho obavy, a fakt dobrý.

moda08
autor
21. únor 2010

dagina 😀

knobloska
21. únor 2010

Moda já jsem na něj získala kontakt tady na MK, zavolala jsem tam a nechtěl papír od pediatra, talkže jsem jí obešla. Ale záleží na dr. Postavil jí na takovou desku s rastrem, podsvítitl to a bylo hotovo. \nic hrozného.

knobloska
21. únor 2010

To, co posílala Dagina je přesně to, co je správně. My máme Santé nebo české Pegress, Essi jsou na širší a silnější nožičky, ty nám nesedí. Ale to je jen náš problém 😉 Já jí kupuju i kecky kotníčkové, Superfit, ale i Pegress dělá pěkný. Prostě pevnej kotník a opatek.
Já jsem jí tedy dávala botky vždycky a stejně má kotníčky špatně, ale nevím, jak by vypadala, kdybych jí je nedávala, že jo ☹

kar.la
21. únor 2010

Ahoj, taky přidám svou zkušenost.
Malá (2,5 roku) má ty kotníky taky hodně k sobě 😒
Docházíme na dětskou neurologii (z jiného důvodu), kde nám Dr. řekla, že to ještě nebude řešit, že to vycvičíme. Nejlepší je na to chůze po špičkách, patách a vnitřní / vnější straně chodidel, ať se svaly na noze posilují. Prozatím cvičíme jen tu chůzi špičky - paty - chodit po hranách ji ještě nevím jak naučit...
Také je dobré nohy masírovat balónkem s bodlinkama, směr od nártů nahoru - vždy jakoby směrem k srdíčku.
No a samozřejmostí je (jak už to tady holky psaly) doma na rovném chodit v pevné kotníkové kožené botě (taky máme sandálky) a venku a na nerovném terénu bos.
Ještě teda dodám, že jsme se nakonec dohodly s pediatričkou a ta nás pro jistotu poslala i na ortopedii, kde nám také Dr. řekl (přestože mi ty kotníky příjdou otřesné), že to má v normě k věku. Pozval nás na kontrolu za 1/2 roku - což bude říští týden tak uvidíme...

moda08
autor
21. únor 2010

A co botky od Deichmanna, máte někdo?
třeba co říkáte na tyto:
http://www.deichmann-obuv.cz/site/cs/catalog.ph...

shaula
21. únor 2010

Moda - on asi žádný extrém není dobrý. Záleží na podlaze - pokud je tvrdá (dlažba, plovoučka), jsem pro, aby se dávaly převážně botičky (ne pořád, jen většinu času). Jestli je koberec, lino, tak osobně si myslím, že není takový problém chodit více naboso. Ony i ty poznatky zprostředkované chodidly jsou důležité (myslím typu tvrdé, měkké, studené, teplé, atd.). A i z hlediska potivosti určitě nedávat botičky pořád. Nicméně pro to srovnání kotníčků asi botičky pomáhají.
Jo a taky fyzioterapeutka říkala, že je prima formou hry třeba zkoušet stoupat na špičky, lechtat chodidla, aby nožka reagovala apod.

Dagi - jo, ty výkaly mě taky strašně vytáčejí 😠 Ty sandálky jsou super, přesně takové (takového typu) chci pak na léto koupit.

kar.la
21. únor 2010

Moda - na botkách je důležité, aby byly kotíčkové a měly tvrdou patu.
Např. v létě jsme koupili malé pěkně drahé sandálky Superfit, podle mě byly OK a neuroložka řekla,
že jsou absolutně nevhodné, že ta pata málo drží nohu 😒
Takže teď na doma bereme jen Santé, tam vím, že jsou OK.
Taky nedávám sandálky celý den, ale tak z 90%
Mám pocit, že když je déle bez botiček, noha víc zapojuje svaly a pak dává ty kotníky lépe 🙂

moda08
autor
21. únor 2010

shaula - to je pravda, zlatá střední cesta 🙂 My doma máme lino a koberec, takže žádná tvrdá podlaha. A tak vy ještě půjdete na nějakou kontrolu nebo vám řekli, že se to spraví?

knobloska
21. únor 2010

Kar.la no nejkecej, že Superfitky jsou špatné, my měly tedy botky s tkaničkou, ale to bych do nich neřekla. Tak dík, na to dám bacha.
My teda jdeme na kontrolu k ortopedovi, myslím, že dokud to nebude OK, budeme tam docházet.

kar.la
21. únor 2010

knobloska - nevím, jestli všechny, ale my měli tuším tyto (jen z lesklé kůže a jiná barva)
http://www.obchudekprodeti.cz/detail.php?zbozi=...
a fakt nám je zkritizovala 😒
Taky ve zdravotní obuvi mi potvrdila prodavačka, že Superfit mají pár kusů OK, jinak nic moc...
Je fakt, že když porovnám tvrdost paty u Santé a Superfit, tak tam je velký rozdíl.

knobloska
21. únor 2010

Já mám ráda české botičky, myslím, že jsou zdravotně OK ( ne tedy všechny ), ale bohužel dost pokulhávají designově.
Kar.la díky.

shaula
21. únor 2010

Moda, ne, nikam nejdeme, ani jsme nebyli. Ptala jsem se na to doktorky při 1,5leté prohlídce a fyzioterapeutky taky příležitostně. Mělo by se to prý spravit. Takže si to budu akorát hlídat. 🙂

Kar.la - z obrázku nevypadají tak špatně - co konkrétně neuroložce vadilo? Mají měkký opatek? Nebo ten jeden sucháč špatně drží?