Jaké číslo botiček koupit? 22 nebo 23?

crca
18. zář 2010

Ahoj maminky,asi blbá otázka,ale pořád tápu 😀 Mám dvojčátka,i na prvorodičku jsem si se vším poradila docela obstojně a bez problémů,ale tohle mě začíná kolejit 😀 Máme nožičku 12cm dlouhou,dejme tomu,že do zimy nám ještě o půl cm vyroste,ale stále nevím jaké číslo koupit.Přeci jen dáme třeba silnou ponožku,ale vzhledem k tomu,že jsou boty většinou zateplené,tak se bojím aby jim byly.na léto to bylo v pohodě,ale u té zimní obuvy nějak nevím.Pořád se rozhoduji mezi 22-23(většinou je to stélka 13-14,5cm.Máme docela hubené nožičky,takže zase aby jim nějka nesjížděli až budou běhat ve sněhu 😀 Bydlím na okraji hor,takže sněhu je tady docela dost,když už to padá 😀 .Jaké bych měla teda radši koupit?Teď abych to ještě upřesnila,do obchodu půjdou pro jedny s náma to je jasné,ale chci jim vzít na lítačku z MMB nějaké fakt hucule 😀 Předem děkuji.

jabluncanka
18. zář 2010

Crco,

botička by měla být obecně o cca 1,5cm větší,aby měly prstíky na noze prostor...Botičky za solidní cenu mají v Deichmannu,nejlepší jsou botičky Bärren=kožené boty s koženou stélkou.Na MMB ti neporadím,protože botky po někom,i když jen na lítačku můžou být hodně rozšlápnuté a nemusí to pak souhlasit podle velikosti... 🙂 😉

reynocek
18. zář 2010

No, já jsem na tom s těmi zimními podobně. Nemůžu se rozhodnout, jakou velikost zvolit a to kupujeme v obchodě!! 🙂 Asi bych si bez ozkoušení netroufla je koupit. Už i kvůli tomu, že malý má vyšší nárt, takže do každé botky jen tak nevleze. My nosili loni v zimě velikost 25 i s teplou ponožkou. Na léto nám stačila 24, zatím nám stačí i teď, ale když jsem náhodou zkoušela, jestli by zimní botka z minulého roku ještě nestačila na letošní zimu, tak se do ní ani nedostane. No, s velikostí asi těžko radit ☹

mikulka
18. zář 2010

Malý má nyní (letní-až podzimní a taktéž na doma) botu 22, ale už z ní vyrůstá, takže zcela jednoduše bude mít na zimu číslo 23. Prostě číslo boty tak, jak má být - postupně, bez ohledu na to, zda jde o zimní či letní botu.
Kupovat o číslo větší, než má nohu, to je asi blbost, špatně by se mu v tom chodilo, zakopával by.
Udělali jsme to loni, měl o číslo větší sněhule a bylo to blbý. Ponožka, ač teplá, podle mne neudělá to, že by musela být bota o číslo větší.

Jak psala jablunkanka, bota má být větší o 1.5 cm, někde říkají o 1.3 cm.

😉

Takže crca, jakou botku mají teď? Je jim, nebo už je menší? Podle toho bych se řídila.

helcenka
23. zář 2010

Ahoj, my jsme loni na podzim měli nožku 24 (to bylo malýmu 20 měsíců), takže podzimní botky jsem koupila 24, ale zimní jsem koupila 25 a dobře jsem udělala. S punčocháčema a tlustou ponožkou to bylo akorát, malej v nich prolítal celou zimu. Pak nám přes zimu nožička trochu povyrostla, a když bylo trochu tepleji, sundali jsme tlusté ponožky a bylo to akorát. Měli jsme dvoje na střídačku - jedny od Deichmanna a jedny z Prioru a oboje si nemůžu vynachválit.
25 mu vydržela celé léto (což se teda divím, protože loni, jsme během roku vyrostli o 3 čísla), teď se mi ale zdálo, že v botkách zakopával, tak jsme koupili pozdimní 26 a sedí dobře a zakopávání přestalo. Se zimníma botkama ještě počkám. Ale v obchodech mají ta měřidla nožek, malýmu třeba u zimních botek navlíknu v obchodě tlustou ponožku a změřím a podle toho botky kupuju.
Ale onošený botky bych asi nedávala, protože každé dítě je jinak sešlape a ty máš holky ještě malý, nožička se jim formuje a boty si potřebují zformovat podle své nožky. A právě boty na "lítačku" budou mít na noze více, než parádní nebo do města. Alespoň u nás to tak je.