Jakou značku zimních botiček máte osvědčenou? A cena?

crawler
23. pro 2011

Ahoj maminky🙂

Jsem znechucená z toho, co někdo vydává za zimní boty. Malému jsem koupila pěkné s kožíškem, nicméně už teď v nich má ledové nohy a to teplota zdaleka neklesla pod nulu. Nožka se mu zapařuje - jsou neprodyšné a navíc začala koženka praskat. Takže se Vás ptám - jakou značku botiček máte osvědčenou ? Moje požadavky: nožka v teple, nepromoknou ani ve sněhu, pevný opatek,... A uveďte prosím odhadem cenu - ne vždy je drahé to nejlepší. Děkuji moc!

veronika_47
19. říj 2016

Dekuji za rady. Nakonec jsem boticky nekoupila a zatím mame v rezerve snehulky z Lidlu. Boty Fare jsou fajn, ale my mame docela úzkou nohu a Fare jsou na širší. Rikam si, ze ale stejne, kdyz mu koupím boticky ted, tak v lednu asi stejne budu kupovat nové ne? Každému hlavně roste jinak rychle noha..jsem z toho v rozpacích. Nam je 15 mesicu a kdyz koupím moc velke boty, tak se mi v tom prizabije 🙂

janina8686
21. lis 2016

já vím, že se vám nebude můj tip líbit, že je potřeba boty prvně vyzkoušet, ale jak jsem vyzkoušela, tak už bych neměnila. kupuju ted boty malému už jen na netu, mám vyzkoušené spartoo www.spartoo.cz/ , značku primigi. nemusím se tahat nikam do města.

raduska21
21. lis 2016

My kupujeme Superfity, jsou uplne dokonale....😉 cena cca 1400,-

lenycka27
21. lis 2016

Do botiček z Lidlu nám teklo - měla jsem dvoje a do obou párů.. Nejvíc se nám osvědčily boty Deltex z Deichmanna, jsou na suchý zip, tak se dají dobře upevnit na noze a jsou teplé a pohodlné, už je kupujeme třetí zimu 🙂

caprioletta
11. pro 2017

Dobrý den, po pročtení několika příspěvků se raději zeptám sama. V loni jsem dcerce koupila zimní boty v Lidlu, bohužel v nich měla studené nohy. Tak jsem ještě před koncem zimi zainvestovala do lepších (staly 1000kc) a bylo to lepší bohužel už nebyla taková zima abychom to pořádně vyzkoušely. Letos jsem se proto rozhodla na zimních botách nešetřit, Superfit za 1590 Kč a ejhle jakmile bylo tento víkend minus 2 stupně opět přišla se studenýma prstikama. Je jí 2.5 roku a venku běhá. Kde je chyba? Budu moc vděčná za vaše rady a názory. M

bamak
11. pro 2017

@caprioletta A nepotí se v nich? V mokré ponožce bude noha studená vždycky.

caprioletta
11. pro 2017

@bamak dokud nebylo pod nulu tak párkrát měla nožku vlhčí.

bamak
11. pro 2017

@caprioletta Tak to bych viděla problém tam...my máme superfitky už nekolikerou zimu po sobě a pokaždé bez problémů.

caprioletta
11. pro 2017

Ale i ta vlhčí nožka byla teploučká. Takže ubrat na síle ponožky?

fifina86
11. pro 2017

@caprioletta a jsou ji dostatecne siroke?Obresli nohu a vloz do boty.Superfity maji i spatny tvar spicky,nekopiruji tvar nohy,ta je utlacovana,nemuze pracovat a prokrvovat se spravne a noha je studena.
Jinak doporucuji i funkcni ponozky.

caprioletta
12. pro 2017

Ok, určitě obkreslim a vyzkouším. Jinak ponožky mám z Moira, s ovčím rounem nebo čím. Čekám až bude opět pod nulou.

odula
12. pro 2017

@fifina86 ještě jsem si nevšimla že by měla naše kopretina v superfitech utlacenou nohu. 😉 nozicky z nich ma nadherne teploucky. Celý.

@caprioletta doporučuju funkcni ponožky (treba icebreaker) nebo silnější z merina. Ty jsou naprosto k nezaplaceni. Já mám dobrou zkušenost s botama superfit,viking, ecco. Nejvic asi ty viking.

fifina86
12. pro 2017

@odula tak se podivej na tvar jeji nohy a tvar boty ;) Pomerne rozdil to je.Protoze bota jde do spicky (kulata),tim absolutne nerespektuje anatomicky tvar nohy.Lidi bezne nemaji nejdelsi prst prpstrednicek ;)

odula
12. pro 2017

@fifina86 ale kdyz mas dost mista na palec... nekupujes prece botu podle prostredniku. Nebo to nechápu
😨😎

fifina86
12. pro 2017

@odula abys mela dost mista na palec,musi byt bota po palcove strane rovna a ne se stacet do kulate spicky,pak je palec tkacen k ostatnim prstum a noha nemuze pracovat. kulata spicka,kzerou vyrobci ve vetsine prodaji delaji neni anatomicka,neodpovida prirozenemu tvaru nohy,ale odpovida tomu,ze mame nejdelsi prostrednicek. Zkusim vlozit nejakou fotku pro lepsi predstavivost.

fifina86
12. pro 2017

@odula pokud tvoje deti nosi Superfit ci Viking,pak maji cervenou botu (viz.fotka).

zuzurox
12. pro 2017

Mame kompromisni dd step s koziskem 899kc a mala ma nozku teplouckou. Do snehu na sankovani ma kompromisni snehule cortina z deichmannu 299kc.

odula
12. pro 2017

@fifina86 tak naštěstí maj nohy furt teplý ;)

fifina86
12. pro 2017

@odula tak to je fain ;) Jen ten tvar bot co maji,neni pro nozky zdravi.

caprioletta
12. pro 2017

Děkuji moc za důležité info, ty naše ponožky z Moiry jsou z Merina tak snad po této stránce už máme maximum. A na Vikingů jsem četla hodně pozitivního, bohužel letos už si asi druhe drahé zimní boty nedovolíme. A co se týká tvaru vnitřku boty, vyndala jsem stélku a opravdu má vyslapnuty paleček na kožíšku trochu zahnutý k ostatním prstikum. To by mě šlak trefil. Hlavně že jsou ortopedické😫

caprioletta
12. pro 2017

Tudíž mám dotaz.... existují značky boticek, které mají tvar dobře, nebo to pokaždé musím zkontrolovat?

zuzurox
12. pro 2017

@caprioletta zorientovat se mi hodne pomohla fb skupinka Zdrave ne/obouvani pro deti i pro dospele. Jsou tam znacky bot, fotky, ktere neutlacuji prsty a dovoli spravny vyvoj nozky a muzes se tam kdykoli zeptat a poradi.

caprioletta
12. pro 2017

Aha, děkuji. Bohužel FB nemám a ani po něm netoužím😉. Snad to zvládnu bez něj😉

zuzurox
12. pro 2017

@caprioletta ja si zalozila na jine jmeno jen kvuli tomu. Ale urcite jsou informace i na netu. Třeba tady je prehled bot https://www.svobodnachuze.cz/content/23-vhodne-...

caprioletta
12. pro 2017

Jste laskavá, děkuji. Juknu večer už se mi ten poklad😚 vzbudil😉

odula
12. pro 2017

@fifina86 akorát at koukám jak koukám ,nejak tam tu vlozku stejnou jako cerveny tvar nevidím. A na prsty tam mají misto významne víc.

fifina86
12. pro 2017

@odula tak koukej na palcovou stranu,ta proste neni rovna podle palce,ale spicka je kulata,takze palec je utlacovany.

jipe
12. pro 2017

@caprioletta je to lepší zkontrolovat, protože každé dítě má trochu jinou nohu, takže potřebuje trochu jiný tvar boty - někdo má dlouhý palec, někdo nohu v prstech širokou jako ploutev,... Já bohužel ted u zimních na správný tvar trochu rezignovala, protože mládě má dlouhou a hodně úzkou nohu, ty se správným tvarem jsou mu široké a 2 000 Kč a víc za zimní boty si nemůžu dovolit

jipe
12. pro 2017

@odula nedáš foto? Ono některé ty superfitky nejsou až tak úplně zlé (máme jedny celoročky doma a ta palcová strana není zas až tak moc zahnutá), ale některé jsou fakt ultraúzké a střed špičky mají nad prsteníčkem. Pokud by dělali vhodnou zimní variantu, hodila by se mi inspirace,mám doma fakt úzkonožce

odula
12. pro 2017

@fifina86 mě se právě fakt nezdá tak zkosena. Navíc na zimní boty kupuju nadmerek 2 cm a to se měří délka nohy od palce k patě. Takze kdyz je nad palcem + cca 1,5 cm (protoze vetsi polomer ten obloucek fakt nema) tak si neumím představit co ho tam může utlacovat.

@jipe uvažovala jsem nad tím a zkusím to. Fakt mi to nepřijde tak tragicky. 🙂