Jaké první botičky vybrat? Jakou značku, typ?

klarka1
25. črc 2010

Mému synovi je jeden rok. Je po operaci a má nemocnou levou nožku, cvičíme, rehabilitujeme, děláme pokroky, Ondra už krásně leze a začíná si stoupat kolem nábytku. V současné době řešíme zakoupení botek na chození, do kterých nám v protetice budou vyrábět speciální vložku. Potřebuji poradit jaká značka botek by byla pro něj nejlepší. Potřebuje kotníčkovou, pevnou botu, ale zároveň velmi lehkou a ne masivní, aby se mu lépe nožka zvedala a lépe se mu na ní stoupalo, aby nezakopával..... Samozřejmě přicházejí v úvahu jen boty zdravotně nezávadné nebo přímo zdravotní. S nákupem bot nemám zatím žádné zkušenosti, proto prosím o rady, tipy na značky nebo odkazy na jednotlivé tipy botek. Případně, kde se dají sehnat, Praha a okolí.
Moc děkuji za ochotu. Klára

vladimuraz
25. črc 2010

Ahoj Kláro, já za sebe můžu jen doporučit botičky Superfit. Jsou to rakouské zdravotní boty a koupíš je v Humanicu. Já vím, že to vypadá divně, že bys radši boty z lékárny nebo zdravotních potřeb, ale nám se žádné takové neosvědčily, protože jsou moc těžké. Moje holčička měla a má problémy s koordinací pohybu, dlouho jsme vojtily, k tomu je strašně drobná (3 roky a 10kg) a v českých botách prostě neumí chodit. Už když si je potěžkáš, ucítíš ten rozdíl, je fakt velký. Tak šťastnou ruku při výběru.

lenkabu
25. črc 2010

Já mám výbornou zkušenost z Fare,některé boty by mohly být ale těžké..........mám velmi drobnou neteř a kupují jí lehké boty v Cicibanu.

smardik
25. črc 2010

@klarka1 dobrou zkušenost máme s botkama CICIBAN sice jsou drahé (sandálky nás stáli 1120kč) ale jsou to zdravotní botičky, lehké a jsme fakt spokojeni a za chvíli jdem zas nakupovat a zas půjdem do téhle značky. Ještě jsme měli i botky Fare ale ty ciciban mi přijdou lepší

mobina
25. črc 2010

Doporučuju první botky od Fare. V prodejně přímo doporučí, které to jsou.

evulebobule
25. črc 2010

my máme první botičky také od FARE 😉

neu.sona
25. črc 2010

Ahoj Klárko, doporučuji fare. Zkoušeli jsem i Essi a Baťa a tyhle nám sedí nejlépe a malý v nich dobře chodí. Lehce a přitom pevně. Je vidět, že v nich má oporu. Samozřejmě jsem slyšela i chválu na Ciciban a Superfit, ale je to tam i o ceně.
Já akorát vím o dobrém obchodě na Zbraslavě. Jinak v Praze nevím, ale určtiě se tam dají sehnat a obchůdků bude hodně 🙂

jmisa
26. črc 2010

Máme Fare i Superfitky, obojí jsou super.
Prodejny Fare se dají najít na jejcih stránkách, v Praze maj dokonce 2 firemní prodejny, tam budou mít největší výběr. Superfitky mají v humanicu, ale výběr není moc široký.

Ještě jsou zdravotní např. Santé, zase nejlíp zajít do podnikové prodejny, která je na Václaváku. Dá se najít přímo na jejich stránkách na netu. Santé nejsou tak hrozně předražené.

zlatouch
26. črc 2010

Souhlas, Fare je fajn. V Praze maji opravdu znackove prodejny, najdes na strankach (vim o Dejvicich a Zizkovu). Rozhodne ale doporucuju kouknout na ceny na MMB! Rozdil je obrovský, my ušetřili přes 200 na sandálkách 😉 Predtim jsme v prodejne zkusili velikost, ale objednali na MMB (prodejce Erika T., muzu dohledat, prip.IP)

mikulka
26. črc 2010

Jednoznačně FARE, v prodejně jsme vyzkoušeli a pak objednali přes net.

tymothy
26. črc 2010

My máme první botičky od Bati a spokojenost s nimi veliká. Fare jsem zatím nikde neviděla, ale slyšela jsem na ně také jen samou chválu.

moravanka
26. črc 2010

My meli jako prvni superfit, ted mame richter a geox. vsechny jsou super.

majamisutka
26. zář 2010

Doporučuju dětská obuv sluníčko, je to hned u metra na Lužinách www tečka detskaobuv tečka cz/
Nožičku změří a poradí vám. Opravdu tam tomu rozumí a mají docela velký výběr. Botičky kvalitní, zdravotně nezávadné. Značky Fare, DBK atd...
Přes net bych botičky raději neobjednávala, lepší je vyzkoušet.

