Jaké boty na venkovní lození pro prcka? Teprve obchází

barbarucha
8. bře 2014

Ahoj,
syn už nějakou dobu obchází, ale na samostatné chození to ještě nevypadá. Chtěli bychom chodit ven, na louku, do lesa, kde bych ho mohla vypustit, ať si lozí, protože v kočárku ho to hrozně nebaví. Koupila jsem mu nepromokavý skafandr, ve kterém může lozit jak chce, ale řeším obuv. Je mi jasné, že boty by měly být kvalitní, protože se formuje noha, ale nevím, jestli už teď kupovat ty strašně drahé, když ještě nechodí a bude v nich spíš lozit a noha mu třeba do chození ještě povyroste? Doma máme ponožkobačkůrky, aby se trénovaly svaly v chodidle, ale na ven to bude chtít něco robustnějšího, je a ještě bude dost kosa. Jak jste to řešily vy? Díky.

hojda
8. bře 2014

Co zkusit kožené Dadoos? Malá měla jako první botičky boty značky Biomecanics, ty jsou opravdu luxusní, jsou právě pro ten přechod, mezi chozením a lezením a byly opravdu úžasné, jen ta cena☹......měla jsem na ně velkou slevu v jednom obchodě, ale jinak tedy cenově opravdu drahé.

barbarucha
autor
8. bře 2014

@hojda Capáčky nosíme doma s dvojema tlustýma ponožkama a má úplně studené nohy (studený barák). Na ven bych chtěla něco teplejšího a taky uzavřenějšího (široké okolí je zamořeno klíšťaty).
Biomecanics vypadají dobře, ta cena, ale, ach 🙄 Asi bych si měla začít zvykat, co? V čem jsme chodili my za totáče, nevíte někdo? Nemohlo to být drahé ani nijak strašně nekvalitní, když nemáme všichni zničené nohy 😝

kajalka
8. bře 2014

@barbarucha No nenech se mýlit, za svou praxi jsem neviděla jedinou opravdu zdravou tabulkovou nohu...

barbarucha
autor
8. bře 2014

@kajalka V tom případě žádná zdravá tabulková noha neexistuje 😀

hojda
8. bře 2014

@barbarucha No takové ty klasické bílé kožené capáky, ale s těma zničenýma nohama bych si nebyla tak jistá, podle mě je máme zničené a zdeformované skoro všichni 😀

hojda
8. bře 2014
xvitk101
8. bře 2014

@barbarucha resila bych to taky capacky pripadne botickami pro prvni krucky od Clarks. Jen nevim, jestli je maji i v CR. My je koupili v Londyne. Vypadaji uz jako boticky, ale jsou mekke a hodne flexibilni, právě pro prvni krucky. Maji gumovou podrazku a zbytek je kuze. Tam nas vysli neco kolem 700 Kc.

xvitk101
8. bře 2014
aajda
9. bře 2014

Já bych boty ještě nekupovala, dávala bych mu na ven klasické capáčky kožené s teplejší fuskou, no a kvůli klíšťatům přes to něco takového http://www.babystyle.cz/fusaky-lodger/kaiser-na...

Já ho na zahradě nechávám teď jen v capáčkách s teplou ponožkou. Agátce jsem kdysi koupila v Kiku takové obyč celotextilní kotníčkové bez pevné podrážky (nechodila, jen lezla a stoupala), vyloženě na zahrádku na odrovnání.

lorreine
9. bře 2014

Boty na prve krociky su ohybne, takze podla mna na lezenie tiez ok. DPK alebo Pegres kupis uz za 400-500 CZK. Alebo polska firma Bartek robi tiez take. Mrkni na net.

