• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jakou stélku mají mít první dětské botičky?

8. října 2013 
Dobrý den,
ráda bych se poradila s maminkami, které se v problematice dětských bot a vývoje dětské nohy orientují lépe než já :slight_smile: Syn začíná chodit, pořizujeme první botičky. V obchodě zaměřeném na dětskou obuv (Žirafka) nám doporučují boty s měkkou, ale rovnou stélkou - bez anatomického tvarování, neb klenba dítěte se teprve tvaruje a tukový polštářek, co mají děti na plosce, se musí vytvarovat sám, bez podpory, která je obvyklá v botech pro dospělé. Názor dětské lékařky je ale opačný - prý i malé dítě (roční) potřebuje anatomicky tvarovanou stélku... Jaké jsou Vaše zkušenosti? Nemáte, prosím, někdo odkaz na nějaký věrohodný článek, který se problematice věnuje a o který by se dalo v případné diskuzi na toto téma opřít?
Předem děkuji. Podotýkám, že syn dosud nosil a stále nosí na doma pouze kožené capáčky nebo chodí bosky, pokud je teplo. Dotaz se týká pevné obuvi, kterou budeme potřebovat na ven.
8. říj 2013 ve 12:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje známá fyzioterapeutka říká do cca 3 let není potřeba :wink: Od 9měs.malého jsem věrná kož.botám DPK, kde na jejichwebu mají krásný článek jak nakupovat a tam píšou také o rovných ... U nejmenších dětí přibližně do věku 4 let jsou v klenbě nožní tukové polštářky, protkané pružným a pevným vazivem, které mají za cíl chránit vyvíjející se nožní klenby před možným přetížením. Je tedy zbytečné vybavovat obuv pro nejmenší děti komponenty pro podporu klenby.
http://dpk.cz/obsah/obouvani-deti
8. říj 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
článek žádný k dispozici nemám ale jak fyzioterapeutka tak i paní ve specializované prodejně obuvi nám jedině doporučila obuv s tvarovanou stélkou, což jak jsem koukala přímo v krámě, je jich hodně, ne-li většina (máme/měli jsme asi patery botičky od těchto značek, syn chodí teprve chvíli, a u všech tvarovanou stélku, ale je to jen nepatrně tvarované pro podélnou klenbu - bačkory a boty Fare, sandále Protetika, boty Jonap, sandále Superfit. Od bačkůrek Fare jsme nakonec odešli, jsou příliš měkké a nedrží dobře kotník do stran, a teď má sandále Santé na doma, taky tvarovaná stélka). Taky máme doporučení nikdy nekupovat botičky po někom, aby si syn vytvaroval botu podle sebe, a co se týče chození naboso, jedině venku na trávě, písku apod., nikdy ne na tvrdé podlaze jako např. plovoučka apod.
8. říj 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud má syn zdravé nohy, žádný ortopedický problém, tak není důvod mít tvarovanou stélku, stejně tak není potřeba boty ke kotníku (tenhle názor taky ještě převládá). :slight_smile: Plus je samozřejmě důležité, aby bota byla ohebná,pružná, zkrátka aby se bota přizpůsobila noze, ne opačně. :slight_smile:
8. říj 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek