Jsou použité botky špatné pro dítě?

dzej
15. říj 2009

ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na váš názor...
mám doma po malé několik párů bot, které nebyly zrovna levné a malá je měla na noze párkrát. Zajímalo by mne, jestli je můžu schovat pro další mimčo? Někde jsem četla, že mimčo by mělo mít nové boty, aby si špatně netvarovalo nožku. Nebo se jedná o ty uplně první botky?? Já ty boty nechci vyhazovat, je to spousta peněz, a prodávat taky ne 😔 a jak říkám, měla je na noze třeba 5x, některý ani to ne ☹ Jestli máte nějaký info jak to je..tak sem s tím 😀 díky moc 😉

dzej
autor
20. říj 2009

jj díky moc holky za názory 😉 Zas jsem o něco chytřejší 😀
Určitě souhlasím, že značka neznamená vždy kvalitu...věřím, že i Adidasy atd můžou být vhodné pro děti. Koukala jsem na jedny fakt vymakaný odlehčený Pumy..jenže nebyly kotníčkový a to jsem už slyšela od více lidí, že do 3let by měly mít děti botky přes kotník.
Papučky určitě musí být kvalitní, je pravda, že doma se toho naběhá víc než venku.
Ještě mě napadla jedna věc, když jsme o tom mluvily s kamoškou.... možná do těch málo používaných botiček koupit novou vložku - stélku 😉 Starou vyhodit a dát novou a je to 😵

zanetka82
20. říj 2009

Nechci reagovat na to jestli nové boty nebo nošené. 😉
Když jsem se ptala doktorky jestli mužu nechat malého běhat bez botiček tak mi řekla ano ale venku ne doma. Na žadné tvrdé podlaze ať už je to koberec nebo plovoučka. Jenom na travičce kde je nerovnost a vytvaří se klenba.

jjaanca
20. říj 2009

Nejsem si jistá, ale mám pocit že jsem někde četla, že atest žirafa se vztahuje pouze na materiál, a ne na tvar boty. 😖

jjaanca
20. říj 2009

aha, reagovala jsem na trošku starší příspěvky 😅

dzej
autor
30. říj 2009

ahoj holky, chtěla bych oživit ještě jednou toto téma.
Včera jsem se dozvěděla od zdravotní sestry, že dítě do 3let má na nožičce tukový polštář a je uplně jedno, jestli má boty rovné nebo s klenbou. A že do použitých bot stačí koupit nová vložka...
Navíc by mě zajímalo jak je to teda s tím měřením správné velikosti, ptz mi zas řekla ta zdr.sestra, že opravdu má být v botce 12mm místa a mě to přijde strašně moc na tak malé nožičce 😔 Nehledě k tomu, že v Essi mi paní prodala sandálky na doma, které mají max 0,6mm místa a ujištovala mě, že tak je to v pořádku 😔
Tak jsem z toho fakt jelen. Jaké teda kupujete boty??? Jak je měříte?? díky

mobina
30. říj 2009

Dzej na stránkách Fare uvádí, že rozdíl v uzavřené botě má být 1-1,5cm a v sandálkách stačí 0,5-1cm.

shaula
1. lis 2009

Dzej, 1,2 cm není moc - 0,6 cm je prostor pro pohyb nohy v botě při chůzi a 0,6 je prostor pro růst, takže v momentě, kdy v botě zbývá tak půl cenťásku místa, je už čas koupit novou botku 😉

nicole_11
5. lis 2009

Tak teda holky jsem si vás přečela a jsem dost v šoku...já kupovala synkovi boty se žirafou a myslela jsem si, že jsou to ty nejkvalitnější a ted se dozvídám,že to tak není 😒 má značku KTR, nevím jestli ji znáte, ale pata je pevná a špička ohebná, tak snad si v nich nezničí nohu....a která tedy značka je nejlepší, chystáme se na zimní botky a nevím co mu ted koupit...jinak na doma má taky bačkůrky, máme parkety a od země táhne,tak i proto

martimarti
5. lis 2009

Nicole, já tuto značku neznám, ale podle toho, co popisuješ, by takové botky měly být v pořádku 😉 , podrážka by opravdu měla být ohebná, aby šla s nožičkou, a pevná pata, tak to je jasný. A pokud jsi botky kupovala ve specializovaném obchodě, tak si starost nedělej.
Upřimně řešeno, myslím, že něž značka, je důležitá správná velikost botiček. Nedávno jsem potkala kamarádku, která si stěžovala, že jí dcerka nechce chodit, a když jsem viděla botičky, které jí na první pohled byly malé, tak jsem se ani nedivila, chudinka malá. A to měla kvalitní botičky Fare 😒

vercak.
5. lis 2009

Nicole - přesně jak píše martimarti, jestli jsi je kupovala ve spec. obchodě, tak to bude v pohodě. my máme botičky od Essi. nejsou sice se žirafou, ale vím, že to jsou taky kvalitní botky 😉 Hlavně nesmějí být malé.
Malej teď doma chodí v sandálkách, který jsem kupovala na konci léta a už mu začínají být malé, takže pofrčíme kupovat bačkůrky. Ty sandálky doma nosil jen proto, aby je aspoň trošku unosil. Byla to trošičku unáhlená koupě 😅

timbouctou
5. lis 2009

ahoj, já se teda přiznám, že kupuju malému botky na mmb, protože vždycky, když mu pořídím nové za 900,-, tak z nich nějakým záhadným způsobem buď vyroste, nebo je hned prošoupe. A u těch levnějších to tolik nebolí. Hlavně se tam dají koupit i nenošené botky za poloviční cenu. Jinak bačkůrky pořizujeme sice levné, ale české originál od výrobce HP Čechtín. Jsou super, mají takovou tu zacvakávací přezku tak se dají rychle zapnout a v případě nehody i rozepnout 😅 Taky jsem je i prala a dobrý. Máme už druhé a koupila jsem do zásoby i větší, bačkory se nosí pořád tak je unosíme. A tyhle stojí jen asi 115,-. Zkuste www.bazarberuska.cz

timbouctou
5. lis 2009

no tak jsem to napsala špatně, je to bazarberuska.eu 😅

sisi.v
5. lis 2009

dzej - to je pravda, někteří ortopedi doporučují stélku bez klenby do 5let, ale do 3 určitě, protože nožka se vyvíjí a není dobré ji násilím nutit formu atd. jinak nová stélka (vložka) do použitých bot je dobrá a hygienická, ale pokud dítě, které botky nosilo předtím, např. lehce šmajdalo nebo mělo nožku špatně postavenou (ke straně atd.) tak to je k ničemu.

dzej
autor
9. lis 2009

sisi já mluvím o těch málo nošených botkách 😉 Vyšmajdané vyhazuju, schovávám jen lehce nošené.

helcenka
9. lis 2009

Minulý týden byl v TV porad a mluvil v něm ortoped, který uváděl, že u takhle malých dětí záleží na botě na tom, aby měla pevnou patu a byla ohebná, s dýchatelného materiálu. U dětí, které začínají chodit, bota kotníková. Jinak je to jedno, protože se noha teprve vyvíjí. Vložky pro takhle malé děti nedoporučuje, boty více nošené také ne.

chvatalkaz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz