Jaké botičky koupit při vtočených kotníkách?

moda08
21. únor 2010

Mám syna 14M a dnes jsem ho pozorovala jak chodí a zjistila jsem, že při pohledu zezadu má jakoby kotníčky dovnitř (byl zcela bos i bez ponožek). Co dáváte svým dětem za botičky doma,aby se mu toto nedělalo? Nechci aby mu to zůstalo. Já ho nechávám doma dost často chodit jen v ponožkách a třeba tak na hodinu mu dám kotníčkové bačkůrky (takové ty klasické). Díky za názory

kar.la
21. únor 2010

Měly málo pevnou patu 😒

dagina
22. únor 2010

Shaula, až v takových sandálkách šlápnou do výkalu, to bude veselo 😀 😠 .

Moda, pro tak malé dítě bych do těch od Daichmana nešla
Jo, prý lino koberec je také brán za tvrdý povrh, nejlepší je fakt ta tráva 🙂

moda08
autor
22. únor 2010

dagina - ještě jsem se chtěla zeptat,jestli si Lucinka ty pásky na botičkách nerozlepuje?

moda08
autor
22. únor 2010

dagina - to je omyl, myslela jsem, že je to na suchý zip a teď na to znova koukám a je to normální na sponu

aurecon
22. únor 2010

moda: Moje děcko s tím problém nemá, ale od sousedky ano, ale její dcera byla často v chodítku. Nemůže to být z toho?

Jinak, jak už psaly holky výše, chce to pevnou patu.

moda08
autor
22. únor 2010

aurecon - chodítko nemáme

vybrala jsem si tyto:
http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/2...

nebo
http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/2...

ale mám dilema, jestli s tím pásečkem vepředu na paleček a nebo ne

shaula
22. únor 2010

Mně se líbí ty druhé 😵 Asi budou i líp větrat. Na druhou stranu zase ty první chrání prstíky... 😅

moda08
autor
22. únor 2010

shaula - to si mi moc nepomohla 😀 to je přesný, druhý budou vzdušnější a ty první zase mají ten pásek....

dagina
22. únor 2010

Moda, to je dilema,co 🙂 ?!
U těch druhých fakt hodně využívám všechny tři přezky, postupně je povoluji dle "tloustnutí" nožičky, takže pořád pěkně sedí. U těch prvních sice bude snažší obouvání, ale nártík bude odkázaný na jednu velikost..., s tím páskem přes prstíky těžko říct..., asi to svůj důvod má, ikdyž s volnou špičkou nemáme opravdu žádný problém 🙂 .

pitryska
22. únor 2010

Holky, ja dávám malému tyhle http://www.detske-boticky.cz/obuv-detska-do-vel..., nejsou kožené, vadí to hodně myslíte?

dagina
22. únor 2010

Pitris, určitě jsou lepší, jak ty obyč. bačkurky, ale koukám, že teda levné nejsou, skoro 400kč, to už by se skoro vyplatilo přidat 150kč a máš ty pořádné botky.

shaula
22. únor 2010

Pitryska - z obrázku těžko soudit, ale asi nebudou mít pevný opatek 😖 Sice jakés takés vyztužení je tam vidět, ale je asi jen látkové?

moda08
autor
22. únor 2010

dagina - no to je teda dilema,pořád o tom přemýšlím a pořád nevím 😒
jsem domluvená v lékárně,že mi je objednají a když mu nebudou,tak si je nemusím vzít. zkusím objednat vel.21

dagina
23. únor 2010

Ahojky, tak mám zase brouka v hlavě já 😀 .
malá ještě nemá boty na venek, má jen ty látkové do kočárku, včera jsme však byli u zubaře, nemohla jsem jí ani dát na zem, byť už pěkně chodí, tak jsem usoudila, že nutně potřebujeme uzavřené botky. Zimní už je blbost kupovat, tak nějaké normálně i na jaro. Váhám mezi Pegreskama a Santé. Máte některá zkušenost??

moda08
autor
23. únor 2010

Ahoj,
a máš nějaké vybrané? Kdyžtak hoď odkaz 🙂

dagina
23. únor 2010
shaula
23. únor 2010

Od Pegresu máme hodně podobné doma, akorát s domácí podrážkou. U nich dobře vyzkoušej obouvání, díky střihu v místě, kde je napojený jazyk, se hůře obouvají, chce to trošku cviku na straně maminky i dítěte 😉
Ty Sante mají jazyk vyřešený lépe, tam by snad problém být neměl.
Tak nějak jsem vypozorovala, že botky, které mají boky sešité do tvaru "U", na kterém je z vnitřní strany našitý jazyk (tak jako to má ten Pegres) se obouvají hůře, protože nejdou tolik roztáhnout. Zato botky, kde jde od špičky jazyk a boky jsou přišity na něj (tak jako Santé), se obouvají podstatně lépe, protože jde botička krásně roztáhnout do šířky. Neumím to líp popsat, ale když se podíváte na obrázky těch botiček, tak snad pochopíte, co chci říct 😉 Tak šťastnou volbu 🙂

moda08
autor
23. únor 2010

Tak mě se víc líbí ty Santé, přijdou mi bytelnější.
My zatím máme zimní na venek a taky musím koupit nějaké na jaro, ale ještě chvíli počkám, jestli mu třeba ještě nevyroste nožička.

Chtěla jsem se vás ještě zeptat, schováváte si třeba botičky po prvním dítěti a dáváte je druhému (samozřejmě když nejsou moc zničené)? Přijde mi, že třeba nějaké botky bude mít chvilku a je škoda je znova nevyužít (obzvlášť když to není levná záležitost). Ale na druhou stranu, každé dítě chodí jinak, tak aby "nešmajdalo" po někom v botičkách (snad víte jak to myslím).

dagina
23. únor 2010

Moda, zrovna na tohle jsem se ptala, a prý v žádném případě 😉

Ty od Santé se zdají manžovi moc "traktorový" 😒 , no budu se muset ně někam podívat 🙂

dagina
23. únor 2010

Shaula, jj, dvě kamošky mají Pegresky jak máš ty, a také nadávají na těžší obouvání.

moda08
autor
23. únor 2010

A koho si se ptala? Dr.?

dagina
23. únor 2010

Fyzioterapeutky, dojíždí k nám pravidelně do centra

moda08
autor
23. únor 2010

Aha, já jsem si to tak trochu myslela, ale fakt mě přijde škoda ty botky vyhodit....obzvlášť když je nosí třeba jen dva měsíce.

shaula
23. únor 2010

My jsme to taky řešili s fyzioterapeutkou, mívá u nás v MC i přednášky ohledně botiček a dalších věcí. Ona na to má takový "zdravý" názor, že ZA JISTÝCH OKOLNOSTÍ použité botky mohou být. Ale: je důležité, aby nebyly moc zničené - tím myslím takové povolené, prostě rozšmajdané, nevím, jak to líp napsat 😅 Pak je důležité zkontrolovat podrážku, nesmí být sešmajdaná, a hlavně ne asymetricky (jen na jedné straně). Ošoupaná chozením (tím myslím "odřená") podrážka být může, měkčí materiály se odírají, s tím se nic nedá dělat. A taky zkontrolovat uvnitř, tam vložka taky nesmí být ošmajdaná (taky důležité, aby to nebylo asymetricky).
Když je totiž botička asymetricky ošlapaná, značí to nějakou vadu chůze dítěte (i když drobnou), kterou botička přejala a mohla by pak uškodit "novému uživateli".
Takže můj osobní závěr: pokud jsou botičky opravdu hodně zachovalé, téměř jako nové, nošené málo, tak se použít mohou. Jestli ale byly nošeny celý den a je to na nich znát, raději vyhodit, za vady nohou to pak nestojí 😉

dagina
23. únor 2010

No já jsem jí ukazovala ty naše, máme je od listopadu, nošené celé dny rozhodně nejsou, sešmajdané nejsou, podrážka naprosto Ok..., jen vevnitř je opravdu nepatrně vidět, že jsou nošené, a to tak, že je "špinavý" otisk prstíků, ale prošláplé dle mě nejsou, teda aspoň né viditelné okem. Ještě si rozmyslím zda je dám druhému... 😒

dagina
27. únor 2010

Ahojky,
Moda, dnes jsem viděla v reálu ty sandálky co jsi chtěla (s páskem přes prstíky), a opravdu se mi zdají hodně volné přes nártík, tím, že tam není ta třetí přezka. Už jsi je viděla??? Jak jsi dopadla s tím objednáním??
Nakonec jsem koupila botky pro malou Konsorcium, sice méně známá značka, ale snad jsou dobré, pěkně se obouvají. Santé neměli 😒 a my už nějaké botky potřebujeme. Mají tedy také stelku, ale hodně měkoučkou

Shaula, byla bych vzala pro malou Pegresky, ale jak jsi psala, dost špatně se obouvají, nožka se musí jakoby zavrtávat 😖.

shaula
27. únor 2010

Dagi - jo jo, "zavrtávat", to je přesný výraz 😀 Tak ať jste s vybranými botičkami spokojené 😉

dagina
28. únor 2010

Ahojky,
shaula, prosím tě, jaké máš informace ohledně "žirafky" na botkách? Žirafku přeci mají i bačkurky (nejen) malých velikostí, které jsou pro malé děti absolutně nevhodné. Jsem se na to ptala fyzioter., ta na to, že to je bohužel jen tah firem a pěkné rejžování 😖
Jj, s botkama jsem spokojená, už jsme je byli včera zajet 🙂 , fakt krásně sedí..., ikdyž mě dlouho hrzalo svědomí, zda by jiné nebyly lepší... 😅

moda08
autor
28. únor 2010

ahojky
dagina - neviděla jsem je, ale nakonec jsem si objednala ty s těma třema pásečkama (podobné jak máš ty) v lékárně a snad teď v týdnu by měli být, mám domluveno, že když nám nebudou, že je tam můžeme nechat. Objednala jsem vel. 21, tak to by snad mohlo dopadnout.

Takže s tou žirafkou - je teda jedno jestli tam je? Já myslela, že je to jistota.......