boban
9. bře 2014

@barbarucha Tohle jsem řešila já loni..vyřešila sjem to koženýma capáčkama, které jsem koupila na stránkách www.capiki.cz, jsou cenově hodně dostupné 😉 taky jsem chtěla koupit nějaké kvalitní botky, ale paní v obchodě mi to nedoporučila, protože když lozí po kolenou, potřebuje mít nohu volnou a né ohnutou v pevné botě.. 😉 a tím jsem se řídila 😉 ale je fakt, že já jsem tuhle situaci měla přes léto, takže vtěch capáčkách mu bylo spáše horko 😉

kvakuska
9. bře 2014

@barbarucha ahoj, promiň, ale já si nějak neumím představit, jak bude nechodící dítko lozit po louce nebo po lese ... třeba mezi jehličím apod.... to se nebojíš, že si dá do pusy všechno co najde? ... neumím si představit, že bych moji malou teď takhle vypustila ... jinak tedy k tvému dotazu bohužel neporadím, sama teď řeším stejný problém, moje malá teď také začíná obcházet, proto jsem sem nakoukla 😎

boban
9. bře 2014

@kvakuska já jsem nechala malého normálně lozit po venku po kolenou 😉 na kolínka jsem pořídila chrániče a šel 😀 😀 a to lozil po betoně, pískovišti i trávě 😉 a víš jak se to říká, zkusit se má všechno, takže písek, tráva nebo hlína v puse nesměla chybět 😉

kvakuska
9. bře 2014

@boban no já si to umím představit třeba za 2-3 měsíce, až bude země venku teplá, ale teď se mi zdá ještě hodně chladná ... a to si o sobě nemyslím, že bych byla přehnaně opatrná matka 😠

boban
9. bře 2014

@kvakuska já jsem ale nenapsala že jste přehnaně opatrná mamka 😉 tak se nemusíte hned čertit..já nahoře psala, že tohle jsem řešila v létě 😉

kvakuska
9. bře 2014

@boban ale já se nečertím, jen jsem sem napsala moji úvahu ... také jsem si myslela, že tohle budu řešit až v létě, ale moje dítě to vidí jinak ... dnes je jí právě 7 měsíců a popochází kolem nábytku ... tak ono je to možná i o tom, jak je dítě staré když se tohle řeší, a ne jen o tom, co už umí ... kdyby takhle popocházela v roce, asi bych to viděla jinak ... že si malá v létě pochutná na všem co najde, s tím počítám 😀

barbarucha
autor
9. bře 2014

Díky moc holky. Takže hledat boty, co jsou ohebné, jasný 🙂
@kvakuska No on už náš malej není zas tak malej - 14m takže už tolik všechno kolem nežere 😎 jen si dává na čas s chozením.
Ty návleky přes boty nevím, to by mu asi ten šusťák klouzal, kdyby si stoupal třeba o pařez nebo o mě 😒 Ale pak na nástup do kočárku to je dobrý nápad. Asi bych je zvládla i ušít, jak jsem na ně koukala.
Asi to taky s nějakýma super botama nemusím hrotit, nebude lozit hodiny, zem je ještě celkem studená, to je pravda, půl hodky max - dle počasí. A doma má ponožkobačkůrky úplně měkké. Tak mu nohy asi nezkazím, bobečkovi jednomu 🙂
Nenapadá vás ještě něco na ty klíšťata? Kocouři (venkovní) už jsou obsypaní, my si s manželem přes léto nosili klíšťáky domů skoro denně a manžel měl minulý rok boreliózu. Jsou to svině malý přemnožený 🙄
Repelent mi nepřijde úplně OK (malý má atopický exém). Zkoušeli jste někdo levanduli nebo citronelu, jak se to doporučuje?

kvakuska
9. bře 2014

@barbarucha aha tak to chápu, že ve 14 měsících už je to asi jiné ... naše malá má rozoumek odpovídající sedmi měsícům, domluva s ní není žádná, ale už se chystá lítat 😝 ... navíc má chodidlo jen 10 cm, a jak se tak dívám, na takovou velikost se chodící botičky moc nevyrábí 😖
... a co takhle nastříkat repelentem jen oblečení? ... ale viděla jsem i prodávat nějaké náramky proti klíšťatům, jen nevím na jakém principu jsou založené 😠

barbarucha
autor
10. bře 2014

@kvakuska No tak to je šikovná breberka! 🙂 Náš v sedmi měsících ještě ani neseděl 😝
To bych ho musela v repelentu vymáchat celého, jde do trávy rukama, nohama, břichem.. 😀 Navíc jsem přesvědčená, že se ty jedy odpařují (proto to taky těm potvorám smrdí) a aby to dýchal každý den.. ..prostě se mi to nelíbí. Zkusím tu levanduli nebo citronelu a hodně hlídat, zatím 🙄