• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaké číslo botiček koupit? 22 nebo 23?

23. září 2010 
Ahoj maminky,asi blbá otázka,ale pořád tápu :grinning: Mám dvojčátka,i na prvorodičku jsem si se vším poradila docela obstojně a bez problémů,ale tohle mě začíná kolejit :grinning: Máme nožičku 12cm dlouhou,dejme tomu,že do zimy nám ještě o půl cm vyroste,ale stále nevím jaké číslo koupit.Přeci jen dáme třeba silnou ponožku,ale vzhledem k tomu,že jsou boty většinou zateplené,tak se bojím aby jim byly.na léto to bylo v pohodě,ale u té zimní obuvy nějak nevím.Pořád se rozhoduji mezi 22-23(většinou je to stélka 13-14,5cm.Máme docela hubené nožičky,takže zase aby jim nějka nesjížděli až budou běhat ve sněhu :grinning: Bydlím na okraji hor,takže sněhu je tady docela dost,když už to padá :grinning: .Jaké bych měla teda radši koupit?Teď abych to ještě upřesnila,do obchodu půjdou pro jedny s náma to je jasné,ale chci jim vzít na lítačku z MMB nějaké fakt hucule :grinning: Předem děkuji.
18. zář 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Crco,

botička by měla být obecně o cca 1,5cm větší,aby měly prstíky na noze prostor...Botičky za solidní cenu mají v Deichmannu,nejlepší jsou botičky Bärren=kožené boty s koženou stélkou.Na MMB ti neporadím,protože botky po někom,i když jen na lítačku můžou být hodně rozšlápnuté a nemusí to pak souhlasit podle velikosti... :slight_smile: :wink:
18. zář 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já jsem na tom s těmi zimními podobně. Nemůžu se rozhodnout, jakou velikost zvolit a to kupujeme v obchodě!! :slight_smile: Asi bych si bez ozkoušení netroufla je koupit. Už i kvůli tomu, že malý má vyšší nárt, takže do každé botky jen tak nevleze. My nosili loni v zimě velikost 25 i s teplou ponožkou. Na léto nám stačila 24, zatím nám stačí i teď, ale když jsem náhodou zkoušela, jestli by zimní botka z minulého roku ještě nestačila na letošní zimu, tak se do ní ani nedostane. No, s velikostí asi těžko radit :frowning2:
18. zář 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý má nyní (letní-až podzimní a taktéž na doma) botu 22, ale už z ní vyrůstá, takže zcela jednoduše bude mít na zimu číslo 23. Prostě číslo boty tak, jak má být - postupně, bez ohledu na to, zda jde o zimní či letní botu.
Kupovat o číslo větší, než má nohu, to je asi blbost, špatně by se mu v tom chodilo, zakopával by.
Udělali jsme to loni, měl o číslo větší sněhule a bylo to blbý. Ponožka, ač teplá, podle mne neudělá to, že by musela být bota o číslo větší.

Jak psala jablunkanka, bota má být větší o 1.5 cm, někde říkají o 1.3 cm.

:wink:

Takže crca, jakou botku mají teď? Je jim, nebo už je menší? Podle toho bych se řídila.
18. zář 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my jsme loni na podzim měli nožku 24 (to bylo malýmu 20 měsíců), takže podzimní botky jsem koupila 24, ale zimní jsem koupila 25 a dobře jsem udělala. S punčocháčema a tlustou ponožkou to bylo akorát, malej v nich prolítal celou zimu. Pak nám přes zimu nožička trochu povyrostla, a když bylo trochu tepleji, sundali jsme tlusté ponožky a bylo to akorát. Měli jsme dvoje na střídačku - jedny od Deichmanna a jedny z Prioru a oboje si nemůžu vynachválit.
25 mu vydržela celé léto (což se teda divím, protože loni, jsme během roku vyrostli o 3 čísla), teď se mi ale zdálo, že v botkách zakopával, tak jsme koupili pozdimní 26 a sedí dobře a zakopávání přestalo. Se zimníma botkama ještě počkám. Ale v obchodech mají ta měřidla nožek, malýmu třeba u zimních botek navlíknu v obchodě tlustou ponožku a změřím a podle toho botky kupuju.
Ale onošený botky bych asi nedávala, protože každé dítě je jinak sešlape a ty máš holky ještě malý, nožička se jim formuje a boty si potřebují zformovat podle své nožky. A právě boty na "lítačku" budou mít na noze více, než parádní nebo do města. Alespoň u nás to tak je.
23. zář 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek