Jaké jste koupili dětem první chodící botičky?

lencza
4. dub 2012

Jaké botičky jste koupili svým dětem jako první chodící boty? Právě nás čeká výběr prvních botek a nevím, jaké vybrat, tak bych potřebovala nějakou inspiraci.

yashmin
4. dub 2012

no ja som kupila ortopedicke v lekarni ...zalezi mi na kvalitnych topankach pre mrnusa kedze sa mu bude nozicka formovat....

miladka72
4. dub 2012

no já jsem koupila taky ve zdravotní prodejně s obuví...tam poraděj,jsou drahý ale zase kvalitní na první krůčky 🙂

jainy007
4. dub 2012

My meli prvni kotnickove ceske od Bati...ale dneska uz bych byla asi duslednejsi a nakoupila tez ve zdravotnickych potrebach, doporucuju znacku Sante, jsou vyzkousene, paradni boticky 🙂

smardik
4. dub 2012

oba měli první boty fare, kupovali jsme v prodejně dětské zdravotní obuvi

deyana
4. dub 2012

my jsme kupovali Elephanten, kotníčkové

cervena_vila
4. dub 2012

Fare pro první krůčky byly moc dobré. Pak jsem měla ještě Pegres capáčky - což je zavádějící název, jsou to prostě první botky a taky byly fajn a výrazně levnější.

hojda
4. dub 2012

První jsme měli santé sandálky teď jsme přešli na Superfity🙂 Jinak na slevovém portalu odmaminky je ted sleva 20% na dětské botičky.

blondynka400
4. dub 2012

Ecco, Geox, Superfit, Richter. Sice dražší, ale stojí to za to. 🙂 Třeba Sante nebo Fare mají šíleně tvrdé podrážky, pro nově chodící dítě absolutně nevhodné, ikdyž to nejsou špatné boty, ale až tak pro starší batole, radši spíš pro předškoláka.

sova33
4. dub 2012

Značek je několik (Fare, Essi, Sante apod.), ale obecně platí (což možná víš 🙂 ), že botky by měly být kotníkové, kožené, zavazovací (ne nazouvací), pevný opatek i špička (a to i u sandálků). Měly by být vždy o 10-15mm větší než je noha.
Zkus se podívat třeba na DPK.CZ, tam jsou zásady výběru shrnuté.
Já jsem napoprvé zašla do obchodu se zdravotnickou obuví a tam si nechala poradit, prckovi změřili nohu a boty jsme si vyzkoušeli. Další zkusím už objednat přes net, vyjde to samozřejmě levněji 😒

zabinka88
4. dub 2012

My jedeme od prvních botiček až do teď v superfitech 😉

pucik
4. dub 2012

Zdravím a souhlasím se @sova33, my jsme zašli do obchodu s dětskou obuví, koukali jsme aby měly žirafku, stály kolem 250 Kč a splňovaly vše pro první zdravé botky, jak píše sovička. Chce to vyzkoušet a dobrý prodavač by měl poradit, přeměřit a sám vyzkoušet. Držím všem palečky, ať jim botky sedí a prckům se v nich krásně běhá 🙂 😉

broucek2
4. dub 2012

ono to není tak o značce jako spíše o tom, které budou dítěti sedět a platní zásady jako napsala sova33. Naše malá má extrémně úzkou a dlouhou nohu, takže třeba Fare nepřichází v úvahu. Kupujeme Superfity (ty nejužší modely) a Ecco, ale opravdu každému dítě sedí něco jiného. V dobrém obchodě poradí, jen nezkoušet boty tak, že se do paty dají prsty a tím se zjistí velikost. Takto nám poradili první boty takové starší paní v jednom obchodě a za týden nám boty byly o 2 čísla menší.

weri1
4. dub 2012

my superfit, ptž jsou úžasně lehoučké a měkké, essi mi připadaly tvrdé....a taky jen v obchodě

berenika39
4. dub 2012

co nejdéle žádné 😉 , až se rozchodí dobře i venku, pak určitě kvalitní.

To není z mojí hlavy, ale doby, kdy se doporučovaly od rpvních kroků boty kotníkové, pevné, kožené, jsou pryč. Boty jsou jen na překážku zdravému vývoji nohy, a má to logiku. Bota přeci formuje nožičku podle svého tvaru......
Cituji:
Chůze dětí naboso je ze zdravotního hlediska jednoznačně prospěšná. Při běžné chůzi, skákání či běhání našich nejmenších naboso jsou svaly neustále v pohotovosti. Drobné nerovnosti povrchu pozitivně stimulují vývin nožičky a podstatně snižují výskyt plochých chodidel a vad ve vývoji nohou v dospělosti. Zdravá chodidla tedy teoreticky nepotřebují podporu botiček! Četné výzkumy biomechaniky chůze batolat potvrdily, že děti v tomto věku nejlépe drží rovnováhu, pokud jsou bosé a botičky tedy slouží pouze jako ochrana, nikoli opora! Proto se dětské chodidlo vyvíjí nejlépe a nejpřirozeněji při chůzi naboso.