verbalinka
28. zář 2010

My kupujeme převážně Essi a naprostá spokojenost 🙂 A taky jako Maja doporučuju obchod Sluníčko na Lužinách, mají snad všechny značky pro děti a vyberou botičky přesně na míru 😉 Každé dítě (člověk) má jinou stavbu nohy a nemůže se počítat s tím, že když jednomu dítěti vyhovuje Fare, tak tomu druhýmu bude taky sedět. Nejlepší je vyzkoušet více značek a zjisit, které nejvíc sedí 🙂

bera28
28. zář 2010

My jsme měli první sandálky od Essi, ale nic moc. pak nám doporučila rehebilitační sestra Santé a Pegres. atkže sandálky na léto a doma místo bačkůrek máme Santé a jarní a zimní Pegress. A jak tu holky psaly o obchodu Sluníčko na Lužinách, tak to mám před barákem a rozhodně nedoporučuji!!! Tak neskutečné ceny, jako mají tam, to je fakt síla. Opravdu jsem nikde neviděla tak drahé boty. Pro srovnání - nakupuji v jedné dětské obuvi v Berouně, kde jsem pořídila jarní Pegresky za 549 Kč, na Lužinách stály 780Kč´!! A to mi teda příjde jako dost velký rozdíl 😠 A navíc prodavačky teda nic moc.

pablinka
29. zář 2010

Na takové to první stání a krůčky u nábytku jsem koupila capáčky značky Pegres. Jsou určené spíše do domácího prostředí, pro první krůčky, mají bačkorovitou podrážku. Už máme druhé číslo (z těch prvních syn vyrostl za měsíc!), http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28521467&ta.... Až bude syn chodit sám, půjdeme zase do botiček Pegres, http://www.detske-boticky.cz/celorocni-obuv/peg....

netopejrka1
15. bře 2012

Koupili jsme ručně šité české capáčky www tečka ceske-produkty tečka cz :potlesk: a maximální spokojenost. :hug: Ověřeno dvěma malými rabiáty :jazyk: :dance:

eficenka
15. bře 2012

pokud máte vlastní fyzioterapeutku, tak se poraďte s ní... Já "svým dětem" taky doporučuji určitý typ boty, některým doporučuji ušití na míru....

coxa
15. bře 2012

Měli jsme Essi a Fare a u obou spokojenost. 🙂

weri1
15. bře 2012

zatím jedeme v superfitech....Holešovice

ahojkyy
15. bře 2012

ja by som po skusenostiach uz nebrala nic ine ako od ecco, ale je to drahsie. Ale su super, lahucke.. atd. ahojkyy

martinaho1
16. bře 2012

My mama vybornou zkusenost s botickama s zirafou... Sante, DPK. Malicky ma sirsi nozisku, takze tyto kupujeme dodnes 😉

kids33
30. bře 2012

My jsme z Plzne a u nas ted otevreli novou prodejnu vylozene na detskou obuv a jako doplnek tam maji detsky textil. Capačků tam maji na vyber hodne, prckovi zmeri odborne nozicku, takova prima babicka nas obsluhovala, bylo videt ze se vyzna a s malou to umela 🙂 Slibila jsem majitelce ze jim udelam reklamu protoze kazdy kdo se registruje ma na porad slevu 15% na botky coz je prima kdyz chces koupit celokozene boty. Taky tam maji zdravotni boty Ciciban, nam je poradila fyzioterapeutka kam chodime s klukem ale jeste nevime. Jsou bez chyby po vsech strankach, ale nejdrazsi boty co jsem kdy videla. Obchod se jmenuje U beranka na Klatovske tride v Plzni. www tečka detskaobuvberanek tečka cz

cervena_vila
2. dub 2012

Mám dobré zkušenosti s prvními botkami od fare, pegres capáčky i jonap.

krispulka2009
17. dub 2012

Klárko uričtě zajdi do zdravotní obuvy.... tam ti dobře poradí a botičky jsou přesně pro mrňata

avantgarda
24. únor 2014

Sice už to není aktuální odpověď, ale já mám dobrou zkušenost s prodejnou DPK na Praze 2 a s prodejnou dětské obuvi v Dobřichovicích. Botičky pro děti bych nekupovala jinde než ve specializované prodejně nebo v prodejně zdravotní obuvi.

silvous06
3. lis 2017
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

Mohla bych prosím obnovit tuto diskuzi a zeptat ses ohledně dětských botiček, jestli nemáte na svých dětech vyzkoušené attipasky ? Zajímalo by mě jestli je nemůže škrtit ta gumička u ponožky a a jestli na nepodkluzují ?

janurous
20. lis 2017
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

@silvous06 kamarádčiny děti attipasky mají a oba prcci mají buclaté nožičky, takže trochu to otlačené mají, ale tomu se asi nevyhnete 🙂

kristyna0106
6. pro 2017
Uživatel kristyna0106 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kristyna0106.

Nemůžou se jim v tom potit nožičky ?

silvous06
17. pro 2017
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

Už je máme doma a malé se v nich nožka nepotí, ale to bude asi individuální Kristy