Jinak - pokud už jsou opravdu potřeba, mám ráda essi...

pavcza
4. dub 2012

@berenika39 no nevím, ale chodili jsme na rehabku a paní toto nesdílela, botky doporučovala od prvního stání pro tvorbu klenby nohy, když jsem jí říkala, že jsem slyšela opak, nesouhlasila. Pevné kotníkové boty s vybouleninkou uvnitř.
My jako první pořídili essi, v dětském obchodě, kde paní změřila nožku a máme jedny superfity.

neu.sona
5. dub 2012

Taky kupuju víceméně Superfitky... Essi a Fare pro mě nic moc. Přijdou mi moc těžké, neohebné, neforemné. Ale určitě jsou za ty peníze dobré...

berruna
5. dub 2012

u obou dětí - první DPK 😉

timbouctou
5. dub 2012

my jsme oběma klukům jako první pořizovali sandálky s pevnou patou i špičkou od Santé, mají měkkou podrážku a dobře drží nožičku. No, stejně má ten starší plochý nohy, ale ten mladší ne, tak to nebude botama 😠 V každém případě, nemám s objednáváním přes net dobré zkušenosti, je potřeba vždy vyzkoušet kvůli tvaru nohy, klenbě a výšce nártu. Pak je trochu problém s výměnou, někde to trvá i měsíc než pošlou zpět jinou velikost.

mates22
5. dub 2012

Nedám dopustit na fare, dcera i syn je měli, ty první byly měkoučké, lehoučké, takové bačkorky. První určitě klasické kotníkové botičky zavřené na tkaničky. No a pak Superfitky samozřejmě, ale to je cena malinko jinde, teď je teda mladej má (3. v pořadí), měla jsem slevu a ty jsou velmi lehoučké.

ciernavila
5. dub 2012

Mame Fare, su lahucke, ohybne, pekne sedia, kozene, vnutri frote vlozka ktora sa da vyberat. Stali necelych 700 ale sme spokojni. Capacky na doma sme si dali na objednavku usit na Fleri. /3.tia foto/

kachen
5. dub 2012

Zrovna dnes v TV http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/114849974... ma to i druhou cast. Takze spravne boty ano.

werry
5. dub 2012

navštívili jsme obchod se zdravotní obuví, pani nám doporučila capáčky - botky pegres, malá je má doteď, je to na ty první krůčky, ale už běhá jak drak venku, tak vydržíme do léta a pak se půjdeme znova poradit jaké sandálky.

pavla72
6. dub 2012

Ahoj,
tak nevim jestli ti v tomhle pocasi pomuzu,my jsme to resili minuly rok az kdyz byl cas sandalku a MUDr nam doporucila koupit je na posledni chvili, az si bude Kacka velmi casto stoupat a bude chtit byt vetsinu casu na nohou,do te doby staci venku capacky a doma naboso.Pak kotnikove,kozene a klenute - ja jsem jeste trvala na pasecku zepredu prsticku pro ochranu,nebot jsem videla,ze vetsinu ty pacholci prodavaj bez.No a pak nebyl cas nekde lauzdrovat.Koupila jsem je v prvni detske prodejne a koupili tyto:
http://www.bena-dite.cz/detail/boticky-sandal-3...
Asi jsme se trefili,nebot cele leto v pohode.Ja jsem to brala jako samozrejmost,ale pak jsem ji dala jine na boso a hned puchyr - a jako bonus si je na rozdil od boticek na suchac neumela sundat.

betelgeuzz
6. dub 2012

První dceři jsem koupila capáčky od essi, jsem se nechala unést, že začala chodit, že budem rychle něco potřebovat a tyhle byly v obchodě nejměkčí. Přesto ale pěkně tvrdý 😒 Pro mladší bych chtěla pediped originals, které jsou opravdu měkké. na doma starší chodí v capáčkách nolen.
dívala jsem se na to sama doma, zajímavé je, že dr nevidí jako nutnost kotníkové boty (což já také ne). A jako boty na doma ukazuje botičky, které mají vykrojenou patu, aby to prý netlačilo na achilovku. Takové jsme ještě neviděla, v chatu doporučuje dr jednu konkrétní značku, takže asi trošku reklama 😝

kahulo
7. dub 2012

Taky jsou koukala na ty Biomecanics, co ukazovali v Sama doma, a docela mne zaujaly, bohužel už jsme déle po nákupu prvních botiček. Ale jak jsem byla nedočkavá, tak bych je určitě koupila 🙂 Ideální pro maminky, které už chtějí kupovat botičky, ale dítě ještě neleze...Asi je to novinka, tak to zatím jiní výrobci nestihli okopčit, ale to počítám, brzo přijde.

germaine
7. dub 2012

My koupili v obuvi pro dětičky značku Pegres s měkčí podrážkou.

andelka
8. dub 2012

Fare, ty samé co má ciernavila na fotkách, byly super, měkkoučké, s vyndavací vložkou, takže se dalo dobře kontrolovat jestli je má ještě dobré. Koupili jsme je jak se začal stavět a obcházet, do skutečného chození to bylo ještě daleko, ale občas ho člověk potřeboval postavit venku, nebo obcházel lavičku apod. Jinak jsme měli ještě capáčky Minifeet.

palma111
10. dub 2012

prvni jsme meli dpk a byly super.kozene,kotnikove,pevny opatek,krasne ohebna podrazka,zavazovaci.zimni jsem koupila superfit.na doma jsme meli sandalky ne backurky, az kdyz uz zacal chodit,jonap a ted sante.jarnacky mame essi.se vsema jsme byli a jsme spokojeni.vzdycky koukam na hodne pevny opatek,mekkou podrazku a jak sedi (aby se dobre nazouvaly,nikde netlacily,byly dost siroke).rozhodne bych nekupovala nizke,vzdycky kotnickove,zavazovaci jsou lepsi,ale prijde mi,ze jejich vyber je krapet omezeny.se suchacema se vyrabi vic.a urcite jdete bud do specialky nebo do zdravotnich potreb.a nesetrit,kvalita neco stoji.

mjk007
26. led 2018

Ahoj, mohla bych aktualizovat tuto stránku? Jáké kupujete dětěm první botičky?? 🙂

kejt29
26. led 2018

My jsme u dcery koupili bobux a syn podle typu nozky, jeste je moc maly 😉